Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטרסאונד באורולוגיה

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

אולטראסאונד היא אחת משיטות האבחון הנמצאות ביותר ברפואה. באורולוגיה, אולטראסאונד משמש לאיתור שינויים מבניים ותפקודיים באיברים האורגניים. בעזרת אפקט דופלר - echodopplerography - שינויים המודינמיים באיברים ורקמות מוערכים. תחת פיקוח של אולטרסאונד, ניתוח פולשנית מינימלית מבוצעת. בנוסף, השיטה משמשת עם התערבויות פתוחות כדי לקבוע ולהקליט את הגבולות של המוקד הפתולוגי (echography intraoperative). חיישני אולטראסאונד מעוצבים בצורה מיוחדת לאפשר להנחות אותם דרך הפתחים הטבעיים של הגוף, כלים מיוחדים במהלך לפרוסקופי, nephro- ו ציסטוסקופיה במערכת בטן השתן (טכניקות אולטרסאונד פולשני או התערבותית).

היתרונות של אולטראסאונד כוללים את זמינותו, תוכן מידע גבוה עם רוב מחלות אורולוגיות (כולל מצבי דחוף), נזק עבור חולים ואנשי צוות רפואי. בהקשר זה, אולטראסאונד נחשב שיטת סינון, נקודת המוצא של אלגוריתם החיפוש האבחון לבדיקה אינסטרומנטלית של חולים.

בארסנל של הרופאים יש מכשירי אולטרסאונד שונים (סורקים) המסוגלים לשחזר שתי תמונות תלת מימדיות של איברים פנימיים בקנה מידה אמיתי על ידי מאפיינים טכניים.

רוב מכשירי האבחון הדיגיטליים המודרניים פועלים בתדרים של 2.5 עד 15 מגהרץ (תלוי בסוג החיישן). חיישנים Ultrasonic בצורת הם ליניארי הסעה; הם משמשים עבור transcutaneous, transvaginal ו transrectal מחקרים. עבור שיטות התערבות קולי, מתמרים של סוג רדיאלי של סריקה משמשים בדרך כלל. חיישנים אלה יש צורה של גליל בקוטר שונה אורך. הם מחולקים נוקשה וגמישה המשמש לביצוע איברים או חללים של הגוף הן באופן עצמאי על ידי כלים מיוחדים (endoluminal, transurethral, אולטרה סאונד תוך גולגולתי).

ככל שתדירות האולטראסאונד גבוהה יותר עבור המחקר האבחוני, כך גדלה יכולת החדירה והפחות חודרת. בהקשר זה, מומלץ להשתמש בחיישנים בתדר של 2.0-5.0 MHz לחקירת איברים עמוקים, ולסריקה של שכבות פני השטח ואיברים הממוקמים על פני השטח, 7.0 MHz או יותר.

עם אולטראסאונד, רקמות הגוף על echogram בקנה מידה אפור יש echomolarities שונים (echogenicity). רקמות של צפיפות אקוסטית גבוהה (hyperechoic) על המסך של המסך נראה בהיר יותר. הצפיפות - הצפיפות מתוארים כמבנים מתואמים בבירור שמאחוריהם נקבע צל אקוסטי. היווצרותו בשל השתקפות מלאה של גלים קולי מן פני השטח של האבן. רקמות של צפיפות אקוסטית נמוכה (hypoechoic) מופיעות כהה על המסך, ותצורות נוזלים כהים ככל האפשר - הד שלילי (אנכוגני). זה ידוע כי האנרגיה של הקול חודר לתוך המדיום נוזלי כמעט ללא הפסד הוא מוגבר כאשר עובר דרכו. לפיכך, הקיר של המבנה הנוזלי הממוקם קרוב יותר חיישן יש פחות echogenicity, ואת הקיר הדיסטלי של היווצרות נוזלי (יחסית חיישן) יש צפיפות אקוסטית מוגברת. בדים מחוץ להיווצרות הנוזל מאופיינים בצפיפות אקוסטית מוגברת. המאפיין המתואר נקרא אפקט של הגברה אקוסטית ונחשב לתכונה דיפרנציאלית, המאפשרת לאתר מבנים נוזליים. בארסנל של רופאים יש סורקי קולי מצויד עם מכשירים המסוגלים למדוד את הצפיפות של רקמות בהתאם התנגדות אקוסטית (densitometry קולי).

וסקולריזציה והערכת פרמטרים של זרימת הדם מתבצעים בעזרת דופלרוגרפיה אולטראסאונד (UZDG). השיטה מבוססת על תופעה פיזית שהתגלתה בשנת 1842 על ידי המדען האוסטרי א דופלר וקיבל את שמו. אפקט דופלר הוא כי תדר האות קולי כאשר הוא משתקף אובייקט נע להשתנות משתנה ביחס למהירות התנועה לאורך ציר ההתפשטות של האות. כאשר האובייקט נע לכיוון החיישן שיוצר פולסים קולי, תדירות האות משתקף מגביר. להיפך, כאשר אות מחפץ מחיקה משתקף, הוא פוחת. לכן, אם קרן קולית פוגש אובייקט נע, אז אותות המוחזרים שונים בתרכובת תדר מן תנודות שנוצר על ידי חיישן. על ידי הפרש תדירות בין האות המוחזר ונשלח, ניתן לקבוע את מהירות התנועה של האובייקט תחת מחקר בכיוון מקביל לנתיב של הקורה קוליים. את התמונה של כלי הוא מכן על גבי בצורת ספקטרום צבע.

כיום, אולטראסאונד תלת מימדי נעשה בשימוש נרחב בפועל, מה שמאפשר לקבל תמונה volumetric של האיבר תחת מחקר, כלי שלה ומבנים אחרים, אשר בהחלט מגדיל את יכולות האבחון של קולי.

אולטרסאונד תלת מימדי עורר טכניקת אבחון חדשה עבור טומוגרפיה אולטרסאונד, המכונה גם Multi-slice (Multi-Slice View). השיטה מבוססת על אוסף של מידע רב שהושג עם אולטרסאונד תלת מימדי, ופירוק נוסף שלה לתוך חלקים עם שלב נתון בשלושה מטוסים: צירית, sagittal ו עורקי הלב. התוכנה מבצעת עיבוד של מידע ומציגה תמונות בדרגות של אפור בקנה מידה עם איכות דומה לזו של הדמיית תהודה מגנטית (MRI). ההבדל העיקרי בין טומוגרפיה אולטראסאונד לבין המחשב הוא היעדר צילומי רנטגן ובטיחות מוחלטת של המחקר, אשר הופך חשוב במיוחד בהתנהגותו אצל נשים הרות.

אילו בדיקות נדרשות?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.