^
A
A
A

פריגריות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Frigidity היא תפקוד מיני כי יש הרבה סיבות. שקול את סוגי ההפרעה הזאת, הסיבות שלה, שיטות האבחון, הטיפול ומניעת.

היעדר או ירידה בתשוקה המינית נמצא גם אצל נשים וגברים, אך לרוב זה משפיע על המין ההוגן. ישנם ארבעה סוגים של מחלה זו, בהתאם סיבות הסיבות שלהם, שקול אותם:

 • צורה סימפטומטית - מתרחשת כתוצאה מפגיעה ברגישות. זה יכול להיגרם על ידי הרעלת רגיל עם מתכות כבדות או חומרים נרקוטיים, נגעים של חוט השדרה או מערכת העצבים המרכזית. לרוב מתבטאת בתחושות כאובות במהלך יחסי מין. דיכאון, מצב מדוכא ומחלות המועברות במגע מיני גורמים גם לבעיות במיטה.
 • טופס פיגור - הוא מצב פיזיולוגי, המאופיין באיחור של ליבידו. מאחר ותהליכים אלה הם אינדיבידואליים עבור כל אדם, אי אפשר לקבוע את הגיל המדויק של משיכה מינית אצל בנות ובנים. סוג זה של הפרה מתרחשת מעצמה.
 • הצורה החוקתית - באה לידי ביטוי כהתפתחות של תכונות פסיכוסקסואליות. במקרה זה, כל האיברים והמערכות פועלים באופן נורמלי, אך הם אינם מסוגלים להגיע לאורגזמה באינטימיות מינית.
 • צורה פסיכוגנית - מופיעה בשל ההשפעה השלילית של גורמים פסיכולוגיים. אולי הן עוזבות והן באות.

מה פירוש המילה?

לכן, בתרגום מלטינית זה קר, אבל ברפואה הוא מתפרש כהעדר מוחלט או חלקי של משיכה אינטימית. על פי הסטטיסטיקה, כל אישה שלישית מעולם לא חוות אורגזמה בחייה ועל מספר זהה של נשים לא מרגיש נמשך לגברים.

ההפרעה באה לידי ביטוי בדרכים שונות והיא יכולה לשנות את הסימפטומים שלה באותה אישה לאורך זמן. בדרך כלל, זה אי נוחות במהלך יחסי מין, כאשר אישה מתייחסת אינטימיות כחובה, כלומר, סובל שותף. חלקם חווים תחושה נעימה, אך אורגזמה אינה מתעוררת, המהווה את התמוטטות חיי המין. קשיחות במובנים רבים תלויה בשותף המיני, בסבלנותו, בטקט ובדאגה. בורות של אזורים ארוגניים, תנאים גרועים או עמדה לא נכונה, יכולה להרתיע את הרצון של אינטימיות, היוצרים את הפגיעות של הפרה.

הסיבות לפריגדיות

הסיבות לפריגדיות ברוב המקרים קשורות לגורמים פסיכולוגיים. ההפרעה יכולה להיות אמיתית ודמיונית. במקרה הראשון, חוסר הרצון הזה לאינטימיות ולתגובות מיניות, שאינן תלויות ברצון המטופל. לרוב יש צורה דמיונית של הפרעה המתרחשת על רקע בעיות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות.

גורמים המעוררים קור מיני:

 • התעללות בחומרים נרקוטיים ואלכוהוליים.
 • טראומות נפשיות (אונס, בגידה, קנאה).
 • פחד מאינטימיות על רקע הריון לא רצוי.
 • רתיעה פיזית לשותף וכאב במהלך יחסי מין.
 • ניתוק רגשי במהלך אינטימיות.
 • דגש מוגבר על היעדר אורגזמה.
 • פיזית ומנטלית overstrain.
 • דיכאון, אי שקט, מחלות זיהומיות וגינקולוגיות.
 • הפרעות הורמונליות ואנדוקריניות.
 • מומים מולדים של איברי המין (אי ספיקת דם של plexuses ורידי, underdevelopment של שרירי רצפת האגן).

פריצות נפשית

היא מתרחשת על רקע גורמים פסיכוגניים המעכבים פעילות מינית. זה יכול להיות לא נכון חינוך מיני או חוסר שלה, פחד הריון לא רצוי, דיכאון, אלימות מנוסה, אכזבה או גועל עבור הנבחר, איפוק מוגזם ופחד. עם צורה זו של הפרעה, יש הפרות במעבר של הדחף העצבי, אשר, כאשר מתרגש, עובר אל החלק הרצוי של המוח וגורמת התכווצות של מערכת השרירים, כלומר, אורגזמה.

כל תשומת הלב מתמקדת במחשבות ובפחדים של האדם, אשר שוברת את הדחף העצבי ומבטלת את האפשרות להגיע לאורגזמה. העדר משיכה מינית יכול להתגרות על ידי פעולות של שותף. לדוגמה, טעויות של גבר ביחס לאישה לגרום לסימפטומים של הפרה זו. זה חוסר רצון להקשיב לשותף. כפי שאתה יכול לראות, יש הרבה סיבות למחלה, אבל הדבר היחיד שראוי לדעת הוא כי בעיות מיניות אינם הנורמה דורשים טיפול רפואי.

נימפומניות

זוהי קור מיני, שבו היחסים החושניים שמתעוררים בתחילת המעשה המיני, אך אינם מסתיימים באורגזמה, מתבטאים בצורה חיה. על רקע זה, יש חוסר שביעות רצון עם בן הזוג המיני וחיפוש לשווא יותר מתאים. חוסר האורגזמה קשור לעיכוב בגיל ההתבגרות וההתפתחות הפסיכוסקסואלית. כלומר, הכמיהה למין הנגדי אינה בוגרת ויכולה לעצור בשלב הארוטי או האפלטוני.

תסמינים ומשך של הפרעה נימפומנית מובהקים ומוסתרים. כלומר, זו ירידה בהירות של תחושות או חוסר מוחלט של משיכה. המקרה הקשה ביותר של מחלה זו הוא משיכה אינטימית מוגברת וחוסר היכולת ליהנות אפילו עם גירוי ממושך. סוג זה אינו משפיע על פונקציות הרבייה.

תסמינים של פריגאיות

הסימפטומים מתבטאים בדרכים שונות ותלויים בסוג ההפרעה. אבל הסימן הראשון והברור למחלה הוא היעדר אורגזמה וירידה באינטימיות. סימפטומטולוגיה היא אינדיווידואלית לכל גבר ואשה. בחלקם, הדבר בא לידי ביטוי כעוינות ליחסי מין ולהתייחסות אליו כאל ביצוע תפקידים בנישואין. אחרים אינם יכולים לקבל את מלוא התחושות של בן זוג או לא ניתן לשחררם כדי לקבל סיפוק. דיכוי, ניסיונות להפריע אינטימיות והדרה בשלב החשוב ביותר, מתייחסים גם לגילויים של התעללות מינית.

היעדר אורגזמה ותסמינים אחרים של קנוניה מינית משפיעים לרעה על בריאותם של שני השותפים. במיוחד על מצב נפשי, לעורר כאבי ראש תכופים, עצבנות, עצבנות ואפילו הזדקנות מוקדמת. עבור גבר, זה טומן בחובו אימפוטנציה ומחלות אורולוגיות. כדי לפתור בעיה זו אתה צריך לדבר בגלוי עם השותף שלך. זה יאפשר לך להיות משוחרר וליהנות הקרובה ביותר האפשרית.

פרידות של אישה

לפריגדיות של האישה יש סיבות וגורמים רבים המעוררים את הופעתה. במקרה זה, תשומת לב מיוחדת מוקדשת למנגנון המחלה. לקור המיני יש שני מנגנונים - תפקודית ואורגנית.

 • אורגני מתרחשת כתוצאה מפציעות ומחלות של איברים אינטימיים, שבהם אורגזמה היא פשוט בלתי אפשרית, אך מקרים כאלה נדירים.
 • מנגנון התפקוד מבוסס על הפרעות בתפקוד מערכת העצבים. אדם בריא מקבל אותות למוח, אשר מצביעים על ההשפעה על האזורים הארוגניים ולגרום לירידה בשרירים של איברי המין. אבל עם סוג פונקציונלי, מנגנון זה שבור. לדוגמה, אם לאישה יש רמה נמוכה יותר של הורמוני מין, אז אין לה רצון לאינטימיות מינית. בעיה דומה מתעוררת אצל נשים שזה עתה נולדו ונשים הרות, שכן הגוף מייצר הורמונים האחראים לשמירה על התפקודים הדרושים להאכלה ולטיפול.

כדי להיפטר מליקוי מיני, כדאי לנסות להבין את הרגשות שלך בעצמך. ייתכן שחוסר ההנאה נובע מהבורות היסודית של הגוף ויכולותיו. במקרה זה, כסיוע, אתה יכול להשתמש בשירותיו של מטפל מין, לדבר עם בן זוג או לבקר בחנות סקס.

פרידה אחרי הלידה

זוהי תגובה זמנית של הגוף ללחץ. בעיה זו מתרחשת כמעט בכל אם צעירה וברוב המקרים אינה דורשת טיפול רפואי. הפרעות מתבטאות בדרכים שונות, זה יכול להיות חוסר עניין במין או חוסר יכולת להגיע לאורגזמה. ככלל, המחלה היא זמנית, אבל אם זה נמשך זמן רב מדי, זה דורש טיפול. הדבר הוא כי הגוף הנשי תופס הריון ולידה כמו מתח עצום ומנסה למנוע את זה בעתיד, ולכן יש סלידה למגע אינטימי. כלומר, הגוף מפחד להרות שוב.

חוסר עניין במין יכול להתבסס על תחושות כואבות, שכן הגוף זקוק לזמן להחלמה מלאה. האיברי המין הפנימיים והנרתיק המתוח חוזרים לקדמותו תוך 2-3 חודשים לאחר הלידה. לאחר שילדה ילד, האישה לחלוטין עובר כדי לטפל בו, ואת המצב הזה נתמך על ידי רקע הורמונלי.

כדי להתמודד עם בעיה זו, אתה לא צריך לקבל ניתק על זה. ברגע שהגוף יתאושש, חיי המין ישתפרו. במקרה זה, מומלץ מנוחה מלאה ושינה, תזונה רציונלית ויושר עם בן זוג מיני. אם ההפרעה מתמשכת והמין גורם לכאב, עליך לבקש עזרה רפואית, מכיוון שפריגדיות ממושכת עלולה להפוך כרונית.

קשיחות אצל גברים

זוהי הפרעה, כלומר, חוסר הרמוניה של התנהגות מינית. אדישות לבן הזוג מובילה להיעדר מוחלט של יחסי מין. במשך זמן רב האמינו כי גברים אינם מתמודדים עם מחלה כזו, וחוסר התשוקה לאינטימיות מינית מתרחש רק אצל נשים. אבל הבעיה של אופי הליבידו נמוך עבור נציגים רבים של החצי חזק של האנושות. ההפרה אינה מתרחשת מיד, התנאים המוקדמים להתפתחותה הם היחלשות של זקפה ואימפוטנציה מצבית.

חשוב על הסיבות העיקריות להיחלשות הליבידו הגברי:

 • מתח והפרעות עצבים - יש השפעה שלילית על התנהגות מינית ורווחה. תופעות כאלה מעוררות כשלים בגוף וירידה בליבידו. בגלל זה, כונן המין הופך מקוטע ונעלם לחלוטין לאורך זמן.
 • מחלות פסיכולוגיות - המשיכה האינטימית מושפעת לא רק מחוויות עצבים, אלא גם מהפרעות נפשיות שונות, למשל סכיזופרניה. בנוסף, סוכרת, דיכאון, אלכוהוליזם, מחלות אורולוגיות, טרשת עורקים ומחלות אחרות יכולים לגרום לאדישות למין.
 • גיל - הירידה או היעדר מוחלט של משיכה למין השני קשורה לגיל. וזה לא מפתיע, שכן העבודה על האורגניזם הגברי, מתח, עייפות כרונית וגורמים שליליים אחרים משאיר את חותמו.
 • אנרגיה מינית חלשה - ליבידו יכול ליפול תלוי אם אדם הוא פסיבי או פעיל מטבעו. אם המטופל הוא פסיבי, אז כדאי לפנות למטפל מיני, אשר יסייע לשחזר בריאות ומשיכה.
 • כישלון זמני - ככלל, אצל גברים זה מוזכר במקרה כאשר כל הגורמים המתוארים לעיל חסרים. לדוגמה, עבודה מעניינת או דבר אהוב יכול לחלוטין ללכוד את תשומת הלב של גבר, פנטזיות מיניות לא מסופקות במקום השני. שיבושים כאלה קורים לכולם.

לטיפול ומניעה של אימפוטנציה מינית ואדישות מינית, מומלץ לעבור בדיקות מנע. משחק ספורט, אכילה בריאה, מזעור מתח ויש להם מערכת יחסים טובה עם שותף היא ערובה לבריאות וגבריות.

אבחון של פרידה

האבחנה מתבצעת על ידי סקסולוג בנוכחות סימפטומים של ההפרעה. הרופא מבצע בדיקה כדי לחסל את הסיבות לאופי הפיזיולוגי. למטרות אלה יש לפנות לגניקולוג או לאורולוג, הפסיכולוג והאנדוקרינולוג. לפי הסטטיסטיקה הרפואית, כ -20% מהנשים הן פריג'ידית.

כדי לקבוע את הנוכחות של מחלה זו עם המטופל, שיחה מתבצע, בדיקות נלקחים. הרופא בודק את מצב בלוטות האנדוקרינית ואת תפקודם של אברי הרבייה. חובה הם ניתוח כללי של הדם, וניתוח של שתן, המאפשרים לזהות את נוכחותם של מחלות כרוניות ומדבקות. בנוסף, יש בדיקות מיוחדות כדי לקבוע את רמת עוררות המינית או היעדרה.

בהתבסס על תוצאות האבחון, הטיפול נבחר. ככלל, הטיפול מבוצע עבור שני השותפים בו זמנית. אם המחלה יש סיבות פיזיולוגיות, הרופא קובע תרופות פיזיותרפיות מיוחדות ותרופות. בקרירות אינטימית פסיכולוגית, הפסיכולוג זקוק לעזרה

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

כיצד לקבוע פריגריות?

בעיה זו מתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים. וזה לא מפתיע, כי המהירות המטורפת של החיים, גודש מתמיד, חוסר שינה כרונית תשישות עצבים, להשפיע לרעה על מצב הבריאות המינית. רק הרופא יכול לקבוע את ההפרעה המינית. אבל תסמינים כאלה כמו חוסר רצון לאינטימיות גם לאחר ליטוף ממושך ורתיעה למין, צריך לגרום לדאגה.

בהתחלה, הקור האינטימי הוא חלקי, כלומר, הצורך במין עולה, אך לעתים נדירות. במקרה זה, ליטוף ראשוני גורם משיכה, אבל זה לא מספיק לקרבה מלא. לכן, אישה (גבר) shies מן המין או בא במגע רק כדי לספק שותף.

לקבוע את ההפרה יכולה להיות על ידי סימנים חיצוניים. נשים רבות הופכות להיות מתלהבות, עצבניות, שאפתניות. כלומר, דרכים שבהן ניתן לאבחן במדויק את ההפרעה היא לא כל כך הרבה. אבל הדבר החשוב ביותר הוא לקבוע את הסיבה האמיתית של המחלה ולמנוע את זה.

מבחן לקדימות

הבדיקה מאפשרת לך לקבוע את הנוכחות של תפקוד מיני ולהתחיל את הטיפול. ישנם מבחנים מיוחדים - שאלונים לגברים ולנשים המסייעים בזיהוי בעיות בחיי אינטימיות. קחו את המבחן הפשוט ביותר עבור נשים, כדי להעביר את זה אתה צריך לענות על השאלות הבאות:

 1. האם יש לך חלומות של תוכן ארוטי, כמה פעמים?
 2. האם אתה מתעורר מנשיקות ומלטפות?
 3. האם יש לך פנטזיות ארוטיות?
 4. מה דעתך על סרטים ותוכניות סנטימנטליות?

אם לפחות שאלה אחת יש לך תשובה חיובית, אז אתה לא יכול לפקפק בנורמליות שלך. אישה קרה באמת נחשב כי הוא אדיש לחלוטין למין, מעולם לא חווה תשוקה מינית ואורגזמה. כל סוג אחר של הפרעות מיניות, כלומר, קשה להגיע או אורגזמה נדירה, הם תיקון לתיקון.

עבור גברים, יש גם מבחן, שבו ניתן לזהות מספיק תשוקה מינית ובעיות עם זקפה. הבה נבחן את השאלות העיקריות:

 • האם אתם סובלים מדיכאון מתמיד של התרגשות ותשוקה מינית?
 • האם אתה חסר אנרגיה ואנרגיה?
 • האם שמתם לב לירידה בסיבולת ובאימפוטנציה?
 • האם היו לך תנודות במשקל האחרונות לכיוון הירידה שלה?
 • האם אתם חווים את שמחת החיים?
 • האם לעיתים קרובות אתה סובל מצב רוח רע ועצבנות?
 • האם אתה נרדם מיד אחרי ארוחת הערב?
 • האם יכולת העבודה שלך ירדה?
 • כמה פעמים (בחודש האחרון) אתה לא להשיג את הזקפה הדרושה למין?
 • כמה פעמים (בחודש האחרון) לא הצלחת לשמור על זקפה עד סוף האינטימיות?
 • כמה פעמים (בחודש האחרון) אין לך אורגזמה?
 • האם אתם סובלים מנחיתות נחיתות וספקות עצמיים?
 • האינטימיות הקרובה עושה אותך עצבני ומודאג בגלל כישלון אפשרי?

אם יש לך לפחות שתי תשובות חיוביות לשאלות 1 עד 8, אז זה מצביע על ירידה בהורמון המין הגברי. תשובות חיוביות לשאלות 9 עד 13 מצביעות על בעיות חמורות של בריאות מינית וזקוקות לטיפול רפואי.

למי לפנות?

טיפול בפריגדיות

הטיפול בפריגדיות מתחיל באבחון של הבעיה והקמת הגורם שגרם לה. תרופות נדירות רק prescribed, כי אין שום ממריץ יעיל שיאפשר לך לחוות אורגזמה. אבל יש אמצעים להגדיל באופן זמני את ההתרגשות, יחד עם נהלים טיפוליים אחרים, לתת תוצאה חיובית. אם ההפרעה קשורה לעבודה של מערכת העצבים, תרופות מרגיעות ומעוררות משמשות לנרמול תפקודו.

עד לאחרונה, קרירות מינית טופל עם תרופות הורמונליות, אבל טיפולים אלה אינם פופולריים בימים אלה בגלל תופעות לוואי רבות. אבל השימוש בהורמוני המין הגברי מגביר את המשיכה האינטימית אצל נשים. הסיבה לכך היא שהם משפיעים על תחומי המוח האחראים לגירוי. עם זאת, טיפול כזה צריך להתבצע על ידי רופא, שכן התעללות של הורמונים יכול להוביל לשינויים פתולוגיים בגוף ותופעות לוואי.

הטיפול המורכב צריך לכלול תהליכים פיזיותרפיים המגבירים את זרימת הדם לאברי המין. אלה נהלי בוץ, השקיה של איברים אינטימיים עם פתרונות מיוחדים, אמבטיות ישיבה ועוד. אבל זה סוג של טיפול צריך להתבצע רק לאחר אישור של הרופא. אז, אם אישה יש ציסטות, גידולים או שינויים בגודל של הרחם, אז פיזיותרפיה היא התווית. כדי לנרמל את ההתרגשות ולסלק את הפריג'יות, תרגילים פיזיים מיוחדים משמשים לעתים קרובות, שמטרתם לחזק את שרירי רצפת הבטן והאגן. עיסוי הרגליים, נהלי מים וכל סוג אחר של הרפיה, יש גם השפעה חיובית על בריאות אינטימית.

בואו לשקול כמה שיטות, המאפשרים למנוע תפקוד מיני:

 • ארומתרפיה - שמנים אתריים יש השפעה מועילה על כל מערכות הגוף, זה לא משנה באיזה צורה הם משמשים. זה יכול להיות עיסוי עם שמנים או אמבטיה חמה. מומלץ להשתמש בשמן מנתה לימון, מרווה, נרולי, לבנדר, ברגמוט. אפקט טוב הוא בעל עטיפות קר עם בד ספוג בשמנים ארומטיים. זה משפר את מצב הרוח, מעלה צליל והתרגשות.
 • Autotraining או היפנוזה עצמית, מתייחס גם לשיטות המאפשרות לך להיפטר הקור המיני. כדי לעשות זאת, אתה צריך להירגע לחלוטין, במשך זמן מה, שוכח את הבעיות ואת התמקדות הגוף שלך. אתה יכול לדמיין את עצמך שוכב על החוף תחת השמש החמה על חול חם.
 • תזונה נכונה - משיכה מינית מסייעת לשחזר צמחים טבעיים aphrodisiacs. אלה ג'ינסנג, ריבה מלכותית, דמיאן, אבקה, מאכלי ים, אגוזים, תבלינים, שוקולד, תותים, אבוקדו ועוד. מוצרים אלה הם נוגדי דיכאון מעולה מכילים הורמונים הדרושים לחיים אינטימיים.

טיפול בפריגדיות בבית

טיפול בבית יכול להתבצע על ידי שיטות רפואה אלטרנטיבית. שקול את המתכונים הפופולריים ביותר ויעיל:

 • מערבבים 100 מ"ל של מים חמים עם טיפות של תמיסת אלכוהול של הרדיולה עלה (15 טיפות). הפתרון צריך לקחת 3-4 פעמים ביום, 30 דקות לפני הארוחות במשך 2-3 חודשים. מאפיינים דומים יש תמיסת תמצית eleutherococcus, תמיסת ג'ינסנג, aralia ו ציפורן חתול.
 • יוצקים כמה כפות של עלי דומדמניות יבשים עם 1.5 ליטר מים רותחים. התערובת מתעקשת במשך 3-4 שעות, לאחר מכן יש לסנן ולקחת ½ כוס לפני כל ארוחה. כדי לשפר את הטעם בעירוי, אתה יכול להוסיף קצת דבש.
 • 4 כפות של דשא יבש של מילוי לילה לילה 500 מ"ל של cahors ולשים בקערת זכוכית סגור היטב במשך 14 ימים. הסוכן חייב להיות מזועזע מדי יום. לאחר המתחם הוא חדור, זה חייב להיות מסונן ולקח 1 כף 30 דקות לפני הארוחות. תקופת הטיפול היא בין 5-8 חודשים.
 • מערבבים במידות שוות של סרפד, קמומיל, סנט ג 'ון wort ואת הירכיים. אוסף צמחי ביסודיות לקצוץ, ושופכים 250 מ"ל של מים, עוזבים להחדיר במשך 2-3 שעות. לאחר מכן, התרופה חייבת להיות מסוננת ולקחת ½ כוס 3-4 פעמים ביום במשך 1-2 חודשים.

איך להיפטר פריג 'ידה?

לכן, היעדרות ארוכה של התרגשות אינטימית, חוסר היכולת להגיע לאורגזמה ודחיה למין, יכול להיחשב רציני מאוד. יש הרבה סיבות למחלה. זה יכול להיות גורמים פסיכולוגיים שליליים שונים, הפרעות עצבים או בעיות ברמה של הפיזיולוגיה. לכן, כדי לחסל את הדחייה לאינטימיות, יש צורך לבסס את הסיבה שגרמה לכך. לשם כך יש לעבור בדיקה אצל הגניקולוג, האנדוקרינולוג, הפסיכיאטר ומטפל המין.

אם לא מתגלים מחלות, סביר להניח שתפקוד המיני קשור לחוסר היכולת להירגע ולסמוך על בן הזוג. למטרות אלה, כדאי לדבר בכנות עם הנפש התאומה שלך, יצירת אווירה רומנטית ומרגשת. תשומת לב מיוחדת צריך להיות משולם ליטוף ראשוני, כפי שהם יאפשרו מקסימום התרגשות ולקבל סיפוק מלא ממין.

קונספירציה מפריגדיות

הקונספירציה מתייחסת לרפואה אלטרנטיבית. הוא אינו יכול להזיק לגוף, אבל כאשר מאמינים במאפייני הריפוי של המילה ובהתבוננות בכללי ההגייה הקונספירטיבית, ניתן לשחזר בריאות אינטימית.

 1. הקונספירציה הזאת נקראת תוך כדי רחצה: "אמא ילדה אישה, אישה מקבלת אישה, אני מתפללת לאישה, אני אראה לאישה לאלוהים. אל הבעל בהנאה, אל עצמו מתוק. אמן ". לסיום נהלי המים, כדאי לומר: "וודיצה נעלמה, פרידותה לקחה ממני. בדיוק! ". העלילה ניתן גם לקרוא על המיטה, מיישר את המיטה, מתכונן למיטה.
 2. כדי להגדיל רגישות רגשית רגישות, לקרוא את המילים הבאות: "אני אפתח את התיק שלי. אני אמצא את הארנק שלי בתוכו. אני אקח שלושה מטבעות מתוך הארנק שלי. מטבע אחד הוא ישן, כבר לא בשימוש. זה - טעויות העבר שלי, היכרויות, הכאב והאהבה שלי הוא ישן. אני אקבל את המטבע השני, כבר מודרני, אבל מותש, מלוכלך, הולך על הידיים. מטבע זה הוא העייפות שלי, האכזבות, ההפסדים שלי. אני אסתכל על זה בזהירות, מחייך אליה ונאנח במרירות. אני אקבל את המטבע השלישי, מטבע של מדינה אחרת. מטבע זה יפה, מבטיח, אבל בשבילי זה חסר תועלת. אני אסתכל על זה, אני אהיה מעריץ אותו, אכניס אותו לאגרוף עם מטבעות אחרים ואשליך אותו על כתפי השמאלית לגיהינום! לעזוב אותי לנצח: הכאב, הפחד, הקור והמתחמים שלי! יהיה לי ארנק שבו אני אשים מטבעות חדשים: התשוקה שלי, אהבתי, ההנאה שלי, ההנאה שלי. עולם חדש עבורי מגיע. אמצעי חישוב חדשים יהיו איתם, אנשים והעולם ".
 3. לפני ששכבתי עם בן זוג, עישנתי חדר עם קטורת או עשן ערער, וקראתי את המלים הבאות: "סמוק דימוביץ', קח את הרמאי של האישה שלי! ואני ארצה ורוצה, רוצה ואוהב את בעלי! כמו עשן מעשן, כך יהיה לי לשרוף את האהבה! אני אהיה תשוקה ותשוקה! אני מאחל לאישה להיות! מילת הקונספירציה שלי חזקה וחזקה! אמן! אמן! אמן! ".

trusted-source[10]

מניעת פרידה

כצעד מנע, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת למצב, שתאפשר לשניהם לשחרר כמה שיותר. פחד להיראות מגוחך, פחד מהריון לא רצוי, מחסור בזמן או בחיפזון, לחסום גירוי מיני. ביטול הגורמים הנ"ל יכול ליצור את כל התנאים לאינטימיות אידיאלי.

טיפול במחלות גינקולוגיות ואורולוגיות, הפרעות במערכת העצבים ומחלות של איברים פנימיים, נכלל גם במכלול המונע של קור אינטימי. מאחר שלגורמים הפיזיולוגיים יש השפעה שלילית על המיניות, ואינם נותנים הזדמנות להתמקד בפרטנר. אוננות, זו שביעות רצון עצמית, היא שיטה נוספת המתייחסת לאמצעים למניעת מחלה.

תחזית של פריגאיות

התחזית היא בדרך כלל חיובית. בזמן הטיפול הרפואי והזיהוי של הגורם לתפקוד המיני מסייע בשחזור ההתרגשות. אפילו המוזנחת ביותר, כלומר, הצטננות מינית כרונית ניתנת לטיפול. האמת במקרה זה היא טיפול ארוך טווח לשני השותפים, שתוצאותיו מצדיקות את המאמצים שהושקעו.

Frigidity הוא מונח רפואי המצביע על תפקוד מיני, כלומר, חוסר היכולת לקבל שביעות רצון מאינטימיות. היעדר לחץ, בדיקות רפואיות רגילות, תזונה נכונה, אורח חיים בריא ושותף אוהב הם הכלל העיקרי לא רק של חיים מאושרים, אלא גם של סקס בריא.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.