^
A
A
A

יבלת בילד שזה עתה נולד: על השפה העליונה, עצם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 31.10.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ברפואת ילדים, ילד נחשב כיילוד תוך ארבעה שבועות מרגע לידתו, ובזמן קצר זה עלול להופיע תירס ביילוד: ולא רק על השפה, אלא גם על העצם.

תירס על שפתו של יילוד - כרית יניקה

אמהות מניקות רבות מודאגות ממה שנקרא מוצץ או בילת חלב על שפתו של יילוד במהלך ההנקה.

הבנת הסיבה להופעתו על השפה העליונה של התינוק יכולה להעלים את החרדה שלהם.

מבין למעלה משבעה תריסר רפלקסים מולדים הקיימים בילודים, אחד העיקריים שבהם הוא רפלקס היניקה, והגורם העיקרי לתירס בשפה העליונה, לפעמים בצורת שלפוחית, הוא יניקה נמרצת חוזרת ונשנית של חלב מהשד. או מבקבוק.

אצל תינוקות שזה עתה נולדו, לחלל הפה יש כמה תכונות שעוזרות לתינוק "להשיג" מזון לעצמו. היניקה בהנקה, כמו גם בהאכלה בתערובות חלב מותאמות, מתרחשת בעזרת תנועות הלסת והלשון. וזה מתחיל בדחיסה של הפטמה (או הפטמה) על ידי שפתי התינוק - עקב התכווצות חזקה של השריר המעגלי של הפה (musculus orbicularis oris) הממוקם בשפתיים ותנועת שרירי הלעיסה (musculus) masster) של הלסת התחתונה, אשר מזיזים אותה במישור האנטירופוסטריורי. דחיסה זו יוצרת את הלחץ המוגבר על הפטמה הדרוש כדי לינוק את החלב. יתר על כן, הילד סוחט באופן דינמי חלב מהשד אל חלל הפה, כשהוא לוחץ את הפטמה עם הלשון לעבר החך הקשה.

בשלב זה הלחץ בפה נמוך יותר, מה שמובטח לא רק על ידי דחיסה של השפתיים (השריר שדוחס אותן עובד - musculus labii proprius Krause), אלא גם על ידי סגירת מעברי האף הפנימיים עם החיך הרך והורדת לסת תחתונה.

בנוסף, האזור הפנימי של הגבול האדום של השפה העליונה של יילודים גדול יותר מהתחתון, ויש לו אפיתל עבה וגבוה יותר עם פפילות - אפיתל villוס (שתחתיו יש שכבה של רקמת חיבור רופפת). זה גורם להיווצרות pars villosa בגבול עם האפיתל הרירי של השפה, מה שעוזר לתינוק ללכוד ולהחזיק את הפטמה.

כפי שמציינים נאונאטולוגים, התפתחות הפקעת המדיאלית של השפה העליונה יכולה להתרחש אצל העובר לאחר השבוע ה-9-10 להריון (כשהוא מתחיל למצוץ את האגודל בעודו ברחם), וביילוד זה נראה כמו בליטה מעוגלת בגודל של עד 5 מ"מ. והפקעת הזו, למרות שהיא גרסה אנטומית רגילה, נקראת לרוב תירס ורק מדי פעם כרית יניקה. היבלת עשויה להיות קבועה, אך בחלק מהתינוקות היא הופכת פחות בולטת 10-15 דקות לאחר השלמת כל האכלה.

נכון, יניקה אינטנסיבית עלולה להוביל להיווצרות של בולה (בועה) על פקעת זו עם נוזל שקוף כבד, והבועה עלולה להתפוצץ. אבל הריפוי מתרחש באופן ספונטני - ללא טיפול - עקב אפיתליזציה מהירה מחדש.

התירס על שפתו של יילוד אינו גורם לאי נוחות ואינו מצריך טיפול: לאחר מספר חודשים הוא נעלם מעצמו.

יבלת עצם ביילוד היא תוצאה של שבר

זה מקובל בדרך כלל: ביילוד מופיעה יבלת עקב  פציעות לידה , בעיקר שבר בעצם הבריח, אם כי יתכנו שברים של לוקליזציה אחרת: עצם הזרוע ואפילו עצם הירך, שבמהלך הריפוי שלה נוצרת רקמה חדשה - הקאלוס ביילוד.

יחד עם זאת, גורמי הסיכון לשברים כוללים: דיסטוציה של הכתף במהלך לידה נרתיקית - קושי בהסרת חגורת הכתפיים על ידי המיילדת; לידה מסובכת; מצג עכוז של העובר (הגדלת הסבירות לשבר של עצם הירך).

סטטיסטיקה זרה קובעת כי שברים של עצם הבריח מתרחשים בערך ביילוד אחד מכל 50-60; על פי נתונים אחרים, פגיעה כזו נצפית בלפחות 3% מהלידות הפיזיולוגיות.

בתורו, מיילדים מציינים סיכון מוגבר לדיסטוציה בכתף (ושבר עצם הבריח) עם משקל גוף גדול של הילד - מאקרוזומיה עוברית (≥4500-5000 גרם); במקרים של שימוש בוואקום או במלקחיים בלידה; עם סוכרת הריונית (באמהות סוכרתיות, לילדים יש היקף רחב יותר של כתפיים, חזה ובטן); בלידות חוזרות - דיסטוציה של כתף היילוד במהלך הלידה הראשונה (שכיחות הישנות הדיסטוציה מוערכת בכמעט 10%).

לכן, לרוב נוצרת יבלת לאחר שבר של עצם הבריח ביילוד.

בהתחשב בפתוגנזה של  שבר עצם הבריח של יילודים , מומחים מתמקדים בעובדה שתהליך ההתבגרות (אוסיפיקציה) של עצם הבריח הצינורית (clavicula) - מהצלחת האפיפיזית בחלק המרכזי שלה - מתחיל בעובר בשבוע החמישי להתפתחות תוך רחמית. יחד עם זאת, החלק המדיאלי של עצם הבריח הוא הדק ביותר, וצלחת הגדילה פתוחה בזמן הלידה, כלומר, לעצם הרבה יותר קל לפגוע.

בנוסף, שברים כאלה ביילודים הם subperiosteal, שבהם הפריוסטאום אינו שבור, והעצמות עצמן עדיין רכות ולעתים קרובות מתכופפות בחלק הפגוע ללא דפורמציה בולטת. שברים של עצם רכה צעירה נקראים שברי מקל ירוק על ידי מנתחים. במקביל, היווצרות של עצם חדשה תת-פריוסטילית ויילת עצם מתחילה עשרה ימים לאחר השבר.

לרוב, הסימפטומים של שבר מתבטאים בנפיחות מקומית, אדמומיות של העור, היווצרות של המטומה, בכי של ילד כאשר הגפה העליונה האיפסילטרלית זזה או היעדר תנועותיו. זה נקרא פסאודו-שיתוק: פשוט התינוק מפסיק להזיז את זרועו בגלל הכאב.

ההשלכות והסיבוכים של שבר כזה מתפתחים לעתים רחוקות מאוד: אם אזור הנזק נוגע בצלחת הגדילה של העצם (שברי סאלטר-האריס), ונוצר גשר באתר השבר, עקב כך הצמיחה של העצם. העצם מתעכבת, או שהיא כפופה.

האבחון מורכב מבדיקה של היילוד על ידי רופא יילוד ילדים - עם מישוש של עצם הבריח, שבה נוכחות של פצפוץ נותן סיבה לאבחן שבר עצם הבריח. כמו כן, נבדקת נוכחות רפלקס מורו אצל הילד, ואם הוא חד צדדי (אסימטרי), אזי האבחנה של השבר מאושרת.

במקרים מפוקפקים ניתן להשתמש באבחון אינסטרומנטלי - אולטרסאונד של אזור עצם הבריח. כפי שמראה הפרקטיקה הקלינית, במקרים מסוימים, הנזק לעצם הבריח הוא כה מינורי עד כי הוא מאובחן רק כאשר מתחיל להיווצר יבלת ביילוד - עם הופעת בליטה קטנה (גבשושית) על עצם הבריח, המהווה סימן של ריפוי שבר.

אבחון דיפרנציאלי מתבצע גם: רופאים יכולים לזהות מחלת עצם גנטית נדירה ביילוד -  osteogenesis imperfecta , ניוון מיוטוני או התכווצויות מפרקים מרובות -  arthrogryposis .

איזה טיפול נדרש אם לילוד יש שבר בעצם הבריח? כמעט כל השברים מסוג זה - בשל פוטנציאל ההתחדשות הגדול של הפריוסטאום - נרפאים היטב ללא טיפול ככזה. אבל יש צורך למזער את הלחץ והתנועה של ידו של הילד מהצד של עצם הבריח השבורה: אימוביליזציה מתבצעת על ידי הצמדת שרוול לבוש מצד השבר מלפנים, בעוד שזרועו של התינוק תהיה כפופה בשעה המרפק, והכתף והאמה מקובעים לגוף. עם בכי קשה, הרופא עשוי לרשום חומר הרדמה, לפרטים ראה -  משככי כאבים רקטליים ונרות אנטי דלקתיות .

בדרך כלל, הילד מתחיל להזיז את הזרוע בצד השבר לאחר כשבועיים.

כפי שמצאו החוקרים, הקאלוס הרך באתר השבר עשוי מסחוס ומתחיל לצמוח בצד אחד של השבר, יוצר כוח שמיישר את העצם הפגועה. התקשות הקאלוס תורמת להחלמה מלאה של השבר, הנמשכת בממוצע ארבעה עד חמישה שבועות.

מניעת דיסטוציה בכתף, המומלצת על ידי חלק מהרופאים, היא ניתוח קיסרי מתוכנן של נשים הרות שבהן יילוד סבל משבר בעצם הבריח באנמנזה של הלידה. אבל מומחים מהמכללה האמריקאית למיילדות וגינקולוגים (ACOG) רואים בספק את התועלת של אמצעי מניעה שכזה.

בנוסף, ניתוח קיסרי חירום טומן בחובו סיכון גבוה יותר לשבר בעצמות ארוכות מאשר לידה רגילה.

כל כך הרבה מומחים נוטים לחשוב שבקושי ניתן למנוע שבר בעצם הבריח במהלך הלידה.

עם זאת, הפרוגנוזה לשבר בעצם הבריח במהלך הלידה מצוינת, והיבלת בילוד לאחר שבר נעלמת תוך חצי שנה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.