Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Hoodia גורדוניה לירידה במשקל

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

Hoodia לירידה במשקל - זה כלי פופולרי המשמש להילחם בהשמנת יתר. שקול את האינדיקציות העיקריות לשימוש, תכונות ויעילות.

הודיה גורדוני הוא קקטוס, בית הגידול שבו הוא מדבר קלהארי בדרום אפריקה. הייחודיות של צמח זה היא כי זה מקטין באופן משמעותי את תחושת הרעב. בשל תכונותיו, hoodia משמש בתעשייה פרמקולוגית. הוא משמש כמרכיב העיקרי של תוספי תזונה שונים, כמוסות גלולות דיאטה.

מאפיינים מעוררי תיאבון הם הליבה של המפעל. גזע מכיל Glycoside P-57. חומר זה פועל על ההיפותלמוס ומייצב את רמת הסוכר בדם. כמו כן, האינטראקציה עם קולטנים של כלי הדם הוא ציין. במכלול, כל זה מוביל לירידה בתחושת הרעב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

סיווג ATC

A08AX Другие средства против ожирения

אינדיקציות Hoodia לאבד משקל

האינדיקציות העיקריות לשימוש ב hoodia לירידה במשקל מבוססות על מאפייני הפחתת התיאבון של המרכיב הפעיל. תוסף ביולוגי פעיל משמש במקרים כאלה:

 • ירידה נוחה במשקל הגוף ושליטה על הפרופורציות בגוף.
 • ירידה בתיאבון.
 • נורמליזציה של תהליכים מטבוליים בגוף.
 • מניעת צלוליטיס.
 • כמקור של חומרים מזינים.
 • שפר את העיכול.

בנוסף אינדיקציות לעיל, hoodia ניתן להשתמש כדי לשמור על התוצאות שהושגו כבר של ירידה במשקל.

trusted-source[6]

טופס שחרור

כדי להילחם במשקל עודף לעתים קרובות להשתמש תוספי תזונה שונים על בסיס צמח. צורת השחרור שלהם יכול להיות tableted, בצורה של כמוסות לשימוש אוראלי, תה ואפילו שמנת ליישום חיצוני.

הנפוצה ביותר hudiya הקפסולה לירידה במשקל. החבילה מכילה 30 כמוסות של 500 מ"ג של חומר פעיל כל אחת. החומר העיקרי הוא תמצית של hoodia 400 מ"ג ומרכיבים עזר: לקטוז, סטיראט סידן, maltodextrose.

נכון להיום, שוק התרופות מיוצג על ידי תרופות רבות, הכוללות את חודיה גורדוני. שקול את השמות הפופולריים ביותר של תוספים עם קקטוס שריפת שומן:

 1. Hoodia סלים - כל קפסולה מכילה 400 מ"ג של תמצית hoodia. רכיב העזר הוא כרום, אשר מגדיל את האפקט של הצמח. בחבילה אחת 30 כמוסות של bioadditives, הפחתת התיאבון.
 2. P57 Hoodia הוא תוסף ביולוגי פעיל עם הרכב טבעי. זמין בקפסולות ירוקות. מפחית ביעילות את התיאבון, מסייע להפחית את צריכת הקלוריות, משפר תהליכים מטבוליים. בחבילה אחת מכיל 30 כמוסות של 240 מ"ג של המרכיב הפעיל כל אחת.
 3. מגה הודיה - תוסף תזונתי, קהות רעב ומניעת הופעת צלוליטיס. בחבילה אחת, 60 כמוסות, בכל כמוסה, 250 מ"ג hoodia gordonii.
 4. Bounty של הטבע תה ירוק עם הודיה - יכול של כמוסות, 12.5 מ"ג של הודיה ו 315 מ"ג תמצית תה ירוק בכל כמוסה. בנוסף להפחתת התיאבון, יש לו השפעה נוגדת חמצון, מונע היווצרות של חנויות שומן, מאט את תהליך ההזדקנות.
 5. Liprina - טבליות, המרכיב העיקרי בהם הוא תמצית hoodia. טבליה אחת מכילה 650 מ"ג של חומר צמחי. התוסף התזונתי מכיל ויטמיני B אשר לנרמל את חילוף החומרים שומנים ו chromium picolinate, אשר שומרת על רמות הסוכר בדם נורמלי. ההכנה זמינה בחבילות של 30 ו 60 חתיכות.
 6. Turboslim בקרת התיאבון הוא תוסף ביולוגי פעיל בצורת טבליות לעיסה. טבליה אחת מכילה 50 מ"ג של hoodia וחומרים נוספים: L- קרניטין, אינולין, כרום picolinate.
 7. Geron-vit Hoodia Active - טבליות לטיפול ומניעה של השמנת יתר, ירידה במשקל, טרשת עורקים, תסמונת מטבולית ותזונה אקלקטית (מנרמל את רמת הכולסטרול בדם). עוזר בטיפול של צלוליטיס ו lipomatosis. בחבילה אחת 90 טבליות של תוספי תזונה. בנוסף hoodia, התרופה מכילה ויטמינים בקבוצה B, chromium picolinate, מגנזיום גופרתי, L- קרניטין, קונוסים חילוץ הופ לחלץ Garcinia קמבודי, תמצית אננס תמצית ארטישוק.
 8. קרם אנטי צלוליטיס Hoodia - מוצר קוסמטי עם שמנים צמחיים ותמציות. מכיל hoodia gordoni, הידרוליזה קפה תה ירוק. השפעה חיובית אנטי צלוליטיס מורגש לאחר חודש של יישום קבוע של הקרם לאזורים בעייתיים של הגוף.

כל התרופות הנ"ל משמשות ללא מינוי רפואי. אבל לפני שימוש כזה תוספים פעילים ביולוגית מומלץ להתייעץ עם תזונאי.

פרמקודינמיקה

Hoodia Gordonii - קקטוס זה, הכולל מולקולה של R57. פרמקודינמיקה של חומר זה עולה כי הוא 1000 פעמים פעיל יותר גלוקוז. פעולת התוסף הפעיל ביולוגית מבוססת על ההשפעה על ההיפותלמוס, כלומר על החלק של המוח האחראי לתיאבון. תאי עצב מגיבים לרמת הגלוקוז בדם, מה שגורם לתחושת שביעות רצון.

Hoodia gordonii מכיל סוכרים מתובלים לא טיפוסי בצורה של גליקוזידים סטרואידים. וגם כולסטרול β-sitosterol, חומצות שומן, ויטמין E, alkanes. המרכיבים הפעילים של הצמח מספקים את ההשפעה של הפחתת המשקל.

trusted-source[7], [8]

פרמקוקינטיקה

Hoodia Gordoni יש כמה צורות של שחרור, אבל הם כולם נועדו לשימוש בעל פה. הפרמקוקינטיקה של התרופה עולה כי החומר הפעיל שלה P57 מפעיל את קולטן הטעם המר, מדכא את הרעב ומפחית את התיאבון.

לאחר בליעה, קליטת המעיים היא פחות מ -2%. אכילה מאטה את תהליך הקליטה. P57 מופץ במהירות בכל הגוף, מצטבר ברקמות של הכבד, הכליות והמעיים. מטבוליזם בתאי הכבד, מופרש כמו מטבוליטים עם צואה ושתן. משך הנסיגה תלוי במינון שנלקח.

trusted-source[9], [10],

מינון וניהול

על פי ההוראות, השיטה של מינון מנה של hoodia לירידה במשקל תלויה בתוצאות הרצויות. תוספי צריכה לקחת 1 כמוסה / Tablet 2-3 פעמים ביום במשך חצי שעה לפני הארוחות. משך הטיפול לא יעלה על 30 יום. אם יש צורך בקורס שני, אז זה מתבצע בהתייעצות עם תזונאי.

 • בזמן נטילת התרופה, עליך לעקוב אחר דיאטה דלת קלוריות ופעילות גופנית. כמו כן, לא לשכוח שמירה על מאזן המים.
 • חשוב מאוד לא לדלג על ארוחות. לאכול 4-6 ארוחות ביום במנות קטנות. מאז hoodia תורם לירידה בתיאבון, תכולת הקלוריות של הדיאטה יקטן. הגוף יגיב על זה על ידי האטת חילוף החומרים ואת הצטברות שומן.
 • קח את התוסף טוב יותר בבוקר לפני השינה, כאשר לעיתים קרובות אתה רוצה שמן ומתוק.

יחד עם זאת, ככל שהמשקל הולך לאט יותר במהלך קבלת הפנים של hoodia, כך ישתמרו התוצאות.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

השתמש Hoodia לאבד משקל במהלך ההריון

יש להפסיק תוספות ופעילויות ביולוגיות שונות שפעולתן מכוונת לדיכוי הרעב ולהפחתת התיאבון צריכה להימשך 2-3 חודשים לפני התפיסה המתוכננת. השימוש hoodia לירידה במשקל במהלך ההריון הוא התווית.

התוויות נגד

התוויות נגד העיקרי לשימוש hoodia לירידה במשקל הוא חוסר סובלנות הפרט של הרכיבים של תוסף תזונה. התרופה אסורה לנשים הרות ובמהלך ההנקה.

trusted-source[11]

תופעות לוואי Hoodia לאבד משקל

כאשר משתמשים hoodia gordonii במינונים המומלצים, תופעות לוואי אינן מתפתחות. סימפטומים שליליים יכולים להתרחש עם מנת יתר של התרופה או במקרה כאשר הוא נלקח על ידי חולים עם רגישות יתר. כדי לחסל בחילה, הקאות העור תגובות אלרגיות סימפטומטי הטיפול הוא ציין.

מנת יתר

נטילת מינון גבוה של hoodia gordonii או יעלה על התקופה המומלצת של שימוש, יכול לגרום למגוון של תסמינים מכאיבים. Overdosage הוא מתבטא לרוב על ידי בחילה, הקאות, צרבת, תגובות אלרגיות העור. לטיפול, שטיפת קיבה, פחם פעיל וטיפול סימפטומטי נוסף מסומנים.

trusted-source[16], [17], [18]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציות שונות של hoodia עם תרופות אחרות לא רצוי. זה קשור עם סיכון מוגבר של תופעות לוואי. ניהול סימולטני של כמה תרופות להפחית משקל, הוא מסוכן מאוד. צורות אוראליות של hoodia של gordonia יש לשלב עם עומסים פיזיים תזונה נכונה. התרופה יכולה להיות משולבת עם תכשירים קוסמטיים פעילים, פעולה אשר מיועדת לתיקון של הדמות ואת הטיפול / מניעת צלוליטיס.

trusted-source[19], [20], [21]

תנאי אחסון

על פי תנאי האחסון, hoodia חייב להישמר באריזה מקורית סגורה, מוגן מפני השמש, לחות ונגישים לילדים. טמפרטורת האחסון צריכה להיות בין 5 ל 25 ° C.

trusted-source[22], [23], [24]

חיי מדף

ללא קשר לצורת השחרור, חיי המדף של hoodia לירידה במשקל הם 24 חודשים מיום הייצור. עם תום תקופה זו, תוספי התזונה צריך להיות מסולק ואסור לתיקון משקל.

trusted-source[25], [26], [27]

אמיתי הרזיה ביקורות ותוצאות

מספר רב של דעות אמיתיות של מי לרדת במשקל ואת התוצאות שלהם, לאשר את המאפיינים השימושיים של hoodia gordony. צמחי מרפא מפחית תיאבון מנרמל את חילוף החומרים בגוף. התרופה מאפשרת לך לאבד עד 2 ק"ג בשבוע, בתנאי בתחילה עודף משקל עודף.

לעתים קרובות מאוד קקטוס (קרם עם hoodia) משמש כדי למנוע צלוליטיס. עבור ירידה במשקל אופטימלי ולהשיג את המשקל הרצוי, תוסף תזונה צריך להיות משולב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה.

הערותיו של הדוקטור

האפקטיביות של hoodia לירידה במשקל מאושרת על ידי חוות דעת החולה. דעות הרופאים הן מעורפלות. יש הרופאים מאמינים כי תוסף תזונה אין תחושה מעשית של היישום. זה מיוחס לחוסר ראיות קליניות של האפקטיביות של הצמח ואת המרכיב הפעיל שלה glycoside P57 בהפחתת משקל. Hoodia נבדק אצל בעלי חיים, אך ככל הנראה עם מינונים גבוהים או על ידי הזרקת החומר ישירות לתוך המוח. לכן, כדי לטעון כי הצמח עבור בני אדם ובעלי חיים יש את אותו אפקט, זה בלתי אפשרי.

Hoodia לירידה במשקל יש להשתמש לתקופה קצרה של זמן. מאחר שלמרות תכונות התיאבון, המפעל מסוכן. זה hepatotoxic. כמו כן, אל תשכח כי ההשפעה של ירידה במשקל תלוי בנכונות של המינון שנקבע. לעיתים קרובות מתברר כי המינונים היומיים נמוכים בהרבה ממינון טיפולי, אשר כשלעצמו אינו כולל את ההסתברות המינימלית שתוספי התזונה יעבדו. בהתבסס על זה, ניתן להסיק כי לפני השימוש טבליות כמוסות על בסיס קקטוס, כדאי להתייעץ עם תזונאי לקרוא בעיון את הוראות תוספי תזונה, שוקל את כל היתרונות והחסרונות.

trusted-source[28], [29], [30]

קבוצה פרמקולוגית

Для похудения
Биологически активные добавки

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Hoodia גורדוניה לירידה במשקל" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.