Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אימונומודולנטים בקוסמטיקה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

בדרך כלל, immunomodulators הם חומרים, במינון טיפולי, לשפר או לשחזר את הפונקציות של חלקים שונים של המערכת החיסונית. חומרים המעכבים צעדים ספציפיים של התגובה החיסונית, שנקראים חיסוני nosupressorami, ואלה מפנים את "נקודה" השפעה, להשפיע על הפרשת גורמי לחות תאים ספציפיים ספציפיים או פונקציה - immunocorrectors. יש להודות כי עד כה שום תרופה אימונוטרופית יש אפקט סלקטיבי כזה שהוא יכול להיקרא immunocorrector.

כיום, ברפואה, אימונומודולנטים בשילוב עם טיפול אנטיביוטי משמשים לטיפול במחלות דלקתיות ומזיקות כרוניות. זה מותר להשתמש immunomodulators כמו monotherapy כדי להאיץ את ההתאוששות לאחר מחלות קשות, עם מטרה מונעת בתקופת הסתיו, החורף, אם יש זיהומים בדרכי הנשימה תכופות באנמנסיס. לטיפול במחלות אלרגיות ואוטואימוניות, כמו גם להשתלת רקמות ואיברים, משתמשים באימונוסופרסורים כגון ציטוסטטים או גלוקוקורטיקואידים.

הנושא של שימוש אימונומודולנטים לטיפול במחלות זיהומיות הוא מאוד מעניין, אבל בחזרה אל העור. כמה יעיל הם immunomodulators ב קוסמטולוגיה? האם אני יכול להשתמש במוצרי קוסמטיקה כדי להגדיל את הפעילות הפונקציונלית של המערכת החיסונית של העור? למען הדיוק, זה בלתי אפשרי. על פי ההגדרה, קוסמטיקה נועדו לקשט, לטהר ולהגן על העור, אבל אין להם את הזכות להפריע הפיזיולוגיה שלה. עם זאת, לאחרונה הופיע מעמד עצום של מוצרים קוסמטיים, שנקרא cosmeceutics, אשר נועדו במיוחד עבור להשפיע על תאי העור, אשר, בהתאם, יכול להשפיע על הפיזיולוגיה שלה. לכן, לפני אומר "כן" או "לא" על אימונומודולנטים בקוסמטיקה, יש צורך להבין מה בעצם אנחנו יכולים לצפות מהם, מהו מנגנון הפעולה שלהם והאם יש סיכון בשימוש שלהם.

חסינות ומכשול

העור הוא כזה מחסום מושלם כי פתוגנים על פני השטח שלה לא לגרום נזק כלשהו לגוף. הבעיות מתחילות רק כאשר מערכת המכשול של העור ניזוקה, הפתוגן חודר דרך שכבת הקרנית, ותאי המערכת החיסונית קשורים להרס. הרס הפתוגן על ידי תאי המערכת החיסונית הוא debugged קצת יותר גרוע מאשר את העבודה של מערכת המכשול, ולעתים קרובות מוביל לפיתוח של תהליכים פתולוגיים נזק לרקמות.

את העור ניתן להשוות למדינה, שהקימה מכשולים בדרך של מהגרים בלתי רצויים, זרקו כוחות טובים יותר לחיזוק הגבולות, אך לא יכלו לספק מערכת יעילה מספיק למאבק באלה שעדיין הצליחו לחדור למדינה. לכן, ברגע רשויות אכיפת החוק לקבל מידע על מהגרים בלתי חוקיים, הדבר הראשון שהם עושים הוא לשלוח את הקבוצה כדי למצוא הפרה ההגנה לחסל אותו. התפקידים של הפטרול העלאת האזעקה בהופעתם של המפרים מבוצעים בעור תאי לנגרהנס, שהם היעד השכיח ביותר לפעולה אימונומודולטורית קוסמטית.

הרוב המכריע של מאפננים אימונו המשמשים קוסמטיקה מתייחס activators macrophage (תאים Langerhans הם קרובים של מקרופאגים רקמות, שכן הם גם מקורם מונוציטים). למרות בין immunomodulators ישנם מספר חומרים המשפיעים על לימפוציטים, הם לא משמשים קוסמטולוגיה. ראשית, משום שכמעט כולם שייכים למוצרים רפואיים, ושנית, מכיוון שיש מעט לימפוציטים באפידרמיס (בעיקר תאי זיכרון מסוג T, המאחסנים מידע על אנטיגנים שכבר חדרו דרך העור). עם זאת, מאחר שכל תאי המערכת החיסונית קשורים זה בזה, הפעלתם של מקרופאגים אינה יכולה להשפיע על תאים אחרים - לימפוציטים, נויטרופילים, בזופילים. המערכת החיסונית היא כמו אינטרנט, אשר כל נכנס לתנועה לא משנה לאן לטוס מקבל הסתבכו.

סוגי immunomodulators

  • חלב מי גבינה, מלטונין ואימונומודולנטים אחרים

בנוסף סוכרים - activators macrophage, immunomodulators אחרים משמשים קוסמטולוגיה. רובם חומרים אשר פעילותם החיסונית זוהתה בניסויים במבחנה או בבעלי חיים, אך טרם נבדקה בניסויים קליניים. הם משמשים קוסמטיקה, שכן או לא מזיקים שלהם לא גורם ספקות, או שהם כבר יש היסטוריה ארוכה של שימוש כמו מרכיבים קוסמטיים להחזיק, מלבד immunomodulating, תכונות שימושיות אחרות. חומרים אלה כוללים חלב מי גבינה, ברומלין, קרנוזין, מלטונין ועוד. רובם מאיצים את הריפוי של הפצעים ויש להם השפעה אנטי דלקתית.

  • מי גבינה

חלבון מי גבינה כבר בשימוש בקוסמטיקה מאז ומעולם, ולכן הבטיחות שלה יכול להיחשב מוכחת. הפעילות הביולוגית היא בעיקר השבר הנמוך מולקולרית של חלבונים מי גבינה, אשר מכיל חומצות אמינו, גורמי גדילה ואימונוגלובולינים. זה הוכיח כי תחת תנאי במבחנה נמוך משקל משקל מולקולרי של חלבונים מי גבינה מגרה את חלוקת התרבות לימפוציטים האדם והחיה, אשר מציין כי יש לו השפעה immunomodulatory. ב חלב מי גבינה מכיל חומצה אמינית glutamylcysteine, הכרחי לסינתזה של גלוטתיון - אחד של נוגדי חמצון העיקריים האנזים. ניסויים מראים כי glutamylcysteine משפר את תפקודם של תאים במערכת החיסונית, הגדלת היעילות של זיהומים הלחימה. ההנחה היא כי זה נובע מכך גלוטתיון מגן על התאים של המערכת החיסונית מפני מתח חמצוני.

  • מלטונין

מלטונין הוא הורמון המיוצר על ידי בלוטת יותרת המוח. המהירות של סינתזה מלטונין תלוי בכמות האור שמגיע על הרשתית של העין במהלך היום.

ההנחה היא כי זה משחק תפקיד חשוב הרגולציה של שינה וערות, משפיע על מצב הרוח (הוא האמין כי ייצור מלטונין לקוי בתקופת הסתיו והחורף מוביל להתפתחות של דיכאון עונתי). בנוסף, זו מולקולה קטנה lipophilic (מסיס בשומן) מראה מאפיינים נוגדי חמצון מובהקים. בשל lipophilicity וגודל קטן, מלטונין חודר בקלות לתוך קרום התא ומבנים שומנים של שכבת הקרנית, להגן עליהם מפני חמצון. לאחרונה, מלטונין הוא עניין רב לחוקרים כמו immunostodulator האנדוקרינית, משחק את התפקיד של הקשר העיקרי בין מערכת העצבים ומערכת החיסון.

  • קרנוזין

קרנוזין הוא dypptide המכיל את חומצת האמינו histidine. הוא נמצא ברקמות רבות בעיקר בשריר. קרנוזין יש תכונות נוגדות חמצון חזקות, אשר משך את תשומת הלב של יצרנים של מוצרי קוסמטיקה ותוספי מזון. בנוסף, קרנוזין הוא נוירוטרנסמיטר (משדר של דחפים עצביים במערכת העצבים), משפיע על פעילותם של מספר אנזימים וקושר בין יונים כבדים, ובכך מפחית את השפעתם הרעילה. לאחרונה, immunomodulating הפצע ריפוי המאפיינים של קרנוזין נחקרו באופן פעיל.

  • ברומליין

ברומלין הוא חלק אנזימטי של תמצית האננס, המכיל מספר חלבונים - אנזימים הממיסים חלבונים. כתוצאה מכך, הוא משמש כסוכן exfoliating רך קוסמטולוגיה (קילוף אנזים). לא פחות פופולרי תוספי מזון המבוססים על bromelain. יש להם אנטי דלקתיות, פיברינוליטיס, פעילות נגד יתר לחץ דם. תופעות לוואי עם ברומלין לא נחשפו. ברומלין משמש ברפואה אלטרנטיבית לטיפול באנגינה, ברונכיטיס, סינוסיטיס, תרומבופלפיטיס, וכן כתרופה לקליטת תרופות, כגון אנטיביוטיקה. לאחרונה, נמצא כי bromelain משפר את האפקט ציטוטוקסי של מונוציטים נגד תאים סרטניים, ייצור אינטרלוקינים IL-2P / IL-6, IL-8, TNF. עם יישום מקומי, bromelain מאיצה את ניקוי של פצעים מאיצה ריפוי שלהם.

  • תאים והכנת רקמות

ליד חברות קוסמטיקה כמו immunomodulators להשתמש תמציות רקמה ותכשירים סלולריים (תמציות של תימוס, רקמות עובריים). הם משמשים מקור לציטוקינים - מולקולות רגולטוריות המשפיעות על תפקודי המערכת החיסונית (השיטה מתבססת על ההשערה כי העור ייקח את מה שהוא צריך מתוך מערכת של חומרים פעילים ביולוגית).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.