^

שינויים ב- HCG בהריון חוץ-רחמי ובערך האבחוני שלהם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

במהלך ההריון מתרחשים שינויים רבים בגוף האישה. חלק מהם גלויים לעין בלתי מזוינת, בעוד שאחרים נסתרים עד כדי כך שהם יכולים להתגלות רק בעזרת בדיקה אולטרה-סאונד או אבחון מעבדה. לדוגמה, שינויים ברקע ההורמונלי, והם בולטים במיוחד, לפני הופעת סימפטומים חיצוניים המעידים על הפרות, ניתן לקבוע רק בשיטות מעבדה. אז את רמת hCG ב הריון ectopic תהיה משמעותית מתחת לנורמה, סוכרת הריונית או הפרעות כרומוזומליות העובר יכול להיות הסיבות לרמה מוגברת של ההורמון הזה.

זוהי דרך המעבדה הרופאים לפעמים בטעות לחשוף פתולוגיות חמורות של הריון כבר בשלבים הראשונים. ולמרות שקשה לשפוט את המחלות הספציפיות על בסיס ניתוח יחיד על HCG או AFP, השינוי ברמת ההורמונים מאפשר לך לחשוד במחלה בזמן ולנקוט בצעדים הדרושים כדי לטפל בה, ואם יש צורך, להפריע את ההריון הפתולוגי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

למי ומתי הוא ניתוח HCG מתוזמנת?

בדיקת דם כללית והשתן, שהן חובה לנשים באבחון הריון, כולל אקטופי ורישום, יכולות לספר הרבה על בריאותה של אם לעתיד. אבל הם אינם מספקים מידע מספיק על התפתחות העובר בשלבים שונים של ההריון והלוקליזציה שלו. ואחרי הכל, נושא ילד הוא תהליך מסובך וארוך למדי, שכל שלב בו מלווה בשינויים מסוימים במדדי המעבדה, שאותם ניתן לייחס רק באמצעות מבחנים ובדיקות מיוחדים.

ניתוח מיוחד אחד כזה בהריון הוא המחקר של האדם gonadotropin chorionic (hCG) רמות. מהו hCG? זהו הורמון ספציפי, אשר כמעט נעדר אדם בריא מחוץ לתקופה של ההריון. אצל גברים, זיהוי גונדוטרופין כוריוני בדם אפשרי רק עם התפתחות מחלות אונקולוגיות של מערכת הרבייה (טרטומה / סמינומה של האשך). גידולים כאלה מתגלים לרוב בבנים ובצעירים. במקרה זה, הניתוח על HCG מסייע להבהיר את האבחנה.

עלייה ברמת גונדוטרופין כוריוני באישה עם הסתברות גבוהה מציין את תחילת ההריון. העובדה היא כי עבור ייצור של הורמון יוצא דופן זה אחראי על העובר, או דווקא הקליפה שלה, אשר מספק תזונה עוברית נקראת סיסית. לכן, ההורמון נקרא chorionic. מאוחר יותר, כאשר שליה נוצר (כ 3-4 חודשים לאחר ההריון), הוא גם מתחיל לייצר hCG, אבל כמות קטנה יותר.

סיסית היא המעטפה החיצונית של העובר, התומכת בתפקוד הבלוטה האנדוקרינית הזמנית (הגוף הצהוב) מרגע ההתעברות ועד להיווצרות השליה. החיוניות של הגוף הצהוב, המייצרת אסטרוגנים ופרוגסטרון, הדרושים לשמירה על ההיריון, נשמרת דווקא על ידי התפתחות גונדוטרופין כוריוני. כלומר, תהליכים אלה קשורים זה בזה ומתכוונים להכין את גוף האישה לנשיאת ילד. באופן לא מפתיע, גונדוטרופין הסיסית מתחילה להתפתח כמעט מרגע ההתעברות של הילד, בהקדם תא הזרע של האבא שלי מתמזג עם הביצה של האמא.

רמת ההורמון של הריון עולה באופן ניכר מיום ליום עד 8-12 שבועות של הריון, ולאחר מכן הוא יורד בהדרגה, אשר נובע הכנת האורגניזם ללידה. אחרי הכל, כאשר השליה צורות בשליש השני של ההריון, כל האיברים העיקריים ומערכות של הילד כבר נוצרו ומתחילים לתפקד. זה כבר איש קטן ומלא, שמתכונן בהדרגה לקיום עצמאי מחוץ לרחם האם.

מה כל כך חשוב עבור hCG במהלך ההריון? העובדה שזה בזכותו תומכת ברמה הנדרשת של כל ההורמונים האחרים בגוף הנשי, כולל אסטרוגן ופרוגסטרון, שהוא חשוב מאוד למסלול הריון רגיל. ברור כי חריגה של רמת hCG מן המדדים הרגילים יציין הפרות מסוימות.

מה הם אינדיקציות לניתוח של hCG:

  • הוא prescribed לנשים אשר יש עיכוב או חוסר וסת ללא כל סימפטומים אחרים של ההריון. עלייה ברמת גונדוטרופין כוריוני אנושי תהיה עדות לתפיסה התרחשה, אחרת אנחנו מדברים על כמה הפרות במערכת הרבייה.
  • בעזרת הניתוח ניתן לקבוע עם הריון מוקדם מאוד למונח, כי העלאת רמת ה- hCG בשתן כבר חגג במשך 6-8 ימים לאחר ההפריה (זו היא אחת השיטות המהירות לקביעת הריון), ודם ורידים, אפילו במשך 2-3 ימים.
  • המחקר הוא prescribed עבור חשד הריון מרובים, כאשר ברחם נשים לגדול ולהבשיל שניים או יותר עוברי באותו זמן.
  • הניתוח רלוונטי במיוחד אם לרופא יש סיבה להאמין הפלה חוץ רחמים או החמיצה, מחייב התערבות כירורגית מיידית להפסקת הריון (הריון אקטופי hCG או להפסיק את ההתפתחות העובר ברחם יהיה סטייה מן הנורמה).
  • לאחר הפלה ספונטנית או הפלה לא מקצועית, ישנם מצבים שבהם הרקמה של רקמות עובריים ושליה לא מוסרים לחלוטין מהגוף, מה שמציב סכנה לבריאות האישה. הנוכחות של שאריות שרירים ושרירי יהיה מסומן על ידי רמה גבוהה של hCG, המוצרים שבהם הם עוסקים, בנורמה בהעדר הריון, hCG לא יעלה על 5 IU לכל מ"ל של דם.

יש לציין כי הניתוח הזה מתועד לנשים בהריון היום וללא כל אינדיקציה. זו תקופה עדינה בחיי האישה יש כמה שלבים קריטיים: 8, 12-14, 16-18 שבועות של הריון. זה בשלב זה עם הסתברות גבוהה יותר של הריון דוהה או פתולוגיות אחרות. בהקשר זה, מחקרים ההקרנה מתבצעים במיוחד עבור אלה שלבים קריטיים, אשר מאפשר אבחון בזמן של סיבוכים של הריון.

העלייה בערכי HCG מציינת כיצד העובר גדל ומתפתח. לכן, ניתוח על hCG יחד עם המחקר של הדם על אלפא fetoprotein ו estriol נכלל במכלול של אבחון טרום לידתי של פתולוגיות של התפתחות העובר.

בפתולוגיות שונות של ההריון הניתוח על hCG יכול להיות בילה דינמיקה, כלומר. עם מרווח של 2 ימים. העובדה היא כי במהלך ההריון הרגיל, בתקופה זו, גונדוטרופין כורייתי בדם מכפיל. עם הריון חוץ רחמי, ואף יותר מכך כאשר דוהה העובר, הגידול ב- HCG הוא הרבה פחות אינטנסיבי.

הכנה וטכניקה של ניתוח

כדי לקבוע את רמת גונדוטרופין כוריוני בהריון, שיטות שונות של אבחון מעבדה משמשים. הגרסה הפשוטה ביותר של assay הם רצועות הבדיקה, מנגנון הפעולה של אשר מבוסס בדיוק על העלייה ברמת hCG לאחר ההתעברות.

בדיקת הריון ניתן לרכוש בכל בית מרקחת ואפילו בסופרמרקטים מכולת. זהו רצועה קלה עם מגיב מוחל על זה, אשר, במגע עם שתן, שינויים בצבע, וכתוצאה מכך רצועת השני מופיע המציין כי היא בהריון.

העניין הוא כי לאחר 6-8 ימים לאחר התפיסה בשתן יש כבר רמה מספקת של gonadotropin לאבחון הריון. דבר נוסף הוא כי הרגישות של רוב הבדיקות מאפשר לך לזהות הריון רק לאחר שבועיים או יותר. המדויק ביותר הוא דיו בדיקות דיגיטליות כי לא צריך להיות טבל לתוך מיכל של שתן או שתן טפטף עליהם, אבל נמסר תחת זרם טרי.

10 שניות של מגע של רצועת הבדיקה עם שתן מספיק כדי להתחיל את התגובה, והתוצאה שלה ניתן לראות לאחר 1-10 דקות, בהתאם לרמת hCG. אבל אם המבחנים הרגילים לריכוז הורמונים וזמן הריון יכולים להישפט בעיקר על עוצמת הצבע של פס ההתגלות, הגרסה האלקטרונית של המבחן תספק מידע בגירסה דיגיטלית.

ניתוח זה של hCG מתאים למדידת הריון, אך הוא יכול לומר מעט על משך הזמן ועל אופי הקורס. כלומר. המבחנים הרגילים עבור hCG עם הריון חוץ רחמי יהיה אינפורמטיבי מעט. הם יראו נוכחות של הריון בכל מקרה, אבל אנחנו יכולים רק לנחש על רמת gonadotropin ואת הדינמיקה של הצמיחה שלה. חשד אולי נראה מספיק צבע אינטנסיבי של הרצועה השנייה או היעדרותה במהלך בדיקות חוזרות.

המבחן הדיגיטלי בהקשר זה הוא מעניין יותר, כי זה מאפשר לך להעריך את הריכוז של ההורמון, וכאשר מחדש ניתוח זה ניתן אפילו להעריך עד כמה רמת hCG גדל במשך תקופה מסוימת של זמן. שינויים כאלה נותנים אחוז גדול יותר של תוצאות אמיתיות ב 2 החודשים הראשונים של ההריון, לאחר מכן אירועים כגון תוצאה שלילית ההריון הבדיקה אפשריים.

שיטה דומה משמשת לנתח שתן עבור גונדוטרופין כוריוני במעבדה. אישה בהריון במקרה זה יצטרך לעבור על ניתוח שתן בוקר טרי. למה דווקא בבוקר? בגלל הריכוז של gonadotropin משפיע על כמות הנוזל הנצרכת. ככל שאישה שותה יותר, כך נמוך יותר הריכוז של הורמון ההריון, אשר יעוות את התוצאות האמיתיות. יום לפני המבחן הוא גם לא מומלץ לשתות הרבה נוזלים, במיוחד לפני השינה.

עם ההריון ectopic וסיבוכים אחרים, המתאים ביותר הוא לערוך בדיקת דם עבור hCG. ב gonadotropin הדם מזוהה מהר יותר מאשר בשתן, ואת תוצאות בדיקת הדם נחשבים המדויקים ביותר. הדם נלקח מן הווריד, ולאחר מכן חלק נוזלי מופרד בעזרת צנטריפוגות ריאגנטים מתווספים. מנתח ממיר את התוצאות הכמותיות לתוך דיגיטלי, אשר משמש כדי לאבחן את מהלך ההריון.

כל ניתוח הוא של ערך אבחון, אם התוצאות שלו הם אמינים, ולכן, הכנה כלשהי נדרש לעתים קרובות לפני הניתוח. באופן אידיאלי, דם, כמו שתן, יש לקחת בבוקר לפני ארוחת הבוקר, זמן מה לאחר התעוררות. אבל גם אם הדם צריך להילקח בזמן אחר, כדי לשפר את הדיוק של המחקר, מומלץ להימנע לאכול ולהגביל את השימוש במים 5-7 שעות לפני נטילת דם לניתוח.

הריון חוץ רחמי

כמעט כל אישה חולמת ברגע מושלם כדי להיות אם מאושרת לתינוק שלה. אבל בשביל זה היא צריכה להרות ולהחזיק בילד. הפריה של הביצה מתרחשת לאחר שחרורו לתוך החצוצרות, אבל זה לא מספיק להתפתחות תקינה של הריון. צמד לאחר מכן, אשר נוצר מן העובר אנושי (עובר) צריך לעקוב החצוצרה ישירות לתוך הרחם, שם הוא קבוע לישיבת קבע 2-3 שבועות לאחר ההתעברות התרחשה.

אבל לפעמים זה קורה כי ביצה בזמן המוקצב אין זמן לחדור את הרחם וזה צריך "להתיישב" במקום אחר. לרוב, האתר של לוקליזציה שלו הוא צינור הרחם עצמו, לעתים רחוקות ביצית העובר קבוע ליד השחלה, בחלל הבטן או צוואר הרחם של הרחם. בכל מקרה, אם העובר מתפתח מחוץ לרחם, אחד מדבר על הפתולוגיה המכונה "הריון חוץ רחמי".

מצב זה אינו מתאים להתפתחות הנורמלית של הילד, במיוחד אם העובר מושרש בתוך צינור הרחם. גודלו של החצוצרה החצוצרה אינו מתוכנן להגביר את הביצית המופרית, המתרחשת בצמיחתו ובהתפתחותו של העובר, ולכן העובר יפגר מאחוריו וימות בקרוב. כדי לשמור על הריון כזה פשוט לא הגיוני.

יתר על כן, הריון חוץ רחמי הוא איום על החיים של אישה בהריון. לומן קטן של החצוצרות ואת אלסטיות מספקת של הקירות שלה הם גורם סיכון לקרע איברים כמו העובר גדל. זהו מצב מסוכן מאוד, שבו יש כאבים חמורים ודימום פנימי פזרני. אם החולה אינו מסייע בזמן, האישה פונה למוות. וגם אם הרופאים מצליחים להציל את חייה, לא ניתן יהיה לשחזר את צינור הרחם הפגוע, ולכן האפשרות להיכנס להריון תהיה נמוכה ביותר. ואכן, גם לאחר התערבות בזמן, הסיכויים להריון הם חצויים.

בחודשים הראשונים לאחר ההתעברות, זה כמעט בלתי אפשרי להבחין בין הריון חוץ רחמי לבין נורמלי בלי מחקרים מיוחדים. האישה עלולה אפילו לפתח toxemia בשלבים המוקדמים, בלוטות החלב להתנפח, וסת מפסיקה או הופכת דוב זעיר חודשי.

ללא קשר לאתר לוקליזציה העובר, פגז מגן (סיסית) המקיף אותו, אשר מייצר גונדוטרופין כוריוני, כלומר רמת hCG ב הריון חוץ רחמי יגדל. מה, אם כן, ניתוח יכול לעזור במצב זה? והעובדה כי hCG בהריון הרחם ectopic שונים באופן משמעותי.

HCG ברמת הריון חוץ רחמי

הריון חוץ רחמי הוא מצב שבו העובר לא יכול להתפתח בצורה נורמלית. בעוד הוא קטן והוא יכול בקלות להתאים את לומן של החצוצרות, התפתחות יכולה להמשיך בדרך כלל, כפי שמעידים על ידי הגדלת רמות קבוע של גונדוטרופין כוריוני. אבל בהדרגה את הדינמיקה של צמיחה hCG שינויים הריון חוץ רחמי.

כדי להבין טוב יותר את ההבדל בין הגידול ב- HCG בהיריון לבין הריון חוץ רחמי, אתה צריך לדעת את רמת גונדוטרופין כוריוני בהיעדר הריון. הוא האמין כי הריכוז של הורמון ספציפי זה משתנה כל 1.5-2 ימים, שבמהלכם המדדים להגדיל כמעט פעמיים. כלומר, לאחר מדידות של hCG במרווחים אפילו כמה ימים, זה כבר אפשרי להסיק מסקנות ברורות על מהלך ההריון.

זה לא הגיוני לתאר את השינויים היומיים ב- HCG במהלך ההריון, זה מספיק כדי לשקול את הנורמה שלה במשך שבועות עם התפתחות עוברית נורמלית, ולאחר מכן להשוות את שיעורי hCG עם שיעורי שנצפו עם הריון חוץ רחמי.

אם אישה אינה בהריון, gonadotropin בדמה לא יכול להיות מזוהה או הכלול כמויות שלא יעלה על 5 IU / מ"ל. זוהי נקודת ההתייחסות כביכול, הנקראת התייחסות. עלייה נוספת ב- HCG תציג כבר על הריון אצל נשים או אונקולוגיה אצל גברים. אבל מאז gonadotropin כוריוני מתחיל להשתחרר כבר מרגע תפיסת העובר, בשבוע הראשון של ההריון המדדים שלה יכולים לעלות עד 20-35 IU / ml.

במהלך 1-2 שבועות של הריון, כאשר העובר הוא עדיין בדרך אל הרחם, התוכן של hCG בדם של האישה נע בין 20 ל 350 IU / ml. אנו מדגישים את המילה "בערך", כי מעבדות שונות לקבוע את הריכוז של gonadotropin במהלך ההריון בשיטות שונות שיכולים לתת תוצאות שונות. לכן, כל מוסד מסוג זה פיתח טבלאות משלו, אשר קובעות את הנורמות של hCG במהלך הריון רגיל ופתולוגי.

תן לנו לתת דוגמה של אחד כזה שולחנות, שבו העמודה הראשונה תשקף את תקופת ההיריון על ידי שבועות, ובגבול השני, התחתון והתחתון של שיעור hCG ב IU לכל מ"ל של דם.

1-2

25-156

2-3

101-4870

3-4

1110-31500

4-5

2560-82300

5-6

23100-151000

6-7

27300-233000

7-11

20900-291000

11-16

6140-103000

16-21

4720-80100

21-39

2700-78100

 

 

אם התוצאות של ניתוח הידיים על מנת להתאים את המסגרת של הטבלה לעיל, זה לא יכול להיחשב סיבה פאניקה. הטבלה ניתנת אך ורק למטרות מידע בלבד, ועל בסיס זה, אנו יכולים לראות איך עד 7-11 שבועות של הריון, מחוונים hCG גדלים במהירות ואז מתחילים בהדרגה לרדת.

בחנו את הדינמיקה של גונדוטרופין כוריוני אנושי במהלך הריון הרגיל ואת המיקום הנכון של העובר, ומה hCG בהריון חוץ רחמי? באופן כללי, התמונה זהה: ראשית, יש עלייה בערכי hCG, ולאחר מכן את הנפילה. אבל כאן העלייה ברמת HCG במקרה זה נמוך באופן משמעותי מאשר עם הריון מתפתח בדרך כלל.

אז, במהלך השבועיים הראשונים של ההריון, ההבדל בצמיחה של gonadotropin כוריוני לא יכול להיות שנצפה. אבל כבר 3-4 שבועות, המדדים עשויים להיות פחות מ 2 פעמים או יותר ממה שנחוץ לתקופה זו. הרמה המקסימלית של hCG הריון חוץ רחמי בדרך כלל אינו עולה על 75,000 IU / ml, בעוד הריון רגיל באותה תקופה, האינדיקטורים יגיעו עד 291,000 IU / ml.

כפי שניתן לראות, ההבדל הוא מוחשי. רמות נמוכות של גונדוטרופין כוריוני האנושי היא אינדיקציה כי הפרות אינם מספקת, ועל מיקומו החצוצרה היא בלתי נמנעת. ולא משנה באיזו דרך העובר נולד. הפריה חוץ גופית, הביצית מופרית כאשר יושב ישירות לתוך הרחם של האישה, גם להתרחש מצב שבו העובר משנה את מיקומו, מחליק לתוך החצוצרה או חלל הבטן, שבו קבוע ובהמשך מגביר. HCG הריון ectopic לאחר IVF יש דינמיקה זהה כמו בתפיסה הטבעית, אשר לא הביא להעברת הביצית לרחם.

אם ההריון חוץ רחמי אינו מזוהה בשבועות הראשונים לאחר ההתעברות, את הצמיחה האיטית של hCG הוא נצפה עד כ 7-8 שבועות, ולאחר מכן נופל. בשלב זה, דהייה של העובר הוא ציין לעתים קרובות ביותר, כאשר הוא מפסיק את הפיתוח שלה perishes, אשר, אם לא ממוקם כראוי, הוא קרוב לוודאי. אבל שבר כזה יכול לקרות לפני כן.

רמת hCG עם הריונות החמיצו אף פעם לא מגיע לרמות גבוהות לאחר מותו של העובר מתחיל לרדת במהירות. אבל לנורמלי לא בהיריון הוא יכול להתקרב רק לאחר הפלה או הפלה ספונטנית, ובמשך זמן רב, אם באורגניזם של האם, לא היו חלקיקי בדים של עובר או שליה.

עם הריון חוץ רחמי ושמירה על העובר בצינור הבאלופי, דחייה עצמאית של העובר לא מתרחשת, גם אם העובר קפוא. במקרה זה, עם הריון פתולוגי מתמשך, רמת hCG תהיה נמוכה ביותר וללא התערבות כירורגית היא הכרחית.

שינויים בהיריון הריון ectopic, שונה מהנורמה, מאפשרים לחשוד פתולוגיה, אבל זה לא מספיק כדי לבצע אבחנה מדויקת. ירידה במדדים של הורמון זה נצפתה גם כאשר קיים איום של הפלה, נגרמת על ידי עיכוב בהתפתחות של העובר, או חוסר השליה. גם תסמינים כאלה כמו כאבים בבטן התחתונה ומריחה פריקה חומה או אדומה אינם ספציפיים, ולא ניתן לאבחן אותם. לכן, כדי לאשר הריון ectopic, תוצאות אולטראסאונד חשובים גם, אשר יציג את היעדרותו של עובר ברחם בנוכחות סימפטומים אחרים של ההריון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.