^

בריאות

A
A
A

אוסטאוכונדרוסס

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Osteochondrosis (osteochondrosis) היא מחלה ניוונית-דיסטרופית הכוללת קומפלקס של שינויים בדיסק בין-חולייתי וברקמות שמסביב, והיא מתבטאת בתסמונות נוירולוגיות פולימורפיות.

Osteochondrosis גורם כאבי גב 80% מהמקרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם ל osteochondrosis

הסיבות להתפתחות אוסטאוכונדרוזיס, דהיינו, התנוונות של הדיסק הבין-חולייתי, עדיין אינן מבוססות במדויק, ואכן, אוסטאוכונדרוזיס היא מחלה פוליתולוגית. בין הסיבות העיקריות ניתן לציין את גורם הגיל, microtraumatism של דיסקים, הפרעות מטבוליות בגוף, התפתחות גופנית ירודה, נטייה גנטית, וכו '

trusted-source[9], [10], [11]

פתוגנזה

כאשר רקמת דיסק הבין חולייתי osteochondrosis עבור מספר הסיבות המובילות לשיבוש trophism, לאבד לחות, טבעת סיבית הופכת פחות אלסטי, ואת pulposus גרעין - hypermobility. הדיסק הבין-חולי מאבד את פונקציית ההפחתה. הטבעת הסיבית עלולה לגרום סדקים שדרכם pulposus הגרעין עשוי herniate, עד לקרע מלא של annulus fibrosus ב תשואה של גרעין pulposus מהן והלאה). בשל בליטות השדרה אנטומיים תכונות biokinetics קרובות להתרחש האחורי או בכיוון לרוחב-postero, דהיינו לכיוון תעלת השדרה הגורמת דחיסה של מבנים אנטומיים הנמצאים שם (חוט השדרה, שורשי העצבים בעמוד השדרה, כלי הדם).

בנוסף הדיסק הבין חולייתי עם osteochondrosis סובלים צלחת hyaline, ויש הפרעות במפרקים הקטנים של עמוד השדרה, החוליות משתנים, אשר נוצרות גידולים נוספים הסתגלותית של העצם לאורך הקצוות של הגופים השדרה (osteophytes). זה האחרון בתורו יכול גם להיות השפעה דחיסה על שני המבנים בתוך תעלת החוליות ומחוץ עמוד השדרה.

תהליכי הדיסטרופיה של הדיסק הבין-חולייתי במהלך התפתחות נוספת של אוסטאוכונדרוזיס כרוכים בשינויים מפצים בגופים, במפרקים וברצועות עם מעורבות כלי הדם, השרירים והעצבים בתהליך הפתולוגי.

במקרים מסוימים, שינויים ניוונראליים גורמים לשיבוש בעוצמת המפרק החולי, ועקירתם ביחס זה לזה (spondylolisthesis) מתרחשת. תזוזה של הדיסק מבלי לשבור את הטבעת סיבית מסומן על ידי המונח "בליטה" של הדיסק. באותם מקרים, כאשר פריצת הדרך של הטבעת הסיבית מלווה ביציאה אל מחוץ לגרעין הג'לי המשתנה, הם מדברים על צניחת הדיסק.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

תסמינים osteochondrosis

לרוב, osteochondrosis משפיע על צוואר הרחם (CV-CVII) ו מותני (LV-SI).

Osteochondrosis של הצוואר הסימפטומים שלה הם בעיקר בשל התכונות האנטומיות ופיזיולוגיים של עמוד השדרה הצוואר. סינדרום ורטיברוגני בצוואר הרחם נגרמים על ידי גירוי או סחיטה של שורש מסוים. זה גורם לכאב באזור של העצבון של הפרעות עור, הפרעות סנסוריות ומנועיות. תסמונות Irritative-רפלקס (cervicalgia, tservikokranialgiya, cervicobrachialgia) בשל sinuvertebralnogo גירוי עצב, בדרך כלל עם תוספת של מרכיב וגטטיבי.

תסמונות-טוניק שרירים לנבוע גם קולטני כאב גירוי מנגנון שדרה מגזרי עירור עצב sinuvertebralnogo. הם מפגינים הוארך מתח שרירים, הופעתה אותם בכאב, את הפיתוח של סיסטיק. לפעמים זה מלווה בכאב משתקף בתוך עצבוב אוטונומי מגזרי (Zakharyin גד-zone). עם גירוי ממושך של מבנים מגזריים טרופיים אוטונומיים ותסמונות neurodystrophic suprasegmentar מנגנון פיתוח (שרירים אלכסוניים נחים תסמונת הראש, תסמונת שכם-צלע, מרית כתף-periartroz, תסמונת מברשת-כתף et al.).

אחד המאפיינים המבניים העיקריים של עמוד השדרה הצווארי היא הנוכחות של חורים רוחבי מעבדת CVI-כת"ש, שדרכו העורק השדרה עם אותו אַהֲדָן (עצב פרנק). בשנת osteochondrosis של עמוד השדרה הצווארי הנו בעיקר בשל ריבוי osteophytes עלול להיוצר אי ספיקת דם מוחיית של דחיסת אגן vertebrobasilar או מוצא רפלקס.

במקרה של בליטה או צניחה הדיסק הבין חולייתי עלול לפתח דחיסת חוט השדרה קליני (מיאלופתיה דחיסה Vertebrogenic) עם המגזרי, סימפטומים חוטים, הפרעות trophic וגטטיבי, והפרעות של אברי האגן.

עם נגעים של דיסקים בין-חולי באזור המותני, התלונה העיקרית של החולים היא כאבי גב ורק במקרים נדירים מופיעות הפרעות אחרות בחזית. בדרך כלל הכאב הוא מקומי באזור lumbosacral ו irradiates לתוך הגפיים התחתונות. במקרים מסוימים, המחלה מתחילה בהדרגה, באחרים - בחדות, עם הופעת כאב חד, אשר יכול להצטבר בתוך כמה שעות, ימים.

הפתוגנזה ואופי הכאב דומים לאלה של אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם. כאשר שיעול, הכאב natuzhivanii עולה, אשר בשל לחץ מוגבר בחלל subarachnoid. במצב הנוטה ובמצב הכפוי, הכאב עלול לרדת.

אזורי ההקרנה של הכאב בגפיים התחתונות הם בעלי טופוגרפיה שונה, וכמעט תמיד יש להם אופי חד-חד-משמעי. בבדיקה, תשומת הלב מופנית לנוכחות של עקמת אופיינית (הומו או גוטרולאטרלי), לעתים קרובות יותר משטחת לורדוזיס פיזיולוגי בעמוד השדרה המותני. כמעט תמיד יש זן של שרירי גב ארוכים באזור המותני. עם מישוש, את הכאב של תהליכים ספיני של החוליות נקבע. סימפטום Laseg חיובי הוא אחד הסימפטומים הקבועים ביותר עם עקירה אחורית של הדיסקים של המותניים התחתון חוליות המקודש הראשון.

הסימפטום השני בחשיבותו של אוסטאוכונדרוזיס הוא הפרעת רגישות באזורי העצבון של השורשים המושפעים והופעת הפרשתזיה, היפסטזיה או הרדמה. בדרך כלל השורש דרמטום עבור הפרעות רגישות מוגדר הרבה יותר בבירור מאשר על הקרנה של כאב. בנוסף רגיש, הפרעות מוטוריות יכול להתרחש עם ירידה בתפקוד של השרירים innervated על ידי עמוד השדרה המקביל, ניוון שלהם, ירידה ברפלקסים.

מדי פעם, כאשר את השבר של LIV או LV שורש הדיסק הוא דחוס, תסמונת פגיעה בעמוד השדרה מתרחשת ברמה של קונוס ו epiconus (אקוטי myeloradiculo-ischemia תסמונת). זה קורה במקרים אלה כאשר מחלקת זה מסופק עם הדם על ידי עורק של שורש LIV או LV (עורק של DeProzh-Gotteron).

שלבים

L.I. Osna בשנת 1971 הציע את סיווג שלבים של osteochondrosis.

  • אני בשלב - עקירה הדיסק הפנימי של הגרעין הוא גדול מהרגיל, מה שמוביל מתיחה או הידוק של טבעת סיבית).
  • II שלב - את המראה של סדקים טבעת סיבית את היציבות של קטע חוליות מושפע.
  • שלב III - קרע שלם של טבעת סיבית עם צניחה דיסק, תהליך דלקתי עם דחיסה אפשרית של עצבים וכלי.
  • IV - יש נגע דיסטרופי של רכיבים אחרים של הדיסק בין-חולייתי עם תוספת של ספונדילוזיס, spondyloarthrosis ושינויים מפצים אחרים.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]

אבחון osteochondrosis

בדיקה רדיוגרפית של עמוד השדרה היא חלק מבדיקה קלינית מקיפה של חולים נוירולוגים, בעזרתם הם מבהירים את אופי השינויים בחוליות, הדיסקים, תעלת החוליות, המפרקים הארכיים. על הרדיוגרפים, ניתן לזהות שינויים בציר עמוד השדרה - תיקון של lordosis צוואר הרחם המותני או חיזוק של קיפאוזיס החזה. רדיוגרפיות עם בדיקות תפקודית לסייע לקבוע את נוכחותם של נקע בחוליות (חוסר יציבות). לפעמים הדיסק משתנה- degranate עקבות הצטברות של גז (ואקום סימפטום) או סיד סידן (סימן ישיר של osteochondrosis).

סימנים רדיוגרפית של דלקת מפרקים ניוונית לשקף שינויי גופי השדרה, אשר באות לידי ביטוי בצורה של ניוון ניוונית (חורבן צלחות הסגירה של גופי שדרה ואת כניסתה של הדיסק השבור לתוך הגוף בצורת גושים קטנים Pommer) ושינויים ניווניים ו תגובתי (גידולי עצם שולי - osteophytes - וטרשת subchondral) . מסימנים רדיוגרפי של דלקת מפרקים ניוונית גם פינות ומהוקצעות של גופי השדרה, היצרות דפורמציה של החורים החולייתיים. Osteochondrosis של הדיסקים יכול להיות מסובך ידי עקירה של החוליות (ספונדילוליזתזיס).

אבחון רנטגן של פריצת דיסק קשה מספיק, והוא לרוב על סמך התסמינים העקיפים: המיישר לורדוסה, העקמת, לעתים קרובות לידי ביטוי את הצד הפגוע, מפרידי סימפטום אוסטאופורוזיס בפינה תחתונה אחורית של השדרה, בנוכחות osteophytes האחורי. חשוב באבחנה של דלקת מפרקים ניוונית יש סריקות MRI ו- CT, אשר מאפשרים לא רק להעריך תהליכים ניווניים-דיסטרופי בדיסק, אלא גם לזהות שינויים תגובתי ברקמות שמסביב כדי לברר את היחסים האנטומיים הטופוגרפיים לרמת המבחן.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

למי לפנות?

יַחַס osteochondrosis

הטיפול של כאב דיסקי מחלות להתחיל עם שיטות שמרניות, לרבות השימוש בסמים, נהלי פיזיותרפיה, תרגילים טיפוליים מיוחדים, תרפים מנואלית פריקה המכאני, דיקור, ואת הטיפול בספא.

שאלת הטיפול הכירורגי נפתרת באופן אינדיבידואלי על בסיס נתונים קליניים ואינסטרומנטליים.

Osteochondrosis, אשר הטיפול בשיטות שמרניות לא הביא הקלה למטופל ובמקרה של פיתוח דחיסה חריפה של חוט השדרה או שורשי זנב הסוס צריך להיות מטופלים עם טיפול נוירוכירורגית דחופה.

ניתוחים מתוכננים שבוצעו במקרה של כאב ממושך (2-3 ל 6 חודשים), לזהות תסמונות הורדה פונקצית שורש, דחיסת מיאלופתיה כרונית, אי ספיקת vertebrobasilar דחיסה, נוכחות של צניחת דיסק או בליטה מעל 5-8 מ"מ. בין טיפולים כירורגיים הקיימים הסרת מיקרו תאריך osteochondrosis של פריצת דיסק על ידי רוב interlaminektomii flavotomii המשותף או בעמוד השדרה המותני, ואחריו corporodesis korporotomiya חלקית בעמוד השדרה הצווארי, לנקב דיסק lazervaporizatsiya הסרת אנדוסקופית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.