^

מרקים גסטריטיס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מילדות נאמר לנו: לאכול מרק, אחרת אתה תזכה דלקת הקבה. מיתוס זה כבר זמן רב, אבל עכשיו רבים מודאגים עוד שאלה: מה אם יש כבר מחלה? האם מותר לאכול מרקים במהלך גסטריטיס, האם הם יעזרו להתאושש מהר יותר? ואילו מנות ראשונות מועילות יותר לקיבה?

מה מרקים ניתן לאכול במהלך גסטריטיס?

אם מדברים על מרק, הם תמיד מתכוון צלחת נוזלית, שבה כמחצית ההרכב הוא מים, או מרק. בעבר, צלחת זו נקראה chowder, yushkoy. הוא האמין כי הוא נפל לארצנו, הודות פיטר אני: הוא "נמסר" אותו מצרפת, יחד עם מתכונים אחרים של המטבח הצרפתי.

היתרונות של מרקים עם גסטריטיס כבר ידוע מזה זמן רב. אפילו לפני כמה מאות שנים, אבותינו החלו לבשל מרק על הסימנים הראשונים של המחלה במשפחה: זה עזר להתאושש מהר יותר, נתן כוח ואנרגיה כדי להילחם במחלה.

עם זאת, על פי הנתונים העדכניים ביותר, מרקים עבור גסטריטיס לא מוצגים כל ולא תמיד. לדוגמה, בחומציות נמוכה, השימוש בקורסים הראשונים שהוכנו על בסיס עדין יתקבל בברכה. אבל עם ייצור מוגזם של חומצה, המרק יכול לגרום לעלייה בחומציות היווצרות, ולכן, הם מוכנים באמצעות כמות קטנה יותר של נוזלים, במים או מרק ירקות, המוביל עקביות רירית או שפשף.

מרקים תזונתיים קל במהלך דלקת הקבה

מחלות של מערכת העיכול דורשות פשטות תאימות מושלמת של מוצרים בתזונה. מרק קל הוא הדרך הטובה ביותר לספק את הרעב, מבלי לטעון את הבטן ולא להפריע לעבודתה.

רוב עקרות הבית להכין מנות ראשונות שונות כמעט בכל יום: בעת ובעונה האחת מהאפשרויות הקלות - בלי "zazharki" מרק עשיר וחזק - מציעות מש' לעתים קרובות יותר לאחר חגים כבדים, חגים ובקיץ, כאשר פשוט לא רוצה להעמיס על הגוף עם מזון. זה על המרקים האלה והוא כשמדובר דלקת הקבה.

מה הקלות של המנה? לא רק בהכנה שלה, אם כי גם זה. ההבדל העיקרי הוא השימוש של מרכיבים פשוטים ושימושיים ביותר: ירקות, עשבי תיבול, דגנים. אין צורך "להכביד" המוצר הרבה שומן, בשר, שמנת, לא יתווסף פלפל ותבלינים חמים אחרים, וכן הלאה. נ עבור רוב המרקים לא צריך אפילו את המרק, כמו ירקות ודגנים ינתנו את המנה הרבה טעם וירומה. מזון כזה קיבה חולה יהיה רק "אסיר תודה".

trusted-source[1]

מרקים מגורדים לדלקת קיבה

מרק טהור הוא גרסה תזונתיים בעיקר של המנה, אשר מומלץ במיוחד על ידי הרופאים במהלך הטיפול בדלקת הקבה או מחלות אחרות של דרכי העיכול. מרקם עדין הוא נהנה כמעט על ידי כולם ותמיד - הן ילדים והן מבוגרים. מקובל לחלק מרקים טהורים למספר קטגוריות - בפרט, מרק שמנת, מרק דליל מרק קרם הם המפורסמים ביותר.

כדי להכין כזה המנה הראשונה, אתה יכול להשתמש במגוון מוצרים מותר על ידי הרופא. ניתן לבשל גרסה טהורה במים או במרק, בתוספת ירקות, דגנים, בשר או פילה דגים.

לכן, המרקים הנפוצים ביותר בקטגוריה זו הם:

 • רב ירקות;
 • דלעת, סקווש;
 • כרוב;
 • אורז
 • דגים;
 • עוף, וכו '

מגוון עצום של מתכונים מאפשר לכל חולה לבחור את האפשרות הטובה ביותר עבור עצמם.

אינדיקציות

מומלץ להתחיל לאכול מרק גסטריטיס לא מוקדם יותר מאשר ביום השלישי לאחר החמרה של המחלה. עד לנקודה זו, עדיף לתת את הבטן לנוח, לצרוך רק משקאות - מים חמים, תה חם, לא מתוק וחלש, עירוי rosehip. מומלץ לשתות כ -1.5 ליטר של משקאות כאלה ביום.

אם הכל טוב, ואת הבטן היא קצת נח, אז מהיום השלישי בתזונה לכלול קורסים ראשונים, עקביות וטהורה צמיג. עדיף להתחיל עם אורז או מרקים שיבולת שועל, בתוספת תוספת של חמאה. כל המרכיבים מרק הם שפשף דרך מסננת, או לטחון עם בלנדר.

מרקים המומלצים על ידי מומחים באיכות המזון התזונתי התינוק. הם משתמשים במיוחד לא רק בדלקת גסטריטיס חריפה או כרונית, אלא גם בגסטרודואודניטיס, נגעים ארוסיביים של חרקים, בתנועות לקויות של מערכת העיכול, בצהבת ובצ'ולציסטיטיס, במחלת ריפלוקס גסטרו-וופגאגל.

trusted-source[2], [3], [4]

מרקים עבור גסטריטיס עם חומציות גבוהה

עם חומציות מוגברת, מרקים משמשים בזהירות רבה. הצעד הראשון הוא לסרב מרקים עשירים. צלחת דיאטה מוכנה ללא עיכול של עצמות או חתיכות בשר עם תכלילים שומניים. בנוסף, אתה לא יכול לשים שום תבלינים במחבת.

כל מטופלים תזונאים לבצע את ההמלצות הבאות:

 • כל המרכיבים של המנה הראשונה צריך להיות טחון ככל האפשר;
 • לאחר בישול המרק, עדיף להשתמש בבלנדר;
 • ירקות חייבים להיות מבושלים עד מבושל לחלוטין;
 • כדי ליצור עובי נוסף, מותר להוסיף קצת קמח unroasted או חלב מוקצף למרק;
 • פטריות ופטריות פטריות אסורות;
 • זה טוב אם מרכיבים כגון דלעת, קישואים, ברוקולי או כרובית, אורז, שיבולת שועל נמצאים בצלחת.

כל המרקים מוכנים לחולה עם דלקת קיבה צריך להיות מינימלי שומן וחם (לא חם ולא קר, כ 45-50 מעלות צלזיוס).

עדיף לא להוסיף מרקים של קטניות (אפונה) עם חומציות גבוהה לתזונה - זה מותר רק בשלב של הפוגה של המחלה.

trusted-source[5], [6]

מרקים עבור גסטריטיס ארוזיבי

דלקת גסטריטיס היא מחלה מסובכת למדי, שבה שחיקות או פגמים קטנים של הרקמה הרירית יוצרים על קירות הבטן. כדי להקל על מצבו של החולה ולמנוע סיבוכים מתפתחות, אתה צריך לעקוב אחר דיאטה כי לא רק יכול להגן על הרקמה הפגועה, אלא גם מספק תנאים לריפוי שלה.

זה במהלך דלקת גסטריטיס ארוסיבית תכונות עוטף של מרקים ריריים רלוונטיים במיוחד. אורז grits עבד היטב: הם צריכים להיות מבושלים היטב רך, אתה יכול להוסיף חלב, תפוח מגורד או דלעת.

לא פחות שימושי הוא שיבולת שועל, אשר יש השפעה דומה.

כל דגנים וירקות במרקים מוכנים עבור החולה עם צורה חמקנית של המחלה צריך להיות מבושל היטב. ניתן להשתמש בסולת או דייסת שיבולת שועל, אורז או כוסמת, vermicelli דק, כמו גם גזר, תפוחי אדמה, דלעת, קישואים, כרובית וכו 'מוצרים אלה יוצרים את התנאים הטובים ביותר עבור שחזור של קרום רירי, כך שהם צריכים להיות הבסיס של הדיאטה.

trusted-source[7], [8], [9]

יתרונות

מה הם היתרונות האמיתיים של מרקים במהלך גסטריטיס?

 • לחזק את הגוף בכללותו, להעשיר עם ויטמינים כי הם הכלולים ירקות וירקות.
 • מספיק מזין, למרות התוכן הקלורי הנמוך שלה.
 • לשפר במהירות את רווחתם של המטופלים, להעלות את הטון הכללי, מתעכלים בקלות.
 • הם נותנים כוח לגוף נחלש, לא נטל על מערכת העיכול, נתפסים היטב על ידי הגוף.
 • מקל על דיכאון ודיכאון, תלוי במרכיבים - מרענן או מחמם, משפר את חילוף החומרים, מנרמל עיכול.
 • משפר את מצב הרוח, הודות לטעם מאוזן, ניחוח נעים ותועלת שאין להכחישה.

trusted-source[10]

מה יכול ומה לא יכול?

מזון מוכן דלקת הקבה לא צריך להיות חם מדי או קר. טמפרטורת זרימת אופטימלית הוא כ 45-50 מעלות צלזיוס. קורס ראשון תזונתי לא צריך להכיל:

 • שומן, כמויות גדולות של שומן;
 • פטריות, עצמות, דגים שומניים, חתכים קשים של בשר;
 • (כגון כרוב כבוש או מלפפון);
 • שומנים עקשן (מרגרינה, פרושה, שומן וכו ');
 • ירקות לא מבושלים, תירס, צנון, שעועית;
 • בצל ושום;
 • גבינות מעובדות, שמנת, שמנת חמוצה;
 • סובין;
 • חומץ, זנגביל, תבלינים חמים;
 • ריכוז, טעם כימי ותוספות טעם.

בדלקת הקבה אסור לאכול בורקס אוקסלי, כרוב ומרק כרוב, מלפפונים חמוצים, מרק פטריות וח'רצ'ו, מרק עגבניות ואוקרושקה, כמו גם מרקים המבוססים על בשר מעושן ומאכלים מטוגנים.

ביקורות

כל פתולוגיה של מערכת העיכול יש לטפל, קודם כל, עם דיאטה. כאשר מרקים גסטריטיס - האפשרות הטובה ביותר עבור מזון, אם הם לא מכילים מרק חזק, מאכלים מטוגנים, תבלינים חמים, בשר מעושן. מזון עדין ושבר יאפשר את הזמן הקצר ביותר לשחזר את הבטן. עם זאת, טיפול בסמים צריך גם לא להישכח.

כל הארוחות צריך להיות מחולק למספר גישות, כדי לא להעמיס על איבר חולה של עיכול. אין סיבה להתרגז: שינויים כאלה התזונה לא לרדוף אותך כל החיים שלך. גסטריטיס ניתנת לטיפול באופן מושלם. אבל חלק מהסיכונים עדיין צריכים לשכוח, למשל:

 • על מזון מהיר, מזון נוחות;
 • על מוצרים, מטוגן "פריך";
 • על מוצרים "סינתטיים" - צ'יפס, חטיפים, סודה מתוקה וכו '.

אם אתה מבצע דיאטה מתוכננת היטב, אז מרקים גסטריטיס יעזור הבטן כדי לשחזר במהירות את הפונקציה שלה, ואת תהליך הריפוי יהיה מהיר יותר. אתה יכול בקלות לוודא כי משוב מהחולים על דיאטה כזו היא חיובית בלבד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.