^

בריאות

A
A
A

טיפול שיקומי בחולים עם פרוסטטיטיס כרונית באתר נופש

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דלקת כרונית כרונית נוטה לסוג של זרימה מתמדת, המדגישה את החשיבות של השלב הסופי והשיקומי של הטיפול המורכב, שהוא האופטימלי להתנהלות בתנאי הנופש. באותו מקום, רצוי לחזור בקביעות על קורסים נוגדי הלימוד. שלב הנופש של טיפול שיקומי ושיקום הוא חיובי ביותר במערכת הכללית של שיפור הבריאות של האוכלוסייה, כולל בריאות הרבייה. השפעתם של גורמי הריפוי הטבעיים מכוונת להגברת ההתנגדות של האורגניזם, ויש לה אפקט טיפולי כללי.

טיפול משקם בחולים עם פרוסטטיטיס כרונית באתר נופש

שיקום של חולים עם דלקת כרונית כרונית מתבצע בתנאי הנופש עם מים תרמי חנקני חנקני. מחקרים ניסויים רבים מצביעים על כך שמנגנון השפעתם מתממש ברמה התאית. כתוצאה מכך, הפעילות של המיטוכונדריה עולה, מספר microscicles cytoplasmic עולה. מים מינרליים ממגרים חיבור, האפיתל ותאי parenchymal משפיעים על התפקוד של ההיפותלמוס-היפופיזה-andrenalovoy ו simpatpko-כלית מערכת, ופרמטרים המודינמיים ומעורר חילוף חומרים פעילים ביולוגי משפיע על המערכת החיסונית. Balneotherapy משפיע על מהלך של תהליך דלקתי, בפרט, מעכב את הפיתוח של sclerosing.

תקופת השיקום היא השלב החשוב ביותר של תרופה של המטופלים לדלקת כרונית כרונית. הצורך שלה נובע מכמה נקודות. ראשית, היעדר או היעלמות של סימנים קליניים של prostatitis כרונית לאחר הטיפול עדיין לא אומר שיקום של פונקציות ההפרשה ואת ההפרדה של הערמונית. עד סוף הטיפול, התוכן של leukocytes, גרגרי lechithin, אבץ, globulin y- הערמונית, חומצה phosphatase בהפרשה של בלוטת לעתים קרובות אין זמן לנרמל.

שנית, לאחר הטיפול של urethrogenic ערמונית הכרוני בדרך כלל מאוחסן סימפטומי כשל חיסוני מקומיים, המתבטאים בפרט, פעילות תפקודית שופכה לקוית של גרנולוציטים neutrophilic, נוגדנים נגד חיידקים נמוכים המגנים האפיתל מחיידקים שיש את היכולת לדבוק אפיתל שתן.

שלישית, מהלך הטיפול באנטיביוטיקה משבש את המיקרופלורה הטבעית של השופכה, אשר יחד עם גורמים אחרים של ההתנגדות המקומית מונעת התפתחות של זיהום שטחי או פולשני של השופכה והערמונית. הוכח כי "אנטגוניזם חיידקי" ממלא תפקיד מפתח בהגנה הטבעית של השופכה הגברית מפני פתוגנים המועברים מינית. אנטיביוטיקה (במיוחד ספקטרום רחב של פעילות) מדכאים לא רק את הפתוגני, אלא גם את המיקרופלורה המגנה של השופכה. בתנאים אלה, מיקרואורגניזמים פתוגניים או פתוגניים מותנים שנתפסו על פני השטח במהלך יחסי מין גורמים לדלקת לא רק לשופכה, אלא גם לא מחזירים את תפקוד המחסום של בלוטת הערמונית. במקרה זה, אם הסוכן המזהם נכנס לבלוטה משופכה על ידי התוואי הלימפיני, הסימפטומים העיקריים של דלקת כרונית כרונית (כאב, דיסוריה וכו ') עשויים להתרחש תוך מספר שעות לאחר ההדבקה.

אלרגיות ומחלות אוטואימוניות מתמשכות ארוכות סבלו מתופעות ערמונית כרוניות מתבטאות, בפרט, IgA אנטיבקטריאלי (זוהה פרשות של ערמונית תוך 2 שנים לאחר טיפול), ו IgG, שתוכנם הסוד מצטמצמים רק לאחר 6 חודשים לאחר טיפול. על פי Shortliffe LMD et al. (1981), IgA אנטיבקטריאלי הפרשה בהפרשת הבלוטה נקבעת אפילו שנה לאחר סיום הטיפול. לדברי ג 'יי פאולר (1988), "זיהום תת-קליניים" מין גברי איברים, בם הערמונית IgA חיידקים המזוהית סוד פלזמת זרע, יכולים להיות גורם עיקרי לאי-פוריות כאלה. לדוגמה, נוגדנים של IgA לאשריצ'יה קולי לא נמצאו מעולם בזרע אצל גברים עם בעיות פוריות, אך לא סבלו מדלקת בדרכי השתן.

לאחר טיפול אנטיביוטי, אי ספיקת לב, אסטרוגנציה של הרקע ההורמונלי, שימור ביוסינתזה טסטוסטרון האשכים ואת המטבוליטים שלה בכבד הערמונית נשמרים. רמה גבוהה של פרוגסטרון בדם הקשור להפרעות אלו, השינוי בויסות יותרת המוח של הגונדות, עלול גם לגרום להפרעות של הפרעות זרע והפרעות הנמשכות לאחר טיפול בדלקת כרונית כרונית.

בתקופת השיקום וטיפול ספא המבטיח ביותר, שבו בנוסף לשיטות המסורתיות בשימוש בץ ozokeritotherapy, טיפול במים, סוגים שונים של טיפול האקלימים (aerotherapy, חשיפה לכוון ופזרו קרינת שמש, רחצת גופים פתוחים וסגורים של מים).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.