^

בריאות תינוקות

יבלת בילד שזה עתה נולד: על השפה העליונה, עצם

ברפואת ילדים, ילד נחשב כיילוד תוך ארבעה שבועות מרגע לידתו, ובזמן קצר זה עלול להופיע תירס ביילוד: ולא רק על השפה, אלא גם על העצם.

פצע טבור ביילוד: אלגוריתם עיבוד

אחד הקשיים הראשונים איתם מתמודדים הורים צעירים הוא פצע הטבור ביילוד. מיד עולות הרבה שאלות: איך לטפל, איך לשמן, איך להתרחץ וכו'.

Staphylococcus aureus אצל תינוקות

Staphylococcus aureus מסוכן במיוחד אצל תינוקות, בעיקר בגלל ההגנה החיסונית לא מספקת של ילדים. מה אתה צריך לדעת על החיידק הזה, ואילו צעדים עליך לנקוט אם לתינוק שלך יש תוצאת בדיקה חיובית?

שבר עצם הבריח אצל יילוד במהלך הלידה

במהלך הלידה, עם תינוק שנולד, מתרחשות פגיעות שונות שביניהן לעיתים קרובות יש שבר עצם הבריח. במקביל, ניתן לפגוע בשלמות עצם הבריח באופן מוחלט או חלקי. מדוע זה קורה?

טמפרטורה גבוהה כאשר ילדים בקיעת שיניים: האם אני צריך להפיל?

שיניים מתפרצות במשך מספר חודשים, והן מופיעות לעתים קרובות בסדר זה: תחילה שתי השיניים התחתונות התחתונות, ואז שתי האמצעיות העליונות, ולאחר מכן את הצדדים ואת הגב. שיניים ניתן לחתוך אחד בכל פעם, או כמה בכל פעם. 

קמומיל עבור תינוקות: אני יכול לתת, איך לחלוט ולבשל?

צמח זה יש אלמנטים שימושיים רבים המשמשים לטיפול הצטננות, מחלות עור למטרות אחרות. כל אמא צעירה צריכה לדעת על היתרונות של קמומיל ומגבלות, כאשר השימוש בו יכול להיות מסוכן.

טיפות עיניים לתינוקות: מה אוכל להשתמש?

חשוב מאוד שאמהות יודעות אילו טיפות ומתי להשתמש בהן טוב יותר, וגם ידעו על סיבוכים אפשריים של הטיפול.

עיסוי עבור קוליק אצל תינוקות: איך לעשות את זה נכון

כמעט כל התינוקות - כ -90% סובלים במידה מסוימת ממעי הגס. הסיבה להתרחשותם היא בעלת אופי פיזיולוגי והיא מוסברת על ידי תקופת הסתגלות דרכי העיכול של הילד לתנאים חדשים עבורו.

גליצין עבור התינוק: אני יכול לתת, מינון

גליצין הוא אחד התרופות המפורסמות ביותר, אשר נעשה שימוש נרחב נוירולוגיה לטיפול במחלות רבות. הם מגבירים את היכולות הנוירופסיכולוגיות של הגוף, משפרים את מצבו של הגוף, משפרים את השינה, מצב הרוח, מגבירים את היעילות

מדוע לילד יש עור אדום על הכומר ועל הפנים?

עור אדום בילוד יכול להיות מיד לאחר הלידה, אשר יכול, במידה מסוימת, להפחיד הורים ללא סיבה. אבל סימפטום כזה יכול להופיע בילוד, ואחרי זמן מה, סביר להניח שזה כבר סימן לפאתולוגיה.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.