^

בריאות

A
A
A

טיפול פתוגנטי בדלקת כרונית

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אם מהלך הטיפול באנטיביוטיקה נאותה לא הצליח, אין לתת אנטיביוטיקה אחרת. במקרה זה, תוצאות טובות ניתן להשיג אם נתחיל לבצע טיפול פתוגנטי של prostatitis כרונית. אם לחולים יש סימפטומים חסימתיים (קליניים או מאושרות על ידי uroflowmetry), מינוי של adrenoblockers מצוין. Nesteropdnye תרופות נוגדות דלקת שנקבעו עבור פינסטריד הדלקת הבולט - עם ערמונית הגדלה, polysulfate pentosan (gemoklar) עם השכיחות של כאב בשלפוחית והפרעות רקת irritative עיקריים. Phytotherapy הוא גם שימושי במספר חולים. במקרה קיצוני, עם שימור מתמיד של תלונות, תרמוטרותרפיה מיקרוגל transurethral מותר. עזרים כירורגי מוצגים רק בפיתוח של סיבוכים, כגון היצרות הצוואר של שלפוחית השתן, קפדנית של השופכה.

סוגי טיפול בדלקת כרונית כרונית ותסמונת כאב אגני כרונית, עם לפחות בסיס ראיות או רקע תיאורטי (1PCN פותח בסדר עדיפויות)

חולים על דלקת בערמונית כרונית בקטגוריה III (תסמונת כאב אגני כרוני), על סיווג של NIH, דלקת בערמונית או ניוונית-דיסטרופי (prostatoz), לפי הסיווג מעל בספר זה, קשה מאוד לטיפול. המטרה העיקרית של הטיפול - הקלה בסימפטומים עבורו משככי כאבים, חוסמי א-אדרנרגיים, מרפי שרירים, תרופות טריציקליות - זמנית או ברצף. הפעלות עם פסיכיאטר, לעסות את אברי האגן, וסוגים אחרים של תמיכה של טיפול שמרני (דיאטה, שינויים באורח חיים) פעמים רבות להקל על סבלם של חולים. זה צריך להיחשב מבטיח צמחי מרפא, למשל, השימוש prostanorm, tadenana. ניסיון בשימוש במוצרים אלה הוכיח היעילות הגבוהה שלהם בטיפול בחולים על טבע זיהומיות ערמונית כרוני, וכן כטיפול יחיד ב ערמונית noninfectious.

Tadenan כל טבליה מכילה 50 מ"ג של תמצית קליפת שזיף אפריקאית, אשר תומכת בפעילות ההפרשה של תאי ערמונית, מנרמל השתנה על ידי התאמת הרגישות בשרירי השלפוחית כדי פולסים שונים, אנטי דלקתיים, אנטי טרשתיים פעולה אנטי בצקים. היעילות של התרופה ב prostatitis כרונית הוערכה בהתבסס על תצפית של 26 חולים עם דלקת כרונית לא זיהומית.

הביטויים הקליניים סרן (כאב הנקבים מעל הנרתיק, במפשעה, בשק האשכים; strangury, נוקטוריה, pollakiuria, מחלישה את זרם השתן, אין אונות) נרשמו על סולם שלוש נקודות (0 - אין אינדיקציה, 1 - הביעו בינוני, 2 - הביע בתוקף) . כאב טרום טיפול, dysuria וחולשה מינית הממוצע לידי ביטוי בעוצמה של 1.2-2.4 נקודות, לאחר הטיפול, עוצמת שני המדדים הראשונים ירד ל 0.4-0.5, עם זאת, אומר הפרה של תפקוד הזקפה נותר גבוה יחסית - 1, 1, אם כי הוא ירד לעומת המקורית אחד יותר מ 1.5 פעמים.

במחקרי המעבדה של הפרשת הערמונית, ספירות לויקוציטים חשובים כסימן לדלקת ודגני לציטין - כסימן לפעילות התפקודית של הבלוטה. הלוקוציטים נספרו בהכנה מקומית, בהתבסס על המספר המרבי של תאים בתחום הראייה. גרגירי לציטין נלקחו בחשבון גם בסולם של שלוש נקודות.

כאשר הודה בבית החולים, החולים בממוצע נמצא 56.8 × 10 3 μL של לויקוציטים בהפרשת הערמונית; כמות גרגרי הליצין התאימה לממוצע של 0.7 נקודות. לאחר טיפול, המטופלים בקבוצה הראשית מספר לויקוציטים ירד בכמעט 3 לקפל (ממוצע של 12.4 תאים), דגנים לציטין רווי למרוח, להיפך, גדלו יותר מ 2-לקפל (ממוצע 1.6).

שיעורי זרימת השתן המקסימלית והממוצע עלו גם לאחר קורס של חודשיים של צריכת טדנאן. כל החולים ללא יוצא מן הכלל ירדו במדדי IPSS בממוצע מ 16.4 ל 6.8.

TRUZI רשמה בתחילה כל החולים הפרה של מבנה הד של בלוטת הערמונית; תמונות חוזרות ונשנות היו זהות. עם זאת, הן אולטראסאונד LDF אישר את ההשפעה החיובית של tadenan על microcircululation הערמונית, ירידה באתרי קיפאון צוין.

לא היתה השפעה שלילית של טדנאן על המאפיינים האיכותיים והכמותיים של הזרע, מה שמאפשר לנו להמליץ עליו בביטחון לחולים בגיל הפוריות.

נישה מסוימת בטיפול pathogenetic של חולים על דלקת בערמונית כרונית שייכת tykveol. היא כוללת שמן זרעי דלעת רגיל, מופק בצורה של כמוסות, שמנים עבור בליעת פתילות רקטלי. המרכיב הפעיל - קומפלקס של חומרים פעילים ביולוגי מ גרעיני דלעת (קרוטנואידים, tocopherols, פוספוליפידים, סטרולים, phosphatides, פלבנואידים, ויטמינים B1, B2, C, PP, רווי, חומצות שומן בלתי רוויות ורב בלתי רוויות). התרופה יש השפעה נוגדת חמצון חזקה, מעכב חמצון שומנים ב ממברנות ביולוגיות. ההשפעה המיידית על מבנה רקמת האפיתל מספקת נורמליזציה והבחנה של פונקציות האפיתל, מפחית בצקת ומשפרת את הזרימה, ממריצה את תהליכי חילוף חומרים ברקמות, מעכבת את שגשוג תאי ערמונית סרטן הערמונית, מפחיתה את חומרת הדלקת, יש פעולת bacteriostatic.

לתרופה יש השפעות כרוניות, משפיעות, אנטי-דלקתיות, אנטיספטיות, מטבוליות ואנטי-טרשתיות. פעילות hepatoprotective נגרמת על ידי תכונות מייצב קרום והוא בא לידי ביטוי עיכוב נזק קרום הפטוציטים ואת האצת ההתאוששות שלהם. מנרמל את חילוף החומרים, מפחית את הדלקת, מאט את התפתחות רקמת החיבור ומאיץ את התחדשות הפרנכימה של הכבד הפגוע. מבטל תופעות dysuric ב hypertrophy הערמונית, מקטין את תסמונת הכאב בחולים עם prostatitis, מגביר את העוצמה, מפעיל את המערכת החיסונית של הגוף.

מינון וניהול אדנומה הערמונית ו prostatitis כרונית: 1-2 כמוסות 3 פעמים ביום או רקטלית 1 נרות 1-2 פעמים ביום. משך הטיפול מ 10 ימים ל 3 חודשים או קצר קורסים עבור 10-15 ימים מדי חודש במשך 6 חודשים.

עניין מעשיים במיוחד הוא תמצית הערמונית (prostatilen) - תרופה פפטיד מבודד על ידי חומצה מיצוי הערמונית של בעלי חיים. התרופה מתייחסת למעמד חדש של רגולטורים ביולוגיים - ציטומדינים. לאותו סוג של סמים הוא samprost - החומר הפעיל vitaprost - קומפלקס של פפטידים פעילים ביולוגית פעילים במים, המבודדים מבלוטת הערמונית בעגלי שור בוגרים מבחינה מינית. יישום Vitaprost ב פתילות רקטלי מאפשר להעביר את החומר הפתוגנטי הפעיל ישירות לאיבר חולה לאורך המסלולים הלימפה. זה מפחית נפיחות של בלוטת הערמונית חדירת ליקוציט של רקמות interstitial, בנוסף, זה עוזר להפחית את היווצרות טרומבוס ויש לו פעילות antiaggregatory.

V.N. Tkachuk et al. (2006) נצפו 98 מטופלים עם דלקת כרונית כרונית שקיבלו מונו-תרפיה עם ויטמין פרוטאטי. החוקרים הסיקו כי משך הטיפול עם vitaprost במחלה זו צריך להיות לפחות 25-30 ימים, ולא 5-10 ימים, כפי שהומלץ קודם לכן. עם טיפול לטווח ארוך, לא רק מיידי, אלא גם תוצאות לטווח ארוך משופרת. ההשפעה הבולט ביותר של vitaprost הוא שיפור של microcircululation הערמונית, אשר מאפשר להפחית בצקת של הערמונית, להפחית את הביטויים הקליניים העיקריים של המחלה (כאב, הפרעות השתנה) ולשפר את הפונקציה של בלוטת הערמונית. זה מלווה בשיפור המאפיינים הביוכימיים של הזרע והגדילה את תנועתיות הזרעונים. Vitaprost מתקן שינויים פתולוגיים במערכת של hemocoagulation והחסינות.

נכון לעכשיו, יש צורה של הכנה ויטמין פלוס פלוס המכיל 400 מ"ג של lomefloxacin יחד עם 100 מ"ג של המרכיב הפעיל העיקרי. Vitaprost פלוס צריך להיות מועדף בחולים עם זיהום prostatitis; ניהול רקטלי של אנטיביוטיקה בו זמנית עם suppapitories vitaprost מאפשר להגדיל באופן משמעותי את ריכוז הנגע ובכך להבטיח מוות מהיר יותר של הפתוגן.

במקרים נדירים ביותר, כאשר החולה אינו יכול להשתמש נרות (תסמונת המעי הרגיז, טחורים לידי ביטוי, מצב לאחר הניתוח, וכו '), vitaprost מנוהל בצורה tableted.

כיום, הבעיה של hypovitaminosis רכשה משמעות חדשה. בשלבי האבולוציה שחלפו, אנשים צרכו מגוון של מזון וקיבלו הרבה פעילות גופנית. כיום, מזון מזוקק בשילוב עם היפודינמיה מוביל לפעמים הפרעות מטבוליות חמורות. V.B. Spirichev (2000) סבור כי מחסור בוויטמין יש אופי של polyhypovitaminosis, מלווה מחסור של יסודות קורט ונצפה לא רק בחורף ובאביב, אלא גם בתקופת הקיץ בסתיו, כלומר. הוא גורם קבוע.

עבור הפעולה הרגילה של מערכת הרבייה הגברית, בין היתר, אבץ הוא חיוני לחלוטין, אשר בכמויות גדולות חייב להיות הכלול הזרע והפרשת הערמונית, וסלניום הוא מרכיב חשוב של מערכת נוגדת חמצון.

אבץ מצטבר באופן סלקטיבי בערמונית, זהו מרכיב מסוים של הפרשת שלה. הוא האמין כי spermatozoa - אחסון של אבץ, הכרחי עבור הזרימה הרגילה של כל השלבים של פיצול של ביצית מופרית, עד שהוא קבוע בחלל הרחם. מה שמכונה מתחם אבץ-פפטיד משמש גורם אנטיבקטריאלי בערמונית. עם prostatitis כרונית וסרטן הערמונית, ריכוז של אבץ בהפרשת בלוטת הערמונית מצטמצם. לפיכך, השימוש בהכנות אבץ מוביל לעלייה בריכוז וניידות של זרע, מגביר את היעילות של הטיפול בחולים עם דלקת כרונית כרונית.

תפקידה של סלניום הוא מגוון יותר. Microelement זה הוא מרכיב של המרכז הקטליטי של האנזים הראשי של מערכת נוגדת החמצון (גלוטתיון peroxidase), אשר מספק inactivation של צורות חמצן חינם. סלניום יש פעולת מגן בולטת נגד זרע ו מבטיח ניידות שלהם. הצורך מבוגר בסלניום הוא כ 65 מיקרוגרם ליום. מחסור של סלניום מסייע נזק קרום התא עקב ההפעלה של LPO.

E.L אפרמוב ואחרים. (2008) למד את האפקטיביות של selzinc פלוס, המכיל סלניום, אבץ, ויטמינים E, C, בטא קרוטן, בטיפול מורכב של חולים עם דלקת כרונית כרונית. החוקרים מצאו את התוצאות הקליניות הטובות ביותר בקבוצת המטופלים של Selzinc. בנוסף, על פי אולטראסאונד, חלה שיפור במצב של הערמונית ושלפוחית הזרע, ירידה בכמותם כתוצאה מירידה

חומרת הסימפטומים האיריציטריים ושיפור תפקוד הניקוז של בלוטת הערמונית, כמו גם ירידה בנפיחות הבלוטה ושיקום תפקוד הניקוז של שלפוחית הזרע.

דלקת כרונית כרונית, במיוחד ממוצא אוטואימוני, מלווה בשינויים משמעותיים בתכונות הריאולוגיות של הדם, ולכן בטיפול הפתוגנטי בחולים עם דלקת כרונית כרונית, תרופות המשפיעות עליהן מוצגות.

המחקר נערך בשלוש קבוצות של חולים. החולים בקבוצה הראשונה קיבלו טיפול בסיסי קלאסי, כולל תרופות אנטיבקטריאליות, טיפול בוויטמינים, טיפול ברקמות, עיסוי ערמונית, פיזיותרפיה. בקבוצה השנייה, תרופות היו גם שנקבעו כי שיפור תכונות rheological של דם [dextran (reopoliglyukin), pentoxifylline (trental), ו escin (escuzan)]. החולים בקבוצה השלישית טופלו בשיטות לא מסורתיות (רעב, הומיאופתיה, דיקור סיני, פיטותרפיה) בשילוב עם הבסיס.

בניתוח של סימפטומים קליניים ואינדיקטורים מעבדה, 43 מטופלים של הקבוצה הראשונה מצאו כי לפני הטיפול תופעות dysuric התרחשה 16 מהם (37.2%). הכאבים היו ממוקמים בעיקר באזור הבטן התחתונה ובאיזור המפשעה ב -14 אנשים (32.6%). בבדיקות דיגיטליות של הערמונית, אובחנה עלייה בגודלה של הערמונית ב -33 חולים (76.8%), וברור היה כי רוב המטופלים (26 אנשים, 60.5%). עקביותו היתה צפופה בגמישות (28 מטופלים, 65.1%). כאבים במהלך המישוש נצפו על ידי 24 אנשים (55.8%). בניתוח הפרשת הערמונית עלה מספר הלייקוציטים ב -34 מטופלים (79%), גרגירי ליקטין במספר קטן נמצאו ב -32 חולים (74.4%).

כל החולים עברו טיפול שמרני בסיסי של דלקת כרונית כרונית: טיפול אנטיביוטי תוך התחשבות בתוצאות הבדיקה הבקטריולוגית תוך 7-10 ימים; תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים, טיפול בוויטמינים, טיפול ברקמות; פיזיותרפיה עם Luch-4, עיסוי ערמונית (לפי אינדיקציות) 5-6 פעמים, לאחר 24 שעות.

לאחר 12-14 ימים לאחר טיפול בשינויים הבאים ציינו תסמינים קליניים פרמטרי המעבדה: dysuria ירד 1.2 פעמים, כאב באזור sacro-המותני ו הנקבים מופחתים גם על ידי 1.2 פעמים. גודל הבלוטה מנורמל ב -15 חולים (34.9%). כאב במהלך המישוש ירד ב 2-4 פעמים. ספירת לויקוציטים assay הפרשת ערמונית ירד ב 1.4 פעמים, מספר מקרופאגים, והגופים שכבתיים לציטין גרגר מוגבר. הטיפול נמצא יעיל ב -63% מהחולים. המחקר של hemorheology ו hemostasis הראה שום שיפור משמעותי rheology הדם, ושיעורי thrombinemia אפילו גדל. צמיגות הדם לאחר הטיפול נותרה משמעותית מעל לנורמה, צמיגות הפלסמה גם לא השתנתה. עם זאת, הנוקשות של תאי הדם האדומים, מעט יורדת, הפך אמין מעל נתוני השליטה. על רקע הטיפול התרכובת המרוסנת של תאי דם אדומים מנורמל, והצבירה הספונטנית שלהם לא השתנתה באופן מהימן. רמת ההמטוקריט נותרה גבוהה לפני ואחרי הטיפול.

השינוי בהמוסטאזיס כלל עלייה קלה בהיפוקואגולציה לאורך הדרך הפנימית של קרישה על רקע הטיפול בחולים לדלקת כרונית כרונית. זמן Prothrombin ואת כמות הפיברינוגן לא השתנה והם היו בטווח הנורמלי. כמות ה- RFMK עלתה באופן משמעותי ב -1.5 פעמים בסיום הטיפול, וזמן הפיברינוליזה תלויי CP נשאר פי 2. שינויים בכמות האנטי-טרומבין III וטסיות הדם היו חסרי משמעות.

לפיכך, הטיפול הקלאסי כולל אנטיביוטיקה, טיפול בוויטמינים, טיפול רקמות, פיזיותרפיה ועיסוי, אינה מובילה נורמליזציה של פרמטרים hemorheology בחולים על פרמטרים בערמונית עוצר דמום כרונית עד סוף הטיפול אפילו יותר גרוע.

ב -23 מתוך 68 חולים (33.8%) מהקבוצה השנייה, לפני הטיפול, הוקמה שכיחות של תלונות על התחככות ושריפה במהלך ההשתנה. הכאב היה מקומי בעיקר בבטן התחתונה ובאיזור המפשעה - 19 מטופלים (27.9%). גודל הערמונית, נקבע על ידי מישוש, היו גבוהות ב 45 חולים (66.2%), בעוד קווי המתאר ואת stria בבירור מזהה מחצית מהחולים (51.5%), העקביות היה גם חצי plotnoelastichnoy מהחולים (57.3%) ו בעיקר הומוגניות (89.7%). כאבים במהלך המישוש צוינו על ידי 41 אנשים (60.3%). Assay הפרשת הערמונית הגדלה מספר לויקוציטים נצפה 47 (69.1%), ירידה של גרגרים לציטין - כמעט אותו המספר של חולים (41 או 60.3%).

כל החולים עברו טיפול שמרני, שכלל שני שלבים. בשלב הראשון, הטיפול בוצע בהכנות ששיפרו את התכונות הריאולוגיות של הדם [דקסטרן] (reopolyglucin), pentoxifylline (Trental A), ו- escin (escusa). בתקופה זו בוצע מחקר בקטריולוגי של הסוד. מן היום השישי אנטיבקטריאלי הטיפול התחיל, אשר בוצע על פי הרגישות גילה של microflora. כל החולים קיבלו תרופות אנטי-דלקתיות לא-סטרואידיות של ויטמינים מסוג B1 ו- B6, ויטמין E, טיפולי רקמות, פיזיותרפיה עם מכשיר Luch-4, עיסוי ערמונית.

ב -26 חולים (38.2%) חלה שיפור במצב הבריאות לאחר מהלך הטיפול הראשון, כלומר לאחר ההכנות לריאולוגיה. החולים דיווחו על ירידה או היעלמות של כאב, תחושה של כובד בחציץ, שיפור במתן שתן. לאחר 12-14 ימים מתחילת המחלה, נחשפו שינויים בסימפטומים הקליניים, מצב אובייקטיבי של הערמונית ופרמטרים במעבדה. ההשתנה הייתה נורמלית בכל החולים. כאב בחציץ נעלם, ובבטן התחתונה ירד באופן משמעותי (מ -27.9 ל -5.9%). מימדים של בלוטת הערמונית מנורמל ב 58 חולים (85.3%) בשל הפחתת בצקת ותופעות עומדים. כאב משמעותי ירד במישוש של הבלוטה. מספר לויקוציטים בהפרשת הערמונית ירד. השינויים הפתולוגיים נמשכו רק 8 אנשים (11.8%). הטיפול נמצא יעיל ב -84% מהחולים.

בקבוצה השנייה של המטופלים, תרופות ששיפרו את התכונות הריאולוגיות של הדם הוכנסו למשטר הטיפול המקובל, ובסופו של הטיפול, המטופלים הראו שינויים חיוביים משמעותיים במדדים ההמורולוגיים והמומוסטיים. כל המדדים של ראאולוגיה של דם ירדו והיו בלתי נבדלים באופן משמעותי משליטה, פרט לצבירה של גירוי של אריתרוציטים, אשר ירדו ל -2.5 ± 0.79 דולר. (שליטה - 5.75 ± 0.41 דולר) (/ K0.05). במקרה של חישוב מחדש לא פרמטרית, התנודות החיוביות בצמיגות הדם ובצבירה של תאי דם אדומים היו בלתי מהימנים; שאר המשמרות הקבוצתיות היו אמינים.

המחקר של המוסטאזיס גם הראה דינמיקה חיובית של אינדיקטורים. AHTTV הופחת לנורמה. זמן Prothrombin גם מנורמל. כמות הפיברינוגן ירדה, אך השינוי לא חל מעבר לגבולות התנודות הרגילות. המדדים של הפפטרינוליזה המותאמת ל- OFT ו- HP ירדו באופן משמעותי ב -1.5, אך נותרו מעל אלה. שינויים ברמת האנטי-טרומבין השלישי וטסיות הדם היו חסרי משמעות ולא עברו את הנורמה.

לפיכך, הקבוצה השנייה של חולים עם דלקת בערמונית כרונית, אשר משטר טיפול קונבנציונלי נוהלו תרופות המשפרות rheology דם [dextran (reopoligljukin), pentoxifylline (Trental) ו escin (Aescusan)], שיפורים משמעותיים התקבלו hemorheological ו עוצר דמום אינדיקטורים. קודם כל חזרה צמיגות דם נורמלית ידי הפחתת הנוקשות של ממברנות הכדוריות, הפחתת רמת המטוקריט ו צימות טסיות דם. שינויים אלו צפויים הפחיתו thrombinemia ושיפור קרישה פירוק פיברין, מבלי להשפיע על רמת השימוש באנטי-טרומבין III ו- ספירת הטסיות.

בסופו של תסמינים קליניים ופרמטרים מעבדה 19 חולים מקבוצת השלישי מוגדרים כאבי בטיפול בעת מתן שתן ו צריבה השופכה ב 6 חולים (31.6%), כאב בבטן התחתונה ובמפשעה oblastyah- ו 6 חולים (31, 6%). בבדיקה דיגיטלית של הערמונית להגדילו נצפתה 12 חולים (63.1%), ו 10 אנשים (52.6%), קווי המתאר של הערמונית חריץ מוגדר בבירור ב 7 (36.8%) היו משומנים. על פי העקביות של ברזל, מחצית מהחולים היו גמישים. כאבים בגופם של חולים (5.2%), תחלואה מתונה - 7 אנשים (36.8%). עלייה במספר הלוקוציטים בהפרשת הערמונית נצפתה ב -68.4% מהחולים, כמות גרגירי הליצין הופחתה ב -57.8% מהחולים.

הטיפול בחולים בקבוצה השלישית התבסס על שיטת הפריקה והטיפול התזונתי בשילוב עם רפלקסולוגיה, הומיאופתיה ופיטותרפיה והשלמת טיפול מסורתי. אקופונקטורה כללה אפקט קורפורלי ו auricular. נקודות פעילות ביולוגית של פעילות כללית (הממוקמות באזור הבטן התחתונה, באזור lumbosacral, על הרגל והרגל התחתונה, כמו גם נקודות אישיות של דיקור בעמוד השדרה הצוואר) שימשו. עבור צמחי מרפא המשמשים תמיסות של אדמונית, ציפורן חתול, aralia, zamanichi, spikulii ו ג'ינסנג. תרופות הומיאופתיות נקבעו באופן דיפרנציאלי.

השיטה של פריקה וטיפול תזונתי - מ -7 עד 12 ימים של רעב יושמה. בדיקה ראשונית מקיפה עיוור של כיס המרה והכבד בוצעה. כל החולים דיווחו על הרעה ביום 5 - 6th של רעב, כאבי ראש, חולשה, חולשה, טמפרטורת הגוף subfebrile. בניתוח הפרשת הערמונית, גדל מספר לויקוציטים. במיוחד עלייה חדה במספר leukocytes בסוד נצפתה 9 חולים (47.3%). זה החמרה של המחלה קשורה כנראה עם הפעלת מוקד של דלקת כרונית עקב עלייה בחסינות רקמות מקומית. במהלך תקופה זו, טיפול אנטיביוטי נוספה לטיפול על פי בקטריוגרמה בודדת. כל החולים נקבעו תרופות אנטי דלקתיות וויטמינים. מ 7 עד 9 יום קורסים של דיקור, phytotherapy, הומיאופתיה, טיפול רקמות, פיזיותרפיה, עיסוי הערמונית החלה.

12-14 ימים לאחר תחילת הטיפול בדיזוריה ירד יותר ממחצית החולים, הכאב נעלם ב 74% מהחולים, גודל הבלוטה מנורמל 68.4%. ההשפעה החיובית של הטיפול נצפתה ב -74% מהחולים. אינדיקטורים hemorheology ו המוסטאסיס בחולים של הקבוצה השלישית לפני הטיפול ניתן היה להבחין בין נורמלי, למעט ירידה קלה, אך משמעותית בספירת טסיות הארכה של פירוק פיברין CP-תלויים. זה כנראה היה בשל העובדה כי חולים עם שיטות לא מסורתיים של טיפול הסכים עם קורס קל יותר של prostatitis כרונית. מדדי hemorheological הטיפול מעט שונים: צמיגות דם ירד במקצת, צמיגות פלזמה וצבירה כדורית מגורה גדלו באופן משמעותי, ירד קשיחות כדורית, צבירה ספונטנית של תאי דם אדומים, ואת המטוקריט מוגבר.

שינויים בפרמטרים המוסטטיים בטיפול בשיטות מסורתיות התאפיינו בהארכה קלה של זמן הקרישה. כמות הפיברינוגן גדלה. ה- OFT עלה מעל הסמן. CP- תלויות פיברינוליזה הופחת על ידי גורם של 1.5. רמת האנטי-רומבין השלישי לא השתנתה. בניגוד לשתי הקבוצות הקודמות, מספר הטסיות עלה עם הטיפול.

לפיכך, בחולים על דלקת בערמונית כרונית, הטיפול נערך על ידי שיטות קונבנציונליות אשר התרחשו שינויים ההפך hemorheology ו המוסטאסיס, אשר התאפיינו משמרות thrombogenic עד סוף הטיפול (עלייה המטוקריט וספירת טסיות, גדל צבירה כדורית ספונטנית, עלייה של סכומי תוצאות פיברינוגן OBT). הטיפול ב- prostatitis כרונית היה יעיל ב -74% מהחולים.

השוואה בין hemorheology בשלוש קבוצות של חולים אפשרה לקבוע כי ההשפעה הטיפולית המובהקת ביותר הושגה בחולים של הקבוצה השנייה על רקע השימוש rheoprotectors. צמיגות הדם שלהם, המטוקריט, יחס קשיחות של כריתת דם נוטרלו. שינויים פחות בולטים התרחשו בחולים בקבוצה השלישית, ובקבוצה הראשונה, על רקע הטיפול, נותרו המדדים כמעט ללא שינוי. כתוצאה מכך, החולים בקבוצות השנייה והשלישית קיבלו את ההשפעה הקלינית הטובה ביותר.

לפיכך, הטיפול הקלאסי כולל אנטיביוטיקה, טיפול בוויטמינים, טיפול רקמות, פיזיותרפיה ועיסוי הערמונית אינה מובילה נורמליזציה של פרמטרים hemorheology ופרמטרים עוצר דמום אפילו יותר גרוע עד סוף הטיפול; היעילות הכוללת של הטיפול היא 63%.

מטופלים של הקבוצה השנייה טופלו בנוסף עם תרופות המשפרות rheology דם [dextran (reopoligljukin), pentoxifylline (Trental) ו escin (Aescusan], שיפורים משמעותיים בפרמטרים hemorheological ו עוצר דמום התקבלו. כתוצאה מכך, הטיפול היה יעיל ב 84% מהחולים.

לכן, לטיפול בחולים עם דלקת כרונית כרונית, הטיפול יכול להתבצע עם ההכנות המשפרות את התכונות הריאולוגיות של הדם. השימוש reoprotectors צריך להיות prescribed בתחילת הטיפול, במשך 5-6 ימים אינטנסיבית (תוך ורידי), ולהמשיך במינונים תחזוקה של עד 30-40 ימים. הבסיס תרופות יכול להיחשב dextran (reopoliglyukin), pentoksifillin (trental) ו escin (eskuzan). Dextran (reopolyglucin) עם הממשל תוך ורידי במחזור הדם ל 48 שעות. זה מדלל דם, גורם הפרדה של אלמנטים אחידים, מקטין בצורה חלקה hypercoagulability. התרופה ניתנת בשיעור של 20 מ"ג / ק"ג ליום למשך 5-6 ימים. הפעולה של dextran (rheopolyglucin) באה לידי ביטוי 18-24 שעות לאחר הניהול, בעוד פעילות הקרישה ואת המאפיינים rheological של הדם הם מנורמל ליום 5 - 6th.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.