Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עובדות שימושיות על מבנה כף הרגל

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כדי לקבל רגליים בריאים, חשוב מאוד לדעת את המבנה שלהם. על מבנה כף הרגל יש עובדות מעניינות רבות שיעזרו לך לטפל בבריאות שלך ולהימנע מחלות רבות, כמו גם עומס יתר על הרגליים.

עובדות שימושיות על מבנה כף הרגל

עצבים הממוקמים בכפות הרגליים

קצות העצבים, הממוקמים בכפות הרגליים, מאפשרים לשרירים להעביר אותות לחלקים שונים של המוח. הודות לעצבים מועברים דחפים מכאיבים, מאדם זה מרגיש כאב ברגליים.

ברגל יש 4 עצבים שמבצעים את התפקידים המובילים. הם ממוקמים באזור השוקה, ליד השוקה ובמעמקים הסמוכים לה, וגם ליד העגל.

כאשר העצבים ברגל הופכים מודלק מעוות, הרגל היא כואבת מאוד. גורם לגירוי העצבים - לחץ מנעליים לא נוחות, תנוחה מביכה, לחץ על הרגליים מטיפוס קבוע, הליכה או ישיבה בישיבה הלא נכונה.

עצבים יכולים להיות מגורה ו לחצה מ גרביים הדוקים מדי, גרביים גרב אלסטי וחומרים סינתטיים. על הרגליים יש נפיחות, עצבים מזה הם מגורה עוד יותר את הרגל הוא מאוד כואב.

כדי לשמור את העצבים ברגליים מפני דלקת, אתה צריך ללבוש נעליים נוחות, גרביים עשויים בד טבעי, גרביים נוחים בגודל, הימנעות ארוכת או יושב.

גידים של גידים

לגידים יש תפקיד חשוב מאוד - הם משמשים כעוגני שרירים לעצמות. הגידים של כף הרגל נראים כמו סיבי צבע בהיר, שהם חזקים כמו קו גמיש מאוד. בגלל תכונה זו, הם יכולים למתוח כאשר שריר הרגליים נמתח. אבל עם המאפיין הזה של סיבים אתה צריך להיות זהיר מאוד: כאשר הגיד מותח יותר מדי, זה מאוד כואב.

אז הגוף יכול להגיב עם דלקת של גיד.

רצועה של כף הרגל

חבורות עבות הרבה יותר מגידים, אבל הם לא כל כך גמישים, הם לא למתוח כל כך טוב. אבל הם גמישים. הרצועות משמשות לתמיכה במפרק בתנוחה מסוימת, לתת לו כוח ותמיכה. רצועות לחבר את העצמות אחד עם השני בעזרת המפרקים.

אם הרגל פגומה, למשל, פציעה, הלם, מצב מביך, הרצועה יכולה להיות מתוחה או קרועה, וזה מאוד כואב.

לכן, ההבדל בין מיתרים ומפרקים הוא שהרצועות מקשרות רק עצמות אחת עם השנייה, וגידים - עצמות ושרירים. הרצועות עבות יותר, והגידים דקים יותר.

עוד עובדות על מיתרים וגיידים

שתי הרצועות והגידים של הרגל מורכבים מסיבי קולגן, שהם די גמישים ועמידים. במצב של קולגן, זה תלוי עד כמה גמיש וגמיש את הרקמות שבו קולגן זה. אם סיבי הקולגן ניזוקו, אז השרירים, הרצועות והגידים לא יהיו גמישים, אבל יהיו חלשים, איטיים, האדם לא ישרת היטב את הרגליים.

Bunches ו tendons יכול להיות עמיד יותר (אם אתה הרכבת להקשיח) ופחות חזקה (אם אתה בישיבה או כבר בגיל). אם הרצועות והגידים דקים, אז הם לא יכולים להיות חזקים כמו אלה עבים יותר.

trusted-source[1], [2], [3]

מהם הגידים

הם באים בכמה צורות, כל אחד עם השם שלו. לדוגמה, גיד אכילס הוא הגדול ביותר. הוא שולט על תנועת כף הרגל בעת הליכה, לרוץ או אפילו להזיז את הרגליים.

הוא מאובטח מן העקב העצם שריר התלת ראשי באזור השוק. גיד זה הוא כמו חבל, כאשר אדם רוצה לעלות על קצות האצבעות. ואז חוזים שרירי התלת-שרירי, וכוח המתיחה מזיז את הגיד לכיוון כף הרגל. האדם עולה על הגרביים.

הגידים של השרירים מחוברים לעצמות הפלנקס, וכאשר אתה מתכופף או משחרר את בהונותיך, זה נעשה דרך הגידים. הם מחברים את עצמות הפלנגות והעצמות על הבלעדית. גיד אחר משמש להתכופף ולכופף את הרגל. זה נקרא גיד של שריר tibial הקדמי.

ישנם גידים המשמשים להפוך את הרגל פנימה והחוצה. הם מחברים של שתי עצמות - שריר פיברי ארוך ואחד קצר.

גידול ביומכניקה להפסיק

סחוס הוא רקמה צפופה כי יש את המאפיין של כיסוי ראש העצם במיקום של המפרק. הסחוס נראה כמו חתיכת עצם לבנה על ראשה.

הסחוס מספק תנועה חלקה לכף הרגל וחלקים אחרים של הגוף, כי כאשר העצם הוא שפשף את העצם, הסחוס נותן אפקט הזזה. הם להגן על העצמות מפני דלקת, כאשר העצמות לשפשף אחד נגד השני, כי הם ממלאים את התפקיד של מחיצה ביניהם.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

קפסולות משותפות

עצמות כף הרגל מחוברות ברצועות, חלקן מסייעות לקפסולות המפרקים להיות חזקות יותר, קבועות במיקום מסוים. הקפסולה המשותפת היא שק קטן, סגור בחוזקה. בתוך שקיק זה הוא נוזל שבו הסחוס של המפרקים הוא רטוב כדי להפחית את החיכוך ביניהם. נוזל זה נקרא סינוביאלי.

מבנה מפרקי כף הרגל

המפרקים הם קבוצה של עצמות המתחברות זו לזו. כאשר המפרק מנותק, זוהי תופעה מכאיבה מאוד. ללא סיוע רפואי לא יכול לעשות. המפרקים משמשים כדי להבטיח כי אדם יכול לנוע בכל כיוון, כל חלק של הגוף שלו, שבו יש עצמות, כולל הרגליים.

קרסול

הקרסול הוא אחד המפרקים החשובים והגדולים של כף הרגל. הוא מחבר את כף הרגל והרגל של כף הרגל. כאשר קרסול הוא מעוות או טראומה, אדם סובל כאב חמור, הוא אינו מסוגל ללכת. אם הקרסול פגום, רגל אחת לא יכולה לדרוך עליה, והמשקל מועבר לרגל בריאה. האדם מתחיל לצלוע.

אבל במצב זה עדיף לא ללכת בכלל, שמירה על הרגל במצב רגוע כדי להפחית את העומס על הקרסול. ולקבל עזרה רפואית מטראומה. אחרת, התנועות המכאניות של שתי הרגליים יהיו שגויות ויהוו איום על האורגניזם כולו.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

מפרק תת-סיבי

מפרק זה משתרע מן המפרק של העקב אל עצם הטלית של הרגל ומשמש כדי לאפשר לרגל לנוע פנימה והחוצה. התנועות האלה נקראות פרונגציה. אם ההכתרה שבורה, אז הרגל מקבל עומס נוסף, הוא מאיים לשבור את האיזון ואת העקירה.

מפרק טחון ו-תת-קרקעי

המפרקים האלה קשורים מאוד זה לזה. הם יכולים להחליף אחד את השני לעבודה, במילים אחרות - לפצות אחד את השני של תנועות. המפרקים משמשים כדי לאפשר לאדם לבצע תנועות מורכבות ברגליו. לדוגמה, ריקוד מורכב או היאבקות, או הליכה על חבל.

כאשר המפרקים לעתים קרובות להחליף אחד את השני, הם לבושים, דפורמציה של כף הרגל מתרחשת. לכן חשוב מאוד לתת המפרקים לנוח במאמץ פיזי חזק לתת מנוחה.

פלוס פלוס

ישנם חמישה מפרקים על כל אצבע. הם מחברים את ראשי העצמות עם הפלנגות של הבהונות. מפרקים אלה הם כבדים מאוד, כי יש להם את המשקל של הגוף כולו. לכן, הם פגיעים מאוד, במיוחד זיהומים ומחלות שונות כגון דלקת פרקים, radiculitis, פוליארתריטיס, גאוט.

עצמות ברגל

כף הרגל מדהימה בכך שהיא מכילה ¼ של העצמות הנמצאות בכל חלקי הגוף. לא פחות או יותר מהם, מתוכם 26 עצמות הן שתי הגדולות - המדיאליות והצדדיות. לעתים רחוקות, אבל זה קורה כי לאדם יש כמה עצמות קטנות נוספות, למעט בסיסי 28-i. הם נקראים עצמות נוספות. לעתים נדירות הם גורמים לכל עיוות, ולכן הם בטוחים.

המפרקים, העצמות, הסחוסים, הרצועות, הגידים, העצבים הם חלקים של כף הרגל, את המיקום ואת המאפיינים שבהם אתה צריך לדעת. אז אדם שולט בתנועותיו והוא יכול למנוע פציעות מיותרות ומחלות.

trusted-source[18], [19], [20], [21]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.