Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אפילציה של השפה העליונה

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

ישנן קנוניות מסוימות של יופי נשי - דמות דקיקה, רגליים ארוכות, תווי פנים קבועים, עור חלק ועדין, גוון טוב, אך אין בהן מקום לאנטנות נקבות, במיוחד כהות שבולטות בבירור מעל השפה העליונה.. הם מופיעים בגלל גורמים כמו תורשה, חוסר איזון הורמונלי, תפקוד לקוי של המערכת האנדוקרינית, נטילת תרופות הורמונליות ואמצעי מניעה. גילוח צמחיה לא רצויה רק מחמיר את הבעיה, ולאחריה השיער הולך ועבה עוד יותר. שיטה מתאימה יותר היא אפילציה של השפה העליונה.

אינדיקציות להליך

מי שרוצה להיפטר מאנטנות לאורך זמן יכול לנקוט בהליך האפילציה. בניגוד לפילינג, כאשר רק החלק הגלוי של השיער מוסר, שיטה זו כוללת הרס של זקיקי השיער. למרות שזה לא מבטל את הבעיה לצמיתות, מכיוון שהוא הורס את המבנה של שערות קיימות בלבד, זה מאפשר לך לשכוח מזה זמן רב. [1]

הכנה

ישנן שיטות שונות לאפילציה של השפה העליונה. בהתאם לנבחר, ההכנה מתבצעת או לא. לכן, עם הסרת שיער בלייזר שבועיים לפני ההליך, אינך יכול להשתזף על החוף ולבקר בסולריום. אין ליטול פלואורוקווינולים ואנטיביוטיקה של טטרציקלין באותה כמות. אין להשתמש בקרמים וטוניקים על בסיס אלכוהול 3 ימים לפני ההליך ואחריו. ממש ערב, גילחו בזהירות את האזור הפגוע בלייזר.

טֶכנִיקָה אפילציה של השפה העליונה

אפילציה של השפה העליונה יכולה להיעשות גם במכון יופי וגם בבית. זה הרבה יותר נעים כאשר קוסמטיקאית, המשתמשת באפילציה במיומנות, "מעלה" עליך, בהתאם לכל הכללים והתקנים הסניטריים. אבל מצד שני, אתה צריך לשלם על כך ביוקר.

לפני הסרת שיער בלייזר של השפה העליונה מקדים התכשיר לעיל. ההליך יכול לגרום לתחושות כואבות, ולכן משתמשים בקרמים מיוחדים להפגת כאבים. משך הזמן קצר. [2]

המכשיר בעזרתו מתבצע הרס זקיק השיער, מצויד בחיישן הפולט קרן אנרגיה המופנית אל חומרי הזקיק - מלנין וקרוטן. צמיחת שיער בלתי אפשרית בלעדיהן. לא ניתן להסיר שיער קלילי בהיר, אפור ודק.

שיטה מודרנית ויעילה עוד יותר היא הסרת שיער בשפת העליונה של אלוס. הליך זה מתייחס לאפילציה ומשלב תדר רדיו וקרינת אור. ראשית, אנרגיית האור מחממת את הזקיק, ואז הזרם בתדירות גבוהה הורס אותו. שורשי שיער פעילים מתים, כדי להסיר חדשים יש צורך לפנות לאלוס לאחר פרק זמן מסוים, שייקבע על ידי הקוסמטיקאית. [3]

כמה פרוצדורות אתה צריך?

על פי התצפיות של קוסמטיקאיות, כ -80% מהשיער כבר לא צומח לאחר אפילציה. לשם כך נדרשים לפחות 5-6 מפגשים, או אפילו כל 10 המפגשים, המתבצעים במרווחי חודש. [4]

אפילציה של השפה העליונה בבית

ישנן שיטות להסרת אנטנות שיכולות להתבצע לא רק בסלונים, אלא גם בבית. אלה כוללים הסרת שיער בסוכר ושעווה. אלה דרכים כואבות למדי להיפטר משיער לא רצוי, יעילות פחות מהקודמות, אך הן חוסכות כסף וזמן.

לכן, שעווה מעל השפה העליונה מתבצעת באמצעות שעווה קרה וחמה. במקרה הראשון משתמשים ברצועות מיוחדות הקיימות בשוק: הם מחוממים מעט, מודבקים למספר דקות ונקרעים בעזרת מטומטם (אין צורך לגלח את האנטנות מראש). בשנייה, שעווה חמה מוחלת על אזור השיער שמעל השפה, מותר להתקשות ומוסרת בפתאומיות.

 

התוויות נגד

אפילציה אינה מבוצעת אם יש נזק לאפידרמיס: פריחה, אדמומיות. לייזר הוא התווית לאנשים הסובלים מסוכרת, עם החמרה של פתולוגיות כרוניות, היחלשות תפקודי המגן של הגוף.

ההשלכות לאחר ההליך

כמו כל העור בפנים, מעל השפה, הוא רך ופגיע. לכן, הליך הסרת השיער עלול להזיק לו מעט, לגרום לגירוי, כוויות משעווה חמה, במיוחד כאשר משתמשים בהעלמה פיזית.

סיבוכים לאחר ההליך

סיבוכים חמורים יותר התרחשו מהליך הלייזר בהיעדר מקצועיות נאותה ושימוש לא נכון במכשיר (בחירה לא נכונה של פרמטרי הקרינה). התוצאה של גישה כל כך לא נכונה היא כוויות, ביטויים אלרגיים, החמרת הרפס, folliculitis (דלקת בזקיק השיער), כאבי פנים נוירופתיים כרוניים. [5] בתקופה מאוחרת יותר, צלקות עשויות להישאר, פיגמנטציה עשויה להופיע וצמיחת שיער (היפרטריקוזיס) עשויה לעלות.

טיפול לאחר ההליך

כדי למנוע השלכות בלתי רצויות, עליך לפנות למומחה מנוסה במוסד בעל מוניטין טוב, וכן לעמוד בכל הכללים לטיפול ושיקום לאחר ההליך.

אינך יכול לבקר בבית המרחץ, בסאונה, בסולריום, בבריכה במשך מספר ימים, אל תהיה בהשפעת אור שמש ישיר. קוביות קרח מוחלות על השפה העליונה, עדיף להקפיא אותן מרתחים צמחיים עם השפעות אנטי דלקתיות וחיטוי. אתה יכול להשתמש בשמנים אתריים טבעיים כדי לרכך את העור, לסלק גירויים ולהשתמש במוצרי הטיפול היומיומיים הרגילים שלך.

ביקורות

למרות גימיקים פרסומיים רבים, הסרת שיער בשפה העליונה אינה קיימת לנצח. עדות לכך היא ביקורות של נשים שניסו טכניקות רבות על עצמן. הם בעד הליכי סלון חומרה, מכיוון שתוצאה חיובית נמשכת זמן רב יותר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.