Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אורולסן לדלקת שלפוחית השתן אצל נשים וגברים

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג, אונקורולוג, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

קורה שמסיבות שונות קיימת תפקוד לקוי של שלפוחית השתן, המלווה בכאבים בבטן התחתונה, דחף תכוף להטיל שתן, התכווצויות, חולשה כללית ולעיתים חום. מצב זה מעורר על ידי דלקת באיבר הרירי ודורש טיפול מיידי. אחד האמצעים היעילים למאבק בדלקת שלפוחית השתן הוא התרופה המשולבת של אורולסאן. [1]

סיווג ATC

G04BC Препараты для лечения нефроуролитиаза

אינדיקציות אורולסנה לדלקת שלפוחית השתן

דלקת שלפוחית השתן היא בעלת  אופי שונה: זיהומית, הנגרמת על ידי חיידקים ווירוסים שונים, ואינה זיהומית, הנובעת מהפרעות הורמונליות, פציעות, אלרגיות, נטילת תרופות, הריון, יחסי מין תכופים, זקנה וכו '.

אורולסן מיועד לשימוש הן במקרה של פתולוגיה חריפה והן בדלקת כרונית של שלפוחית השתן, המעבר לצורה זו מתרחש לעתים קרובות כאשר הוא נגוע במיקרופלורה פתוגנית.

התרופה משמשת לטיפול  בפיילונפריטיס , עם תנועה לקויה של דרכי המרה, מחלות שתן ואבן מרה, דלקת כרונית של דפנות כיס המרה.

כמו כן, מומלץ לפנות אליו כדי למנוע התפתחות של דלקת שלפוחית השתן ויצירת מלחים בלתי מסיסים היוצרים אבנים. [2]

טופס שחרור

אורולסן מגיע בצורה של:

  • טיפות בעלות ריח מנטה, גוון חום-ירקרק;
  • כמוסות עשויות ג'לטין קשיח, סגלגל, ירוק;
  • סירופים  -  נוזל צהבהב -ירוק עם ניחוח מנטה.

פרמקודינמיקה

התכונות הטיפוליות Urolesan נקבעה על ידי הרכב הצומח שלה: אשוח שמן (השפעה על חיידקים פתוגניים),  [3] מנטה (מרגיעה להחליק שרירים של איברים פנימיים, מקדמות את שחרורו של מיצי מרה),  [4] תמציות של כשות (חומר משתן, פרכוסים, אפקט משכך כאבים)  [5],  [6],  [7] פרי גזר פרא (משככת התכווצויות, מתמוסס מלחים), תמצית נוזלית של אורגנו עשב (משתן)  [8],  [9]ושמן קיק. [10], [11]

יחד, מרכיבים אלה עוזרים להקל על התהליך הדלקתי, להאיץ את הפרשת המרה והשתן מהגוף, לשחרר חול ואבנים קטנות (לא יותר מ -3 מ"מ) מהכליות וכיס המרה, ולעורר את זרימת הדם באיברים אלה. [12]

פרמקוקינטיקה

אורולסן מתחיל לפעול תוך חצי שעה לאחר נטילתו. משך ההשפעה שלו הוא עד 5 שעות, האפקט המרבי מושג לאחר 1-2 שעות. הוא מופרש על ידי אברי העיכול, הכליות.

השתמש אורולסנה לדלקת שלפוחית השתן במהלך ההריון

השפעת התרופה על הגוף לא נחקרה על נשים בהריון ומניקות, ולכן יש לדון עם רופא באפשרות השימוש בה בשלב זה. האיום הפוטנציאלי על חיי האם המצפה בעיני הרופאים תמיד עולה על הסיכון לעובר.

התוויות נגד

סוכן אורולוגי אסור במקרה של רגישות יתר למתחם, דלקת קיבה, למעט אלה המלווים במחלת חומציות נמוכה וכיב פפטי. בעת שימוש בסירופים, חולי סוכרת צריכים לקחת בחשבון שהם מכילים סוכר, מה שיכול להעלות את רמות הגלוקוז בדם. הם גם צריכים להילקח בזהירות על ידי חולים עם אסתמה הסימפונות, שכן קיים סיכון לברונכוספזם.

תופעות לוואי אורולסנה לדלקת שלפוחית השתן

לרוב ניתן לסבול את אורולסן בקלות ללא השלכות. בין תופעות הלוואי הנדירות אפשריות בחילות, הקאות, ביטויים אלרגיים: אורטיקריה, גירוד, בצקת. לחץ הדם עשוי גם להשתנות, כאבי ראש, סחרחורת, ברדיקרדיה, רעידות וחולשה כללית.

מינון וניהול

מנה אחת של אורולסן בטיפות לילדים בגילאי 7-14 היא 5-6, מטפטפת על סוכר, אתה יכול לקחת לחם (חשוב לסוכרת), למבוגרים-8-10 טיפות.

הסירופ מתאים לילדים קטנים: בגיל 2-7 שנים כדאי לתת 2-4 מ"ל, 7-14 שנים-4-5 מ"ל, לילדים גדולים יותר ולמבוגרים-כף קטנה (5 מ"ל), הקפד לנער לפני השימוש. יש לשתות את הכמוסות אחת בכל פעם.

כדי להקל על קוליק בכליות ובכבד, מותר להגדיל את קצב האורולסאן הרגיל פי 2.

התרופה נלקחת לפני הארוחות בתדירות של 3 פעמים ביום למשך 5-7 ימים, מחלה כרונית דורשת טיפול ממושך יותר ויכול להימשך עד חודש.

  • בקשה לילדים

לטיפול בילדים קטנים סירופ מתאים, מומלץ לשימוש מגיל שנתיים, מותר להשתמש בטיפות מגיל 7 ולאחר 14 שנים - כמוסות.

אורולסן יכול לפגוע באותם ילדים הסובלים מהתקפים, ולכן הורים צריכים לדבר על כך עם הרופא.

מנת יתר

במקרה של מנת יתר עלולים להופיע סימפטומים הגלומים בהרעלה: בחילה, חולשה, סחרחורת. אמצעים המשמשים בדרך כלל לשיכרון יעזרו להסירם: שתיית הרבה מים, פחם פעיל .

אינטראקציות עם תרופות אחרות

האינטראקציה של אורולסן עם תרופות אחרות לא נחקרה.

תנאי אחסון

התרופה מאוחסנת במקום שאינו נגיש לתינוקות, אינו חשוף לאור שמש ישיר, בטמפרטורה שלא תעלה על + 25 ° C. הסירופ שנפתח ניתן לשימוש במשך 4 שבועות, כל הזמן הזה צריך להיות במקרר.

חיי מדף

טיפות וסירופ נשמרים למשך שנתיים, כמוסות  -  3 שנים.

אנלוגים

ישנם אנלוגים רבים באורולסן במונחים של תכונות כימיות ומבניות בסיסיות. אלו תרופות כאלה:

  • kanefron  - זמין בצורה של טבליות, טיפות. הוא עשוי מתמציות עשבי מרפא: קנטאורי, רוזמרין, שורש אהבה;
  • ציסטון  - טבליות, המשלבות צמחי מרפא פעילים ביולוגיים ואלמנטים כימיים, התרופה לא רק מקלה על דלקת, עווית, אלא גם ממיסה אבנים, היא חומר משתן טוב;
  • פיטוליסין  - נמכר בצורת עיסה להכנת השעיה, בעל השפעה אנטי מיקרוביאלית, משכך כאבים, משתן. משתמשים בו בצמחי מרפא רבים, כולל קליפות בצל, עלי ליבנה, שורשי פטרוזיליה, זנב שדה, קשקשי ציפור, שמנים של צמחים רבים.

ביקורות

לתכשירים אורולוגיים צמחיים, על פי ביקורות רבות, יש השפעה טיפולית של ממש: משכך כאבים, מפחית דחף להשתמש בשירותים ומקצר את תקופת ההחלמה. Urolesan נקבע לעתים קרובות על ידי רופאים עבור דלקת שלפוחית השתן ובעיות אחרות של מערכת השתן, מכיוון שהם בטוחים בהשפעתה הטיפולית, הם דאגו לכך בפועל.

קבוצה פרמקולוגית

Диуретическое средство растительного происхождения
Желчегонные средства и препараты жёлчи
Спазмолитические средства

השפעה פרמקולוגית

Спазмолитические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אורולסן לדלקת שלפוחית השתן אצל נשים וגברים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.