Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מתכונים של משקאות מחמוציות

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

מאמר זה מפרט מספר גדול של משקאות שיכולים להיות מוכנים בעזרת ברי הצפוני.

חמוציות מכינות קוקטיילים שונים (אלכוהוליים ולא אלכוהוליים), כמו גם משקאות חריפים, ליקרים ותמיסות (לאלכוהול, וודקה וקוניאק). חובבי יינות תוצרת בית יכולים לרצות את עצמם עם יין חמוציות.

איך לבשל חמוציות?

חמוציות טובים רק בצורת טרי, כי עם טיפול בחום ברי מאבד כמעט את כל התכונות החשובות שלה. כמובן, יש שאלה הוגנת, אבל איך לבשל את החמוציות כראוי? ההמלצות הבאות יסייעו לך להבין את הבעיה.

ישנן מספר דרכים להכין משקה בריא ולשמר את כל הויטמינים שבהם ברי הוא עשיר. מומחים ממליצים לא לבשל חמוציות, אבל להתעקש על משקאות, הראשון לחתוך פירות יער.

 • שיטה מספר 1: חמוצים הם מלושנים פירה; מים עם סוכר מביאים לרתיחה, מכבה וסירופ זה מלא במסה של פירות יער; המשקה נשאר להיות חדורים במשך שעה.
 • שיטה מספר 2: חמוציות עם סוכר הם שפשפו בבלנדר ומזג עם מים רותחים; המשקה צריך להיות מבושל במשך חצי שעה, אז אתה יכול לשתות אותו.
 • שיטה מספר 3: פירות יער לא לוש, אבל השלם הוא לשים במים והבעיר; הם צריכים להרתיח במשך עשר דקות, ולאחר מכן להוסיף סוכר; גם במשקה ניתן להוסיף לימון או קליפות תפוז; לאחר מכן נוזלים את הנוזל דרך מסננת לתוך מיכל אחר; שאר פירות יער הם שפכו, הוסיף את פירור מעורב.

חמוציות מורס

מורס של חמוציות ניתן להכין פירות יער טריים או קפואים. הנה כמה מתכונים עבור משקה זה שימושי מן פירות יער טריים.

 • מורס מתכון מספר 1 - עם סוכר

מאה וחמישים גרם של חמוציות, חצי כוס סוכר, ושש מאות מיליליטר של מים נלקחים. פירות מועברים, שטף והניח בסיר אמייל. לאחר מכן, חמוציות הם התחמם עם למחוץ. ואז המסה ברי מועבר גזה וממנו את המיץ הוא לחצה לתוך זכוכית או מנות אמייל. המנות עם מיץ במשך זמן מה נשארים בצד.

את העוגה של פירות יער הוא החזיר בסיר, מלא מים והבעיר. מרק חמוציות הוא הביא לרתיחה מסוננים דרך מסננת נירוסטה תכופים. אחר כך מוסיפים את הסוכר לנוזל והכל מעורב ביסודיות. לאחר מכן, הקוצים קפאו, מיץ האוכמניות שנלחץ לתוכו מוזג לתוכו והכול מעורב ביסודיות. עכשיו המשקה מוכן לשימוש.

 • מורס מתכון № 2 - ללא סוכר

הכל נעשה באותו אופן, רק סוכר לא הוסיף. התוצאה היא משקה עם טעם חומצי, אשר ניתן להשתמש בהם למטרות רפואיות.

 • מורס מתכון מספר 3 - עם דבש

שיטה זו של הכנת mors אינו דורש רותחים, כלומר, חמוציות יהיה בהחלט לשמור על תכונות יקרות. בנוסף, מותק, הוסיף במקום סוכר, יוסיף משקה של תכונות מועילות.

עבור שני ליטר של מורס אתה צריך לקחת חצי ליטר של חמוציות יכול (טרי או קפוא), ארבע כפות גדולות של דבש, שני ליטר מי שתייה של טמפרטורה קרה.

חמוציות מועברות, שטופות ומוצקות במים רותחים. ואז גרגרים הם הקרקע בבלנדר או דחף עם העלי או מתגלגל עץ. תערובת הגרגרים מונחת בסיר ומוסיפים לה מים. לאחר מכן, הנוזל מסונן דרך מסננת, אשר יש מבנה רשת. ואז הדבש הוא הוסיף לסיר והכל מעורב ביסודיות. המשקה מוכן והוא יכול לשים במקרר לאחסון.

 • מורס מתכון № 4 - ריפוי עם דבש

קומץ גרגרים מוזגים לתוך בלנדר. יש שפכו כוס מים מותכים או מטוהרים. במיכל הוא לשים כפית של דבש, ואת הבלנדר מסתובב במשך שמונה עד עשר שניות. הכול, המשקה מוכן.

trusted-source[1]

קומפוט של חמוציות

קומפוט של חמוציות הוא משקה בריא וטעים. במיוחד אם הוא מבושל עם דבש.

מתכון מסורתי עבור חמוציות compote הוא כדלקמן. חמוציות נלקחות בסכום של 200 גרם, ליטר מים וחצי כוס סוכר. לפני הכנת המשקה, הגרגרים צריך להיות ניקה לרחוץ, ולאחר מכן הועבר סיר בישול. פירות יער מוצפים במים, סוכר מוסיפים להם והכל על האש בינונית לבישול. מבושל קומפוט למשך חצי שעה.

כדי לשמר את היתרונות של פירות יער, כלומר ויטמין C, יש צורך לזרוק חמוציות לתוך מים רותחים. הכנה של סוג זה של compote הוא כדלקמן. מים עם סוכר מדולל בו הוא הביא לרתיחה. לאחר מכן, חמוציות נזרקים לתוך הפתרון, ואת הנוזל הוא הביא שוב לרתיחה. לאחר מכן את המחבת יש להסיר מהחום ולתת פירות יער להתבשל בטמפרטורת החדר, על מנת שהמיץ של אוכמניות עבר לחלוטין לתוך הנוזל. לאחר מכן, ניתן לשפוך את הקומפוט לתוך צנצנות זכוכית. ב compotes סגור מכסה capron, קומפוט ניתן לאחסן במקרר במשך יומיים.

אתה יכול להכין קומפוט באמצעות דבש במקום סוכר כמו ממתיק. בשיטה זו של הבישול, המים מביאים לרתיחה, ואז חמוצים נזרקים לתוכו, מחוממים שוב למים רותחים ומוציאים מיד מהאש. כאשר הקירור התקרר לטמפרטורה חמה מקובלת (לא יותר משבעים מעלות), הכמות הדרושה של הדבש מתווספת אליו, הכל מעורבב היטב ומשאיר אותו לזמן מה, כך שהמחשב מתרוקן. משקה זה מאוחסן במקרר במשך יומיים.

trusted-source[2]

חמוציות על אלכוהול

תכונות שימושיות של חמוציות משמשים להכנת תמיסות אלכוהוליות. חמוציות על אלכוהול שומרת על כל התכונות שלהם יקר, אשר ניתן להשתמש בהם למטרות רפואיות. וכמובן, כמו משקה אלכוהולי מתוצרת בית, חמוציות הם חלופה מצוינת רכישות החנות של קטגוריה זו.

 • מתכון חמוציות על אלכוהול № 1

כדי להכין את המשקה אתה צריך חצי קילו סוכר, ק"ג של חמוציות וק"ג אחד של אלכוהול.

הגרגרים נשטפים ועוברים דרך מטחנת בשר. אחר כך המסה מונחת בצנצנת ומלאה באלכוהול. אז הכל מעורבב היטב עם כפית מכוסה מכסה. הבנק נשאר להתעקש במקום חשוך במשך ארבעה עשר עד 16 יום. אחרי זה את המשקה קיבל מסונן דרך מסננת, ולאחר מכן באמצעות מסנן גזה כותנה.

השלב הבא הוא תוספת של סוכר, אשר מעורבב עם הנוזל. הבנק סגור ונשאר לעירוי תוך שבוע. ממש בסוף תהליך ההכנה, המשקה הוא בבקבוק והניח במקום קריר (מקרר או מרתף).

חמוציות על אלכוהול ניתן לאחסן בתנאים אלה עד שבעה חודשים. לאחר מכן, הטעם של המשקה מתחיל להתדרדר.

 • מתכון מס '2

כדי להכין את המשקה בדרך זו, אתה צריך חצי קילוגרם של חמוציות, חמש מאות מ"ל של אלכוהול ומאה מ"ל של מים.

הגרגרים נשפכים לתוך הצנצנת ודפיקות בכף עץ. אתה יכול לעשות את אותו הדבר בדרך אחרת - כדי לחדור את כל גרגרי עם מחט. זה, כמובן, ארוך יותר. אבל אחר כך לא יהיה צורך לסנן את המשקה.

לאחר מכן, התותים מתווספים עם אלכוהול והכל מעורבב היטב. הבנק סגור במכסה ומשאיר ארבעה-עשר יום במקום חשוך בחום.

אז את המשקה צריך להיות מסונן באמצעות גזה, מקופל למספר שכבות, צמר גפן. הנוזל מוזג לתוך בקבוקים ומאוחסן בחדר קריר בחושך במשך שנים עשר חודשים.

trusted-source[3]

תמיסת חמוציות

תמיסת חמוציות היא משקה אלכוהולי מתוצרת בית, אשר עשוי מחמוציות המבוססות על וודקה, אלכוהול או קוניאק.

בכמה מתכונים, סוכר קיים כמרכיב, ובחלקו הוא נעדר. לכן, תמיסת יכול להתברר להיות מתוק או חמוץ לטעום.

צביעת הבית של חמוציות במקרר מאוחסן במשך כשנה.

חמוציות על קוניאק

משקה אלכוהולי כזה, כמו חמוציות על קוניאק, כבר התחיל להיות מיוצר בקנה מידה תעשייתי. בבית, אתה יכול להכין משקה דומה, ובמהירות.

מתכון חמוציות על קוניאק, אשר אינו דורש תקופה ארוכה של התבגרות. כדי לעשות את זה, אתה צריך לקחת מאתיים וחמישים גרם של חמוציות, חצי ליטר של קוניאק, מאה וחמישים גרם סוכר, ומאה וחמישים גרם של מים.

קודם כל, גרגרי צריך להיות מבושל עם מים רותחים לשים אותם לתוך הצנצנת. אחרי זה סוכר נוסף להם. המסה כולה יש ללוש עם סיבוב עץ, ולאחר מכן להוסיף קוניאק, לערבב היטב ולסגור את הצנצנת עם המכסה. תערובת קוניאק אוכמניות נשארת במשך שעתיים או שלוש שעות במקום חמים.

אחרי זה את תמיסת מסונן דרך שכבות של גזה. לאחר מכן הוא הוסיף מים רותחים חמים, מקורר לטמפרטורה של שלושים וחמש עד ארבעים מעלות, והכל שוב מעורב. משקה חמוציות הוא מקורר לטמפרטורת החדר, ואז שפכו לתוך בקבוקים סגורים היטב עם פקקים. אורך חיי המדף של המקרר הוא בין שנים עשר עד ארבעה עשר חודשים.

וודקה על אוכמניות

משקה כזה כמו וודקה על חמוציות יש דרך מסורתית של ביצוע, אשר אנו נותנים להלן.

מתכון וודקה על חמוציות. יש צורך לקחת מאתיים חמישים גרם של גרגרים, חצי ליטר וודקה, כף אחת של סוכר (ובלי זה) וחמישים גרם של מים (אתה יכול גם לעשות את זה בלי).

חמוציות מועברות, נשטפות ומוזגות לתוך צנצנת, נפח של ליטר אחד. לאחר מכן, גרגרים הם הלם עם סיבוב עץ כל עוד יש צורך לקבל מסה אחידה. ואז וודקה הוא הוסיף והכל מתערבב היטב.

הבנק מכוסה במכסה והשאיר במשך שבועיים במקום חשוך בחום. אז המשקה צריך להיות מסונן באמצעות ארבע שכבות של גזה מסנן כותנה להציב ביניהם. במקרה זה, תוכלו לקבל תמיסה קלאסית של חמוציות על וודקה, אשר יש טעם חמוץ.

אם יש רצון להוסיף ממתקים כדי הערות חמוץ של המשקה, אתה יכול להכין את הסירופ על ידי ריתוך זה סוכר עם מים. לאחר מכן, סירופ זה מקורר ומוסיפים את תמיסת עם תמיסת. הכל מעורבב היטב, והמשקה נשאר בחום ליום אחד. לאחר מכן, חמוציות על וודקה מוכן לשימוש.

הצבוע מאוחסן במקום קריר - מקרר או מרתף. חודש לאחר הבישול, הטעם שלה משתפר ונעשה טוב יותר, לאחר חיי מדף ארוכים יותר.

מיץ חמוציות

מיץ חמוציות הוא משקה ריפוי שימושי שיש לו הרבה יתרונות. מיץ חמוציות עוזר להתמודד עם כל המחלות שתוארו במאמר. לכן, משקה זה צריך להיכלל בתזונה היומית של אותם אנשים שחולמים להיפטר ממחלות.

כדי להכין את המיץ אתה צריך לקחת פירות יער טריים, אשר בשלים לחלוטין. הם לוששים במכתש עץ בעזרת עלי עץ. או שאתה יכול לטחון את גרגרי בבלנדר. מסה וכתוצאה מכך הוא סחוט בעדינות החוצה באמצעות גזה, אשר לפני זה היה מוערמים בכמה שכבות. מיץ ניתן גם לקבל פירות יער קפואים, אשר מעובדים בדרך זו.

הדרך הפשוטה ביותר שאתה יכול להשתמש בו כדי להפוך את המיץ היא להשתמש מסחטה.

שתייה למטרות רפואיות יש צורך מיץ טרי בדיוק, אשר הוכן מיד לפני לקיחת. לכן, אתה צריך לקחת פירות יער ככל שיהיה מספיק לשימוש חד פעמי, לא יותר, אבל לא פחות.

trusted-source[4], [5]

קוקטייל חמוציות

ישנם מתכונים רבים עבור קוקטיילים עשוי חמוציות. זה ברי שימושי משמש כמרכיב של משקאות אלכוהוליים שאינם אלכוהוליים. קוקטייל אוכמניות הוא משקה טעים יוצא דופן, שבו אתה יכול בבקשה לאורחים בחגיגות משפחתיות. וגם ליהנות הטעם הנפלא שלהם על המפגשים הערב במעגל של בני המשפחה.

 • מתכון קוקטייל № 1 - חלב

יש צורך לקחת מאה וחמישים גרם של כל גלידה, מאה גרם חלב, שתי כפות של סירופ חמוציות.

כל המרכיבים מעורבבים זה בזה, ואז מכים בבלנדר. לאחר מכן, את הקוקטייל הוא שפך לתוך זכוכית נוחה מעוטר חתיכות של פירות או פירות יער.

 • מתכון קוקטייל № 2 - פירות חמוציות

קח שתי כוסות מים, כוס אחת של חמוציות (טרי או קפוא), בננה אחת וקיווי אחד. פירות יער נשטפים, פירות הם קלופים וחותכים לחתיכות. לאחר מכן הם ממוקמים בבלנדר ומערבבים עד לקבלת תערובת הומוגנית. הקוקטייל מוכן לשימוש.

 • מתכון קוקטייל № 3 - שייקים מ חמוציות

אתה צריך מלאי מים מינרליים מוגזים, 175 גרם של חמוציות (טרי או קפוא), 50 גרם חלב וכף אחת של דבש.

בריס הם זזו ושטפו, ולאחר מכן היכו בבלנדר כדי עקביות הומוגנית. לאחר מכן, הדבש הוא הוסיף את הבלנדר עם חלב התערובת כולה היא הוכתה שוב במשך חצי דקה. לאחר מכן את שייקים הם שפכו לתוך כוס גבוהה מים מינרליים מוגזים הוא הוסיף את זה.

כאשר משתמשים גרגרים קפואים במקום חמוציות טריות, הם לא צריכים להיות מופשר, אבל כתוש בבלנדר באותה הדרך כפי שהם הוצאו מן המקפיא.

למעריצים של משקאות אלכוהוליים יוצאי דופן, נציג רשימה של המתכונים הבאים לקוקטיילים.

 • מתכון קוקטייל № 4 - חמוציות עם וודקה

כדי להכין את המשקה אתה צריך לקחת שלוש כפות של סירופ חמוציות, שתי כפות של וודקה, כוס מים סודה. אתה יכול גם להשתמש לימון וקרח, אשר מתווספים קוקטייל לפי הטעם.

כל המרכיבים מעורבים וקוקטייל יכול להיות נצרך. אם תרצה, המשקה יכול להיות מעוטר חתיכות של פירות.

 • מתכון קוקטייל № 5 - חמוציות עם ג'ין

זה לוקח שלוש מאות גרם של חמוציות טריות, כוס אחת של סוכר, כוס מים אחת, כוס אחת של סודה, כוס אחת של ג'ין, שתי כפות מיץ לימון.

חמוציות מעורבים עם סוכר ומים, ולאחר מכן הניח על האש, הביאו לרתיחה ובמצב זה מבושל חמש עד שבע דקות. לאחר מכן, "לחלוט" מוסרת מן הצלחת, התקרר מעט וניגב דרך מסננת. במשקל שהתקבל מוסיפים את כל הרכיבים האחרים והקוקטייל מוכן לשרת על שולחן.

trusted-source[6], [7]

קוקטייל של goji ו חמוציות

Goji berries משמשים כאמצעי לרדת במשקל. זה "טיבטית" אורח עשיר בהרכב ויטמין ומינרלים. ב goji berries יש כמות גדולה של מינרלים וחומצות אמינו, סוכרים וויטמינים (במיוחד, ויטמין C וויטמינים B). זה הרכב זה של פירות יער המאפשר לחזק את חסינות, כדי ליצור תהליכים מטבוליים בגוף, כדי "להוציא" קילוגרמים נוספים כדי לשפר את עצמך.

השילוב של תכונות מועילות של חמוציות ו goji berries משפר את השפעת חיזוק. וזה גם עוזר לאדם לנרמל את חילוף החומרים בגוף, אשר משפיע, מעל לכל, הפחתת עודף משקל.

קוקטייל מ goji berries ו cranberries היא תוספת שימושית וטעימה לתזונה. אם אתה שותה משקה כל יום לפחות שבועיים, אתה יכול להשיג את התוצאות הבאות:

 • לחץ דם נמוך יותר,
 • לנרמל את רמת הסוכר בדם,
 • להפחית את כמות הכולסטרול בגוף,
 • "נקי" את הגוף של רדיקלים חופשיים, toxins ו toxins,
 • לשפר את הביצועים של הכבד,
 • לחזק את הקירות של כלי, כמו גם רקמת שריר.

כל האמור לעיל מסייע לבסס את תהליך העיכול ואת הרגולציה של חילוף החומרים בגוף, כמו גם לשפר את ההערכה העצמית ולשפר את החיוניות והביצועים.

trusted-source[8], [9]

Kissel מ אוכמניות

כזה משקה מסורתי, כמו ג'לי אוכמניות, יהיה לקשט את שולחן הסתיו והחורף בכל משפחה. הנשיקה מוכנה.

על כוס משקה אתה צריך לקחת חמישים גרם של חמוציות, שלוש כפות סוכר, כוס מים אחת, שתי כפיות של עמילן.

חמוציות לנוע הם התקלחו עם מים רותחים, מראש הנחת גרגרים על מסננת. המים זורמים למטה, ואז את הגרגרים הם בלשו עם כפית. מיץ הופיע הוא שפך לתוך מיכל אחר והשאיר לזמן מה במקום חשוך וקריר. לאחר מכן, פטל מחית מועברים גזה וממנה יש צורך לסחוט את המיץ לתוך סיר.

אחר כך נשפך את גרגרי הבירה לכוס אחת של מים חמים ומניחים על הכיריים. הכל מובא לנקודת הרתיחה, ואז מסתובב ומסנן דרך גזה, ואז חוזר אל המחבת.

הסוכר מתווסף לנוזל והכל חייב להיות מבושל שוב. ואז חלק של מרק (כוס אחת רביעי) הוא נלקח, מקורר, מסונן ועמילן זה מומס בתוך הנוזל הזה. במקרים מסוימים, אתה יכול להשתמש במים קרים במקום מרתח.

Kissel הוא הביא לרתיחה, ולאחר מכן תערובת עמילן הוא שפך לתוכו, אשר חייב להיות עורר כל הזמן. אחרי זה, הכל צריך לרתיחה במהירות שוב, ואז את הג'לי צריך מיד לשפוך לתוך מיכל אחר, תוך ערבוב. לשתות קצת מגניב, ואז שפך לתוכו מיץ גלם, אשר הושג מן גרגרי ממש בתחילת ההכנה של המשקה.

קרם של חמוציות

קרם של חמוציות הוא תמיסה של פירות יער טריים על וודקה או אלכוהול. ישנם כמה מתכונים עבור זה תוצרת בית, הנה כמה מהם.

 • מתכון סיגריה # 1

כוס אחת של סוכר נלקחת, כוס אחת של מיץ אוכמניות טרי וליטר אחד של וודקה. מיץ חמוציות צריך להיות מסונן, ולאחר מכן לשפוך כוס סוכר. כל מה שאתה צריך לערבב היטב, לחמם אותו קצת, כך שהסוכר יכול להתמוסס. אחר כך אני שופכת וודקה נוזלית, והמשקה נשאר ליום. לאחר התקופה המוגדרת, המילוי נשפך לתוך מיכל נוח לאחסון ומשמש למטרה המיועדת.

 • המתכון למילוי № 2

יש צורך להכין שלוש כפות של חמוציות, כוס אחת של סוכר, כוס אחת של מים רותחים וליטר אחד של אלכוהול.

חמוציות הוא כתוש בבלנדר לשים פחית שלוש ליטר. סוכר הוא שפך לתוכו, מים ואלכוהול הם שפכו פנימה. הבנק סגור עם מכסה פוליאתילן ומונח במקום נגיש לילדים, בחושך. שם היא צריכה לעמוד חודש, שאחריו יש לסנן את המשקה דרך מסנן גזה של כותנה ולהשאיר לקרר עוד כמה ימים. לאחר מכן אנו לוקחים מזון מפינה מבודדת ומתייחסים לאורחים עם משקה.

 • מתכון סיגריה # 3

אתה צריך לעשות כוס אחת של חמוציות טריות, חצי כוס סוכר, וליטר אחד של וודקה. בריס הם זזו ושטף, ואז מעורבב עם סוכר. ואז התערובת מועברת דרך מטחנת בשר או כתוש בבלנדר. מסה ברי מוצב בסיר וודקה הוא שפך לתוכו. כל מה שאתה צריך לערבב היטב ולהשאיר במשך חמישה ימים, ערבוב כל יום את תמיסת. לאחר תום התקופה שצוין, המילוי מסונן באמצעות שכבת גזה מקופלת למספר שכבות ויוצאת ליום נוסף. הכל, המשקה מוכן וזה יכול להיות בבקבוק.

יין מחמוציות

חמוציות אינן הגרגרים המומלצים ביותר לייצור יין הבית. מאז התוכן של סוכרים בו הוא נמוך מאוד, חומצות, להיפך, הרבה. לכן, להכנת יינות חמוציות, מים יש צורך להפחית את הטעם חמוץ של המוצר המוגמר. יין מחמוציות יכול להיות מתוק וחזק.

 • מתכון מספר 1 - יין מתוצרת בית

יש צורך לקחת מיץ אוכמניות - שמונה ליטר, סוכר - חמישה ק"ג ומים שני ליטר וחצי.

אוכמניות מהלכים, ואת פירות יער מבושל נבחרים ממנו. הגרגרים נשטפים, ספוג מים קרים והשאיר במשך שעה אחת. לאחר מכן, את פירות יער הם שטפו, ואת נוזל מתמזג.

חמוציות mnetsya, מאפשר את המיץ והשאיר בטמפרטורת החדר במשך חמישה עשר ימים עבור תסיסה. לאחר מכן, מסה חמוציות מתווסף עם סוכר ומים. הכל מעורבב ביסודיות ונשאר שלושים יום. בסוף תקופה זו, מסנן את breg דרך שכבות של גזה מקופל למספר שכבות ומזג מעל מיכלי זכוכית. משקה צריך להישאר עוד שלושים עד ארבעים יום, כך היין הוא חדור.

 • מתכון מס '2 - יין מבוצר מתוצרת בית

זה לוקח קילוגרם של חמוציות, ליטר אחד של אלכוהול, ליטר מים ושבעה עשר כפות של סוכר. חמוציות נשטפות ומיובשות. לאחר מכן, פירות יער הם עברו דרך מטחנת בשר או כתוש בבלנדר. מסה חמוציות מועבר צנצנת שלושה ליטר, אלכוהול הוא שפך שם והכל נשאר במשך שבוע. לאחר תקופה זו, המים מוזגים לתוך הנוזל והמשקה נשאר שוב במשך שבוע. ואז הסוכר מתמוסס בשתי ליטר מים ומשלב עם המשקה. לאחר מכן את תמיסת הוא מערבב מחומם לטמפרטורה של כ שישים או שבעים מעלות. בהמשך המשקה מקורר, מסונן, בבקבוקים במיכלי זכוכית ומשאיר לעירוי ליום נוסף. לאחר מכן, היין ניתן לצרוך כמו משקה אל השולחן החגיגי.

תה אוכמניות

תה עם חמוציות הוא משקה בריא וטעים, וזה טוב לפנק את עצמכם בסתיו רפש וקור החורף.

 • המתכון לתה № 1 - עם מיץ תפוזים ותבלינים

זה לוקח מאתיים גרם של חמוציות, מאתיים גרם סוכר, חצי ליטר מים, מיץ תפוזים, קינמון, שמונה ניצני ציפורן ותה חזק.

פירות יער מועברים ושוטפים. לאחר מכן, אחד חופן של פירות יער צריך לשים בצד, והשאר הם ניגבו דרך מסננת או מרוסק בבלנדר. ואז תערובת ברי הוא הניח את גזה מיץ הוא סחט מתוך זה. עוגת חמוציות הוא הניח בסיר, מלא מים והביאו לרתיחה. מרק וכתוצאה מכך מסוננים והוא הוסיף את מיץ מוכן מראש מ חמוציות, כמו גם מיץ תפוזים, תבלינים, סוכר ומערכת של קומץ של פירות יער. כל המרכיבים מעורבים ומשאירים כדי להשרות במשך שעה. לאחר מכן תערובת חמוציות מעורבב עם תה חזק והוא מוזן אל השולחן.

 • המתכון לתה № 2 - בישול מהיר

יש צורך לקחת כף אחת של חמוציות, כף אחת של תה וסוכר לפי הטעם. תה מוכן מן הכמות מוכנה של עלים תה. הגרגרים מחוממים, והסוכר מתווספת אליהם, ולאחר מכן נשפך מיץ הבירה עם תה מבושל.

 • המתכון לתה № 3 - עם עשבי תיבול

כדי להכין את המשקה צריך להצטייד כף וחצי של חמוציות (טרי או קפוא), שלוש כפיות סוכר, כפית אחת של תה צמחים (או חצי כפית שחור / תה ירוק), ושלושת חתיכים 600 מ"ל מים. אתה יכול להשתמש מנטה בצורת יבשים או טריים במקום תה צמחים. אז אתה צריך לקחת שמונה עד עשר עלים של דשא ריחני. סוכר יכול גם להיות מוחלף עם דבש, אשר יש להוסיף למשקה אחרי זה כבר חדורים.

חמוציות מחוממות בכוס יחד עם סוכר. מסה ברי מונחת בתוך קומקום התה, נפח של ליטר אחד. יש לשים ריתוך (מנטה או אוסף עשב), ציפורן והכל מתמלא מים רותחים. את התה יש להחדיר במשך עשר דקות, קומקום הכי מכוסה במגבת.

trusted-source[10]

ליקר מן חמוציות

בין משקאות אלכוהוליים, אשר ניתן להכין עם חמוציות, אתה יכול להדגיש את הליקר.

ליקר מן cranberries הוא משקה אלכוהולי טעים הקשורים קינוח מוצרים הביתה. הוא מכיל את כל הויטמינים והמינרלים הנמצאים בחמוציות. צבע אדום יפה וטעם יוצא דופן של המשקה יהפוך אותו קישוט של כל שולחן חגיגי.

כדי להכין את הליקר, אתה צריך לקחת שמונה כוסות של חמוציות, קילוגרם אחד של סוכר, אחד וחצי ליטר וודקה, שני ניצני ציפורן, שתי חתיכות של הל. חמוציות חייב להיות בשלים בהכרח, אחרת איכות המשקה מצטמצם.

חמוציות נשטפות, יבשות ואדמה בבלנדר (או בעזרת מטחנת בשר). מסה ברי הוא הניח בתוך מיכל זכוכית נשפך עם וודקה, לאחר מכן הוא מכוסה בחוזקה והשאיר להיות חדורים במשך שלושה עד ארבעה ימים.

בתום התקופה לוקחים סיר, עליו מסננת, מכוסה בגזה, מקופלת למספר שכבות. ב "בנייה" הניח מססת ברי, אשר מסונן, ואת העוגה היא לחצה בזהירות.

ואז את העירוי הוא שפך לתוך מחבת אחרת, נוח לחימום על האש. הסוכר מתווסף למכולה, והמנות מונחות על אש קטנה, שם הנוזל מחומם רק עד שהסוכר מתמוסס. תבלינים מוזגים לתוך המרגמה ואחר כך עטופים בשקית קטנה של גזה. המשקה מוסר מהאש והשקית המבושלת מורידה לתוכו חמש דקות. לאחר מכן, התבלינים מוסרים, ואת המשקאות מסוננים היטב באמצעות גזה. בסופו של דבר, את המשקה הוא שפך לתוך בקבוקים, סגור עם פקקים והניח אחסון במקום חשוך, קריר.

איך לשתות חמוציות?

לאחר היכרות עם תכונות שימושיות של חמוציות לריפוי דרכים שונות של השימוש בו, אתה יכול לראות כי שימושי ביותר הוא מיץ חמוציות טרי מוכן. במקום השני על השירות יש חמוציות mors מ טרי או קפוא berries. ואז באים compotes, תה מ berries, עלים ו זרדים של חמוציות, decoctions ו חליטות.

כדי להשתמש cranberries לריפוי, אתה צריך להבין, אבל איך לשתות חמוציות כראוי?

מיץ טרי לא צריך לקחת על בטן ריקה. עדיף לעשות את זה אחרי שעה או שעה וחצי אחרי האכילה. כמו כן, עליך לשקול כי החומרים הכלולים במיץ, להרוס את אמייל השיניים. לכן, מיץ חמוציות צריך להיות שיכור דרך צינור, ואחרי זה לשטוף היטב את הפה עם מים.

הנורמה האופטימלית ביותר של מיץ חמוציות ליום הוא שתי כוסות. חלק זה ניתן לחלק לשלוש או ארבע קבלות פנים.

מיץ חמוציות יכול להיות שיכור ככל הצורך יהיה מורגש. למטרות בריאות, עליך לשתות לפחות ליטר אחד של משקה ליום. מיץ חמוציות יכול להיות שיכור לפני הארוחות, במשך חצי שעה. או שעתיים אחרי הארוחה. עדיף להוסיף דבש לפרי, לא סוכר. מאז הדבש יש תכונות ריפוי יקר, סוכר, להיפך, תורם פרובוקציה של מחלות רבות. דבש יש להוסיף משקאות אשר מקורר לטמפרטורה של 60 עד 70 מעלות.

חמוציות קומפוט תה תה, כמובן, משקאות בריאים. אבל אתה צריך לשקול כי הטיפול החום של גרגרים מוביל העובדה שהם נעלמים החומרים הדרושים. לכן, מומלץ חמוציות ככל האפשר, כמו גם זרדים ועלים ממנו לחמם ולבשל. אתה יכול לשתות compotes ו תה חמוציות כאשר הצורך. אזהרה בלבד, רצוי לא לשתות נוזלים לאחר אכילה. זה מדלל את מיץ קיבה ומונע עיכול תקין של מזון.

המרקים והחדירים של החמוציות הם שיכורים בין הארוחות ובמינון הדרוש לטיפול במחלה מסוימת. שוב, אני רוצה לזכור כי התכונות הרפואיות של משקה טהור, מבלי להוסיף סוכר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.