^
A
A
A

Vaginismus ו psedovaginizm

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עווית הנרתיק - להתכווצות רפלקס של השרירים כי לדחוס את הנרתיק כאשר הנרתיק מלא (למשל, נכנסו הפין, אצבע או חפץ אחר), למרות הרצון של הנשים הביעו, שמטרתה חדירת חפץ, בהעדר הפרעות פיזיות מבניים או אחרים. Vaginismus קשורה לעיתים קרובות עם פחד של כאב ופחד של החדרת גוף זר לתוך הנרתיק.

Vaginismus מתרחשת בדרך כלל עם תחילת הפעילות המינית. התכווצויות העוויתות של השרירים קדמו לפחד מכאב בעת ההפחתה, אך במקרים מסוימים הוא מתעורר לפתע, באופן בלתי צפוי עבור המטופל בזמן כריתות כואבות. בעלים רכים וטקטיים אינם מתעקשים על קויטוס. כאשר אתה מנסה שוב, הכל חוזר. בעתיד, vaginismus מגלה את עצמה עם בדיקה גינקולוגית. ניתן להבחין בין שלוש דרגות של וגיניזם: 1 מעלות - התגובה מתרחשת כאשר פין או מכשיר מוחדר לתוך הנרתיק במהלך בדיקה גינקולוגית; II - התגובה מתרחשת כאשר אתה נוגע איברי המין או מחכה לגעת בהם; III - התגובה מתרחשת כאשר מצגת אחת של מעשה מיני או בדיקה גינקולוגית.

העדר זלזול בנישואין קשה על ידי בני זוג, אם כי במקרים רבים אינו מחריף יחסים בין אישיים, והסתגלות מינית של בני הזוג מתרחשת ברמה של ליטוף או (אם אפשר) קויטוס שיווי המשקל. נשים עם vaginismus יכול לעתים קרובות לחוות אורגזמות, אבל כדי ליצור קשר עם הרופא שלהם גורם להם להרגיש נחותים או רצון לקבל ילד.

אבחון של Vaginismus

עבור אבחון של vaginismus יש צורך להוציא סיבות פיזיות. לצורך כך, הבדיקה מתבצעת לאחר תום הטיפול, דבר המאפשר בדיקה. המטופל יושב על הכיסא, לאחר דילול של labia minora, הם נבדקים במראות או אצבעות דרך חור הקרום. זו טכניקה פשוטה (בדיקת אצבע) יכול לאשר בו זמנית את נוכחותו של הנרתיק הרגיל להניח אבחנה של vaginismus.

עווית הנרתיק יש להבחין בין psedovaginizma כאשר הכאב כאשר מנסים להפנמה, התכווצויות עוויתיות תגובה הגנתית של נשים הן משניות, בשל התבוסה של רכיב genitosegmentarnoy (הפרעות התפתחותיות, השמנה, הידבקויות במחלות גינקולוגיות אחרות, מה שהופך introitus בחדות כואבת). בנוסף, עווית הנרתיק חייב להיות מובחן מן קוי-tofobii - פחד מכאב בזמן המשגל, מניעת ביצועה ואינו מלווה התכווצות עוויתית של שרירי הנרתיק. תופעות דומות עם vaginismus יכול להיגרם על ידי פעולות שגויות, הנגרמת על ידי בורות של האנטומיה של איברי המין על ידי שני השותפים. במקרה זה, תיקון אחד מספיק כדי לשחזר את תפקוד המיני.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

טיפול ב- Vaginismus

הטיפול ב vaginismus הוא לשנות את ההתנהגות, כולל החוויה של שימוש במגע עצמי מהכניסה לנרתיק ונעה באיטיות קדימה, ובכך להפחית את הפחד מכאב שלאחר מכן. על האשה לגעת בחוט השערה מדי יום ביומו, קרוב לכניסת הנרתיק, ומפזרת את השפתיים הקטנות באצבעותיה. כאשר הפחד והחרדה ממגע עם הכניסה לנרתיק חולפים, המטופל יוכל להכניס אצבע לתוך חור הקרום, ולהרחיב את הכניסה לנרתיק. אם המבוא של האצבע לא גורם כל אי נוחות, מרחיבים הנרתיק, בגודל של גודל, מומלץ. אלה הרחבות יכול להיות מומלץ עבור בוגי טבעי. הם מאפשרים שרירים perivaginal להתרגל לעלייה קלה בלחץ ללא הפחתת רפלקס. המרחיב הראשון שאישה יכולה לאפשר הזרקת בן זוג במהלך יחסי מין, זה יהיה פחות כואב, שכן אישה היא נרגשת מינית. אם היישום של מרחיבים הוא ללא כאבים, אז הזוג המיני צריך לנהל עוררות של הפות על ידי הקדמה זהירה של הפין. במהלך משחק מיני, אישה צריכה להתרגל להרגיש זין על הפות שלה. בסופו של דבר, אישה יכולה להכניס שותף לנרתיק באופן חלקי או מלא. היא יכולה להרגיש בטוחה יותר כאשר היא נמצאת במיקום העליון. חלק מהגברים חווים חוסר תפקוד זיקפה במצב זה, ומעכבי פוספודיסטראז יכולים להיות מומלצים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.