^

בדיקת ביוץ: עקרון הפעולה, הרגישות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הביוץ נחשב בשלב העיקרי במהלך המחזור החודשי, שבמהלכו מתבטאת הסבירות המקסימלית להפריה. תאריך הביוץ חשוב מנקודת המבט של תכנון המשפחה, שכן בני הזוג שמנסים ללדת תינוק צריכים לדעת בבירור את התקופה שבה מתרחשת תופעה זו. הביוץ פירושו הנכונות הפיזית המקסימלית לתפיסה. היום, כדי לקבוע תאריך ברור לא קשה, כדי לסייע ביצירת  מבחן הביוץ - מערכת בדיקה שפותחה במיוחד, המאפשרת לקבוע את הזמן המדויק של השחלה היוצאת מן השחלה. משמעות הדבר בגרות מלאה. עקרון המבחן מבוסס על תפיסת הריכוז של ההורמונים, אשר רמתם משתנה באופן משמעותי בתקופה זו. בבחינת הבדיקות ניתן להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים להרות ילד, משום שידע מדויק בזמן הביוץ מאפשר לקיים יחסי מין בתקופה זו.

הרגישות של בדיקות הביוץ

זה נחשב גבוה. הבדיקה מבוססת על העובדה שהם יכולים לקבוע את הריכוז בכל פעם של מציאת ההורמון luteinizing. זהו ההורמון האחראי על האפשרות של הפריה. הריכוז שלו עולה בחדות כאשר הוא מתוכנן להיכנס לחצוצרות, שם מתרחשת הפריה נוספת. כאשר מגרה או מתכנן משפחה, הרופא, באמצעות אולטראסאונד, קובע איך בוגרת את זקיק. להגיע לגודל של כ 18-20 מ"מ, עולה כי הוא מסוגל לביוץ. לאחר מכן, בבית, הרופא ממליץ לאישה להיות נבדק באופן קבוע. תוצאות נוספות יתקבלו אשר יציין במדויק את הזמן של שחרור הביצית. כדי לשפר את הדיוק, עדיף לפקח על האינדיקטורים בדינמיקה.

האם בדיקת הביוץ עלולה להיות מוטעית?

הסיכון של טעויות ודיוקים, למרבה הצער, קיים גם. זאת בשל מנגנון הבדיקה. זה רק תופס את הריכוז של LH, אשר עולה בחדות בקשר לביוץ. אבל בגלל סיבות שונות, הביוץ לא יכול להתקיים.

בנוסף, נחשול חד של ההורמון מתרחש גם בשל פתולוגיות שונות של מערכת הרבייה, בכמה מדינות פיזיולוגיות ופונקציונליות. רמות מוגברות של LH יכול לתרום דלדול השחלות, הפרעה של מטבוליזם הורמונלי רגיל ותהליכים עצביים בגוף. אפילו אי ספיקת כליות יכולה לעוות באופן דרמטי את התוצאות. נשים רבות חוו התפרצויות דומות בתקופה שלאחר המנופאוזה.

שינויים אלה יכולים להיות קבועים ומשתנים. שינויים רבים מתרחשים לאחר שאישה הפסיק פתאום לקחת תרופות הורמונליות. גם שינוי בתזונה (קשה) יכול להשפיע על רמת ההורמון. לדוגמה, אם אדם פתאום החליט להיות מזון גולמי, או עבר לצמחונות. זאת בשל העובדה כי מזון ירקות מכיל מספר גדול של phytohormones, אשר משפיעים גם על הרקע הרגשי הכללי של אדם.

השגיאה מתרחשת גם תחת השפעת הכשל ההורמונלי, אשר אינו נובע לקפוץ LH, אבל קשורה אינדיקטורים אחרים. לכן, LH ברמה המולקולרית יש זהות מבנית עם פרוגסטרון, אשר מיוצר במהלך ההריון. רמה מסוימת של דמיון קיימת בין הורמונים אחרים, בעיקר ממוצא גליקופרוטאין: hCG, FSH, TSH. הם מיוצרים גם, לחצות התגובות להתרחש, אשר משתקפים תוצאות חיוביות כוזבות. מצב זה קורה במקרים שבהם אישה הזריק במכוון תרופות הורמונליות שמעוררות באופן מלאכותי ביוץ. לכן, יש צורך לקחת את הרגע הזה בחשבון מראש, ולא לעשות את המבחן ישירות אחרי נהלים כאלה, זה יהיה לגמרי לא אינפורמטיבי. מחוונים שליליים כוזבים כמעט אף פעם לא מתרחשים, אלא אם הבדיקה פגעה או הוחלה באופן שגוי. הימנע בלבול, אתה לא יכול לספור במצבים שנויים במחלוקת, וגם כאשר יש כשל הורמונלי. מדויק יותר הוא מחקר החומרה.

trusted-source[1], [2]

עקרון בדיקות הביוץ

זה מורכב ביכולת של מערכת הבדיקה לזהות LH, כדי לתקשר עם זה, אשר באה לידי ביטוי כתוצאה חיובית. בהיעדר (ריכוזים קטנים של LH), התגובה לא מתרחשת, התוצאה הבדיקה היא שלילית.

הסיבה לכך היא כי תהליך ההבשלה מלווה גל של LH, מצביע על ביוץ מתקרב, שבמהלכו ניתן להרות.

מהם הבדיקות לביוץ?

ראשית, הם נבדלים על ידי כמה דמיון חיצוני עם בדיקות הריון. חומר המחקר הוא שתן. ישנם בדיקות המיוצרות על ידי יצרנים שונים. הם מכילים מאפיינים מסוימים ודיוק. נמכרים בגישה חופשית, שונים בקטגוריה מחיר שונה. מגוון המוצרים מיוצג על ידי רצועות בדיקה מסורתיות, מערכות רצועות וטאבלטים. Inkjet ו מערכות דיגיטליות משמשים גם.

בדיקות זולות וזולות לביוץ

ההבדל העיקרי בין המבחנים הוא הדיוק והאמינות של המדידות. כיום, שלושה יצרנים הוכיחו את עצמם הכי טוב: Frautest, Eviplan ו Clearblue. הם זולים יחסית. הם האפשרות הטובה ביותר אם אתה לוקח את יחס מחיר איכות. נמכרים בגישה חופשית.

החברה Frautest עשוי לעניין את הקונה עם שלושה מוצרים שונים בחדות, אשר יש דיוק שונים וכיוון של אבחון. הפרמטרים העיקריים ניתן לאפיין גבוה. הגרסה הראשונה מוצגת על ידי רצועות הבדיקה, אשר זמינים 5 חתיכות לכל Pack. מומלץ ליישם במקרה שאישה יכולה להתפאר על סדירות המחזור. הקבוצה השנייה מורכבת מ -5 רצועות בדיקה המאפשרות לכם לקבוע את תקופת ההתחלה של הביוץ, וכן 2 בדיקות לבדיקת היריון. הסט השלישי הוא אידיאלי עבור נשים שאין להם מחזור קבוע. בחבילה, אתה יכול למצוא 7 רצועות. המחיר הממוצע טווח הקטגוריה בין 350 ל 800 רובל.

חברת Eviplan מציעה מערכת בדיקה דומה בהיקף של 5 חלקים. האמינות אינה נמוכה מזו שבגרסה הראשונה. עלות שונה - המחיר הממוצע הוא 300-310 רובל.

Clearblue יכול להציע בדיקות דיגיטליות ייחודיות לצרכנים. התוצאה תהיה מוכרת על ידי סמיילי, אשר יופיע על המסך הדיגיטלי. אפשרות יקרה למדי: העלות הממוצעת בתוך 1000 רובל.

כמו כן, ישנן מערכות רבות המקומי המבטיחים את הדיוק של השיטה על ידי 99%. זוהי אמינות גבוהה מספיק. אבל כפי שמראה בפועל, מערכות אלה למעשה לא למשוך את תשומת הלב של נשים.

trusted-source[3]

מבחן רצועות לביוץ

הם מגיבים ומלכדים LH בנוזל. זה שונה ממבחן הריון בכך שהוא מכיל ריאגנטים שונים המגיבים לחומרים לא שווים. משמש לזהות הורמונים שונים מאוד. העיקרון של היישום הוא פרימיטיבי מספיק: אתה רק צריך לקחת רצועה ומניחים אותו עם כלים מלאים שתן. אחרי כמה דקות, אתה כבר יכול למצוא את התוצאה. מטבע הדברים, השיטה אינה נטולת חסרונותיה. הם לא יכולים להיקרא דיוק גבוהה. עם זאת, אף אישה אחת טוענת כי הם מאפשרים לך לתכנן את ההריון מספיק ביעילות. זה די קל לעשות זאת. אם יש תוצאה חיובית, אישה זקוקה למעשה מיני, כפי שהיא מוכנה להפריה. אם אתה לא רוצה להיכנס להריון, אתה צריך להיות זהיר ככל האפשר, להגן על עצמך או למנוע יחסי מין.

בדיקה מרובה לביוץ

כיום, יש גם בדיקות שניתן להשתמש בהן שוב ושוב. הם מוצגים בדרך כלל בצורה של סט נייד המיוצג על ידי הקורא ואת רצועות הבדיקה. רצועות צריך להיות ירד במשך כמה דקות לתוך השתן, לאחר מכן הם חייבים להיות מוכנס לתוך מכשיר מיוחד, אשר מאפשר לקרוא את התוצאות.

בדיקת מיקרוסקופ לקביעת הביוץ

זוהי גרסה דיגיטלית. די אינפורמטיבי. זה מוחל שוב ושוב. הרוק משמש חומר הבדיקה. מכיל מכשיר מגדיל. הוא נותן הזדמנות לבחון את הכתם. כאשר אתה משאיר את הביצה ברוק תופיע תמונה ויזואלית דומה שרך, כפור על חלון חורף.

בדיקת ביוץ לרוק

כמעט כל חברה יכולה להציג מבחן לצרכן, להגיב עם רוק. מבחנים שונים - מיקרוסקופים ומערכות דיגיטליות משתמשים בעיקר ברוק כמושא המחקר. השיטה מתבססת על כך שהרכב הרוק של האישה משתנה והרכב הרוק נקבע על פי שלב המחזור החודשי. ההסתברות לטעות מתבטלת כמעט לחלוטין.

בדיקת דיו לביוץ

היום הם מצאו יישום רחב, די אינפורמטיבי. כדי להפוך אותם אפילו יותר קל: לא בהכרח לשים במיכל, רק תחליף ישירות תחת סילון במהלך האסלה. 

איזה יום אחרי הביוץ עושים את הבדיקה?

הכל תלוי כמה זמן מחזור אחד נמשך. אבחון צריך להיות 5-6 ימים ברציפות. אתה לא יכול לפספס יום אחד, כי אתה יכול לדלג על הביוץ. זה די קל לעשות חישובים. אז, עם מחזור מחזור של 28 ימים, הבדיקה צריכה להתחיל מ 11 ימים. במקרה זה, היום הראשון צריך להיחשב התאריך שבו החלה הווסת. אם מחזור נמשך יותר מ 28 ימים, אתה צריך להתחיל להחזיק 17 ימים לפני תחילת המחזור הבא. אם המחזור הוא לא סדיר, יהיה צורך לבצע בחירה ולבצע כמה חישובים. אז, אתה צריך לדעת את המחזור הקצר ביותר ב 6 החודשים האחרונים. והמשך מפרמטר זה.

בדיקת ביוץ למחזור לא סדיר

קשיים מסוימים מתעוררים כאשר לאישה אין מחזור קבוע. במקרה זה, אנו מתחילים מהנתונים הראשוניים, האופייניים למחזור המינימום ב -6 החודשים האחרונים. הפרמטרים האלה הם הבסיס לחישוב זמן ההתחלה של הבדיקה. כמו כן יש לקחת בחשבון כי אם המחזור הוא סדיר ותפקוד לקוי, בדיקה כזו יכולה להיות לא רציונלית, שיטות מיוחדות יותר נדרשים.

כיצד ניתן לבצע בדיקת ביוץ?

לפני השימוש במבחן, יש לקבוע את הזמן המדויק שבו נמשך מחזור הווסת. כדי לעשות זאת, אתה צריך לחשב כמה זמן עבר מתחילת וסת אחת לתחילת הבא. ולקחת את הנתונים הממוצעים. לפני שתמשיך בבדיקה, מומלץ לקרוא את ההוראות. אז אתה יכול להמשיך.

כדי לעשות זאת, אתה צריך כלי, שבו אתה יכול לאסוף שתן. קח כמות קטנה של שתן, לטבול רצועת הבדיקה שם. העלילה, אשר חייב להיות שקוע, יסומנו. על ידי תווית זו ואת הצורך לשים אוכל. אז אתה רק צריך לחכות כמה שניות את התוצאה. המדדים הראשונים ניתן להעריך לאחר 5 שניות, אבל כדי להשיג דיוק ואמינות מקסימלית, יש צורך לחכות 10 דקות.

כאשר מתבצעים בדיקות, יש לשקול מספר נקודות. ראשית, הבדיקות צריכות להתבצע מדי יום, בערך באותן שעות, אשר ישפרו משמעותית את הדיוק. אל תעשה את הבדיקה מיד לאחר השינה, כי בשלב זה השן מכיל ריכוז מוגבר של ההורמון. מאוחר יותר זה כמות מייצב. לפיכך, התוצאה מדויקת יותר.

כמו כן, לא מומלץ לשתות מים לפני הבדיקה. כמו כן, חשוב לשמור על סטריליות והידוק. הסר מהחבילה המקורית מיד לפני השימוש. זה חייב להישמר סטרילית, רמת הלחות אופטימלי חייב להישמר.

מתי לבדוק את הביוץ: בבוקר או בערב?

לאחר ההבשלה של הביצה, רמה גבוהה של הורמונים מחזיקה במשך יום ברציפות. הגדל את הסבירות לתוצאות חיוביות על ידי בדיקה פעמיים ביום. פעם זה מומלץ לבדוק בבוקר, בפעם השנייה - בערב לפני השינה. זה לא הגיוני לבצע את הבדיקה מיד, ברגע שאתה מתעורר. לאחר השינה, הריכוז של ההורמון בשתן עולה בחדות, ובהדרגה מנרמל. הזמן האופטימלי הוא מרווח הזמן בין 10-00 ל 20-00, אשר יאפשר למנוע תוצאות חיוביות כוזבות.

תוצאות הבדיקה לביוץ

התוצאה יכולה להיות שלילית או חיובית. כמו כן, אתה לא יכול להצית את האפשרות לקבל תוצאות שווא, לא משנה כמה מדויק הטכניקה. הדיוק קיים תמיד, אפילו במעבדות מיוחדות. התוצאות נקבעות על ידי השוואת התוצאה עם בדיקת הבקרה. ניתן למצוא את הקצה בקצה שדה הבדיקה. לאחר הבדיקה, יופיע סרגל. התוצאה לא תהיה ארוכה לבוא. אתה יכול להתחיל לפענח אותו תוך 1-2 דקות.

אם קיבלת תוצאה שלילית - זה אומר שאין ביוץ. מיד לאחר הביוץ, תוצאות שליליות מופיעות גם כאשר התא כבר יצא מן השחלה. תהליך זה מלווה בירידה ברמת LH. כמו כן, משתנה שלילי מופיע אם הבדיקה היא איחור, ואת מגיב לא הגיב. להכיר את התוצאה יכול להיות בגלל חוסר הבטיחות של רצועת הבדיקה. היא תהיה חיוורת מאוד בהשוואה לשליטה.

אם התוצאה חיובית מתקבל, זה ייראה על ידי הופעת רצועת כהה. זה יהיה גם כהה, או לא יהיה כל הבדל מן השליטה. זהו סימן ישיר לשחרור ההורמונים. ייתכן גם שהרצועה אינה מופיעה כלל. זה קורה כאשר הכללים להורג לא נענו, אם זה היה איחור, מקולקל.

ביקורות על הבדיקה של הביוץ

ישנן ביקורות שונות מאוד סותרות על הבדיקות. בדיקה מיקרוסקופית היא עניין. הוא הפך רק עוזר אמיתי עבור משפחות רבות המתכננים ילד. זה מאפשר לך לשלוט ברגע ההתחלה של הביוץ. רק טיפת מים נדרשת ואחרי כמה דקות אתה יכול לקבל את התוצאה. כמו כן, המדריך מכיל הערות מפורטות, אשר מאפשרים לחשב את העיתוי האופטימלי עבור התפיסה, וגם להתחיל בדיקה.

מיקרוסקופ הבדיקה נוח עבור אלה שיש להם בעיות עם הקביעות של המחזור. מכשיר זה מאפשר לפקח בבירור על הדינמיקה של תחילת הביוץ. השגיאות בעבודה הן מינימליות, האמינות של התוצאות היא גבוהה מאוד. כאשה אחת כותבת, היא הצליחה לא רק לחשב את התקופה, אלא גם לחזות את לידתה של ילדה.

מעניין גם את תגובתה של אישה החולקת על נסיונה כיצד הצליחה להרות ילד. לפני זה, 3 שנים לא ניתן להעלות על הדעת. מבחן הביוץ היה מומלץ לה על ידי גינקולוג לאחר הבדיקה. הרופא יעץ באמצעות מיקרוסקופ מיני. לאחר יישום המיקרוסקופ ניתן היה להעלות על הדעת בפעם הראשונה, שכן יום הביוץ נבחר בדיוק. היתרון הוא כי מיקרוסקופ כזה של שימוש חוזר ומאפשר לפקח כל הזמן על התהליכים שלה בגוף. לחסרונות ניתן לייחס עלות גבוהה יחסית. המבחן הרגיל  לביוץ הוא  הרבה יותר זול.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.