^

מחלות בהריון

היפוקסיה עוברית תוך רחמית

הריון הוא גם שמחה וגם חרדה מתמדת למצבו והתפתחותו של התינוק שטרם נולד. אחת הסיבות לדאגה היא לרוב האבחנה של "היפוקסיה תוך רחמית": נשים הרות רבות שומעות על מצב זה מרופא, אך לא כולן יודעות על מה מדובר.

טחורים חיצוניים במהלך ההריון

היווצרות טחורים סביב פי הטבעת נקראת טחורים, תוך הבחנה בין פנימי לחיצוני. האחרון כרוך בשינויים פתולוגיים בצורה של הרחבת ורידים של מקלעת פי הטבעת החיצונית, הממוקמת סביב פי הטבעת.

למה התכווצויות רגליים בהריון ומה לעשות?

הרופאים אומרים: התכווצויות רגליים במהלך ההריון מופיעות בכל עת. לעיתים אין להם סיבה ברורה והם קשורים ישירות למצב "מעניין", אך במקרים מסוימים הם יכולים להוות סימן למחלה הדורשת התערבות מיידית של מומחה רפואי. 

חיידקים בשתן במהלך ההריון

בדיקת שתן כללית היא מחקר רגיל ונפוץ שממנו מתחילים אבחון בנשים הרות. ניתוח כזה יצביע על נוכחות של בעיות במערכת השתן, יעזור להעריך את מצב המים ואיזון האלקטרוליטים. 

ברדיקרדיה עוברית בהיריון מוקדם ומאוחר

הקביעה המיילדתית הסטנדרטית של העובר של ברדיקרדיה התקיימה ב- FHR <110 פעימות לדקה למשך 10 דקות לפחות. 

עצירות במהלך ההיריון המוקדם

כאשר מנתחים מקרים קליניים, גינקולוגים מעשיים מציינים כי אצל נשים רבות הסימן המוקדם להריון אינו מעוכב אפילו במחזור החודשי, אלא בעצירות. 

השלכות וסיבוכים של הפרשות חומות במהלך ההריון

הפתרון המוצלח של הריון חוץ רחמי ומחלה שלפוחית משאיר לאישה סיכוי להיות אמא בעתיד, אם כי זה יצטרך לחכות לפחות שישה חודשים לגוף להתאושש. 

 

פריקה חדה במהלך ההריון לאחר מניפולציות שונות

המראה של פריקה חומה במהלך ההריון, שאינו מלווה סימפטומים חשודים אחרים, אינו חייב להיות קשור לתהליכים פיזיולוגיים בגוף. 

פריקה חדה במהלך ההריון בתקופות שונות

תסמינים של פריקה חומה במהלך ההריון בתקופה האחרונה אינם נדירים כל כך. ואם ניקח בחשבון שברוב המקרים סימפטום זה מצביע על פתולוגיה חמורה פחות או יותר, חשוב לא להתעלם מהבעיה ובזמן לבקש עזרה.

פריקה חדה במהלך ההריון כסימן למחלה

רבות מהמחלות של מערכת הרבייה הנשית יכולות להתקדם בלי הרף עוד לפני ההיריון, אך בהשפעת ההתאמה ההורמונלית והחלשות על רקע זה של הגנות הגוף, הן רוכשות צורה חדשה ופעילה. 

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.