^
A
A
A

אינטימיות משפר את האדם

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדענים הוכיחו שוב כי סקס טוב לבריאות. החוקרים מציינים כי תוצאות חיוביות יהיו בולטות במיוחד אם תעשו אהבה לפחות פעם בשבוע. מדענים גילו כמות מדהימה של תכונות טיפוליות של סקס, מאורך חיים וסיום עם אפקט משכך כאבים. מחקרים אינם מראים אם ההשפעה הבריאותית של המין היא תוצאה של המעשה המיני עצמו או של הרגשות שהאדם חווה במהלך אינטימיות.

עם זאת, למין יש השפעה מועילה ביותר על מצבו הפיזי של האדם. במיוחד זה נוגע לנשים. למה אנחנו מקיימים יחסי מין? שאלה זו לא סביר לשאול את עצמם גברים ונשים במהלך הרגעים המתוקים ביותר של חייהם. אבל המדענים, שתמיד רוצים להגיע לתחתית הסיפור, מודאגים מאוד מבעיה זו. פונקציה הרבייה בטבע הוא מאוד חשוב. זהו האינסטינקט הבסיסי ודרכי ההולדה, וגם במידה מסוימת מבטיחים את חיי הנצח על פני כדור הארץ. יש תיאוריה לפיה האינסטינקט הזה נועד להציל את האנושות ממוטציות מסוכנות. כל אורגניזם חדש יהיה עמיד יותר לשינויים טבעיים וברירה טבעית. מומחים אמריקאים החליטו למצוא אישור או הפרכה של תיאוריה זו. למעשה, הכל לא היה כל כך אופטימי. עכשיו המדענים מנסים לבחון את ההשערה שהוצגה לפני 20 שנה. לדבריה, מין, או ליתר דיוק, את האינסטינקט הבסיסי ואת הרצון להוליד הם סוג של mopping up של האנושות. כתוצאה מחילופי גנים וערבובם, מופיעים אורגניזמים חדשים שפחות מורגלים למוטציות מסוכנות מאשר אבותיהם. עם הזמן, רק אורגניזמים חזקים יישארו בטבע שיובילו לשגשוג, והאנושות לשלמות. במילים אחרות, המין הופך את גוף האדם כמעט מושלם. גרסה זו נקראה היפותזה דטרמיניסטית מוטציונלית, אך היא גרמה להרבה קלישאות וגנות. כדי לקבל תשובות לכל השאלות, מדענים מאוניברסיטת יוסטון יצרו אורגניזמים דיגיטליים ששוכפלו בערך באותו אופן שבו נולדים אורגניזמים אמיתיים. התברר כי אורגניזמים חדשים מתנגדים לשינויים ולמוטציות. מדענים כינו את היכולת הזו אמינות גנטית. בהדרגה זה אמינות גנטית עובר לאדם.

עם זאת, כאשר אורגניזמים דיגיטליים היו כפופים לא לאחד, אבל כמה מוטציות בבת אחת, הם מתו, כביכול, לא יכול לסבול את הלחץ חזק. לדעת מומחים, בחיים זה קורה לעתים קרובות ככה. אורגניזמים חלשים שורדים מוטציה אחת או שתיים, אך לא יותר. הם אינם מסוגלים להסתגל לשינויים טבעיים ולהיעלם. אבל המדענים הגיעו למסקנה שבמהלך האבולוציה, האורגניזמים לומדים להתנגד למוטציות ולשינויים, ובכל פעם הם הופכים להיות יותר ויותר חזקים, והחלשים נעלמים. לכן, סקס לא רק מעניק לאנשים תענוג גדול וגם הוא אמצעי של הולדה, אלא גם משפר את האדם, מה שעושה אותו עמיד יותר לכל מצוקות.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.