Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

זיגומיקוזיס

המומחה הרפואי של המאמר

מחלה מידבקת
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

זיגומיקוזיס הוא מייקוזיס פולשני בשל הפטריות הנמוכות של זיגומאיסטס השייכים לכיתה זיגומאיסטס. עבור זיגומיקוזיס מאופיין בקורס חמור ביותר. ללא טיפול כירורגי מוקדם וטיפול אנטי פטרייתי פעיל, זה בדרך כלל מוביל למוות.

Zygomycosis הפתוגן השכיח ביותר - Rhizopus אוריזיאה, לעתים רחוקות לחשוף ר microsporus, indicus M., circinelloides M., S. Bertholletiae, א corymbifera ואחרים.

הסוכנים הסיבתיים של זיגומיקוזיס הם עמידים ל- azole ו- echinocandin המשמשים במרפאה, אך בדרך כלל רגישים ל- amphotericin B במבחנה. כמה zygomycetes, למשל C. Bertholletiae, יכול להיות עמיד amphotericin ב.

גורמי סיכון של זיגומיקוזיס

סוכרת decompensated, יישום לטווח ארוך של מינונים גבוהים של גלוקוקורטיקואידים ו immunosuppressants, ארוך אגרנולוציטוזיס, השתלת איברים ורקמות על פגות לידה, איידס, פגיעה בעור, והליכים פולשניים כוויות עמוקות נפוצות, תרופה תוך ורידי ממושך, טיפול עם deferoxamine. גורם הסיכון השכיח ביותר להתפתחות זיגומיקוזיס הוא קטו-אסידוזיס סוכרתית, אשר מזוהה ב-40-50% מהחולים. Zygomycosis עלולה להתרחש על רקע של fluconazole שימוש מניעתי או אמפירי, itraconazole, voriconazole, ו אמפוםרצין B.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

תסמינים של זיגומיקוזיס

עבור מאפיין zygomycosis מאוד אגרסיווי להשמדה מאוד מהירה של חסמי רקמות, נגע של כלי דם, הפצת hematogenous עם הפיתוח הבא של פקקת, אוטם ונימק של רקמות. זיהום בדרך כלל מתרחשת על ידי שאיפת הפתוגן או השתלה דרך העור הפגוע, לעתים רחוקות יותר דרך מערכת העיכול בעת אכילת מזונות מזוהמים. עם זיגומיקוזיס, כל איברים יכולים להיות מושפעים, אבל לעתים קרובות יותר את הסינוסים, הריאות, העור ואת רקמת השומן תת עורית, GIT מעורבים בתהליך.

אבחון של זיגומיקוזיס

אבחון של זיגומיקוזיס הוא מורכב, לעתים קרובות המחלה מזוהה בנתיחה. זיגומיקוזיס צריך להיות נכלל בחולים עם סינוסיטיס המתרחשת באופן לא טבעי, דלקת ריאות או חום ממוצא לא ידוע נגד סוכרת מפוצלת, נויטרופניה חמורה ודיכוי חיסוני. האבחון מבוסס על זיהוי הסוכן הסיבתי בחומר מהנגעים, שיטות אבחון סרולוגיות אינן מפותחות. Zygomycetes נקבעים לעתים קרובות יותר על ידי מיקרוסקופיה של מצעים למד מאשר בזריעה. באותו הזמן, מאפיין רחב רחב, unsepted או דליל מתגלגל מתגלה, הסתעפות בזווית ישרה. גודלו של המיקליום הוא 10-50 מיקרומטר. בשל רגישות האבחון הנמוכה של מיקרוסקופיה וזריעה של אספירטים מהאף, בכיס ובנוזל BAL, נדרש לעתים קרובות מחקר חוזר. אפילו עם זיגומיקוזיס מופץ, הפתוגן הוא מאוד מבודד לעתים נדירות כאשר הדם נזרע.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

טיפול של זיגומיקוזיס

הטיפול צריך להתחיל בהקדם האפשרי. טיפול אנטי פטרייתי מוגבל על ידי התנגדות multidrug של zygomycetes. תרופת הבחירה - השומנים Amphotericin B [3.0-5.0 מ"ג / (kghsut) i.v.], השימוש ב אמפוםרצין סטנדרטי [1.0-1.5 מ"ג / (kghsut) IV] הוא בדרך כלל מספיק יעיל מלווה רעילות חמורות. השתמש במינון המרבי של התרופה.

בנוסף לטיפול אנטי פטרייתי, התנאי החשוב ביותר להצלחה הוא הסרה כירורגית פעילה של כל הרקמות המושפעות, אבל זה יכול להיות קשה בשל המצב החמור של המטופל, לידי ביטוי thrombocytopenia ואת שכיחות של התהליך. טיפול יעיל הוא בדרך כלל בלתי אפשרי מבלי לבטל או להפחית את חומרת גורמי הסיכון (סוכרת, ביטול או הפחתה של מינון גלוקוקורטיקואיד, וכו ').

טיפול אנטיפטי אמפירי

טיפול אנטיפטי אמפירי ניתן לחולים עם סימנים קליניים חשודים למיקוזות פולשניות לפני אישור מעבדה. הבסיס לשימוש האמפירי באנטי-מייקוטיקה הוא קטלניות גבוהה מיוחסת, יעילות נמוכה יחסית ומשך אבחנה משמעותי.

נכון לעכשיו, טיפול אנטיפטי אמפירי נרשם לחולים עם קדחת נויטרופנית עמידות לאנטיביוטיקה, עם סיכון גבוה של מחלת פולשנית פולשנית בכמה קטגוריות של חולים ללא נויטרופניה.

שימוש מיותר של antimycotics אמפירי בקבוצות קאנדידיאזיס פולשנית סיכון נמוך מלווה בתופעות בלתי רצויות בין תרופתיות, מקל mycoses עקשן מבחר אנטי-פטרייתיות, וגם מגדיל את עלות הטיפול.

בחולים עם ICU ללא נויטרופניה, היעילות של טיפול אנטי-פטרייתי אמפירי לא נקבעה בניסויים קליניים מבוקרים. עם זאת, תרופות אנטי-מיסטיות ניתנות לעיתים קרובות לחולים עם גורמי סיכון וסימנים קליניים משוערים של קנדידאזיס פולשני. הבחירה של התרופה תלויה בסוג הפתוגן ומצבו של המטופל. משך הטיפול הוא לפחות 5 ימים לאחר נורמליזציה של טמפרטורת הגוף ואת היעלמותם של סימנים אפשריים אחרים של דלקת קנדידה פולשנית.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

אינדיקציות לטיפול

שילוב של התכונות הבאות:

  • חום של אטיולוגיה מעורפלת שנמשכה יותר מ 4-6 ימים, עמיד בפני טיפול הולם עם תרופות אנטיבקטריאליות של מגוון רחב של פעילות, 
  • נפוצה (מ 2 לוקליזציה) קולוניזציה של קנדידה spp., 
  • נוכחות של גורמי סיכון שניים או יותר לפיתוח קנדידיאזיס פולשנית (קטטר תוך ורידי, ניתוחי בטן, הביע דלקת, תזונה parenteral הכולל, גלוקוקורטיקואידים או immunosuppressants).

בחירת תרופה נגד פטריות:

  • Fluconazole 6.0 מ"ג / (ק"ג) תוך ורידי, 
  • caspofungin תוך ורידי 70 מ"ג / יום ביום הראשון, בימים הבאים 50 מ"ג / יום תוך ורידי, 
  • amphotericin B 0,6-0,7 מ '/ (kghsut) תוך ורידי.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.