^

הורמונים בטבליות: היתרונות והחסרונות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

על היתרונות והנזקים של ההורמונים, ישנם מיתוסים רבים השערות. בוא נדבר על איך ההורמונים בטבליות שאתה קונה בבית המרקחת משפיעים על גוף האדם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

השפעות על הגוף של זריקות, קרמים וג'לים עם אסטרוגן

זה דומה להשפעה המתקבלת מיישום של תיקון. כלומר, אסטרוגנים מקרמים, ג'לים, זריקות לא לעבור דרך דרכי העיכול, כלומר הם לא מגיעים הכבד, ספוג בדם מיד. מכאן ואת השפעתם על הגוף הוא שונה, רך יותר.

נכון, חסרון משמעותי של שיטות אלה היא כי רמת האסטרוגן בגוף משתנה. כאשר לוקחים הורמונים אוראליים, זה יותר קבוע. הסיבה לכך היא כי הם נקלטו לתוך זרם הדם מהר יותר מאשר עם בעל פה. אבל הם גם חיסל מהגוף מהר מדי. משמעות הדבר היא כי הם משפיעים על הפונקציות של איברים, הם חלשים יותר מאשר תרופות בעל פה עם אסטרוגן.

ההשפעה על הגוף של תרופות עצביות עם אסטרוגנים יש תכונה זו. הם הראשונים להגדיל באופן דרמטי את ריכוז האסטרוגן בדם, ואז ההשפעות שלהם לדעוך, ולאחר מכן את האסטרוגנים הם בוטלו מהגוף. כלומר, רמת האסטרוגן בגוף בקבלה זו אינה יציבה.

במיוחד בהשוואה לתרופות אוראליות המספקות רמה יציבה יחסית של אסטרוגן בגוף. כדי להשפיע על רמת האסטרוגן בגוף כראוי, האנדוקרינולוג לא צריך לחשב נכונה את המינון של התרופות, אלא גם לקבוע שיטה משולבת של קבלת האסטרוגן. כלומר, שימוש והכנת אוראלי עם אסטרוגנים, קרמים, ג'לים, טלאים, זריקות - על ידי בחירה.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

אסטרוגנים לטיפול בעל פה

אם לגוף יש מעט אסטרוגנים ממוצא טבעי (כלומר, אלה שהגוף מייצר בעצמו), אנשים לוקחים הורמונים מבית המרקחת. כדאי לדעת כי אסטרוגנים בצורה של 17-ביתא אסטרדיול מן המרקחת ההורמונלית לתת לנו את האפשרות לקבל אסטרוגנים כי הם דומים מבחינה כימית, מופרשים על ידי השחלות.

מה ההבדל בין הורמונים בטבליות לבין אלה שאנו מקבלים מטלאים הורמונליים? הראשון הראשון להיכנס לכבד וזה למחזר אותם. זה טוב בשל העובדה כי בריכוז נמוך בדם של HDL, ההכנות בעל פה עם הורמוני אסטרוגן בהרכב יעודד הייצור שלה בגוף. הסיבה לכך היא כי אסטרוגן יכול לעורר הפרשת HDL ב vivo.

החיסרון של גלולות אוראלי הוא כי עם מינון שגוי בחירה ברי דעת, לחץ דם עלול לקפוץ מהם, רמת הורמוני האסטרוגן יגדל, טריגליצרידים יופק יותר מהרגיל.

זה יכול להוביל להיווצרות אבנים בכליות וכיס המרה. לכן, לפני השימוש בסמים עם אסטרוגן, יש צורך לבצע בדיקה של מצב הכליות מרה, כמו גם את רמת הכולסטרול בדם.

אם אתה לוקח אסטרוגנים מדבקות, ג'לים או עקביות שמנת, אסטרדיול אינו מגרה את ייצור ה- HDL באופן אינטנסיבי, פשוט שומר אותו ברמה נורמלית. זה חשוב כאשר רמת HDL בגוף הוא גבוה או קרוב אליו.

אם הרבה כולסטרול בגוף (בפרט, הכולסטרול הרע), ואילו רמות HDL נמוכות מדי, ההורמונים אסטרוגן כחלק רמות הכולסטרול לנרמל עזרה (להקטין אותו), ואת הריכוז של עלייה בכולסטרול HDL.

בגלל זה, הלב יתחיל לעבוד כרגיל, כלי יהיה אלסטי יותר, הקירות שלהם יתחזק, הסיכון של קרישי דם יקטן.

אז, עם רמת כולסטרול גבוהה, אמצעי מניעה אוראלי עם אסטרוגנים מתאימים יותר עבורך, ברמה נמוכה יותר - טלאים וג 'לים.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

טיח עם אסטרוגנים

טיח עם אסטרוגנים

תיקון כזה, ככלל, מכיל הורמונים אסטרוגנים, ואת הנציג הבוהק שלהם הוא 17-ביתא אסטרדיול. זה טוב כי זה נספג בקלות על ידי העור דרך הדם מקבל ישירות לתוך הדם, עקיפת דרכי העיכול והכבד. זה דומה לתהליך הטבעי לפני תחילת גיל המעבר, כאשר השחלות מייצרות אסטרוגנים שנכנסים מיד לזרם הדם.

מינוס של שיטה זו של מתן האסטרוגן לגוף היא שהם, לא מעובד על ידי הכבד, נהרסים חלקית. אז, ההשפעה על הגוף הוא לא אינטנסיבי כמו ההורמונים הטבעיים אסטרוגן.

אסטרוגן פלסטרים עם אסטרדיול בהרכב יכול להשפיע על הגוף בדרכים שונות, כי יש להם ריכוז שונה של הורמונים. על זה תלוי כמה ימים אתה מצרף את התיקון על העור. זה יכול להיות 5 ימים, ואולי 7-8 ימים. כדי לברר איזה מנה של אסטרדיול באמצעות תיקון יש צורך בשבילך, להתייעץ עם הרופא שלך לא יעלה על המינון.

יש לקחת בחשבון כי כל אורגניזם הוא יחיד, חילוף החומרים של כל אישה עובר בשיעורים שונים, כלומר ההורמונים יהיה גם מתבוללים בשיעורים שונים. זה גם קובע את סוג הטיח.

החסרונות של הטיח הם גם כי זה יכול לגרום לתגובה אלרגית של הגוף בצורה של פריחה על העור. חשוב לבדוק אם הגוף מגיב עם פריחה אלרגית או אדמומיות לפני החלת תיקון עם אסטרוגן.

פלוסטי אסטרוגן לאנשים שמנים

מהם היתרונות של תיקונים המכילים אסטרדיול (הורמון מקבוצת האסטרוגן)? המסה שלהם.

פלסטרים עם אסטרדיול

הם מסוגלים לנרמל את רמת האסטרוגן בדם, בפרט, את ההורמון אסטרדיול. הדרך שבה הוא נכנס לתוך הדם באמצעות תיקון דומה לזה המספק אסטרדיול באופן טבעי, כאשר הוא מיוצר על ידי השחלות. זה טוב עבור נשים אלה שיש להם לחץ דם גבוה ויש להם כאב ראש במהלך המחזור החודשי.

כאשר אסטרדיול נכנס לגוף באמצעות תיקון, הוא מאפשר לנרמל את רמת הגלוקוז ולנטרל את חסינות הגוף לאינסולין. תיקון עם אסטרדיול בתפקיד ספק שלה עוזר טוב יותר גלולות אוראלי.

דבק Estradiol טוב עבור אותן נשים שיש להם רמה גבוהה של estrone, שכן היא לא להגדיל אותו. זאת בשל העובדה כי החומרים טיח נקלטו לתוך הדם מיד, עוקף את הכבד.

מאז החומרים טיח לא עוברים דרך הכבד, הם יכולים בדרך כלל אינטראקציה עם תרופות אחרות.

טריגליצרידים בגוף לא להיות יותר עם תיקון עם אסטרדיול. הם אינם מתנגשים עם תרופות אוראליות המכילות אסטרוגן.

אסטרדיול מן התיקון נשאר בגוף בריכוז אותו, הרמה שלו לא להגדיל הרבה, גם אם לגוף יש הרבה כולסטרול. תכשירים אוראליים עם אסטרדיול יכולים להגדיל את רמתו.

קבלת פרוגסטנים: באיזו צורה?

Progestins, כמו כל הורמונים אחרים, יכולים להיכנס לגוף בצורה של טבליות אוראליות, בצורה של קרמים, זריקות, ג'לים ותרופות אחרות. מן האופן שבו אישה לוקחת פרוגסטין, תלוי בהשפעתם על האיזון ההורמונלי שלה, ועל כן, ועל הרווחה. הדרך בה בוחרים פרוגסטין תלויה במאפייני האורגניזם.

יש צורך להתייעץ עם הרופא המטפל לבחור את הצורה האופטימלית של נטילת progestins בשבילך. כמו כן, אם הורמונים נוספים בצורה של אסטרוגנים או אנדרוגנים נחוצים כדי להגביר את ההשפעה מקליטת פרוגסטין.

ישנם גם חומרים הורמונליים המשפיעים על הגוף בצורה מורכבת. לדוגמה, אקטילה, שבה יש בטא אסטרדיול ו norethindrone. היחס בין 1: 0.5 הוא אופטימלי, כדי לאפשר לאישה להרגיש טוב יותר לנרמל את האיזון ההורמונלי. בנוסף, עם יחס אופטימלי של הורמונים בתרופה, אישה מפחיתה את הסיכון של דימום מן הרחם.

כיצד למנוע עלייה במשקל עקב נטילת הורמונים?

אם אתם לוקחים גלולות למניעת הריון, הם צריכים להיות כ 1 מ"ג של הורמון norethindrone או חומרים דומים עד 50 מיקרוגרם של אסטרדיול. זה יאפשר למנוע עלייה בתיאבון ואז קילוגרם נוסף לא יגויסו. אם יש יותר פרוגסטין במניעת הריון (ראה הרכב על החבילה), אז להיפך, התיאבון יגדל, והמשקל יגדל.

תכולה גבוהה של פרוגסטינים מצויה בהכנות כגון מיצט, אלז, ולסטרין. לאחר קנו אותם, אתה בוודאי לאכול יותר מהר להתאושש.

הודאה של תרופות משולבות

אם התרופה מכילה שילוב של הורמונים: אסטרדיול ו - norgestimate, היא פועלת על הגוף בצורה מדורגת ודרגנית. אסטרוגנים ופרוגסטין נכנסים לזרם הדם דרך הכבד בממדים שימושיים יותר מאשר אם האישה נטלה פרוגסטין לבדה או אסטרוגנים בלבד. ראשית, הגוף לוקח רק אסטרדיול (שלושה ימים), ואז - progestins עם אסטרדיול (גם שלושה ימים), ואז - שוב אחד אסטרדיול. אז התרופות חלופיות, לספק לאישה תמיכה הורמונלית טובה.

לכן, אישה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לדימום, ואת ההשפעה של הורמונים על הגוף הוא התעצם. קולטני עצבים לוקחים אותם טוב יותר.

כאשר לוקחים תרופות משולבות, יש גם חסרונות. אם אישה סובלת עודף משקל, דיכאון, התמוטטות עצבה, היא פתחה סוכרת, יש תנגודת לאינסולין, סובלת ממיגרנות, קיימת נטייה ליצירת אבנים בכליות כיס מרה, פרוגסטין נלקחת הטובה בצורתה הטהורה, אך לא בשילוב. אחרת, האורגניזם אינו יכול לסבול את התנודות היומיות שלו עם התבוללות הדרגתית, ותסמינים לא נעימים (למשל, כאבי ראש) יכולים להגדיל באופן משמעותי.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

דרך נוספת לספק progestins לגוף

על מנת לספק את הפרוגסטינים לגוף בצורה אחרת ולהקטין את השפעתם על הגוף, ישנן צורות בצורה של מערכות תוך רחמיות. זוהי דרך טובה של אספקת progestins לגוף, בתנאי שיש עודף משקל אפטיט חזק, אשר במקרה זה אינו גדל. Progestins במקרה זה לשחק את התפקיד של אמצעי מניעה תוך רחמיים.

בתקופת גיל המעבר, אתה לא צריך להשתמש בשיטות כאלה, שכן אמצעי מניעה כבר לא המטרה שלך.

נציגי טוב של ספקים intrauterine של פרוגסטין הם Mirena ו Progestasert. הם מספקים הזדמנות להבטיח את אספקת progestins לשכבה הפנימית של הרחם, השאר הולך הדם. בשל מספר קטן של progestins בדם, העור לא יגיב עם פריחות ואדמומיות, ולכן שיטה זו של אמצעי מניעה היא בטוחה יותר מאשר צורות אוראלי של הורמונים.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

ניהול מחזורי של פרוגסטין

אם אתה לוקח פרוגסטין במשך יותר משישה חודשים, ב 80% מהחולים דימום מפסיק בכלל. כלומר, את ההזדמנות להרות הוא מנוטרל. אבל ב -20% מהחולים, להיפך, דימום יכול ללכת בכל עת. זוהי ההשפעה של progestins על הגוף. אז תצטרך ייעוץ רפואי נוסף ושינוי בקביעות של נטילת progestins.

באשר למחקרים שנערכו כדי לקבוע את המעגל האופטימלי של נטילת פרוגסטין, הם מצאו כי נטילת פרוגסטין מחזורית, לקחת הפסקה כל חודש או כל שלושה חודשים, אישה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לסרטן רירית הרחם - השכבה הפנימית שלה.

לכן, אתה צריך לחשב את המינון של progestins, כך שתוכל למנוע סרטן של הרחם ולא לגרום נזק לבריאות הקבלה מוגזמת עם דימום תכופים.

trusted-source[49], [50], [51]

שלב של פרוגסטין

על פי מחקרים בינלאומיים, פרוגסטין נלקח כל יום ללא הפסקה או במרווחים של מספר ימים כל 3 חודשים מסייע להגן על הרחם מסרטן. אבל זה חשוב במקרה זה, כמה זמן אישה לוקחת progestogen.

במהלך ניסויים במעבדה נמצא כי מי לקחת פרוגסטין רק בשבוע, ב 4% מהמקרים, הסיכון לפתח היפרפלזיה ציסטית. לכן, אתה צריך לקחת את התרופה רק כפי שנקבע על ידי הרופא לאורך כל הזמן, כפי שצוין בהוראות. מחוון שאתה לוקח פרוגסטן הוא לא בסדר - דימום במהלך הכניסה שלה, ולא אחרי.

ככל שהאישה לוקחת יותר את הפרוגסטין, כך שכבת הרחם שלה נעשית דקה יותר, והדימום נעשה נדיר יותר ולא נמשך זמן רב כל כך.

מי נגד דימום

אם אישה לא רוצה שהיא תמשיך וסת, אתה צריך לקחת פרוגסטין ואסטרוגן בשילוב שנקבע על ידי רופא. ואת השלב של הקבלה צריך להיות ארוך, קבוע, יומי. אין צורך בהפסקות. הרופאים קוראים לשיטה זו טיפול משולב קבוע. דוגמה של תרופה עם יחס של פרוגסטין אסטרדיול הוא activella. הוא מכיל norethindrone ו ביתא אסטרדיול בפרופורציות כי אין להגביר את התיאבון לא לגרום לאישה להיכנס לפאניקה בגלל לאבד משקל שליטה.

למה אתה צריך לעקוב אחר הרכב של תרופות

כתוצאה מניסויים השולטים על ניהול ההכנות עם פרוגסטין, נמצא כי מנות קטנות של נורתרודין בהכנות כאלה יכול להפחית את הכמיהה למזון הרבה יותר מאשר בהכנות בלעדיו.

אותן נשים הנוטלות פרוגסטין כל הזמן, אך אינן כוללות אסטרוגנים בתפריט ההורמונלי שלהן, ואז יש להן בעיות עם עצבנות מופרזת, לחץ נדנדות במצב הרוח. פרוגסטרון בצורתו הטהורה עשוי לא לאפשר את ההורמון אסטרוגן להשפיע באופן מלא על קולטני המוח, זה מגביר תיאבון, אובדן משקל אובד, ואת רמת הכולסטרול הרע בדם עולה.

אם רמת הכולסטרול בדם הייתה גבוהה לפני כן, הצריכה היומית של פרוגסטין בצורתה הטהורה יכולה להגדיל את זה עוד יותר, זה מוביל לבעיות עם היווצרות של תרומבי, מחלות לב וכלי דם.

Progestins בצורתם הטהורה, נלקח ללא הפרעה, יכול להחריף את המצב עם רמות סוכר גבוהות בדם. זה מסוכן במיוחד עבור נשים עם סוכרת או עבור אלה שאינם לוקחים אינסולין.

לכן, חשוב מאוד לקחת בחשבון את כל המאפיינים של הגוף שלך להתייעץ עם הרופא שלך מראש על מינונים מחזוריות של נטילת progestins.

הכנות עם פרוגסטרון ללא מרשם

האם הם מסוכנים או להפך, מזיקים, שכן הם נמכרים ללא מרשם? כתוצאה מניסויים באחד הצמחים, מדענים מצאו מולקולה, דומה בהשפעתה להשפעת פרוגסטרון. היו חומרים בהרכב של צמח זה, כמו אסטרוגן טבעי. צמח זה - בטטות (בטטות), כמו גם סויה, כמה קטניות.

המאפיינים של צמחים אלה משמשים כמה קרמים המפורסמים כמקור של פרוגסטרון בצורתו הטהורה. הם מוצעים לשימוש ללא מינוי של רופא. זה מסוכן?

קרמים עם מרכיבים אלה שונים מהנוסחה שבה הורמון כימי מורכב אסטרוגן או פרוגסטין. אז, ואת השפעתם על הגוף יהיה שונה. סרטן של אנדומטריום של הרחם, על פי נתונים מדעיים, תרופות אלה לא ניתן למנוע, כי הם חלשים מדי בשביל זה.

כדי לקבל את האפקט הזה, התוכן של קרמים עם סויה או תמצית yams צריך להיות מעובד באמצעות תכשירים כימיים במעבדה. הגוף האנושי, המקבל את מרכיביו הטבעיים, phytosterols, לא יוכל לעבד פרוגסטנים ואסטרוגן באותה צורה כמו במעבדה - כלומר, להפוך אותם לתרופה למניעת סרטן.

קרמים ללא מרשם והשמנת יתר

חולים המוצעים קרמים עם phytosterols במקום פרוגסטינים אמיתיים ואסטרוגנים, עשויים לחשוב שהם משפיעים על הגוף באופן טבעי, ללא תופעות לוואי. למעשה, זה לא כך. תרופות אלו, ללא השפעה של הורמונים אמיתיים, תורמות בעיקר לעלייה במשקל. אבל הם פרסמו כתרופה לירידה במשקל.

בנוסף, הרכב התרופות לא יכול להכיל מינונים אמיתיים של פרוגסטרון, אשר הם overestimated מאוד. נטילת קרמים בנרתיק כזה יכול להוביל לדימום מוגזם, כולסטרול מוגבר, תיאבון מוגבר עלייה במשקל, אשר קשה לשלוט.

לכן, ההשפעה של התרופה ללא מרשם יכול להיות הפוך לחלוטין לעומת מה שהאישה ציפתה.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61]

איך להפסיק לסכן?

איך להפסיק לסכן?

הקפד לבקר את הגינקולוג ולהראות לו את התרופה ההורמונית שקנית ללא מרשם, כדי למנוע השלכות מסוכנות לבריאות. אם כבר התחלת לקחת את התרופה ויש לך תסמינים כגון עלייה במשקל, כאבי ראש, רגישות יתר של בלוטות החלב - אז אתה לוקח מינונים גבוהים יותר של פרוגסטין ולא יודע על זה.

על תסמינים אלה, עליך להבין כי אתה צריך לשנות את התרופה עצמה, או את המינון שלה, או את התדירות של השימוש בו.

אם לאחר נטילת תרופות הורמונליות היו הפרשות חזקות ותכופות, אשר שינו את הצבע כהה ובהיר, זה אומר שאתה לוקח הרבה פרוגסטרון ואסטרוגן הוא קטן מדי, כלומר, בתוך הכנה. אתה לא יכול ללמוד על זה מהיצרן, כדי להיות זהיר ולצפות הגוף שלך - הוא יגיד לך מתי להפסיק.

כאשר פרוגסטרון אינו רצוי

מינוי זה אינו הכרחי ואפילו מסוכן כאשר לאישה יש עודף משקל או לא הרחם עקב הסרה כירורגית. וצורת השחרור של הורמון אינה חשובה - אין צורך להשתמש בהכנות אוראליות עם פרוגסטרונים, או קרמים, זריקות או טלאים הורמונליים בהורמון זה.

אם אישה עם עודף משקל עושה את זה, היא תהיה תיאבון גדול עוד יותר, עמידות לאינסולין לגוף יגדל הייצור הורמון הצמיחה יאט.

אם אישה שוקלת יותר מ -10 ק"ג, היא צריכה לקחת אסטרוגנים ללא השתתפות של פרוגסטרון, אשר יעודד את הצטברות השומנים.

האם יש דימום עקב פרוגסטין ופרוגסטרון?

פרוגסטין ופרוגסטרון כלולים בתרופות ההורמונליות שהרופא רשם לאחר גיל המעבר. זה מאפשר לאישה לשמור על תפקוד מערכת הרבייה של הגוף.

ב crinon ובמדד, מינון אופטימלי של פרוגסטרון טבעי

פרוגסטרון ממקור אנדרוגן נכלל בתכשירים מיגנוריים, מיקרואנוריים, כמו גם באמצעי מניעה של חלק מהאובון, וכן גם על ידי מודרון.

פרוגסטרון ממוצא gastagenetic נכלל tsikrin, מאומת, amena; שרשרת אורתו, דזוגן, הדס; אוטו-מחזורי.

כאשר לוקחים אסטרוגן לאחר גיל המעבר, חשוב לחזק את השפעתה עם פרוגסטרון. לכן, אישה יכולה להימנע שכבות ביום הפנימי של הרחם עקב ההשפעות של אסטרוגן. ריבודים אלה עלולים להיות מסוכנים משום שהם יכולים לפתח גידולים - שפירים או ממאירים.

Progestin ב גלולות למניעת הריון מסייע לאישה בגיל הפוריות למנוע הריון לא מתוכנן. Progestin (או פרוגסטרון) אינו מאפשר הביוץ להתרחש, כלומר הריון לא תתרחש. בעזרתו של פרוגסטין, הרחם (שכבתו העליונה) הופך להיות הרבה יותר רזה, טמבל ריר על הצוואר, ו spermatozoa לא יכול לחדור דרכו.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

פרוגסטין ושמנת יתר

Progestin או פרוגסטרון ניתן להשתמש כדי לנרמל את המשקל. הורמונים אלה יכולים לעזור לשלוט (להפחית) את התיאבון, והאישה לא להתאושש כל כך מהר, תהליך של הפקדת שומנים מפסיק.

לפני השימוש בהכנות אלו עם פרוגסטינים, להתייעץ עם הרופא לגבי המינונים. חשוב לשחרר את ההכנות עם פרוגסטינים (תיקון, טבליות, קרם, זריקה), ריכוז וסוג ההורמונים, וגם אם יש תוספים עם אסטרוגנים במתחם.

האם לפרוגסטין יש תופעות לוואי?

כן, והוא לא לבד. אם פרוגסטין אינו מופרש על ידי הגוף, אבל נכנס לגוף מבחוץ, במיוחד לאחר גיל המעבר, זה יכול להיות מסוכן עבור אישה. תופעות הלוואי שלה עשוי להיות כדלקמן.

  • רצון חזק ומתמיד הוא
  • נפיחות ברגליים
  • הגברת הרגישות והתנודות במצב הרוח
  • כאבי ראש המשתנים עם כאבי בטן
  • חולשות
  • שלמות מופרזת
  • רגישות חזקה לחזה, במיוחד הפטמות, כאבים במגע קל
  • רגישות מופחתת של שאר הגוף

אם כבר לקחת בטעות progestins וחוו את ההשפעות השליליות שלהם, כדאי לבדוק את הגוף עבור איזון הורמונלי. כדי לנטרל את ההשפעה של פרוגסטין על איברים ומערכות, אתה צריך לבדוק מה ההכנות אתה לוקח, ולתאם את המינונים שלהם.

פרוגסטין ואסטרוגן צריכים להיות מאוזנים, כמו פרוגסטין ואנדרוגנים. המינונים והיחסים שלהם יעזרו לחשב את האנדוקרינולוג.

חשוב לדעת לפני נטילת פרוגסטין כי המינון שלהם בהכנות הורמונליות יכול להיות גבוה או נמוך. זה תלוי בזה, איך תרופות הורמונליות להשפיע על הגוף של האישה.

תרופות הורמונליות כאלה כמו desogestrel ו norgestimate יש ריכוז גדול של פרוגסטין וריכוז נמוך של אנדרוגנים. כלומר, השימוש בהם לא סביר להוביל לתגובה עור שלילי בצורה של אקנה ואדמומיות. אבל רמה גבוהה של progestins יעורר את המראה של משקעי שומן, במיוחד המותניים והירכיים, כמו גם את הבטן. תרופות אלו יכולות גם לעורר דיכאון, תנודות במצב הרוח, תיאבון מוגבר.

תרופות הורמונליות כגון דפו-פרוברה או פלנטה, או אמצעי מניעה אוראליים אחרים, מכילים פרוגסטין ללא תוספים. מכאן הם הופכים מסוכנים יותר, כי על ידי לקיחת אותם, אישה סיכונים כדי לקבל את תופעות הלוואי המקסימל מלקחת פרוגסטרונים ללא השפעת האסטרוגן. במקרה זה, אתה יכול לשאול את הרופא למינוי נוסף של הורמונים עם אסטרוגנים בהרכב.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

סובלנות נמוכה של פרוגסטנים

גם אם אישה לוקחת פרוגסטנים בעין, הגוף יכול להגיב אליהם עם פתיחות לקויה. לכן, לפני נטילת תרופות אלה יש להתייעץ עם רופא, ביצוע בדיקה של סבילות של הורמונים. בגלל תופעות לוואי עם סובלנות progestin עניים עשוי להיות כאב ראש, ירידה בתשוקה מינית, תפקוד המעי הגס, כאב הפטמות על קצה המגע, נפיחות.

לאחר מכן, על פי מחקרים, אתה יכול לקחת אסטרוגנים במקום progestins. אם מצבה של אישה עם חוסר סובלנות פרוגסטין מלווה בדימום, אז אתה צריך לעשות בדיקות נוספות ביופסיה של אנדומטריום של הרחם. זוהי מניעה טובה של סרטן הרחם ואת הפחתת הסיכוי לדימום, אם אתה נכון לחשב את המינון של אסטרוגן. אבל לא לשכוח באותו זמן על ביופסיה של אנדומטריום התייעצויות מתמיד עם גינקולוג - אם יש צורך פעם בחודש.

האם יש דימום בעת נטילת פרוגסטין?

כן, הם יכולים. במיוחד אם אתה הראשון לקח פרוגסטין, ואז הפסיק לקחת. לאחר מכן, הווסת מופיעה. בשלב זה, שכבת הרחם (פנימי) נדחית ועוזבת את הגוף. לכן, לאישה יש מניעת סרטן, כי זה על השכבה הפנימית של הרחם (endometrium) כי סרטן יכול להיווצר.

מצב זה אינו נוח במיוחד עבור אותן נשים שנמצאות בתקופת גיל המעבר, משום שהן כבר לא התרגלו לטמפונים ולדימום, אבל הנה הם באים שוב. ואז נשים לוקחות פרוגסטין לא עם הפסקות, כמו אמצעי מניעה, אבל כל הזמן. ובכך לחסל את האפשרות של דימום.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "הורמונים בטבליות: היתרונות והחסרונות" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.