Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זנים של קמטים ואת הסיבות המראה שלהם

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

כפי שאתה יודע, עם כל סוג של הזדקנות, יש כזה סימן אחד, כמו עור מקומט. לכן רוב השיטות של תיקון שינויים בעור הקשורים לגיל מכוונים ישירות או בעקיפין להקטנת עומק וחומרת הקמטים. יתר על כן, שיטות רבות להערכת האפקטיביות של טכניקות חשיפה שונות מבוססות על הערכת מצב ההקלה של העור (שיטת "טביעות אצבעות" העור), ספירת הכמות ומדידת ממדי הקמטים.

ישנם סוגים שונים של קמטים. הם מאופיינים לוקליזציה על הפנים והצוואר (לדוגמא, את הקמטים במצח, פינות עין, מעגלי et פה אל.), מיקום העומק (שטחי ועמוק), כמו גם את המנגנון של היווצרות (לחקות או הקשורים לשינוי הטון של שרירי הפנים ו ptosis כבידה של רקמות רכות הפנים, כלומר אלה סטטי). רצף כרונולוגי של היווצרות של קמטים שונים ידועה היטב. הקמטים הראשונים, אשר יכולים להופיע בגיל 20-25 שנים, קשורים עם התכווצות קבועה של שרירי הפנים הפנים. במשך הזמן, כאשר העור מתחיל לסבול מפני הזדקנות כרונולוגית, ישנם שני משטח וקמטים עמוקים הקשורים התייבשות של האפידרמיס, דילול של הדרמיס והחורבן מבנים סיביים. הזדקנות צילום, potentiating את ההשפעה של ההזדקנות הכרונולוגית, תורמת להרס גדול עוד יותר של סיבים אלסטיים. התוצאה של תהליך זה היא העמקת הקמטים הקיימים ואת המראה של קמטים אופייניים של העור, אשר בולט במיוחד באזור העור של הלחיים. בעתיד, כאשר שינויים הורמונליים על רקע ירידה חדה בצפיפות של הדרמיס, לשנות את הטון של שרירי הפנים פטוזיס הכבידתית של הרקמות הרכות של זן הפנים והצוואר מופיע פנים סגלגלות, עור העפעף ושינויים אחרים. זה מלווה העמקת קפלי nasolabial, הופעת קמטים עמוקים הארכה מזוויות הפה כדי סנטר (מה שנקראה "בובות פה"), קפלי cervico סנטר וקמטים אחרים.

עד כה, מידע כבר צבר על מורכבות של שינויים מורפולוגיים בעור המתרחשות כאשר קמטים נוצרים. לדעת את המנגנונים של היווצרות קמטים נחוץ מקצועי כדי לפתור את הבעיה של תיקון מכוונת מכוונת של תופעה זו.

לחקות קמטים

יותר מ 19 שרירים לספק ניידות של הפנים כאשר מדברים, לעיסה, פתיחה וסגירה את העיניים, מחייך, מקמט את הגבות וכו 'עם זאת, רק תנועות מסוימות של שרירי הפנים להוביל את המראה של קמטים בפנים. זה קורה רק במקומות שבהם השרירים ממוקמים קרוב דרמיס מעולה. אזורים אלה כוללים קווים אלכסוניים אופייניים בהטלת "רגלי עורב" על העור באזורים הזמניים, קווים אופקיים על המצח, קווים אנכיים בין הגבות לקווים אלכסוניים בהיקפו של הפה. עד לאחרונה, היה זה האמין כי המופע שלהם נובעת רק כדי למשוך את הדרמיס באזורים של התכווצות השכיחה ביותר של שרירי הפנים. מחקרים של השנים האחרונות הראו כי קמטים בפנים נוצרים לא רק תחת השפעת התכווצות של השרירים הבסיסית, אלא גם כתוצאה של התכווצות ספונטנית של fibroblasts עורי. זה ידוע כי תא שריר מסוגל התכווצות, בשל נוכחותו של קומפלקס תת-קומפלקס מיוחד - מערכת של tonofibrils ו tonofilaments. הרכב טונופריל כולל אקטין ו fibrils myosin. כאשר הדחף העצבי מוחל על תא השריר, יוני סידן היציאה מן reticulum endoplasmic חלקה (EPR), ובכך לגרום תגובה ביוכימית של אקטין עם מיוזין. היווצרות של קומפלקס אקטין מיוזין מלווה קיצור של סיבי השריר בשל העובדה כי גדילי אקטין הם "מוכנס" לתוך החוטים של מיוזין התכווצות שרירים מתרחשת. הוכח כי fibroblasts עורי הם גם מסוגלים להפחתה כזו בשל נוכחותם של כמות קטנה של tonofilaments לעומת מיוציטים. הדחף להפחתתם מועבר מהשרירים המכווצים של הפנים. בעתיד, סידן משוחרר לתוך EPR, תחת השפעת אשר fibroblasts fibroblast מופחתים. פיברובלסטים מופחת מתהדק מאחורי עצמו רשת מורכבת של מבנים סיביים של הדרמיס ואת האפידרמיס, אשר הוא תוצאה של כל הזמן גדל ניוון-שינויים דיסטרופיים באזורים אלה של העור. לכן, מתברר כי קמטים לחקות נוצר עקב סוג של "מתח מכני" קבוע באזור הדרמיס. לא במקרה, כמה חוקרים מזהים סוג מיוחד של הזדקנות - מיוסטניה.

היווצרות קמטים שטחיים קשורה בשינויים שטחיים בעור - ברמת האפידרמיס ובחלקים העליונים של הדרמיס. קמטים עמוקים קשורים לא רק עם שטחית, אלא גם עם שינויים עמוקים יותר - שליש ותחתונים של הדרמיס. זה ידוע כי דפוס נורמלי מרקם של משטח העור מסופק על ידי מספר מבנים ומנגנונים פיזיולוגיים. אחד המנגנונים האלה הוא שמירה על לחות מסוימת של שכבת הקרנית. זה ידוע כי על פני השטח של העור בתנאים פיזיולוגיים נוצר איזון עדין בין תוכן המים בשכבת הקרנית ואת הסביבה. שינויים בסינתזה ואת היחס של שומנים מאוד מיוחדים להוביל הפרה של מאפייני המכשול של העור, וכתוצאה מכך, אובדן transepidermal של מים. התייבשות של שכבת הקרנית מביאה להופעת קמטים שטחיים. תופעה כזו יכולה להתרחש בגיל צעיר עם חשיפה מתמדת הגורמים הסביבתיים לוואי בעור (טמפרטורת הסביבה נמוכה או גבוהה ללחות ולגורמים אקלימיים אחרים), טיפוח העור רציונלי (דטרגנטים אגרסיביים, פתרונות המכילים אלכוהול, humidification פסולה, וכו '). , וכן כמה dermatoses (אטופיק דרמטיטיס, ichthyosis, וכו '). שינויים המתרחשים בעור ניתן לשלב על ידי מונח משותף - "delipidization". התייבשות של השכבה הקרנית, יחד עם דילול של האפידרמיס, הוא גם מאפיין של ההדק העיקרי להזדקנות גיל המעבר לשינויים אלה היא להאט את קצב התפשטות keratinocyte הבסיס של האפידרמיס תחת השפעת הפחתת ריכוז אסטרדיול. שינויים בדפוס העור, כמו גם קמטים שטחיים, יכול להיגרם על ידי עיבוי לא אחיד של שכבת הקרנית. תופעה זו אופיינית photaging.

תפקיד חשוב בהופעתו של קמטים הוא שיחק על ידי הרכב של החומר הבסיסי של רקמת חיבור ומבנים סיביים של הדרמיס. אין ספק, מצב של מבנים אלה תלויה במידה רבה על הפעילות הפונקציונלית של fibroblasts עורי. בתחילת המאה הקודמת, מדענים ציינו שהסימנים הראשוניים לשינויים בעור הקשורים לגיל קשורים זה בזה להרס של סיבים אלסטיים, ומעוכבים יותר - הן אלסטיים והן קולגן. סיבים אלסטיים oksitalanovye רגישים ביותר לגורמי ההדק השונים של הסביבה, והם הראשונים לעבור הרס. תוצאה של זה הם קמטים שטחיים. כאשר סיבי אלנין ו בוגר (אמיתי) נהרסים, קמטים עמוקים טופס. זה ידוע כי לאחר 30 שנה, מבנים סיביים אלסטיים מתחילים לעבור פיצול והתפוררות. בנוסף, עם הגיל, תצהיר השומנים בדרמיס מפעיל את האנזים elastase ומתחיל את תהליך אלסטוליזה, כלומר, הרס של סיבים אלסטיים. סיבי אלסטי הם הפגיעים ביותר קרניים אולטרה סגול, ולכן השינויים המתוארים מאופיינים במיוחד עבור photaging.

באשר סיבי טלאגן, הם מספקים את המסגרת של stroma ואת החבילות שלהם מסודרים בכיוונים שונים. מחקרים בשנים האחרונות בתחום ההזדקנות ביולוגיה הראו כי לאחר 40 שנים, לא רק מקטין את סינתזת הקולגן פיברובלסטים עורי, אלא גם להגדיל את הייצור של תאים אלה הוא של אנזימים מיוחדים - collagenases או metalloproteinases מטריקס (proteinases metallo מטריקס, MMP). קולגן כמו אלסטיות, לתרום להרס של סיבים. התוצאה של תהליכים אלה היא כי העור מאבד את גמישותו, כביכול, "שקוע", ואת הקמטים להעמיק. תהליך זה בולט במיוחד בסוג העיוות המעוות, כאשר יש קמטים עמוקים הקשורים לשינויים בנימת שרירי הפנים ופטוזה כבידה של רקמות רכות. לכן, בכל סוג של הזדקנות, את סיבי הדרמיסים נהרסים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.