^

פיתוח העובר האנושי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כדי להבין את התכונות האישיות של המבנה של גוף האדם, יש צורך להכיר את התפתחותו של גוף האדם בתקופה תוך רחמית. לכל אדם יש מאפיינים בודדים של המראה החיצוני והמבנה הפנימי, שנוכחותו נקבעת על ידי שני גורמים. ראשית, זוהי תורשה - המאפיינים שירשמו מההורים, כמו גם תוצאה של השפעת הסביבה החיצונית שבה אדם גדל, מפתח, לומד, עובד.

התפתחות פרטנית או התפתחות באונטוגנזה מתרחשת בכל תקופות החיים - מתפיסה ועד מוות. ב אונטוגני אנושי, שתי תקופות נבדלות: לפני הלידה (תוך רחמי, לידתי, מ natos יוונית נולד) ואחרי הלידה (extrauterine, לאחר הלידה). בתקופה שלפני הלידה, מהתפיסה ועד הלידה, העובר (העובר) נמצא בגוף האם. במהלך 8 השבועות הראשונים, התהליכים העיקריים של היווצרות של איברים, חלקים של הגוף. תקופה זו נקראת עובריים, וגוף האדם הוא עובר (עובר). החל מהשבעה ה -9, כאשר התכונות האנושיות החיצוניות העיקריות כבר החלו להיות מיועדות, האורגניזם נקרא פרי, והזמן הוא פורה.

לאחר ההפריה (פיוז'ן של הזרע והביצית), המתרחשת בדרך כלל בחצוצרה, תאי הנבט המתמזגים יוצרים עוברי תאיים - זיגוטה בעלת כל התכונות של שני תאי המין. מרגע זה מתחילה התפתחותו של אורגניזם חדש (בת).

בשבוע הראשון של התפתחות העובר

זוהי תקופה של פיצול (חלוקה) של הזיגוטה לתאי הבת. במהלך 3-4 ימים הראשונים הזיגוטה מחולק בו זמנית נע לאורך החצוצרות לכיוון חלל הרחם. כתוצאה מחלוקה של הזיגוטה, נוצרת שלפוחית תאית - בלסטולה עם חלל בפנים (מהבלסטיוס היוונית - נבט). קירות הבועה מורכבת מתאים משני סוגים: גדולים וקטנים. מן השכבה החיצונית של תאים אור קטנים, קירות שלפוחית - trophoblast נוצרים. לאחר מכן, תאים trophoblast טופס השכבה החיצונית של פגזים העובר. תאים כהים גדולים יותר (blastomeres) יוצרים אשכול - אמבריובלאסט (נודולה עובריים, עובר נבט), הנמצא בתוך הטרופובלאסט. מתוך הצטברות זו של תאים (אמבריובלאסט), העובר מפתח מבנים אקסטראגניים הסמוכים אליו (למעט הטרופובלאסט). בין שכבת פני השטח (trophoblast) לבין הגבעול העוברי, כמות קטנה של נוזלים מצטבר.

בסוף השבוע הראשון של התפתחות (6-7 יום ההריון), העובר הוא מושתל (מושתל) בקרום הרירי של הרחם. תאים ניבטים Surface להרכיב בקבוקון - trophoblast (מן trophe היווני -. תזונה, trophicus - האכלה טרופית) vschelyayut אנזים מתפורר שכבה שטחית של הקרום הרירי של הרחם. זה האחרון כבר מוכן להכנסת העובר לתוכו. עד הביוץ (בידוד הביצית מהשחלה), הקרום הרירי של הרחם הופך עבה יותר (עד 8 מ"מ). בתוך זה, בלוטות הרחם וכלי הדם לגדול. על trophoblast ישנם מספר רב של תולעים - וילי, אשר מגדיל את פני השטח של הקשר שלה עם הרקמות של הקרום הרירי של הרחם. הטרופובלאסט הופך לקליפה מזינה של העובר, שנקראה "קליפה", או סיסית. בתחילה, הסיסית יש וילי מכל הצדדים, ואז אלה וילי נשמרים רק בצד הפונה לקיר הרחם. במקום זה מתפתח איבר חדש, שליה (מקום של ילד), מן הסיסית והממברנה הרירית הסמוכה של הרחם. השליה היא האיבר המחבר את גוף האם לעובר ומספק את מזונו.

השבוע השני של התפתחות העובר

זהו שלב שבו תאים של embryoblast מחולקים לשתי שכבות (שתי צלחות), שממנו שתי בועות הטופס. מן השכבה החיצונית של תאים הסמוכים trophoblast, ectoblastic (amniotic) שלפוחית נוצרת, מלא עם מי השפיר. שלפוחית endoblastic (חלמון) נוצר משכבת התא הפנימית של הגבעול העוברי של העובר. העובר של "הגוף" ממוקם שבו שלפוחית מי השפיר בא במגע עם שק החלמון. במהלך תקופה זו, העובר הוא מגן דו שכבתי, הכולל שתי שכבות ניבטות: (. מן ontos היווני - ב) חלקו החיצוני - האאקטודרם (. מן ektos היווני - הוא, derma - - עור) והפנימי endoderm. אקטודרם מכוונת אל שלפוחית מי השפיר, ואת האאודודרם מחובר שלפוחית vitelline. בשלב זה, ניתן לקבוע את פני השטח של העובר. המשטח הגבי מחובר אל שלפוחית מי השפיר, ומשטח הגחון לשק החלמון. חלל הטרופובלאסט סביב שלפוחיות מי השפיר והויטלין מלא בחופשיות בתאי המזנכימים האקסטמבריוניים. בסוף השבוע השני, אורך העובר הוא רק 1.5 מ"מ. במהלך תקופה זו, את הנקב העובר בחלק האחורי שלה (הזנב) מתעבה. כאן, בעתיד, את האברים צירית (אקורד, הצינור העצבי) מתחילים להתפתח.

בשבוע השלישי של התפתחות העובר 

תקופת היווצרות של דש שלוש שכבות. התאים של החיצוני, ectodermal, גיליון מגן עובריים נעקרו עד סוף האחורי של העובר, וכתוצאה מכך היווצרות של פיר המורחבת בכיוון של ציר העובר. כבל תא זה נקרא הלהקה הראשית. בחלק הראש (הקדמי) של הלהקה הראשית, התאים גדלים ומתרבים מהר יותר, וכתוצאה מכך עלייה קלה - צרור עיקרי (צרור של הנסן). הרצועה הראשית קובעת את הסימטריה הדו-צדדית של גוף העובר, כלומר. צד ימין ושמאל. האתר של הגולה הראשית מצביע על קצה הגולגולת (הראש) של הגוף.

הצמיחה המהירה של התכונה הראשונית ואת הצומת הראשית, אשר התאים לגדול לתוך היד בין הגיליון נוצר בינוני האאקטודרם ו endoderm ניבט - המזודרם. תאי Mesoderm ממוקם בין scutes של scutellum נקראים mesoderm intragastric, ואת מחוץ mesoderm העובר כי יש היגרו מעבר לזה.

חלק מתאי המזודרם בתוך הגולה הראשית במיוחד באופן פעיל צומח קדימה, ויוצר את הראש (chordal) התהליך. תהליך זה חודר בין העלים החיצוניים והפנימיים מן הראש אל קצה הזנב של העובר ויוצר גדיל סלילי - מחרוזת הגב (chorda). החלק הראשוני (גולגולתי) של העובר גדל מהר יותר מן החלק הזנב, אשר, יחד עם האזור של החנית העיקרית, נסוג לאחור. בסוף השבוע השלישי, הקדמי מן החנית הראשית בעלים החיצוניים החיצוניים, רצועה אורכית של תאים הגדלים באופן פעיל מבודדת - צלחת העצבים. צלחת זו בקרוב מתכופף, ויצרו תלמי אורך - חריץ עצב. כאשר החריץ נעשה עמוק יותר, קצוותיו מתעבים, מתקרבים ומתמזגים זה עם זה, סוגרים את החריץ העצבי לתוך הצינור העצבי. בעתיד, מערכת העצבים כולה מתפתחת מהצינור העצבי. Ectoderm סגור על הצינור העצבי נוצר ומאבד את הקשר שלה עם זה.

באותה התקופה, מהחלק האחורי של המגן העוברי הפנימי (endodermal) גיליון mesenchyme extraembryonic (הגבעול השפיר שנקרא) נכנס תולדה דיגיטלית - allantois שאדם אינו לבצע פעולות מסוימות. במהלך אלנטואה מן העובר, כלי הדם הטבורי (שליה) לגדול דרך הרגל אמניוטית כדי villi של סיסית. כלי הדם המכיל את כלי הדם, שמחבר את העובר לממברנות האקסטמבריוניות (השליה), יוצר את גזע הבטן. כך, בסוף השבוע השלישי, העובר האנושי נראה כמו מגן תלת-שכבתי. באזור העובר החיצוני החיצוני, הצינור העצבי גלוי, ועמוק יותר חוט השדרה, אני. יש איברים צירית של העובר האנושי.

השבוע הרביעי של התפתחות העובר

זוהי תקופה שבה העובר, שיש לו מראה של שלושה צדדי שכבת, מתחיל לכופף את הכיוונים רוחבי ואורך. הקיבה העוברית הופכת קמורה, וקצוותיה מתוחמים מהאמנון על ידי קפל עמוק של תלם. גוף העובר מן המגן השטוח הופך לאחד מהם, האקסודרם מכסה את הגוף העוברי מכל הצדדים.

האאודודרם, שנמצא בתוך גוף העובר, מתרפק לתוך הצינור ויוצר את התבנית העוברית של המעי העתידי. פתח צר, שדרכו המעי העובר מתקשר עם שק החלמון, הופך אחר כך לטבעת. מתוך האאודודרם, האפיתל והבלוטות של מערכת העיכול ודרכי הנשימה נוצרות. מ ectoderm את מערכת העצבים, את העור של העור ואת נגזרותיה, רירית אפיתל של חלל הפה, את החלק האנאלי של פי הטבעת, הנרתיק נוצרים. המזודרם גורם לאיברים פנימיים (חוץ מנגזרות האנדודרמליות), למערכת הלב וכלי הדם, לאיברים של מערכת השרירים והשלד (עצם, מפרקים, שרירים), למעשה העור.

העובר הראשוני סגור תחילה בחזית ומאחור. מסתיים הקדמי ובחלק האחורי של הגוף של העובר מופיעים האאקטודרם invagination - הפוסה buccal (הפה בעתיד) ו אנאלי (אנאלי) הגומה. בין הבטן העיקרית חלל הבור אוראלי יש שכבה כפולה (האאקטודרם ו endoderm) מול (לוע תחתון) צלחת (סרעפת) בין המעי לבין הפוסה האנאלי - ביוב (אנאלית) צלחת (סרעפת) גם bilayer. הקרום הקדמי (אוופרינגי) שובר את השבוע הרביעי של הפיתוח. בחודש השלישי, קרום האחורי (אנאלי) פורץ דרך.

כתוצאה מעיקול, הגוף של העובר מוקף בתכולת האמניון, הנוזל השפוי, הפועל כסביבת מגן, מגן על העובר מפני נזק, בעיקר זעזועים מכאניים. שק החלמון מפגר מאחור בצמיחה ובחודש השני של התפתחות תוך רחמית זה נראה כמו שק קטן ואז מופחת לחלוטין. גזע הבטן מתארך, הופך רזה יחסית ולאחר מכן מקבל את שמו של חבל הטבור.

במהלך השבוע הרביעי, ההבחנה של המזודרם שלו מתחילה בסוף השבוע השלישי של התפתחות העובר. החלק הגבי של המזודרם, הממוקם על כל צד של האקורד, יוצר זוגיות של בובות - סומיטים. סומאים מפולחים, כלומר. מחולקים לאזורים הממוקמים באופן מטאמרי. לכן, החלק הגבי של המזודרם נקרא מקוטע. פילוח של somites מתרחשת בהדרגה בכיוון קדימה אל גב. ביום ה -20, הצמד השלישי של somites נוצר, עד היום 30 הם כבר 30, וביום 35 - 43-44 זוגות. החלק הגחוני של המזודרם אינו מחולק למקטעים, אלא מיוצג בכל צד על ידי שתי צלחות (לא חלק מקוטע של המזודרם). המדיאלי (הקרבית) הצלחת צמודה endoderm (המעי העיקרי) והוא נקרא splanhnoplevroy, לרוחב (חיצוני) - אל הקיר של הגוף של העובר, כדי האאקטודרם, וכונה somatopleure. מ splanhno- ו somatopleure לפתח האפיתל המכסה ממברנות הצפק (mesothelium) ו lamina propria של בסיס ממברנות podseroznaya הצפק. Mesenchyme splanchnopleura משמש גם כדי לבנות את כל השכבות של צינור העיכול, למעט אפיתל ובלוטות, אשר נוצרים מן endoderm. Endoderm מעורר בלוטות ושט, קיבה, דרכים מרות בכבד, רקמת בלוטות לבלב, בלוטות האפיתל של מערכת הנשימה. החלל בין המזודרם צלחות unsegmented להמרת החלל של העובר, אשר מחולק הצפק, צדר ואת חלל Cardial peri-.

Mesoderm על הגבול בין somites ו splanchnoplevroi צורות nephrotomes (רגליים רגליים), שממנו tubules של הכליה העיקרית לפתח. מן החלק הגבי של המזודרם - סומיט - שלושה יסודות נוצרים. חלק ונטרומדיאלי של somites - sclerotome - הולך לבניית רקמת השלד, אשר מעורר את העצמות ואת הסחוס של שלד צירית - עמוד השדרה. לרוחב זה טמון myotome, שממנו פיתח את שריר השלד מפותחת. בחלק dorsolateral של somite הוא dermatome, בסיס רקמת חיבור של העור, הדרמיס, נוצרת הרקמה שלה.

על השבוע 4 בסעיף הראש משני צדדיו של העובר מן האאקטודרם להרכיב את ראשיתו של האוזן הפנימית (החורים ראשונים שמיעתיים, אז שלפוחית שמיעתית) ואת העדשה בעין עתידית אשר מסולקת מעל הבליטה בצד של המוח - שלפוחית אופטית. במקביל להמיר מנהלי מחלקות קרביים, מקובצים סביב הפה של המפרץ בצורה של חזיתי ותהליכים לסתי. Caudally תהליכים אלה את קווי המתאר של בלסת התחתונה, ואת sublingual (hyoid) קשתות קרביות.

על המשטח הקדמי של פלג הגוף העליון של העובר, הלב, ומאחוריו הגבעות הכבדות. ההעמקה בין הגבעות האלה מצביעה על מקום היווצרותו של מחיצת הרוחב - אחת מסעיפי הסרעפת.

Caudal מאשר הילוק hepatic הוא גזע הבטן, הכוללת כלי דם גדולים ומחבר את העובר עם השליה (חבל הטבור).

התקופה מ 5 עד 8 בשבוע של התפתחות העובר

תקופת הפיתוח של איברים (אורגנוגנזה) ורקמות (היסטוגנזה). תקופה זו של התפתחות מוקדמת של הלב, הריאות, מסובך את המבנה של צינור המעי, היווצרות של קשתות הקרביים ואת הזימים, היווצרות של כמוסות החושים. צינור העצבים נסגר לחלוטין ומתרחב בראש (המוח העתידי). בגיל של 31-32 ימים (5 בשבוע, אורך העובר 7.5 ס"מ) ברמה של החלקים התחתון של צוואר הרחם ו 1 של החזה של הגוף מופיעים סנפיר כמו ניצנים (כליות) של הידיים. עד היום 40, את היסודות של הרגליים נוצרים (ברמה של החלקים התחתונים המותניים העליונה עצה).

בשבוע השישי, את ניצני האוזן גלויים, מסוף ה -6 עד השבוע השביעי - את האצבעות, ואז את הרגליים.

בסוף השבוע השביעי, העפעפיים מתחילים להיווצר. הודות לכך, העיניים מתוארות בצורה ברורה יותר. בשבוע השמיני, איברי העובר מונחים. מ 9 בשבוע, י ' מתחילת החודש השלישי, העובר לובש צורה של אדם ונקרא פרי.

התקופה של התפתחות העובר מ 3-9 חודשים

החל בחודש השלישי ובמהלך כל תקופת העובר, מתרחשים צמיחה והתפתחות נוספת של האיברים וחלקי הגוף. בה בעת, ההבחנה בין אברי המין החיצוניים מתחילה. הציפורניים מונחות על האצבעות. מסוף החודש החמישי, גבות ריסים להיות מורגש. בחודש השביעי בחודש עפעפיים פתוחים, שומן מתחיל לצבור את השומן התת עור. בגיל 9 חודשים העובר נולד. מאפייני הגיל של התפתחות איברים בודדים ומערכות איברים מפורטים בחלקים הרלוונטיים של ספר הלימוד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.