^

גופות קטון במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גופי Ketone במהלך ההריון הוא ניתוח נוסף כי יש להעביר לאם מצפה. גופי Ketone הם בשתן, ומאפשרים לך לקבוע כיצד ההריון ממשיך, אם יש זיהום בגוף, או אם הכל בסדר. זה יהיה שימושי עבור כל אישה כדי לברר מדוע, במהלך ההריון, לעתים קרובות כל כך לעבור בדיקות שתן, ומה ניתן ללמוד ממנו. בואו נסתכל על מה גופים קטון הם, איך הם משפיעים על ההריון, ומה הם שיעורם בשתן של אישה בהריון.

גופי Ketone במהלך ההריון צריך להיות הכיל כמויות קטנות בשתן. ככלל, הפרשת גופי ketov לדפיקות הוא מ 20 עד 50 מ"ג. באופן כללי, ניתוח השתן, אינדיקטורים אלה כמעט בלתי נראים. לכן, כל אישה בהריון חייב לעבור בדיקות מיוחדות כדי לקבוע אינדיקטור זה.

 • הערך המוגבר של גופי ketone בשתן נחשב פתולוגיה, כלומר, ketonuria. גופי Ketone במהלך ההריון מתבטאים אם יש זיהום בגוף הנשי, כמו גם, הם יכולים לדבר על רעילות מוקדמת.
 • גופי Ketone להרעיל את הגוף של אישה בהריון עם אצטון, זה מסבך את תהליך נשיאת תינוק. קפיצה של גופי ketone ניתן לראות עם ירידה חדה במשקל של אישה בהריון, אבל זה נצפה בחודשים הראשונים של ההריון, בתקופה של רעילות.
 • לפעמים גופים קטון אומר כי אישה בהריון יש בעיות עם הכבד, כמו גם את מערכת העיכול בשל תזונה לא נכונה, לא מאוזן.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

למי לפנות?

נורמה גופים קטון במהלך ההריון

שיעור גופי קטון במהלך ההריון הוא היעדרם. אמנם, ביום הגוף מייצר על 20-50 מ"ג של גופי ketone, אשר מופרשים בשתן. אם נמצאו גופי קטון בניתוחים של אישה בהריון, זה עשוי להצביע על כך:

 • בנוסף לגופים קטון, יש סוכר בגוף הנשי, כלומר, סביר להניח, אישה בהריון חולה עם סוכרת.
 • גופי Ketone בשתן עשויים להצביע על כך לפני הבדיקה נלקחה, לאישה היו הפרעות תזונתיים. אישה הרה אכלה מזון שומני, מה שהיה הסיבה לעלייה באותם קטונים.

גופי Ketone במהלך ההריון הוא אינדיקטור המסייע לשלוט על מהלך ההריון. על מנת גופים קטון להיות נורמלי, יש צורך לשמור על אורח חיים בריא לשמור על תזונה מאוזנת.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

גופי Ketone בשתן במהלך ההריון

גופי Ketone בשתן במהלך ההריון - חומר שנוצר במהלך חמצון של חלבונים ושומנים בגוף. לכן, במהלך ההריון יש צורך לעקוב בקפידה את הדיאטה ולא לאכול מלוחים, מעושנים או מטוגנים. אם המדד גבוה מדי, אבל הכל בסדר עם הגוף הנשי, אז הבעיה עשויה להיות נטילת תרופות או ויטמינים. במקרה זה, האישה ההרה צריכה להפסיק לקחת את התרופה ולעבור את הניתוח החוזר.

גופי Ketone כוללים חומצה acetoacetic, חומצה ביתא hydroxybutyric ו אצטון. בגופה של אישה בהריון, שיעור גופי קטון עשוי להגדיל עקב מחסור בדם, אשר מוביל למספר פתולוגיות. בעיות בגופים קטון יכול להצביע על כך אישה בהריון חולה עם:

 • סוכרת (לא מפוצלת).
 • תהליכים זיהומיים חמורים בגוף.
 • רמות גבוהות של סטרואידים.
 • טירוטוקסיקוזיס.
 • אכילה עם כמות קטנה של פחמימות או אפילו רעב.
 • מחלת גירקה או תרדמת.

אל תשכח כי תהליכי האנרגיה בגוף של אישה בהריון להתרחש מהר מאוד, כך התינוק שטרם נולד, כמו אמו, עלול להיות חוסר גלוקוז. כדי למנוע זאת, וכל הבדיקות היו נורמליות, אישה בהריון צריך להבטיח כי הדיאטה שלה היא מלאה, מאוזנת קבוע.

trusted-source[17], [18]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.