Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפות עיניים לגלאוקומה וללחץ העין

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

טיפות עיניים לגלאוקומה הן תרופות שיכולות לעצור את המחלה, דבר שיוביל לאובדן ראייה. שקול תרופות יעילות עבור גלאוקומה, את הכללים לשימוש שלהם ואת האינדיקציות לשימוש.

גלאוקומה היא מחלה אופטלמולוגית, ללא טיפול הולם, מובילה לעיוורון מוחלט. גלאוקומה יכולה להופיע בצורה כרונית, במקרה זה, הנגע מלווה בעלייה מתמדת בלחץ תוך עיני ובזרימת נוזלים תוך-עיניים לקויה. זה מוביל לפיתוח פגמים של עצבים אופטיים.

הגורם העיקרי לגלאוקומה הוא לחץ תוך עיני מוגבר. לכן, השלב העיקרי של הטיפול הוא הפחתת לחץ העין לרמות נורמליות. אם זה לא נעשה, אז אתה יכול לקבל עיוורון חשוכת מרפא עקב מותם של עצבים אופטיים. טיפות עיניים עם גלאוקומה לעזור להפחית את הלחץ לעצור את ההרס של עצבים אופטיים. על פי הנתונים הרפואיים, כ -3% מהאנשים סובלים מגלאוקומה, וב -15% מהעיוורים, הגלאוקומה גרמה לעיוורון. אנשים מעל גיל 40 הם נטייה למראה המחלה, אבל גלאוקומה מולדת ונוער יכול להתרחש גם.

לטיפול במחלה באמצעות תרופות אלה:

 • טיפות עיניים כדי לשפר את זרימת הנוזל בתוך העין

אלו הן תרופות cholinomimetic, אשר משפיעים לטובה על יצוא טבעי של נוזל ביעילות להפחית את תוך עיני. לטיפול באמצעות תמיסה של חומצה הידרוכלורית ופילוקרפין. טיפות עיניים על בסיס cholinomimetics כגון Carboholin ו aceclidine משמשים רק על מרשם, כפי שהם גורמים למספר תופעות לוואי. קבוצה זו של תרופות כוללת תרופות חדשות: Travoprost ו Latonoprost, הם למעשה להגדיל את זרימת הנוזל דרך דרכים נוספות של העין.

 • טיפות כדי להפחית את הייצור של נוזל intraocular

הקבוצה השנייה של תרופות לכלול טיפות עיניים antihypertensive, אשר כוללים פתרון Betaxolol, Timolol זכר, Proxodalol, Dorzolamide hydrochloride ואחרים. Timolol זכר, המשמש לטיפול בכל סוגי גלאוקומה, הוא פופולרי. ההכנות לחומר זה מיוצרות תחת השם: ארוטימול, אוקומד, אופטן-טימולול. Proxdolol, אשר צריך להיות להחדיר 2-3 פעמים ביום, יש יעילות דומה. כדי להפחית באופן יעיל לחץ תוך עיני, תרופות עם חומרים פעילים רבים משמשים, אשר לא רק לנרמל את הלחץ, אלא גם להפחית את הייצור של נוזל תוך עיני. זה סוג של שילוב תרופות כוללים: פוליקרפין, פרוקסודול, Pilocarpin, Latanoprost, Fotil ואחרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

סיווג ATC

S01E Противоглаукомные препараты и миотики

אינדיקציות לשימוש בטיפות עיניים בגלאוקומה

אינדיקציות לשימוש בטיפות עיניים בגלאוקומה מבוססות על המאפיינים הטיפוליים של התרופות. טיפות עיניים לגלאוקומה הן אחת השיטות החשובות ביותר לטיפול שמרני. טיפות מאפשרים לך להפחית ולשמור על לחץ תוך עיני תקין. עלייה בלחץ של כרוני הטבע יכול להוביל ניוון של עצבים הראייה ואת אובדן מוחלט של חזון.

 • טיפות עבור גלאוקומה שנקבעו לטיפול באטרופיה עצבית אופטית, אשר אחראי על ראייה רגילה. כאשר ניוון העצבים האופטיים נראה חזון פריפריאלי, התמונה הופכת צרה או מנהרה. אחרי זה מגיע עיוורון מוחלט.
 • ישנם מעל אלף סיבים של עצב הראייה, שחלקם מתים עקב לחץ תוך עיני מוגבר. השימוש בטיפות עוזר להפחית את הלחץ בגלאוקומה בשלבים הראשונים. אבל יש צורך להחיל טיפות רק לפי לוח הזמנים של הרופא.

יש צורך להתחיל בטיפול ולהחיל סמים על הסימפטומים הראשונים של גלאוקומה. בשל עיכוב או שכחה של חולים, המחלה מתחילה להתקדם, מה שמוביל למוות מהיר של סיבי עצב הראייה. יש להחיל טיפות רק לאחר התייעצות עם רופא העיניים, אך ורק על פי הוראות ההכנה, עם בדיקה ומדידה קבועים של לחץ תוך עיני. זה ישמור חזון ברור במשך שנים רבות.

trusted-source[5], [6], [7]

טופס שחרור

צורת שחרור התרופות לטיפול בגלאוקומה היא בעיקר טיפות. המוזרות של צורה זו היא כי לאחר החדרת הם חודרים במהירות עצבים אופטיים יש אפקט טיפולי. טיפות בעדינות לטפל בעין, להגן מפני אדמומיות ויובש. תרופות לגלאוקומה מיוצרות בבקבוקים נוחים שהופכים את תהליך הטיפול לא רק יעיל, אלא גם נוח.

trusted-source[8], [9]

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של טיפות עיניים בגלאוקומה היא תהליך המתרחש עם התרופה לאחר החדרה. שקול פרמקודינמיקה באמצעות דוגמה של טיפות עיניים Isopto ®-קרפין.

טיפות הן תרופות אנטיגלאוקומה, המעוררות קולטנים מוסקריים שרירים חלקים. התרופה פועלת על בלוטות העיכול, העיכול ואת הסימפונות, כמו גם בלוטות הפרשת חיצוניים. טיפות לגרום התכווצות שרירים, אשר יש השפעה טיפולית על העבודה של עצבים אופטיים. אם טיפות להיכנס, הם יכולים לגרום לבעיות עם מערכת העיכול ולגרום סחרחורת.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

פרמקוקינטיקה

הפרמקוקינטיקה של טיפות עיניים בגלאוקומה הן תהליכי קליטה, הפצה והסרה של התרופה. שקול תהליכים אלה על הדוגמה של התרופה Isopto ®-karpin. כאשר משתמשים בטיפות לטיפול בגלאוקומה או לחץ דם עיני, 30-40 דקות לאחר החדרה, הלחץ התוך עיני מופחת ב -25%. ההשפעה המרבית מתרחשת לאחר 2 שעות ונמשכת 4-8 שעות. טיפות עיניים יש שחרור ממושך של פילוקרפין, אשר מבטיח את התחזוקה של לחץ תוך עיני ברמה נורמלית במהלך היום.

התרופה מופרשת על ידי הכליות, נמצא בשתן כמו מטבוליטים ללא שינוי. טיפות אינן נספגות בשק הלחמית ואין להן השפעה כללית. בטיפול של גלאוקומה סגירת זווית, טיפות לצמצם את התלמיד ולגרום עקירה של הקשתית.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

שמות של טיפות עיניים עבור גלאוקומה

שמות של טיפות עיניים עבור גלאוקומה מאפשרים לבחור את התרופה המתאימה ביותר, כדי למצוא סקירות של חולים אחרים על התרופה שנבחרה, או כדי למצוא אנלוגים. כל טיפות הגלאוקומה נבדלות על ידי מנגנון הפעולה היפוטנסיבית.

 1. תכשירים לשיפור זרימת הנוזל התוך עיני

בקטגוריה זו הם טיפות Xalatan עם latanoprost מרכיב פעיל, Isopto ®-קרפין עם hydocchloride פילוקרבין, פוליקרפין אופטן, פוליקרפינים הידרוכלוריד, פוליקרפין, Travatan. לטיפול בגלאוקומה, ניתן להשתמש בפתרון של 1% של פילוקרבין הידרוכלוריד עם מתילצלולוזה. טיפות לגרום התכווצות חדה של התלמיד, אשר מוביל חזרה של הקשתית מזווית הקשתית איריס. זה מאפשר לנוזל עיניים לזרום בחופשיות דרך מערכת הניקוז של העין ולהפחית את הלחץ. מנגנון זה של התרופה הוא מאוד חשוב בטיפול של גלאוקומה סגירת זווית. העדר סמים הוא אפקט אנטי-היפרטנסיבי לטווח הקצר, אשר נמשך במשך 6 שעות.

מאז טיפות עבור יצוא של נוזל תוך עיני לגרום מיוזה, התכווצות התלמיד נמשכת לאורך כל משך התרופה. זה מוביל לצמצום של שדה הראייה, בגלל זה, אובייקטים לאבד את קווי המתאר הברורים שלהם. עם שימוש ממושך, טיפות עיניים עם גלאוקומה לגרום דרמטיטיס ודלקת אלרגית אלרגית. אם טיפות כאלה משמשות את המטופלים הצעירים, זה יכול להוביל לקרע ברשתית.

טיפות עיניים עבור זרם של נוזל תוך עיני מחולקים לקבוצות פרמקולוגיות:

 • Cholinomimetics הם חומרים של סינתטי (carbachol) ו צמח (pilocarpine) מוצא. הפעולה של חומרים מכוונת לצמצום של התלמיד, אשר מפחית את הלחץ ומשפר את יצוא. תרופות Cholinomimetic יעילים עבור גלאוקומה סגירת זווית.
 • פרוסטגלנדינים - תרופות עם מרכיב פעיל זה שומרות על פעילותן במשך 24 שעות. טיפות ניתן להשתמש כדי לטפל בגלאוקומה זווית פתוחה, אבל לגרום לתופעות לוואי בצורת נפיחות, שריפת בעיניים ואדמומיות של הממברנה הרירית.
 • Sympathomimetics - חומרים משפיעים לא רק על עצבי הראייה, אלא גם על מערכת העצבים. לגרום ללחץ דם מוגבר, הפרעות בקצב הלב, האדמומיות של הממברנה הרירית.
 1. תרופות כדי להפחית את היווצרות של הומור מימית

טיפות עיניים מגלאוקומה עשויות להכיל מעכבי פחמימות אנהידראז, אגוניסטים α2-adrenoreceptor, וחוסמי β-adrenergic. טיפות פופולריות מקבוצה זו: Azopt, Betoptik, Truzopt, Timolol, Arutimol, Niolol, Ocuril, קוזימולול ועוד. טיפות כדי להקטין את היווצרות הומור מימית הוא התווית לשימוש ניוון הקרנית, bradyarrhythmias, coneritant יבש keratitis, וכן אסתמה הסימפונות.

ההכנות להפחתת הייצור של נוזל מימי מחולקות לקבוצות הפרמקולוגיות הבאות:

 • מעכבי אנהידראס פחמן - בקבוצה זו של תרופות הם trusopt ו azopt חומרים. רכיבים לחסום את האנזימים של הגוף הרירי.
 • β חוסמי הם החומרים הפעילים העיקריים timolol ו proxodol. טיפות הם התווית לשימוש בחולים עם הפרעות קצב לב ומחלות בדרכי הנשימה.
 • אגוניסטים α 2-adrenoreceptor הם בקטגוריה זו של החומר: brimonidine ו clonilin, כלומר, clonidine. התכונה של רכיבים אלה היא לשפר את זרימת הנוזל ולצמצם את הייצור שלה.
 1. תרופות משולבות

טיפות להפחית את הייצור של הומור מימית ולעזור לשפר את יצוא. טימפילו, Fotil ו Fotil פורטה טיפות מתאימות לטיפול בגלאוקומה. מונה על ידי רופא עיניים ומוסר על ידי מרשם רפואי.

אסטרטגיית טיפול טיפולית יעילה לגלאוקומה מבוססת על ההשפעות על: לחץ תוך עיני מוגבר, הפחתת vospospasm ו זלוף, כמו גם הבטחת neuroprotection נורמלי. גישת הטיפול תלויה בגורמי הסיכון להתפתחות הגלאוקומה. טיפות עיניים לגלאוקומה הן תרופות מרשם שרק רופא יכול לרשום. שימוש עצמי בסמים הוא התווית, שכן זה יכול להוביל לתופעות לוואי בלתי מבוקרות.

trusted-source[27]

Xalatan עבור גלאוקומה

Xalatan טיפות עיניים עבור גלאוקומה היא תרופה יעילה עם latoprost מרכיב פעיל, שהוא אנלוגי סינתטי של prostaglandin. מנגנון הפעולה של התרופה מבוסס על הפחתת לחץ תוך עיני על ידי הגדלת זרימת הנוזל מהעין. ההשפעה של התרופה נצפתה 3-4 שעות לאחר השימוש, ואת ההשפעה הטיפולית המקסימלית לאחר 8-10 שעות. טיפות לא משפיעות על תפקוד הנשימה, הפרמטרים של זרימת הדם תוך עיני ואת מערכת הלב וכלי הדם.

 • טיפות משמשות לטיפול בלחץ תוך עיני מוגבר, בגלאוקומה של זווית פתוחה, ובטיפול בלחץ תוך עיני מוגבר. השתמש בתרופה רק על מרשם. חולים מבוגרים הם רשם ירידה אחת פעם ביום. התרופה מומלץ להחדיר בזמן השינה.
 • תופעות לוואי של Xalatan מופיעות כמו hyperemctual hypercomia מינית, תגובות אלרגיות, פריחות בעור. במקרים נדירים, התרופה גורמת לשחיקה מדויקת של אפיתל ועלייה פיגמנטציה איריס.
 • טיפות עיניים הן התווית לשימוש תגובות אלרגיות על מרכיבי התרופה. במהלך ההריון, ניתן להשתמש ב- Xalatan אם היתרונות הפוטנציאליים של השימוש בו גבוהים מהסיכונים האפשריים לעובר ולתהליך הלידה. טיפות לא מומלץ לשימוש במהלך ההנקה.
 • כאשר טיפות מנת יתר לגרום hyperamia הלחמית גירוי קל של הקרום הרירי של העין. במקרים נדירים, התרופה גורמת בחילות, הקאות, הזעה מוגזמת, סחרחורת, כאב בבטן. טיפול יתר במינון יתר.
 • Xalatan הוא שוחרר 2.5 מ"ל בקבוקונים עם פתרון 0.005% של latanoprost. חנות התרופה צריכה להיות במקום חשוך בטמפרטורה של 2 עד 8 מעלות. לאחר שנפתח, הבקבוק יכול להיות מאוחסן לא יותר מ 30 ימים ורק בטמפרטורת החדר.

מינון ומינהל

שיטת הניהול והמנה של טיפות עיניים בגלאוקומה נבחרות על ידי הרופא המטפל לאחר אבחנה מלאה של המחלה. המינון תלוי בהרכב של התרופה. לכן, כמה טיפות עשוי להיות prescribed להיות להחדיר 2-3 פעמים ביום, 1-3 טיפות, אבל תרופות חזקות יותר שנקבעו עם מינון נמוך יותר, 1 טיפה לא יותר מפעם אחת ביום.

ההשפעה הטיפולית של השימוש בסמים נצפתה מהיום הראשון של השימוש. תכונה של טיפות עיניים עבור גלאוקומה היא כי הם צוברים תכונות מרפא שלהם, אשר מאפשר לשמור על לחץ תוך עיני ברמה נורמלית גם לאחר הפסקת החדרת. שמירה על לחץ תוך עיני בתוך גבולות רגילים מאפשרת לך לרפא גלאוקומה ולהיפטר מבעיות עם אובדן ראייה.

trusted-source[28], [29], [30], [31]

שימוש בטיפות עיניים לגלאוקומה במהלך ההריון

השימוש בטיפות עיניים בגלאוקומה במהלך ההריון אפשרי רק לאחר אישור הרופא המטפל. לאחר החדרת העיניים, חלק ממרכיבי התרופה חודרים לזרם הדם. חומרים פעילים דרך השליה יכולים להיכנס לגוף העובר, ובמהלך ההנקה - דרך החלב. כל זה מצביע על כך שגלאוקומה במהלך ההריון היא מחלה מסוכנת מאוד, אשר הטיפול בה צריך להתבצע תחת פיקוחו של רופא. אבל למרבה המזל, גלאוקומה אינה מתרחשת לעיתים קרובות אצל נשים בגיל הפוריות. אם המחלה מופיעה, טיפות משמשות לטיפול. הסכנה העיקרית היא כי כיום אין נתונים מהימנים על ההשפעה של טיפות על התפתחות תוך רחמית העובר.

שקול את התרופות הנפוצות ביותר עבור גלאוקומה שאינן בטוחות במהלך ההריון:

 • חוסמי בטא - טיפות עיניים מקבוצה זו הן מסוכנות בשלבים המוקדמים של התפתחות העובר, ולכן הם אסורים בהחלט לשימוש בשליש הראשון של ההריון. אם אישה משתמשת בטיפות חוסמי בטא בסמסטר השני והשלישי של ההריון או במהלך ההנקה, זה יכול לגרום לירידה בקצב הלב וירידה ברמות הסוכר בדם אצל התינוק. בנוסף, טיפות יכול לגרום הפרה של הצירים הטבעיים של הרחם, וזה מסוכן מאוד במהלך ההריון.
 • Miotiki - להוביל להפרות של התפתחות העובר בטרימסטר הראשון של ההריון. במהלך ההנקה, הם גורמים חולשה וחום אצל הילד, במקרים נדירים לגרום חולשה שרירים.
 • מעכבי אנהידראז פחמן - טיפות עם חומר זה נחשבים בטוחים עבור הילד שטרם נולדו. אבל אם האם לעתיד משתמשת בטבליות עם מעכבי פחמימות אנהידראס עבור גלאוקומה, זה מוביל להתפתחות של הפרעות מולדות אצל התינוק.
 • פרוסטגלנדינים - עלולים לגרום ללידה מוקדמת. אם הטיפות משמשות במהלך ההנקה, הן מופרשות בחלב אם וגורמות לתופעות לוואי אצל הילד.

במקרה של גלאוקומה במהלך ההריון וההנקה, מומלץ להימנע מכל תרופה. הרופא חייב לבחור את הבטוחה ביותר לבריאות של האם לעתיד ואת הילד שלה דרכים להפחית לחץ תוך עיני. אם הטיפות עדיין בשימוש, מומלץ להחדיר מנות נמוכות כדי למנוע תופעות לוואי אפשריות. גלאוקומה אינה משפיעה על ההריון וההריון, אך טיפות המשמשות לטיפול בטיפות בגוף האם יכולות להוביל לתופעות לוואי לא רצויות.

התוויות נגד השימוש בטיפות עיניים בגלאוקומה

התוויות נגד השימוש טיפות עיניים בגלאוקומה מבוססים על הרכב של התרופה ואת הפעולה של החומרים הפעילים שלה. טיפות הם התווית לשימוש במקרה של רגישות יתר של מרכיבי התרופה, עם החמרות של אסתמה הסימפונות, מצב לאחר פעולות אופתלמולוגיות עם רמה גבוהה של סכנה של ניתוק הרשתית.

טיפות עיניים בגלאוקומה מונחות על מנת להחדיר מחלת ריאות כרונית, אי ספיקת לב, הלם קרדיוגני, ברדיקרדיה בסינוסים. תרופות רבות אינן מומלצות לשימוש במהלך ההריון, הנקה וטיפול בגלאוקומה בחולי ילדים.

trusted-source[24], [25], [26]

תופעות לוואי של טיפות עיניים עבור גלאוקומה

תופעות הלוואי של טיפות עיניים בגלאוקומה מתרחשות עקב אי ציות לכללי השימוש והמינון של התרופה. לרוב, טיפות לגרום לכאבי ראש באזורים periorbital וזמני, עוויתות, ראייה מטושטשת, קריעה, דרמטיטיס עפעפיים, ועוד. אם התרופה נכנסת פנימה, זה גורם להזעה, בחילות, צמרמורות, כאבים בבטן, קשיי נשימה, לחץ דם גבוה והשתנה תכופה.

 • למרות תופעות הלוואי הנ"ל, הטיפות נסבלות היטב. התרופה גורמת לסימפטומים של גירוי מקומי: דלקת הלחמית, ירידה ברגישות הקרנית, הפרעות חזותיות, קרטיטיס, דלקת פרקים.
 • בחלק מהחולים, טיפות עיניים גורמות לתגובות שליליות לב וכלי דם: הפרעות במחזור הדם, ברדיקרדיה, הפרעות בקצב הלב, אי ספיקת לב ועוד.
 • טיפות עיניים גורמות לתופעות שליליות מצד מערכת הנשימה. התרופה יכולה לעורר ברונכוספזם, קוצר נשימה וכישלון נשימתי.
 • עם שימוש ארוך טווח טיפות לגרום עייפות, כאבים בחזה, פריחה מקומית ו urticaria, להגדיל את הסימפטומים של myasthenia. קבוצות רבות של תרופות משפיעות לרעה על מערכת העיכול, מה שגורם לבחילות ובעיות בדרכי העיכול.

מנת יתר

מנת יתר של תרופות לטיפול בגלאוקומה נובעת משימוש ממושך בטיפות, תוך אי עמידה בתנאי השימוש ובנוכחות התוויות נגד לשימוש בתרופות. תופעות יתר של המינון מופיעות כתגובות אלרגיות מקומיות, התפתחות של אי-ספיקת לב וכלי דם ופגיעה בתפקוד הנשימה.

טיפול יתר במינון יתר. במקרה של הפרה של הפונקציות של מערכת העיכול, יש צורך לבצע שטיפה קיבה לפקח על קצב הלב. עם לחץ דם מוגבר ופגיעה תפקודי נשימה, מומלץ לחפש עזרה רפואית.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

האינטראקציה של טיפות עיניים בגלאוקומה עם תרופות אחרות מותרת רק באישור של רופא. עם שימוש בו זמנית של טיפות של Timolol ו Mezaton, הייצור של נוזל intraocular פוחת. אבל אינטראקציה כזו גורמת ברדיקרדיה בולטת ואת הולכה intracardiac לקוי. לעתים קרובות, שילוב של כמה תרופות מוביל ברדיקרדיה ואי ספיקת לב.

זה לא מומלץ להשתמש כמה טיפות בו זמנית, שכן אינטראקציה כזו גורמת תגובות בצד. במינון של כמה תרופות עיניים לטיפול בגלאוקומה, יש צורך לבחון את מרווח הזמן על מנת שלכל אחד מהסוכנים יהיו תכונות מרפא משלו.

trusted-source[40], [41]

תנאי אחסון

תנאי אחסון לטיפות עיניים לגלאוקומה מצוינות בהוראות התרופה. מומלץ לשמור על טיפות עיניים במקום מוגן מאור השמש ואינו נגיש לילדים. יש צורך לשמור על טמפרטורת אחסון. לאחר פתיחת בקבוק עם טיפות, הם צריכים להיות מאוחסנים בטמפרטורה לא יעלה על 25 ° C. אי ציות לתנאי האחסון מוביל להפסד של תכונות מרפא של התרופה והוא אינו בטוח לשימוש.

trusted-source[42], [43], [44]

חיי מדף

אורך חיי המדף של טיפות עיניים לטיפול בגלאוקומה הוא בין 24 ל -36 חודשים. אבל חיי המדף האלה חלים רק על בקבוקון סגור של התרופה. לאחר פתיחת טיפות העין מותר לאחסן 3 עד 30 ימים. לאחר תום תקופה זו, הטיפות מאבדות את התכונות הטיפוליות שלהן ואינן מומלצות לשימוש.

טיפות עיניים לגלאוקומה הן תרופות הפוגעות ביעילות בלחץ תוך עיני, משפרות את זרימת הנוזלים בתוך העין ומפחיתים את ייצור הלחות התוך עינית. ניתן להשתמש בטיפות רק על פי מרשם רופא, שכן תרופות רבות משוחררות רק על ידי מרשם דורשים ייעוץ רפואי ושליטה. בזמן השימוש בטיפות יכול לרפא גלאוקומה ולמנוע את המחלה זורמת לתוך טופס כרוני.

trusted-source[45], [46], [47], [48]

השפעה פרמקולוגית

Противоглаукомные препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "טיפות עיניים לגלאוקומה וללחץ העין" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.