Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יצרניות מוצרי ההיגיינה הנשיות שיפרו את מוצריהן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

מוצרי היגיינה נשיים כגון רפידות, מגבונים וטמפונים יכולים כעת לבצע פונקציות אבחון כגון זיהוי נוכחות של דלקת שמרים גניטורינארית. כאשר מופיעה קנדידה, חוטים מיוחדים בהרכב של קרנות כאלה ישנו את צבעם - מלבן לוורוד בוהק.

גורמים סיבתיים ידועים של קנדידה אורוגנית , או קיכלי - פטריות מהסוג קנדידה - גורמות לתחושת לא נעימה של גירוד, צריבה, כאבים באיברי המין החיצוניים, כמו גם הופעת הפרשות נרתיקיות פתולוגיות. על פי המרכז הקליני של מאיו, לפחות ¾ מהנשים סבלו מקיבה לפחות פעם אחת בחייהן. זיהום פטרייתי זה שכיח ביותר וניתן לאבחן אותו עם כתם בנרתיק. עם זאת, נשים רבות נשללות מהאפשרות לבצע בדיקה במועד, מסיבות שונות.

נציגי הפרסום המדעי שנבדק על ידי עמיתים ACS אומגה - כתב העת של האגודה האמריקאית לכימיה - העלו את הרעיון להשלים את הרכב מוצרי ההיגיינה הנשית עם סיבים מעובדים מיוחדים הרוכשים צבע ורוד בוהק כשהם מחוברים לצומח פטרייתי. כפי שמסבירים מדענים-כימאים, התפתחות כזו תעזור לנשים רבות בכל עת וללא בעיות לאבחן בעצמן קנדידה.

החוקרים לקחו בסיס מפיות סניטריות וטמפונים רגילים העשויים מחומר כותנה מרובה פילמנטים. כדי להגביר את עמידות הלחות של הסיבים, המומחים עיבדו אותם בתמיסת הפטן, ועקרו את רכיבי הקלסר שנכנסו לחוטים במהלך תהליך הייצור. לאחר מכן, הסיבים הוספגו ב- L-proline-beta-naphthylamide, חומר המגיב עם האנזים של זיהום פטרייתי, ולאחר מכן הם הוטמעו במילוי הפנימי של מוצרי ההיגיינה. לאחר הוספה לאמצעי חיקוי אלה של הפרשות נרתיקיות עם הכללת קנדידה, נצפה שינוי בגוון צבע המילוי מלבן לוורוד לוהט. יחד עם זאת, האבחון ארך דקות ספורות בלבד.

יתרון חשוב נוסף של מוצרי ההיגיינה הנשיים החדשים הוא העלות הנמוכה יחסית שלהם: כריות אבחון או טמפונים כאלה יעלו כ -25 סנט ליחידה. בעתיד, מדענים מתכננים להתאים אותם לאיתור מקיף של מיקרואורגניזמים פתוגניים אחרים - בפרט חיידקים שיכולים לעורר התפתחות של זיהומים גניטורינריים.

שכיחות קנדידה אורוגניטלית שכיחה ביותר, מוסדרת באופן קבוע בכל רחבי העולם, ונוטה לחזור לעיתים תכופות, מפחיתה את איכות החיים וגורמת לאי נוחות פיזית, מינית ורגשית לנשים. לכן נושא האבחון המוקדם של הפתולוגיה הזו רלוונטי מאוד.

ההמצאה הוצגה על ידי עובדי האגודה האמריקאית לכימיה באתר משלהם


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.