^

בריאות

A
A
A

טיפול בדלקת ערמונית כרונית על רקע אדנומה של הערמונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הערמונית הערמונית היא מחלה נפוצה מאוד שמתפתחת כמעט בכל הגברים בגיל מבוגר. לאחרונה, אדנומה הערמונית יש "צעיר יותר", אולטרסאונד סימנים pathomorphological של hyperplasia הערמונית עם הגילויים הקליניים המקביל נרשמו גברים צעירים יותר, החל מגיל 30. מחקר רב-מרכזי גדול של REDUCE גילה קשר ישיר בין מידת הסימנים ההיסטולוגיים של דלקת בבלוטת הערמונית לבין הסימפטומים של מערכת השתן התחתונה.

ככלל, בדיקה pathomorphological של ביופסיות או חומר כירורגי של חולים עם אדנומה ערמונית מראה סימנים של דלקת של תואר זה או אחר. N.A. לופטקין ויו. Kudryavtsev (1999) לבדיקה מורפולוגי של רקמת הערמונית מחולים עם adnomoy הערמונית ציין בנוכחות סימנים היסטולוגית של הערמונית בדרגות שונות של פעילות ב 96.7% מהמקרים, ו MF טרפזניקובה וא. א. Kazantsev (2005) - כמעט 100% מהמקרים. תוצאות דומות הושגו על ידי A.A. Patrikeyev (2004) - 98.2%. למרות הדמיון של סימפטומים של BPH ו ערמונית כרונית, הזדמנות "חפיפה" של תסמינים, מוסמכת לדבר על השילוב של שתי המחלות הללו, ולכן, טיפול שמטרתו לרפא דלקת בערמונית כרונית בלבד, יהיה מספיק. תחתון תסמינים בדרכי שתן (LUTS) מאפיין של אדנומה ערמונית, ערמונית עבור בבעלה להגביר את הסיכון של ריפלוקס של שתן לצינורות ההפרשה של הערמונית, להגדיל היפוקסיה שלה. כתוצאה מכך, מינוי חוסמי אלפא מוצדק. בהתחשב בכך שחולים עם כרונית prostatitis הם בעיקר צעירים אשר מובילים אורח חיים פעיל, מעדיף טיפול זה אינו מגביל את חופש התנועה, tamsulosin היא הבחירה האופטימלית. Tamsulosin (Omnic) - חוסם אלפא בלבד, אין כל השפעה על מערכת הלב וכלי הדם, אשר אינו גורם לתנודות בלחץ הדם, מינה את המינון המלא ביום הראשון, אשר אינו דורש טיטרציה. עם זאת, אומני למרות מינימום, אבל היו תופעות לוואי, הכי לא נעים בקרב גברים פעילים מינית היה שפיכה מדרדר. לכן, צורה מיוחדת של התרופה נוצרה - Omnic OCAS (מערכת ספיגה אוראלית מבוקרת - מערכת בקרת יניקה במערכת העיכול) - מאפשר לך לשמור על ריכוז קבוע של פלסמת הדם, בין אם זה היה tamsulosin על בטן ריקה או אחרי ארוחה אם תתקבל. בתוך 24 שעות לוח Omnic OCAS, עוברת דרך המעיים, מקצה מינונים קטנים של tamsulosin אשר ובכך מזין את הדם באותו הסכום במהלך היום, ללא ריכוז שיא.

שפיכה מדרגת בחולים עם OCAS אומני, שפותחה ב -1.9% מהמקרים, ואילו אומני קלאסי בקפסולות הוביל לסיבוך זה ב -3.1% מהחולים. תגובות שליליות של מערכת הלב וכלי הדם בצורה של ירידה בלחץ הדם, קריסה אורתוסטטית נצפו לעתים נדירות במיוחד, במקרים בודדים, וכן בחולים בתחילה נטייה לכך.

מלבד חולי שילוב חוסם-אדרנרגיים אלפא עם ערמונית כרונית גדלה שפיר של ערמונית מראה את המשימה Tadenan עבור 3-6 חודשים עתליה, פתילות "Vitaprost פורטה". מחקרים של יעילות, בטיחות וסבילות של התרופה "פתילות רקטלי Vitaprost פורטה 100 מ"ג" בחולים עם חולי BPH כטיפול יחיד הוכיח את יעילותו בחולי קל עד בינוני הסימפטומים, הבקיע בקנה מידה IPSS / איכות חיים, שיפור של חסימתית ותסמינים irritative. צוין דינמיקה חיובית על ידי המטרה - להגדיל את קצב הזרימה הממוצע השתן, הפחתת נפח שתן שיורית. סטטיסטית לירידה מובהקת בנפח הערמונית במהלך הטיפול אישר את נוכחותו של פעילות נוגדות השגשוג של samprost המצע אנדוגני (תמצית הערמונית) ביחס לתאים הערמונית רקמות adenomatous. השפעה משנית קשורה ליכולת של התרופה כדי לשפר המייקר ולהפעיל תהליכים אנטיהיסטמינים ביניים עקב הפקת תוצאות נוגדנים ספציפיות ההפחתה וביטול שינויי ספיקה בערמונית.

לפיכך, המשכו של האפקט הטיפולי לאחר קבלת חודשיים של "Vitaprost Forte" מצביע על פעולה organotropic pathogenetically מכוונת של התרופה.

באופן כללי, את הבחירה של טיפול אנטיביוטי בחולי ערמונית כרוניים עם אדנומה ערמונית בשילוב צריך להתבסס על העקרונות שהותוו לעיל, אין הבדלים מאלו של ערמונית כרונית מבודדת. בקטגוריה זו של חולים יש לסרב לעסות את הערמונית, עם גישה מלאכותית ליישם טיפול בלייזר. אם קיימים סימנים להתערבות כירורגית, ציבוריים או TURP, עליך להקצות טיפול אנטיביוטי neodyuvantnuyu עבור 4-5 ימים, שיש להמשיך לאחר ניתוח במשך 4-5 ימים לפחות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.