^

גיבוש ופיתוח של השליה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

השליה היא האיבר של הנשימה, תזונה הפרשת העובר. זה משחרר הורמונים המבטיחים תפקוד נורמלי של האם להגן על העובר מפני תוקפנות החיסון מצד אמו, מניעת הדחייה שלה, כולל מניעת המעבר של אימונוגלובולינים האימהי G (IgG).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

מיקום בגוף האדם

פיתוח שליה

לאחר השתלת trophoblast מתחיל להתרחב במהירות. השלמות והעומק של ההשתלה תלוי ביכולת הליטק הפולשנית של הטרופובלאסט. בנוסף, כבר בתנאים אלה של ההריון, trophoblast מתחיל להפריש HG, PP1 חלבון, גורמי גדילה. Of trophoblast העיקרי L הוקצה שני סוגים של תאים: cytotrophoblast - syncytiotrophoblast ואת שכבה פנימית - שכבה חיצונית של symplast צורת שכבה זו נקראת "פרימיטיווי" או "טופס prevorsinchatye." לדברי כמה חוקרים, ההתמחות הפונקציונלית של תאים אלה כבר התגלה בתקופה prevorsing. אם syncytiotrophoblast מאופיין פלישה לתוך הקיר הפנימי של רירית הרחם עם נימי ורידים אימהיות ניזק sinusoids, הפרימיטיבי לפעילות פרוטאוליטים מאפיין cytotrophoblast ליצור חללים ברירית הרחם, אשר מקבל אריתרוציטים אימהי מן הנימים הפגומים.

לכן, בתקופה ברחבי הבלסטוציסט השקועה שיש חללים רבים מלאי אריתרוציטים אימהי ובלוטות רחם סוד נהרסות - זה מתאים בשלב מוקדם prevorsinchatoy או אַגמִימִי של התפתחות השליה. בשלב זה, יש התאמה פעילה תאי endoderm ולמעשה מתחיל היווצרות העובר ותצורות extraembryonic, ההיווצרות של בועות שפירות וחלמון. הפצתו של צורות פרימיטיביות cytotrophoblast תאים או נאפ טור תאים ראשוניים מצופה syncytiotrophoblast. המראה של villi העיקרי במונחים של זמן עולה בקנה אחד עם המחזור החודשי הראשון.

ביום 12-13th של פיתוח, את השינוי של villi הראשוני לתוך אלה משני מתחיל. בשבוע השלישי של הפיתוח, תהליך של כלי הדם מתחיל, וכתוצאה מכך וילי משני להפוך לשלוש שלישוני. ערימות סגורות עם שכבה רציפה של syncytiotrophoblast, יש להם תאים mesenchymal נימים ב stroma. תהליך זה מתבצע לאורך כל ההיקף של שק העובר (סיסית בצורת טבעת, על פי אולטרסאונד), אבל יותר מכך שבו הוילי לגעת בלוק ההשתלה. בשלב זה, המאגר של איברים זמניים מוביל את הבליטה של שק העובר כולו לתוך לומן של הרחם. לכן, עד סוף חודש אחד של ההריון, את זרימת הדם העוברי הוא הקים, אשר עולה בקנה אחד עם תחילת התכווצות הלב של העובר. בעובר יש שינויים משמעותיים, יש בסיס של מערכת העצבים המרכזית, זרימת הדם מתחילה - המערכת ההמודינמית אחת הוקמה, הקמתה הושלמה בשבוע החמישי של ההריון.

מ 5-6 שבועות של הריון הם היווצרות אינטנסיבית מאוד של השליה, כפי שנדרש כדי להבטיח את הצמיחה והתפתחות של העובר, ועל כך יש צורך, קודם כל, כדי ליצור את השליה. לכן, בתקופה זו, קצב הפיתוח של השליה הוא מהיר יותר מאשר קצב התפתחות העובר. בשלב זה, syncytiotrophoblast המתפתח מגיע לעורקים הלוליים של המיאומטריום. הקמת זרימת הדם של הרחם ושליה-עובריים הוא הבסיס ההמודינמי עבור embryogenesis אינטנסיבי.

התפתחות נוספת של השליה נובעת היווצרות של שטח intervillar. ציטוטרופובלאסט syncytiotrophobia מתרבים בציפוי העורקים הלוליים, והם הופכים לעורקים שלפוחית הרחם טיפוסי. המעבר למחזור השליה מתרחש על ידי 7-10 שבועות של הריון והוא הושלם על ידי 14-16 שבועות.

לפיכך, אני שליש תקופת הריון היא בידול trophoblast פעיל, כלי דם והיווצרות של היווצרות הסיסית של השליה והעובר בשל האורגניזם אימהי.

השליה נוצרת באופן מלא על ידי יום 70 מרגע הביוץ. עד סוף ההיריון, משקלו של השליה הוא V, בהתאם למשקל הגוף של הילד. מהירות זרימת הדם של השליה הוא כ 600 מ"ל / דקה. במהלך ההריון, השיליה "מזדקנת", אשר מלווה בתצהיר של סידן של וילי ופיברין על פני השטח שלהם. בתצהיר של עודף פיברין ניתן לראות סוכרת, rhesus, סכסוך, וכתוצאה מכך תזונה לקויה של העובר.

השליה היא האיבר הזמני של העובר. בשלבים המוקדמים של הפיתוח, רקמות שלה להבדיל בקצב מואץ יותר מאשר רקמות העובר עצמו. פיתוח אסינכרוני כזה צריך להיחשב כתהליך רצוי. לאחר ההפרדה של תזרים השליה חייב לספק דם יולדות ועובר, אימונולוגית ליצור חסינות, להבטיח סינתזה של סטרואידים וצורכים מטבוליות אחרים של העובר המתפתח, את האמינות של שלב זה תלויה כמובן שלאחר מכן של הריון. אם היווצרות של השליה אינה מספיק פלישת trophoblast, אז השלמה לא שלם ייווצר - הפלה או התפתחות מאוחרת של העובר; עם בנייה לא מספקת של השליה מפתחת רעילות של המחצית השנייה של ההריון; אם ההדבקה עמוקה מדי, ניתן להגדיל את השליה, וכו '. תקופת השליה ואורגנוגנזה היא האחראית ביותר להתפתחות הריון. נכונותם ואמינותם מובטחת על ידי קומפלקס של שינויים בגוף האם.

בסוף החודשים השלישי והרביעי של ההריון, יחד עם הגידול האינטנסיבי של vei בתחום ההשתלה, התנוונות של villi בחוץ זה מתחיל. לא מקבל תזונה נאותה, הם נתונים ללחץ של שק העובר גדל, לאבד את אפיתל וטרשת, המהווה את השלב של היווצרות של סיסית חלקה. התכונה המורפולוגית של היווצרות של השליה בתקופה זו הוא המראה של cytotrophoblast וילות כהה. תאים של cytotrophoblast כהה יש רמה גבוהה של פעילות תפקודית. תכונה מבנית נוספת של stroma וילי היא הגישה של נימי את המכסה אפיתל, אשר מאפשר להאיץ את חילוף החומרים על ידי הקטנת המרחק אפיתל נימי. בשבוע ה -16 להריון, מסה של השליה והעובר הוא מפולס. בעתיד עובר העובר במהירות את מסת השליה, ומגמה זו נשארת עד סוף ההיריון.

באותו החודש ה -5 של הריון מתרחש גל שני cytotrophoblast פלישה, שמוביל רחבה של לומן עורקי ספירלת הגידול במחזור הדם ברחם ובשליית הנפח.

6-7 חודשי ההריון th הוא פיתוח נוסף של הסוג מובחן יותר, קיימת syncytiotrophoblast פעילות סינטתית גבוהה, תאי סטרומה פיברובלסטים שמסביב נימי villi.

בשליש השלישי של ההריון, השליה אינה עולה באופן משמעותי במסה, עוברת שינויים מבניים מורכבים המאפשרים לענות על הצרכים ההולכים וגדלים של העובר ועל עלייה משמעותית במשקל.

בחודש השמיני של ההריון, הגידול הגדול ביותר במיסה של השליה צוין. הסיבוך של המבנה של כל מרכיבי השליה, הסתעפות משמעותית של vei עם היווצרות של cationidons צוין.

בחודש ה -9 להריונה חלה האטה בקצב הגידול של מסת השליה, אשר גוברת עוד יותר ב-37-40 שבועות. יש מבנה ברור lobed עם זרימת דם חזקה מאוד intervillar.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

הורמוני חלבון של השליה, נשירים וקרומים

במהלך ההריון, השליה מייצרת הורמונים חלבונים בסיסיים, שכל אחד מהם מתאים יותרת יותרת המוח או הורמון ההיפותלמוס ויש לו תכונות ביולוגיות וחיסונית דומה.

הורמונים של הריון

הורמוני חלבון המיוצרים על ידי השליה

הורמונים דמויי היפותלמוס

 • הורמון משחרר גונדוטרופין
 • הורמון משחרר קורטיקוטרופין
 • הורמון משחרר טירטרופין
 • סומאטוסטין

הורמונים דמויי יותרת המוח

 • גונדוטרופין כוריוני
 • לקטוגן שליה
 • קורטיקוטרופין כוריוני
 • הורמון אדרנו-קורטיקוטרופי

גורמי גדילה

 • גורם גדילה דמוי אינסולין 1 (IGF-1)
 • גורם גדילה באפידרמיס (EGF)
 • טסיות-נגזר גורם הצמיחה (PGF)
 • גורם הצמיחה fibroblast (FGF)
 • גורם גדילה P (TGFP)
 • inhibin
 • נכסים

ציטוקינים

 • interleukin-1 (yl-1)
 • interleukin-6 (yl-6)
 • מושבת מגרה גורם 1 (CSF1)

חלבונים ספציפיים להריון

 • beta1, -glycoprotein (SP1)
 • eosinophilic חלבון ראשי pMBP
 • מסיסים PP1-20 מסיסים
 • קרום מחייב חלבונים ואנזימים

הורמוני חלבון המיוצרים על ידי האם

חלבונים דשדליים

 • פרולקטין
 • relaxin
 • חלבון מחייב כמו אינסולין גורם הצמיחה 1 (IGFBP-1)
 • interleukin 1
 • מושבת מגרה גורם 1 (CSF-1)
 • פרוגסטרון הקשורים- endometrial חלבון

גונדוטרופין כוריוני יותרת המוח הורמונים תואמת משולשת (hCG), somatomammotrophin כוריוני אנושי (CS), thyrotropin כוריוני אנושי (XT), corticotropin השליה (FCT). השליה מייצרת דומה פפטידים ACTH, הורמון משחרר (שחרור הורמון גונדוטרופין (GnRH), corticotropin משחררים הורמון (CRH), הורמון משחרר תירוטרופין (TRH) ו סומטוסטטין) gipatolamicheskim דומה. הוא האמין כי שליטה זו פונקציה חשובה של השליה מתבצעת על ידי HG וגורמי גדילה רבים.

גונדוטרופין כוריוני - הורמון ההיריון, הוא גליקופרוטאינים, דומה בהשפעתו ל- LH. כמו כל גליקופרוטאינים הוא מורכב משתי שרשראות של אלפא ובטא. יחידת אלפא זהה כמעט לכל הגליקופרוטאינים, ומקטע הבטא ייחודי לכל הורמון. גונדוטרופין כוריוני מיוצר על ידי syncytiotrophoblast. הגן האחראי לסינתזה של למקטע אלפא, ממוקם על כרומוזום 6, עבור למקטע בטא של LH יש גם גן יחיד על כרומוזום 19, ואילו למקטע בטא של hCG יש 6 גנים על כרומוזום 19. אולי זה מסביר את הייחודיות של ביתא subunit של HG, שכן תוחלת החיים שלה הוא כ 24 שעות, בעוד את החיים של ביתא LH הוא לא יותר מ 2 שעות.

גונדוטרופין כוריוני הוא תוצאה של אינטראקציה של סטרואידי מין, ציטוקינים, שחרור הורמון קורטיקוטרופין, גורמי גדילה, inhibin ו Activin. גונדוטרופין כוריוני מופיע ביום 8 לאחר הביוץ, יום לאחר ההשתלה. פונקציות של גונדוטרופין Human כוריוני מאוד רבות: הוא תומך בפיתוח הפונקציה של הגופיף הצהוב של הריון כדי 7 שבועות, לקחת חלק בהפקה של סטרואידים בעובר, אזור העוברי של DHEAS הכליה וטסטוסטרון ידי האשכים של עובר זכר, השתתפות ההיווצרות של המין העובר. התגלה ביטוי גנים של גונדוטרופין כוריוני אנושי ברקמות העובר: כליות, בלוטת יותרת הכליה, המציין כי חלק גונדוטרופין כוריוני אנושי בהתפתחות האיברים הללו. הוא האמין כי הוא בעל תכונות מדכאות חיסון והוא אחד המרכיבים העיקריים של "סרום תכונות חסימה" מניעת דחייה של זרים למערכת החיסונית של האם לעובר. קולטנים גונדוטרופין כוריוני נמצא כלי myometrium ו myometrium, כנראה, גונדוטרופין כוריוני אנושי ממלא תפקיד בוויסות הרחם התרחבות. בנוסף, את הקולטנים גונדוטרופין כוריוני לידי ביטוי בלוטת התריס, וזה מסביר את הפעילות הקטליטית של בלוטת התריס תחת השפעת גונדוטרופין כוריוני אנושי.

הרמה המקסימלית של gonadotropin כוריוני נצפתה ב 8-10 שבועות של הריון 100,000 יחידות ואז לאט יורד והוא ב 16 שבועות 10,000-20,000 IU / I, הנותרים עד 34 שבועות של ההריון. ב 34 שבועות, אנשים רבים לסמן את השיא השני של גונדוטרופין כוריוני, שמשמעותו אינה ברורה.

לקטוגן שליה (המכונה לעתים קרובות סומאטו- mammropropine כוריוני) יש דמיון ביולוגי ואימונולוגי עם הורמון הגדילה, מסונתז על ידי syncytiotrophoblast. הסינתזה של ההורמון מתחילה מרגע ההשתלה, ורמתו עולה במקביל לשיליה, ומגיעה לרמה מקסימלית של 32 שבועות של הריון. הייצור היומי של הורמון זה בסוף ההריון הוא יותר מ 1 גרם.

לדברי קפלן ס '(1974), לקטוגן השליה הוא ההורמון המטבולי העיקרי המספק את העובר עם מצע מזין, הצורך שעולה עם הגידול של ההריון. Lactogen השליה הוא אנטגוניסט אינסולין. מקור חשוב של אנרגיה עבור העובר הוא גוף ketone. Cetonogenesis משופרת היא תוצאה של ירידה ביעילות של אינסולין בהשפעת של לקטן שליה. בהקשר זה, מופחת ניצול של גלוקוז באם, אשר מבטיח אספקה מתמדת של גלוקוז העובר. בנוסף, רמה מוגברת של אינסולין בשילוב עם lactogen התמזגות מספקת סינתזה חלבון משופרת, מגרה את הייצור של IGF-I. בדם העובר של lactogen השליה יש מעט - 1-2% מסכום זה באם, אבל זה לא יכול להיות נשלל כי זה משפיע ישירות על חילוף החומרים בעובר.

"הורמון גדילה הוריאוני" או "הורמון גדילה" משתנה מיוצר על ידי syncytiotrophoblast, נקבע רק בדם של אמא בשליש השני עולה ל 36 שבועות. הוא האמין כי, כמו לקטן שליה, הוא לוקח חלק רגולציה של רמת IGFI. השפעתו הביולוגית דומה לזו של לקטוגן השליה.

השליה מייצרת כמויות גדולות של הורמונים פפטידים דומים מאוד ההורמונים של בלוטת יותרת המוח ואת ההיפותלמוס - thyrotropin כוריוני, כוריוני adrenocorticotropin, גונדוטרופין כוריוני אנושי - הורמון שחרור. תפקידם של הגורמים השליה הללו עדיין לא הבנתי לגמרי, הם יכולים לפעול paracrine, לספק את אותו אפקט כמו ההיפותלמי שלהם יותרת המוח אנלוגים.

בשנים האחרונות, תשומת לב רבה כבר שילם את שלשלת Corticotropin משחרר הורמון (CRH) בספרות. במהלך ההריון, CRH עולה פלזמה עד הלידה. CRH בפלזמה קשורה חלבון CRH מחייב, הרמה אשר נשאר קבוע עד בשבועות האחרונים של ההריון. לאחר מכן רמת טיפות חדות, וכן, בקשר עם זה, CRH עולה באופן משמעותי. תפקידה הפיזיולוגי אינו ברור לחלוטין, אבל בעובר CRH מגרה את רמת ACTH ודרך זה תורם steroidogenesis. מוצע כי CRH משחק תפקיד בגרימת עבודה. קולטנים CRH נמצאים myometrium, אך מנגנון הפעולה של CRH לא צריך לגרום להתכווצות והרפיה של myometrium, כפי CRH מגביר cAMP (תאיים monophosphate אדנוזין מחזורית). הוא האמין כי שינויי איזופורם myometrium CRH קולטנים או מחייב פנוטיפ חלבון שבאמצעות גירוי של פוספוליפאז עשוי להגדיל את רמת הסידן תאי ובכך לגרום פעילות התכווצות של myometrium.

בנוסף להורמוני חלבון, השליה מייצרת מספר רב של גורמי גדילה וציטוקינים. חומרים אלו נחוצים לצמיחתו ולפיתוחו של העובר ולמערכת החיסונית בין האם והעובר, המבטיחים שימור הריון.

Interleukin-1beta מיוצר decidua, מושבה מגרה גורם 1 (CSF-1) מיוצר decidua ובשלייה. גורמים אלה מעורבים hematopoiesis העובר. ב השליה, interleukin-6, גורם נמק הגידול (TNF), interleukin-1 בטא מיוצר. Interleukin-6, TNF לעורר את הייצור של גונדוטרופין כוריוני, גורמי גדילה דמויי אינסולין (IGF-I ו- IGF-II) מעורבים בפיתוח של הריון. המחקר על תפקידם של גורמי גדילה וציטוקינים פותח עידן חדש בחקר הקשר האנדוקריני והחיסוני בהריון. חלבון של גורם גדילה דמוי אינסולין (IGFBP-1beta) הוא חלבון חיוני של הריון. IGF-1 מיוצר על ידי השליה ומסדיר את המעבר של מצעים מזינים על פני השליה לעובר, ובכך, מספק צמיחה והתפתחות של העובר. IGFBP-1 מיוצר ב- decidua ומחייב IGF-1 מעכב התפתחות וצמיחה של העובר. משקלו של העובר, קצב ההתפתחות שלו בקורלציה ישירה עם IGF-1 ובחזרה עם lGFBP-1.

גורם גדילה אפידרמיס (EGF) הוא מסונתז ב trophoblast והוא מעורב בידול של cytotrophoblast לתוך syncytiotrophoblast. גורמי גדילה אחרים המזוהים בשיליה כוללים: גורם גדילה עצבי, פיברובלסטים, שינוי גורם הצמיחה, גורם גדילה לטסיות. ב השליה, inhibin, activin מיוצר. Inhibin מוגדר syncytiotrophoblast, ואת הסינתזה שלו הוא מגורה על ידי prostaglandins השליה E, ו F2 fla.

הפעולה של inhibin השליה ו activin דומה לזה של השחלות. הם לוקחים חלק בייצור של GnRH, HG ו סטרואידים: activin מגרה, ו inhibin מעכב הייצור שלהם.

פעילות שליה וסרטן דכדוני מופיעים בשלבים המוקדמים של ההריון, וכנראה נוטלים חלק בתהליכים אמבריוגנזה ובתגובה החיסונית המקומית.

בין SP1 חלבון ההריון הידוע ביותר או beta1 גליקופרוטאין trophoblast ספציפי או-גליקופרוטאין beta1 (TBG), אשר נפתח Tatarinovs י"ש ב -1971. חלבון זה מגביר בהריון כמו לקטוגן השליה ומשקף את הפעילות התפקודית של trophoblast.

החלבון הראשי eMinophilic pMVR - תפקידו הביולוגי אינו ברור, אבל על ידי האנלוגיה עם המאפיינים של חלבון זה ב- eosinophils, מניחים השפעות דטוקסיפיקציה מיקרוביאלית. הצעה נעשתה עם ההשפעה של חלבון זה על contractility של הרחם.

חלבוני השליה מסיסים כוללים קבוצה של חלבונים עם משקל מולקולרי שונה והרכב חומצות אמינו ביוכימיים, אבל עם מאפיינים משותפים - הם בשליה, בזרימת הדם עוברית-השליה אך לא מופרשים לתוך דם אימהי. עכשיו הם פתוחים 30, ואת תפקידם הוא בעצם מופחת לספק הובלה של חומרים לעובר. תפקידם הביולוגי של החלבונים הללו נחקר באופן אינטנסיבי.

באם-השליה-העובר הוא חיוני כדי להבטיח מאפייני rheological של דם. למרות ששטח הפנים הגדול של אנשי קשר ואת ההאטה של זרימת הדם בחלל intervillous, דם אינו thrombosing. זה מסוכן על ידי מורכבות מורכבת של coagulating ו antocagulant סוכנים. תפקידה העיקרי של thromboxane (TXA2, טסיות אמא מופרש -. קרישת הדם האימהי Activator, כמו גם קולטנים תרומבין על ממברנות הפסגה syncytiotrophoblast קידום המרה של פיברינוגן הורה הפיברין גורמי קרישה בניגוד מתנהג מערכת קרישה הכוללת V סיפוח על פני השטח של microvilli syncytiotrophoblast על הדם האימהי הגבול אפיתל villous, כמה פרוסטגלנדינים ו prostacyclin (RG12 ו- PGE2), אשר בנוסף יש התרחבות antiag מספר גורמים עם תכונות נוגדות טסיות זוהה, ואת תפקידם נותר ללמוד.

סוגי שליה

קצה המצורף - חבל הטבור מחובר לשיליה מהצד. מצורף מעטפת (1%) - כלי הטבור, לפני ההתקשרות לשיליה, עוברים דרך הקרומים syncytio- נימי. עם קרע של כלי כאלה (כמו במקרה של כלי השליה), איבוד דם מתרחשת ממערכת הדם העובר. שליה מצטברת (השליה succenturia) (5%) מייצגת את המקטעים הנוספים שוכבים נפרדים מן השליה העיקרית. במקרה של עיכוב ברחם של הלובל נוסף בתקופה שלאחר הלידה, דימום או אלח דם עלול להתפתח.

השליה Filmy (השליה membranacea) (1/3000) הוא שק דקות קיר המקיף את העובר ובכך כובש חלק גדול של הרחם. ממוקם בחלק התחתון של הרחם, שליה זו נוטה לדימום בתקופה טרום לידתי. זה לא יכול להפריד בתקופה העובר של הלידה. הגדלת השליה (placenta accreta) - תוספת חריגה של כל או חלק של השליה לקיר הרחם.

מצגת השליה (שליה)

השליה נמצאת בחלק התחתון של הרחם. Placenta previa קשורה בתנאים כגון שליה גדולה (למשל, תאומים); הפרעות ברחם ובשרירנים; נזק לרחם (סוגים רבים של פירות, התערבות כירורגית אחרונה, כולל ניתוח קיסרי). החל מ -18 שבועות, אולטראסאונד יכול לדמיין את השליות הנמוכות; רובן עוברות למצב הרגיל עם תחילת העבודה.

בסוג I, קצה השליה אינו מגיע לגרון הרחם הפנימי; בשעה II, הוא מגיע, אבל אינו סגור בתוך הפהוק הרחם הפנימי; בסוג III, סגור את הרחם הפנימי הרחם מבפנים על ידי השליה רק כאשר סגור, אבל לא עם הצוואר הרחם פתוח. בסוג הרביעי, הלוע הפנימי של הרחם מכוסה לחלוטין מבפנים עם השליה. ביטוי קליני של האנומליה של המיקום של השליה עשוי להיות דימום בתקופה טרום לידתי (טרום לידתי). שלית hyperextension כאשר hyperinflate פלח תחתון הוא מקור הדימום, או חוסר יכולת ההחדרה של ראש העובר (חלק בהצגת מיקום גבוה). הבעיה העיקרית במקרים כאלה המשויכים דימום ושיטת משלוח בגלל השליה הפה החסימה הרחם יכול במהלך הלידה לסטות או להפוך במרווחים (5% מהמקרים), במיוחד לאחר שחלו ניתוח קיסרי בעבר (יותר מ 24% מהמקרים).

בדיקות כדי להעריך את הפונקציה של השליה

השיליה מייצרת פרוגסטרון, גונדוטרופין כוריוני אנושי ולקטוגן שליה אנושית; רק ההורמון האחרון יכול לתת מידע על רווחת השליה. אם ההריון 30 שבועות בנחישות חוזרות ונשנות של ריכוזו מתחת 4 UG / ml, זו מרמזת מתפקודי השליה הפרה. מערכות רווחה עובר / שליה הייתה פיקוח על ידי מדידת ההפרשה היומית הכוללת של אסטרוגנים או אסטריול בשתן או קביעת הפלזמה אסטריול כמו שלית פרגננולון מסונתזת ובהמשך מטבוליזם בכבד האדרנל עובר, שליה ואז שוב לסינתזה של אסטריול. התוכן של אסטרדיול בשתן פלזמה הוא נמוך, אם אמא סובלת ממחלה חמורה בכבד או cholestasis intrahepatic או נטילת אנטיביוטיקה; במקרה של פרה של רמות האסטרדיול הנמוכות כליות אמא בשתן יקוים וגדילה - בדם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.