^

מהי ביוץ אצל נשים?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מהי ביוץ אצל נשים? את התשובה לשאלה זו הוא ביקש גם על ידי מי לתכנן את לידתו של ילד, או מי עדיין לא הולך להשלים את המשפחה עם תינוק. אין זה מקרה שחישוב תקופת הביוץ מעניין הן את האישה והן את שותפה האחראי, המטפל: בשלב זה נפגשת פגישה משמעותית של אחד המיליונים הרבים, הפעמון הפעיל היחיד והביצית הנשית מתבצעת. מדי חודש חי האורגניזם של האישה על פי המקצבים, שנקבעו על ידי הטבע, כל התהליכים הביולוגיים חייבים להתרחש במשטר הנתון, רצוי ללא כשלים ושינויים. החל מגיל 12-14 מתרחשת "מהפכה" הורמונלית בגופה של הנערה, המסתיימת בתופעה נורמלית לחלוטין - נכונות לשעתוק.

כמובן, הגוף של הילדה לאחר המחזור החודשי הראשון מנקודת המבט הביולוגית מוכן להרות, אבל רבות מהמערכות שלה, כולל הנפשית, צריכות כמה שנים להכנה אמיתית והרמונית להולדת חיים חדשים. עם זאת, מחזור הוא השיקה כמעט בכל חודש (28-30 ימים) בגוף הנשי יש גרנדיוזיות טרנספורמציות באמת, הן פיזיולוגית הורמונלית. אישה בריאה כל חודש היא לידה פוטנציאלית, כי במהלך הביוץ בגופה תא מבשיל, מוכן להפריה. גברים במובן זה הם תגובתיים יותר: תהליך היווצרות הזרעונים בהם הוא מתמשך ומתרחש מדי יום, החל מתקופת ההתבגרות ועד סוף החיים.

מהו הביוץ אצל נשים וכיצד תהליך ההתבגרות של הביצה?

לפני לספר מה הביוץ אצל נשים, יש צורך להבין את מערכת הרבייה של הבנות. בגופה של הילדה, שנולדה, יש כבר שחלות קטנות, לא גדולות מאפונה. בשחלות המיניאטוריות הללו, מלידה, יש כמיליון שלפוחיות קטנות - הזקיק, שבו יש גם תוכן - ביצים. בתורו, הביצים נושאות את כל המידע תורשתית באותו אופן כמו זרע זרע.

עם הזמן, מספר זקיקי הנשי יורד, חמישית מהם למות, ועד המחזור הראשון אין יותר מ 800 אלף. איך ומדוע הבחירה של הבועות הדרושות מתרחש, המדע עדיין לא הבהיר, בדיוק כמו הקריטריונים לבחירה, זקיק fructlicle במהלך תקופת הביוץ נשאר תעלומה. הזקיק הדומיננטי מתחיל לגדול בתחילת המחזור החודשי, מדכא את "אחיו", ואחרי זמן מה הוא נשבר לחלוטין, משחרר את הגמטה הבוגרת - ביצה נקבה. למעשה, הזמן של שחרורו של תא מוכן להפריה נקרא הביוץ.

מהו הביוץ אצל נשים, מדוע המידע הזה נחוץ לכל אישה?

לגבי נשים המתכננות ללדת תינוק חשוב לדעת מהי הביוץ אצל נשים, שכן הספירה מסייעת לענות על שאלה אחת - כאשר ניתן לצפות לתפיסה. איך התשובה תהיה בשימוש לא סוד, זה בדרך כלל עוזר לפתור את שתי המשימות הבאות - התפיסה המיוחלת או הגנה ממנה. יש לציין כי קביעת עיתוי הביוץ לא תמיד מונעת התפיסה הבלתי רצויה, שכן הגמטות הזכריות והנקבות (תאים) מסוגלות להישאר פעילות במשך יומיים. בימים אלה לא יכול לעלות בקנה אחד עם תחילת או הביוץ. הכי אמין במונחים של הגנה מפני הריון הוא אמצעי מניעה.

באיזה מונח יכול הביוץ להתרחש?

הביוץ לא מתבגר מיד. זה מסביר את נכונות חלקית להרות בנות, למרות המחזור החודשי. כמובן, הטבע החכם סיפק סיכונים רבים, כולל הריונות מוקדמים. במהלך השנה, לפעמים ולזמן ארוך יותר, מחזור הווסת נוצר, הנורמליזציה שלו מתרחשת. בשלב זה ייתכנו שיבושים, הפסקות, עד 15-16 שנים תופעות כאלה נחשבים נורמליים. ברגע שהמחזור הופך לחיזוי ומתרחש באותה תקופה, מגיע זמן הביוץ. הביוץ הסטנדרטי מתחיל שבועיים לאחר תחילת המחזור הבא. לדוגמה, תחילת המחזור החודשי מתוכננת ל -28 בספטמבר, לכן, הביוץ צפוי להתרחש ב -14 בספטמבר. בגינקולוגיה, יש שיטה כזו של חישוב: 

  • מחזור נמשך 26 ימים - הביוץ מתרחשת בימים 12-13 של המחזור; 
  • מחזור נמשך 28 ימים - הביוץ מתרחשת 14-15 ימים של מחזור; 
  • מחזור נמשך 30 יום - הביוץ מתרחשת 16-17 ימים של מחזור.

כמובן, זו לא הדרך היחידה לחשב בימים אלה, כך שהם יכולים להשתנות תחת השפעת גורמים רבים - מתח, הרעלת מזון, תהליכים דלקתיים, שינויים אזור זמן במהלך המהלך, וכן הלאה.

שיטות לקביעת תקופת הביוץ

חשוב מאוד לדעת מהי הביוץ אצל נשים, משום שמידע זה נחוץ כדי לקבוע את תקופת הביוץ. לאחרונה, לפני כמה עשורים, המין היפה היה שקוע במחקר "מדעי" וניתוח של מצב גופך במהלך הווסת. מה שלא נעשה על ידי נשים כדי לספור בצורה מדויקת יותר ביוץ: אוסף של גרפים מורכבים, ואת המדידה של הטמפרטורה הבסיסית, אשר מניחה שינה של שש שעות חזקה, ולאחר - מדידת טמפרטורה של עשר דקות במצב "קפוא". כל תנועה במהלך המדידה או דחף טבעי להשתנה בבוקר עשה את כל המאמצים ללא השפעה. שיטות מודרניות מציעות שיטות פשוטות, מדויקות בעלות נמוכה. הנפוץ ביותר הוא מבחן LH - luteinizing הורמון, אשר מעורר ביוץ ומסייע הקשר של אסטרוגן ופרוגסטרון. הבדיקה קובעת את ריכוז LH בשתן, אם ההורמון מזוהה שם, אז תהליך הביוץ התחיל. בנוסף להורמון ההורמון בשתן, יש בדיקות הקובעות LH בסרום ואפילו ברוק. גם יעיל הוא שיטה קולי של קביעת הביוץ, כאשר המכשיר יכול חזותית להראות את תהליך התנועה של הגמטה הנשית לאורך oviduct - החצוצרות. שיטה כזו אינה מסוגלת לחזות את הביוץ, אלא היא בודקת.

מה ביוץ אצל נשים יכול להיות גם לא מובן לאותם נשים שיש להם בעיות עם המחזור החודשי. למרבה הצער, יש מצבים שבהם הביוץ הופך להיות רצוי, אבל בלתי ניתן להשגה זמנית. אלה הן פתולוגיות רציניות שאינן כוללות את תפקוד תקין של המערכת ההורמונלית. אלה כוללים את המחלות הבאות: 

  • אנורקסיה, אשר הופכת לבעיה של המאה שלנו. במרדף אחר הקנונים והממדים היחסיים של הגוף, כמה נשים צעירות מדכאות את האינסטינקט הבסיסי של הישרדות - רוויה של מזון. התגובה הראשונה לצום אגרסיבי מגיבה לביוץ, זה פשוט מפסיק. המחזור החודשי נשבר ונאבד. כל חסר של משקל הגוף, מלווה אובדן שומן, משפיע ישירות על פונקציות הרבייה של נשים. 
  • עודף משקל, השמנה. הביוץ עונה על כמות מופרזת של שומן. בתחילה, תקופת הביוץ הוא דפק, ואז מפסיק, ואחריו הפרה של המחזור החודשי. על פי הסטטיסטיקה, יותר מ 20% של amenorrhea (העדר מחזור), יותר מ 25% של dysmenorrhea (תקלה במצב מחזור) הם בפיקוח, נרפא לחלוטין רק על ידי מנרמל את משקל הגוף. 
  • מחלות אנדוקריניות, פתולוגיות - יותרת המוח, מחלת בלוטת התריס, שחלות פוליציסטיות (PCOS - תסמונת שחלות פוליציסטיות). גורמים אלה יכולים גם להשפיע על הביוץ או לשבש את תדירות, או "לכבות" ביוץ עקרונית.

מהי ביוץ אצל נשים? זהו מידע המסייע לאישה לנהל לא כל כך את מצבה - הטבע טיפל בו, כיצד לתכנן את עתידה. מסכים, עדיף אם ההריון יתממש ורצוי, אבל לא מקרי, לא צפוי ו מדאיג.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.