^

7 דרכים להיפטר נוקשות במין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כנראה כמה דברים יכולים לגרום לאדם להרגיש פגיע יותר מחוסר בגדים כאשר אין מקום להסתתר שום דבר להסתיר מאחור. פגיעות רגשית עלולה להזיק ליחסים ואף להוביל לפרידה עם אהובך. אדם החסר ביטחון וביישן מגופו, עם הזוועה ההולכת על סף חדר השינה, יכול ליפול להיסטריה אפילו מדבריו התמימים של השותף. אילייב הכין 7 עצות שיעזרו לכם להתמודד עם הספק העצמי, לשמור על מערכות יחסים ולהתגבר על הבעיות הפנימיות שלכם.

ללכת עירומה

ללכת עירומה

ברגעים האינטימיים ביותר, רוב האנשים מתמקדים האדם האהוב שלהם ואת הרגשות שלהם. אבל יש כאלה שלא יכולים לשכוח את העירום שלהם. כדי להרגיש בנוח עם בן זוג, קודם אתה צריך למצוא שלום בתוך עצמך, אז ללכת הביתה בבית. ובכן לשקול את עצמך במראה ולהבין אחת ולתמיד כי הגוף שלך הוא סימטרי לחלוטין ומידתית, אז אין שום דבר להתבייש וזה הגיע הזמן להיפטר מהרגל לכבות את האור בחדר השינה במהלך יחסי מין.

למד את גופך

אוננות היא דרך נורמלית לדעת את התחושות שלך ואת הגוף. אנשים רבים עושים את זה בשנות העשרה שלהם. בעזרת הסיפוק העצמי, אדם יכול להבין מה וכיצד הוא צריך לעשות כדי להרגיש את כל טווח התחושות.

בקר אצל הרופא

בקר אצל הרופא

אם אתה מרגיש כאב במהלך יחסי מין, אז עדיף לא לדחות ביקור מומחה, כי זה עשוי להצביע על בעיה רצינית. אל תהסס לשאול את הרופא על מה שמפריע לך, הוא בהחלט יעניק עצה טובה, כי הוא נאלץ להתמודד עם בעיות דומות בפעם הראשונה.

תעשה מה שאתה אוהב

אם אתה רוצה לדבר במהלך יחסי מין, אתה לא צריך לרסן את עצמך, אבל אם אתה רוצה השותף לדבר בפירוט רב על מה יעשה עם הגוף שלך, ואז לשאול אותו על זה. כנ"ל לגבי התשוקות המיניות שלך - אתה צריך להשמיע קול, אחרת לעולם לא תיפטר מקשיחות וחוסר ביטחון.

תרגול

אם אתה מתבייש שאתה לא הולך כל למיטה, אז אין שום דבר רע עם זה. העיקר הוא הזמן בפועל, בדיוק כמו עם הנשיקה הראשונה - ניסיון יותר, כך את המיומנות.

תקשורת

אל תגדילו את ההרגל של שטיפת בעיות. אם אתה לא אומר שמשהו לא אוהב וגורם לאי-נוחות, זה רק יוביל לכך שהבעיות והאי-נחת יצברו ובסופו של דבר רק יהרסו את היחסים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

תענוג

סקס - היא לא רק דרך להמשיך את המשפחה, אלא גם דרך לקבל סיפוק והנאה. אם היחסים האינטימיים לא מביאים לך הנאה, אז להיות בטוח כדי לגלות מדוע זה קורה. אם השותף מחזק את חוסר הביטחון שלך על ידי הוספת דלק לאש, אז זה לא האדם באמת תומך ומבין, אז חושב, זה שווה את תשומת הלב שלך ואת הזמן? למרבה הצער, החיים הם לא כל כך ארוך וזה לא שווה לבזבז אותו על האזנה בדיחות על צלוליטיס או כל הערות מטופשות אחרות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.