Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

יד חבול

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

יד חבול - הפגיעה היא מאוד כואבת לשווא נחשב רגיל ולא ראוי לתשומת לב. בידיים, כולל באצבעות, יש הרבה קצות עצבים, אשר באופן כמעט מיידי משדרים דחפים - אותות על חוט השדרה. מבנה האצבעות הוא עצם צינורי למדי, הנקרא Digitus (אצבע), העצמות כל cuticular, כלומר, ללא שכבה של רקמות רכות מכוסה בעור.

האצבעות אחראיות על תנועתיות, מגע ושידור אותות לאיברים שונים דרך חוט השדרה. הקשר בין האצבעות למערכת הלב וכלי הדם, אברי העיכול, המוח כבר מזמן הוכח, מידע זה נמצא בשימוש נרחב דיקור, טיפול ידני, אבחון. לכן, חבורה של האצבע, אשר נראה כי פגיעה קלה, עשויה להיות השפעה מרחיקת לכת על תפקודו של איבר מסוים. בנוסף, בשל הצטברות של מספר רב של קצות עצבים באצבעות והיעדר שכבת הפחתה של רקמות רכות, כל חבורה של האצבע מתבטאת בכאב חמור מאוד. נפיחות של המפרק עם טראומה קשה יכולה להימשך עד שישה חודשים, מה שגורם לאי נוחות ולהגבלת התנועה הרגילה. ידוע כי בימי הביניים ניהל האינקוויזיציה עינויים מתוחכמים בצורת מכות על האצבעות, הוא האמין כי הכאב הזה הוא אינטנסיבי ביותר האפשרי. למעשה, בקצות האצבעות הוא מספר עצום של קולטנים שיכולים להגיב באופן מיידי מיליוני גירויים. אין זה מקרה כי רבים דיגיטלית מודרנית התקנים בחדות גבוהה נקראים דיגיטלי - מן המילה הלטינית digitus (אצבע).

יד חבול מחולקת לסוגים הבאים של פציעות: 

 • בליטה של כוח קטין ללא נזק לעור ולסיבוכים. 
 • עירוי, מלווה בנזק לעור (פצע, pomozhennaya הפצע). 
 • עירוי עם נקע של האצבע. 
 • קיבה עם שבר של האצבע. 
 • התנגשות עם hematoma subungual.

הסימנים המציגים יד חבול אינם זקוקים לתיאור מפורט, שכן התחושות הכואבות כה ברורות עד שאי אפשר להתבלבל עם כל דבר. הסימפטומים יכולים רק לתת בעקיפין מידע המאשר או מפריך את נוכחותו של שבר, המתבטא בניידות לא טיפוסית ובמצב האצבע, העיוות שלה, שטף הדם במפרקים קטנים.

trusted-source[1]

מה אם יש יד חבול?

 • לשתק, לספק immobilization, אתה יכול לתקן את זה, pribintovav לאצבע השכנה בריא. 
 • החל קר לאתר הפציעה (קרח, מיכל של מים קרים). 
 • אם יש פצעים, לטפל בהם עם מי חמצן לפני תיקון האצבע. 
 • אם הפצע הוא כתוש, זה חייב להיות מטופלים עם מי חמצן, ולאחר מכן עם משחה המכילה את האנטיביוטיקה, מפית סטרילית צריך להיות מיושם מלמעלה. קיבוע צריך להיות עדין כדי לא לעורר נמק רקמות. 
 • אם המטומה היא רחבה (יותר ממחצית צלחת הציפורן), כדאי להתייעץ עם הרופא שלך. כמו כן יש צורך לפעול במקרה המסמר פגום או הוסרו כתוצאה מפציעה. 
 • אם קיים סיכון של נקע (מגביר את הנפיחות), עליך להסיר את כל התכשיטים מאצבעותיך במהירות האפשרית. 
 • עם כאב חמור, אתה יכול לקחת spasmalgon או ketones. 
 • אם אין שבר, ביום השני על האצבע להחיל משחות או ג'לים המכילים דיקלופנק והפרין (חלופי).

את החבורה של האגודל יש להבדיל מן השבר. השבר מאופיין בכאב מתמיד, בלתי פוסק, ואילו עם חבורות מתחלפות בהדרגה רגשות הכאב. בנוסף, עם שבר, הכאב מקרין לתוך פרק היד, עולה עם עומס על היד (קשה להרים את האובייקט, לקחת את זה ביד). בצקת בשבר הוא הרבה יותר בולט מאשר עם חבורה פשוטה.

אם החבורה של האצבע מלווה שבר מורכב, עם העקירה של שברי, האצבע לא רק להתנפח, הוא הופך צבע ציאנוטי, ואז מתחיל להשתחיר. עיוות מפורש, מיקום לא סטנדרטי או כיפוף של האצבע כולה או פלנקס אחד מצביע על טראומה קשה לספרות (אצבעות).

היד החבול מטופל על פי ערכת תקן בשימוש בטיפול של כל סוגי הפציעה: immobilization של האזור הפגוע, דחיסה קרה ביום הראשון, אז ההליכים ההתחממות אפשרית, החלת משחות resorptive. אצבע חבול שאינו עובר בתוך 3-5 ימים דורש טיפול רפואי מקצועי.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.