^

בריאות

טיפול לאוזניים מגרדות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.07.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאשר האוזן מגרדת, אי אפשר לעבוד ולנוח במלואו. עם זאת, רק רופא יכול להציע כיצד להקל על גירוד באוזן, לרשום תרופות יעילות לאחר הבדיקה, לאחר שקבע את הגורם לאי הנוחות.

הסיבה השכיחה ביותר לתחושת גירוד בתעלת השמע היא הצטברות של גופרית הקשורה להפרשת יתר שלה או ליציאה לא יעילה מספיק (תקע גופרית). נכון לעכשיו, לפירוקם ומניעת החינוך, יש טיפות מיוחדות לגירוד באוזניים - cerumenolytics. הם שונים בהרכב הכימי, עם זאת, יש יעילות דומה, אשר מרחיב את הבחירה.

A-Cerumen neo+ זמין בצורת תמיסה ארוזה בבקבוקי טפטפת, שתכולתם יש לנצל תוך 24 שעות לאחר הפתיחה. התרופה מכילה חומרים פעילי שטח (קולגן הידרוליזט, קוקו-בטאין, PEG-120 מתיל גלוקוז דיולאט), אשר הופכים בעדינות הצטברויות של שעוות אוזניים דחוסות ומיובשות, מעניקים לחות ומשחררים את המבנה שלה, אך מבלי לגרום לנפיחות. הפקק הגופרתי מתמוסס בהדרגה, בעוד שאין הפרעות שמיעה והפרעות בתפקוד המנגנון הוסטיבולרי. קרמי לחות וצבעים הכלולים בתמיסה הם ממקור טבעי. טיפות אינן משפיעות על העבודה של בלוטות ceruminous. לאחר ניקוי תעלת האוזן, מופרשת שוב שעווה באופן טבעי.

תופעות לוואי במהלך היישום מתרחשות לעיתים רחוקות מאוד והן בגדר גירוי מקומי. נשים הרות ומניקות יכולות להשתמש ב-cerumenolytics.

משך הטיפול והמינון נקבעים על ידי הרופא. טיפות משמשות באופן עצמאי רק מתוך ביטחון מלא שהגירוד באוזן נגרם על ידי פקק גופרית. אם יש ולו ספק קטן לגבי מקור הגירוד, חשד לזיהום, ניקוב של עור התוף וסיבות פתולוגיות אחרות, אסור להשתמש ב-A-Cerumen.

כדי לנקות את תעלת האוזן מהצטברויות של גופרית, מחדירים את התרופה לכל אוזן בבוקר ובערב, לאחר חימום בקבוק הטפטפת ביד לטמפרטורת הגוף. השתמש במלוא תכולת הבקבוקון, תוך החדרת מחצית ממנת האריזה (1 מ"ל) לתוך תעלת האוזן של כל אוזן. לא מומלץ להחדיר את הקצה עמוק לתוך תעלת האוזן.

לא נמצאו אינטראקציות תרופתיות עם תרופות מערכתיות. בשימוש בו זמנית עם טיפות אוזניים אחרות, יש צורך לשמור על מרווח הזמן בין ההזלפות.

לטיפות Remo-Vax יש השפעה דומה. המרכיבים הפעילים של התמיסה (פנילטנול, אלנטואין, בנזתוניום כלוריד, חומצה סורבית, בוטילהידרוקסיטולואן) חודרים לעובי של משקעי cerumen בתעלת האוזן וממיסים אותם בהדרגה. לנולין נוזלי ושמן מינק יש השפעה מרככת ולחות על פני העור של תעלת השמע, עוזרים לקלף את השכבה המתה שלו ולניקוי. התרופה היפואלרגנית. מנת יתר ואינטראקציות תרופתיות עם תרופות אחרות לא נצפו.

Cerumenolysis מתבצעת על ידי החדרת כ-20 טיפות לאוזן עם תמיסה מחוממת לטמפרטורת הגוף בכף היד. אז אתה צריך לשכב עם האוזן המטופלת למעלה במשך 20-30 דקות. אם נוצרו פקקים בשתי האוזניים, ההליך חוזר על עצמו בצד השני. בנוכחות מרבצי גופרית גדולים, ייתכן שיידרשו עד חמישה טיפולים ביום. בדרך כלל לוקח שלושה עד חמישה ימים לנקות את תעלת האוזן.

Cerumenolitics משמשים גם כדי למנוע היווצרות של פקקים גופרתיים, התרחשות של סימפטומים של "אוזן שחיין". טיפות כאלה מגירוד באוזניים אינן ממכרות ורעילות. ניתן להשתמש בהם במשך זמן רב, אך יש לעקוב אחר המינון וההמלצות של הרופא.

הימנע ממגע עם העיניים, האף והפה. אם זה קורה, אז האיברים המושפעים נשטפים עם הרבה מים.

לעתים קרובות הגורם לגירוד באוזניים הוא דלקת אוזן - דלקת של האוזן החיצונית והתיכונה ממקורות שונים, שהיא חיונית בבחירת תרופה.

בשלבים הראשונים של דלקת האוזן ניתנת עדיפות לתרופות בעלות השפעה מקומית. הנוחים ביותר לטיפול באוזניים הם צורות נוזליות. טיפות מגירוד וכאב זמינות עם חומרים פעילים שונים. עם אבחנה הוקמה נכונה, ההשפעה הטיפולית מורגשת ממש מיד לאחר היישום.

אוטינום - נרשם לדלקת אוזן תיכונה חריפה - אוזן חיצונית ותיכונה, תחושות גודש, לאחר פציעות, הסרת גופים זרים וסילוק פקקי גופרית. המרכיב הפעיל העיקרי של תמיסת הכולין הוא סליצילאט, המעכב את הפעילות האנזימטית של cyclooxygenases, ומונע את הסינתזה של מתווכים של דלקת וכאב. לטיפות יש השפעה אנטי-מיקוטית ואנטי-בקטריאלית מתונה. הנוכחות של גליצרין בהרכב הטיפות עוזרת לרכך הצטברויות יבשות של גופרית, ומקלה על הסרתן מתעלת האוזן. התרופה אסורה בחולים עם שלישיית אספירין, תגובות רגישות יתר ידועות ל-NSAIDs אחרים. לא נקבע עבור ניקוב של עור התוף. הנוכחות של סליצילט הופכת את התרופה הזו לבלתי רצויה עבור נשים הרות ומניקות, ילדים צעירים, מאחר שאין נתונים מבוססים על תוצאות הטיפול בקטגוריות אלו של חולים. יש לנקוט זהירות בחולים עם נזלת כלי דם ופוליפוזיס באף.

נטפטפת תמיסה לאוזן, מחוממת בכף היד עד לרמת טמפרטורת הגוף. שלוש או ארבע טיפות ניתנות לכל מטרה לתוך תעלת השמיעה החיצונית של כל אוזן, בעוד המטופל שוכב עם האוזן המטופלת ומתהפך לצד השני 10 דקות לאחר ההזלפה. למטרות טיפוליות, במהלך היום, מחדירים את האוזניים שלוש עד ארבע פעמים, כדי להמיס את הפקק - פעמיים. משך מהלך הטיפול לא יעלה על עשרה ימים. אם ביום הרביעי אין שינויים חיוביים במצב החולה, על הרופא לבחור תרופה אחרת.

Otipax - תרופה מורכבת (פנזון + לידוקאין) בצורה של טיפות אוזניים נרשמה עבור דלקת אוזן תיכונה של הצטננות, מקור בארוטראומטי, כמו גם סיבוכים של שפעת ו-SARS. מרדים, מפחית טמפרטורה, מסיר תסמינים של דלקת. הפעולה מורגשת כבר חמש דקות לאחר שהטיפות נכנסות לאוזן, לאחר רבע שעה הכאב נסוג כמעט לחלוטין. ההשפעה העיקרית היא משכך כאבים, ולכן נרשמות טיפות לחולים בהם גירוד באוזן מלווה בכאב. התווית נגד באנשים הרגישים למרכיבים. לא מומלץ להשתמש במקרים של הפרה של שלמות עור התוף. השפעה מערכתית משמעותית מבחינה קלינית מהחדרת Otipax לא זוהתה, לכן, ניתן להשתמש בתרופה זו על ידי נשים הרות ומניקות, ילדים מגיל חודש. תופעות לוואי משימוש בטיפות - גירוי, היפרמיה, נפיחות, אורטיקריה, גירוד מוגבר בתעלת האוזן. נקבר ללא קשר לגיל באוזן כואבת, ארבע טיפות פעמיים או שלוש במהלך היום. מהלך הטיפול המרבי הוא עשרה ימים.

גירוד והפרשה מוגלתית מהאוזן אופייניים לדלקת אוזן תיכונה חיידקית, חיצונית ומשנית, ללא ניקוב של עור התוף. אנאורן - טיפות המכילות אנטיביוטיקה רחבת טווח, פולימיקסין B וניומיצין, וכן לידוקאין חומר הרדמה. השילוב של תרופות אנטיבקטריאליות מבטיח את מותם של רוב המיקרואורגניזמים המצויים בדלקת אוזן תיכונה. לידוקאין מבטל כאבים ומקל על מצבו של המטופל במהלך הטיפול. ההשפעה של טיפות שנקבעו כהלכה מגיעה במהירות - ההפרשה מהאוזן נעלמת, הגירוד מפסיק, לכן, אם אין שיפור במהלך הימים הראשונים, עליך להתייעץ עם רופא כדי לשנות את התרופה. הטיפול לא אמור להימשך יותר מעשרה ימים. טיפול ארוך יותר יכול לגרום להתפתחות של זיהום-על, השפעות אוטוטוקסיות עד לאובדן שמיעה מוחלט.

בהריון, נשים מניקות וילדים מתחת לגיל שש שנים, התרופה אסורה. תופעות הלוואי הן בגדר גירוי מקומי בעור. בהתאם לחומרת דלקת האוזן התיכונה, הרופא עשוי לרשום בין שתיים לארבע טיפות. למטופלים מבוגרים, מנה בודדת היא ארבע עד חמש טיפות בכל אוזן, לילדים שהגיעו לגיל שש שנים מלאות, ניתן לטפטף שתיים או שלוש טיפות בכל פעם.

אוטופה - טיפות אנטיבקטריאליות המבוססות על האנטיביוטיקה נגד שחפת rifamycin, המעכבת את הפעילות האנזימטית של ה-RNA פולימראז של קוקוסים גרם חיוביים וגראם שליליים, בפרט - פיוגנית: סטפילוקוקוס, סטרפטוקוק ועוד כמה חיידקים שמדביקים את החיצוני ואת החיידקים החיצוניים. האוזן התיכונה. השבתה של זרז סינתזת ה-RNA של מיקרואורגניזמים פתוגניים חוסמת תהליך זה, מה שמוביל למותם המהיר. ניתן להשתמש בטיפות אוטוף גם לניקוב עור התוף.

התווית נגד למינוי היא רגישות יתר למרכיב הפעיל או למרכיבים נוספים של הטיפות. נשים הרות ומניקות נרשמות במקרים חריגים. תופעות הלוואי הן בגדר גירוי מקומי - פריחה, היפרמיה, נפיחות.

המינון היחיד המומלץ לחולים מבוגרים הוא חמש טיפות, תדירות ההליכים היא שלוש ביום. לילדים מטפטפים שלוש טיפות פעמיים. טיפות נשארות באוזן לכמה דקות, ואז הראש מוטה כך שיזרמו החוצה על ידי כוח הכבידה. תקופת היישום המקסימלית של טיפות Otofa היא שבעה ימים. תקופת טיפול ארוכה יותר אפשרית רק במרשם רופא.

ניתן לרשום דיאוקסידין (hydroxymethylquinoxaline dioxide) במקרים של חוסר יעילות של סוכנים אנטיבקטריאליים אחרים עבור דלקת אוזן תיכונה מוגלתית חמורה. טיפות אוזניים עם חומר פעיל כזה אינן משתחררות - תכולת אמפולת בית המרקחת מדוללת (הן עשויות להכיל 0.5% או 1% מהחומר הפעיל) באופן עצמאי עם תמיסה היפרטונית לריכוז של 0.1-0.2%. טיפול חוץ צריך להיות בפיקוח מלא של רופא. התרופה רעילה, חלק ממנה חודר למחזור הדם, ולכן יש צורך לעקוב בקפדנות אחר ההמלצות למינון והכנת טיפות. בצע בדיקת סובלנות לפני השימוש. טיפות עם דיוקסין הן התווית נגד בנשים בהריון, נשים מניקות, אנשים עם תפקוד לקוי של יותרת הכליה. עבור ילדים, הרופא יכול לרשום טיפות כאלה רק במקרים חריגים.

יש לציין כי הפתרון המוכן מתאים רק ליום אחד. משתמשים בטיפות בודדות בלבד (טיפה אחת או שתיים בכל אוזן לילדים, שלוש או ארבע למבוגרים), את השאר שופכים החוצה ומכינים אחת חדשה למחרת. לפני ההזלפה, יש צורך לנקות את תעלת השמע החיצונית ממוגלה בעזרת טורונדה כותנה ספוגה במי חמצן (3%). התרופה פועלת במהירות. ההשפעה מתרחשת תוך שלושה עד ארבעה ימים או שהטיפול מופסק. התפתחות תופעות לוואי היא גם סיבה להפסקת הטיפול.

במקרים של דלקת אוזן תיכונה מוגלתית חמורה, נעשה שימוש בטיפול אנטיביוטי מערכתי. האנטיביוטיקה הנפוצה ביותר לכאב וגרד באוזן הן סדרת הפניצילינים (אמוקסיצילין: פלמוקסין, אוגמנטין; אמוקסיל) וצפלוספורינים (צפודוקס, צפוטקסיים). לעתים קרובות רושמים תרופות מקבוצת המקרולידים - spiramycin, rosithromycin. הם נחשבים פחות רעילים. במקרה של דלקת אוזן תיכונה כרונית ממושכת, ניתן להשתמש בפלורוקינולונים - ציפרלקס, נורפלוקסצין.

זיהום פטרייתי של תעלת השמיעה החיצונית מטופל עם סוכנים אנטי-מיקוטיים מקומיים. טיפול בעור עם חומרי חיטוי עם פעילות אנטי פטרייתית נקבע: קסטלני, נוזל בורוב, תמיסות של אמפוטריצין, צבעי אנילין, צ'ינוסול, יודיד אשלגן (2%) ואחרים. לפני תחילת ההליך, משטח העור של תעלת השמע מנוקה מהפרשות, גופרית, קרום מפורקים, שברי תפטיר פטרייתי.

משחות אנטי מיקוטיות נקבעות עבור גירוד באוזניים - ניסטטין, clotrimazole.

משחת ניסטטין יעילה במיוחד לקנדידאזיס באוזן, עם זאת, ניתן לרשום אותה גם לאספרגילוזיס. אנטיביוטית הפוליאן ניסטטין מסוגלת להיקשר לארגוסטרולים, המרכיבים את דפנות התא של המיקרואורגניזם. הרס קרום התא גורר שחרור של רכיבים ציטופלזמיים לחלל הבין-תאי ומשבש את הכדאיות של התא. ביישום מקומי, ספיגה כמעט אינה מתרחשת, עם זאת, המשחה אינה מומלצת לשימוש ברפואת ילדים ולטיפול בנשים הרות ומניקות. התווית נגד במקרה של אלרגיה למרכיבים. יש למרוח שכבה דקה על פני העור הפגוע פעם או פעמיים ביום. משך הקורס לא צריך להיות יותר מעשרה ימים. אפשר לחזור על קורס הטיפול במרווח זמן של שבועיים עד שלושה שבועות.

לקלוטרימזול, בנוסף להרס של קרום התא של הפטרייה, יש השפעה רעילה נוספת באמצעות אינטראקציה עם אנזימי מיטוכונדריה ופרוקסידאז עם היווצרות מי חמצן, שעלייה בריכוזו יוצרת תנאים נוספים להפסקת הפעילות החיונית של תאים פטרייתיים. נציג זה של imidazoles פעיל נגד פטריות שונות, בפרט, אספרגילוס וקנדידה, כמו גם נגד פתוגנים נפוצים כאלה של זיהומים מוגלתיים כמו סטפילוקוקוס וסטרפטוקוקים. התרופה כמעט ואינה נספגת במחזור הדם המערכתי. רעילותו העוברית לא אושרה על ידי מחקרים, עם זאת, clotrimazole נרשם לנשים הרות ומניקות בזהירות. בטרימסטר הראשון, זה בדרך כלל לא מרשם, כמו גם חולים רגישים.

הקרם נמרח בשכבה דקה על עור תעלת האוזן פעמיים או שלוש ביום. הטיפול ארוך, בממוצע - חודש. תופעות לוואי אפשריות הן בגדר תגובות מקומיות. לא מומלץ להשתמש בשילוב עם חומרים אנטי פטרייתיים אחרים (ניסטטין, אמפוטריצין B, נטמיצין), מכיוון שיעילות הטיפול מופחתת.

עם מיקוזה חוזרת, נזק למבנים הפנימיים של האוזן, נקבע טיפול מערכתי. באספרגילוזיס, איטראקונאזול היא התרופה המועדפת, קנדידה באוזן מטופלת בהצלחה עם fluconazole או ketaconazole. טיפול משולב יעיל במיוחד - שילוב של טבליות וחומרים חיצוניים.

לחולים עם זיהום מעורב או עם סוג לא ידוע של פתוגן נרשמים תכשירים מרובי רכיבים - קנדיביוטיקה, אשר בו זמנית יש להם השפעה חיידקית, קוטל פטריות, אנטי דלקתי ומשכך כאבים.

קנדיביוטיקה, מה שנקרא טיפות אוזניים, שצברו לאחרונה פופולריות בקרב מטופלים ורופאים. הרכב התמיסה כולל ארבעה מרכיבים פעילים המספקים קשת רחבה של פעולה של התרופה.

האנטיביוטיקה chloramphenicol, המוכרת יותר לציבור הרחב בשם המסחרי levomycetin, המעכבת את הפעילות האנזימטית של הזרז העיקרי לסינתזת חלבון בתא של רוב החיידקים המצויים בדלקת אוזן תיכונה.

ההשפעה האנטי-פטרייתית מסופקת לתרופה על ידי רכיב clotrimazole שכבר הוזכר לעיל.

Beclomethasone dipropionate הוא מרכיב הורמונלי בטיפות אוזניים המספק אפקט אנטי דלקתי רב עוצמה המקל על תגובה אלרגית לא רק לחומרים מגרים חיצוניים, אלא גם למוצרים מטבוליים של גורמים זיהומיים פטרייתיים ו/או חיידקיים. מבטל במהירות גירוד ואוטורריאה.

לידוקאין הידרוכלוריד - מקל כמעט מיד על כאבים ומקל על מצבו של המטופל במהלך הטיפול.

טיפות הן התווית נגד בחולים עם אי סבילות למרכיביהן, אינן משמשות לנגעים עם נגיף ההרפס ולחשד לנקב בעור התוף. הספיגה המערכתית היא מינימלית, אולם על מנת למנוע תופעות לוואי הקשורות בה, מבוגרים מטופלים לא יותר משבוע, ילדים - לא יותר מחמישה ימים. אסור להשתמש בטיפות לילדים מתחת לגיל שנתיים, נשים הרות ומניקות. תופעות לוואי רשומות בהתאם למינונים המומלצים ומשך הטיפול הן בגדר גירוי מקומי.

לחולים בני שנתיים עד 11 שנים מלאות מטפטפים לכל אוזן שתי טיפות ארבע פעמים ביום. מגיל שתים עשרה גדל מספר הטיפות לשלוש או ארבע, ותדירות ההזלפה היא שלוש או ארבע פעמים ביום. לפני ההליך, המטופל מטה את ראשו לכתף כשהאוזן החולה כלפי מעלה ולאחר ההזלפה, שומר על תנוחה זו למשך זמן מה, ומבטיח שהטיפות חודרות עמוק לתוך תעלת האוזן.

אם הגורם לגירוד באוזניים הוא מחסור בויטמינים, רכיבים מינרלים, ירידה בחסינות, מומלץ למטופל להכניס לתזונה מזונות שיכולים לחדש את המחסור שנוצר. הרופא עשוי לרשום למטופל ויטמינים ומתחמי ויטמין-מינרלים.

מחלות מערכתיות, המתבטאות בסימפטום כמו גירוד באוזניים, מטופלות על ידי מומחים בפרופיל המתאים.

טיפול פיזיותרפי במחלות אוזניים הופך פעמים רבות לתוספת טובה לטיפול הרפואי, המסייע לא רק להעלמת התהליך הדלקתי והכאב, אלא גם לעורר את מערכת החיסון.

השיטה הפופולרית ביותר היא שימוש בשדות מגנטיים בתדר גבוה (טיפול UHF). כמו כן נעשה שימוש באלקטרופורזה רפואית, אשר תורמת לספיגה מהירה ויעילה יותר של תרופות. במאבק נגד אי נוחות באוזן משתמשים בפוטותרפיה, עיסוי פנאומו, דיאדינמיקה. טיפול פיזיותרפיה יועיל רק אם ההליכים יבוצעו על ידי מומחה מוסמך בהמלצת רופא המתחשב במצבו הבריאותי של המטופל. בדרך כלל, לאחר מהלך של שבוע של הליכים, כבר מורגש שיפור משמעותי ברווחה.

טיפול אלטרנטיבי

רופאים נגד טיפול עצמי בגירוד באוזניים. הנגטיביזם שלהם מבוסס על העובדה שאחרי טיפול כל כך לא מזיק לכאורה, המטופלים, ברוב המקרים, עדיין צריכים לראות רופא, והרבה יותר קשה לבטל את ההשלכות של טיפול עצמי לאחר מכן.

לכן, יש להשתמש באמצעים חלופיים לטיפול בבעיות שמיעה רק לאחר שנקבעה אבחנה ובאישור רופא.

הרפואה האלטרנטיבית משתמשת בתרופות שונות לטיפול באוזניים מגרדות. יתר על כן, אותה הכנה תוצרת בית יכולה לא רק לרכך הצטברויות של גופרית צפופה יבשה, אלא גם לחטא את תעלת האוזן, להרוס מיקרואורגניזמים פתוגניים.

קנדיביוטיקה טבעית יעילה מאוד היא שמן אגוזים סחוט טרי. זה צריך טיפה קטנה, ממש אחת או שתיים בכל אוזן. לכן, אפשר לסחוט כמות כזו מחצי גרעין אגוזים דרך כף רגל. כדי לא לשבור את הכלי ולהקל על עצמכם להוציא אותו, עדיף תחילה לכתוש את גרעין האגוזים לחתיכות קטנות יותר בעזרת סכין, ולאחר מכן לסחוט אותו. אם אין פיפטה, אפשר להשרות פתיל גזה או טורונדה מכותנה בשמן סחוט ולהחדיר לאוזן. על פי ביקורות, אי הנוחות באוזן נעלמת פשוטו כמשמעו לאחר הליך אחד או שניים, כי לאגוז יש תכונות חיטוי חזקות.

תרופה חלופית בטוחה למדי לכאב וגרד באוזן היא עלה גרניום טהור. הוא נתלש מהצמח, מגלגל אותו לצינור ומוחדר לאוזן הכואבת.

למיץ אלוורה, שום או בצל יש תכונות חיטוי. החלק הסחוט של המיץ מעורבב 1: 1 עם שמן צמחי מחומם וגזה ספוגה בתמיסה (צמר גפן) מוכנסת לאוזן.

מרפאים אלטרנטיביים ממליצים לנגב בעדינות את תעלת האוזן עם מי חמצן, חומץ שולחן או 6% חומץ תפוחים, להניח צמר גפן ספוגה באלכוהול בוריק או קמפור וסחוט החוצה כדי שלא יזרום פנימה. בשום מקרה אין לטפטף לאוזן תמיסות אלכוהול, חמצן, חומץ, מיץ לא מדולל של שום, בצל, אלוורה. אתה יכול לפגוע בעור התוף ובקרום הרירי של תעלת האוזן.

באופן כללי, חלופה להזלפה ישירה היא שיטה זו: החדרת פתיל גזה לאוזן והזלפה לתוכה, ולא ישירות לתעלת האוזן.

שיטות טיפול אלטרנטיביות כוללות טיפול בפיטוקנדלים לאוזניים, הנמכרים בבתי המרקחת. הרופאים, לרוב, סקפטיים לגבי השימוש בשיטה זו, מאמינים שזה לא בטוח להשתמש בהם, אתה יכול להישרף, והיעילות שנויה במחלוקת. אבל ל-phytocandles יש תומכים רבים, שלפי ביקורות שלהם, בעזרתם, תעלת האוזן מנוקה בצורה מושלמת מהצטברויות גופרית, דלקת אוזן תיכונה ואוטומיקוזיס נעלמת, כי נרות עשויות משעוות דבורים טבעית בתוספת פרופוליס ועשבי מרפא. נר בצורת משפך מחמם את האוזן בעת שריפה. בנוסף, פיטונסידים מצמחי מרפא, שמנים אתריים, פרופוליס, שהוא חלק מהמוצר, מתאדים לתעלת האוזן. בשל כך, מושגת השפעה אנטי דלקתית, גירוד וכאב נרגעים, פקק הגופרית נמס, מתמוסס וזורם מתוך תעלת האוזן. הוראות שימוש מצורפות לנרות, יש לעקוב אחריהן תוך הקפדה על אמצעי הזהירות המצוינים. יש סימן על הנר, שמתחתיו אסור לתת לו להישרף. עדיף לשים נרות לפני השינה, לאחר ההליך זה לא רצוי לשתות משקאות צוננים ולשטוף את השיער.

כדי להיפטר מגירוד באוזן, נעשה שימוש בטיפול בצמחי מרפא. מומלץ לטפטף 2-3 טיפות של חליטת קמומיל חמימה לאפרכסת. מספר דקות לאחר ההזלפה, האוזן מופלת כך שהחליטה זורמת בחופשיות.

לחליטת הקלנדולה (כפית) מוסיפים שלוש טיפות שמן לבנדר. מקלון צמר גפן ספוג בהרכב זה, סוחט מעט ומניח באוזן לפני השינה.

עם otomycosis, עירוי של celandine מוזרק לתוך האוזן או, בקיץ, את תעלת האוזן הוא משומן עם מיץ סחוט טרי של הצמח.

לפני השימוש בתרופות חלופיות, עליך להיות בטוח בתקיפות של עור התוף, אחרת טיפול ביתי עלול לגרום לנזק בלתי הפיך.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

תכשירים הומאופתיים מורכבים לבית מרקחת של המותג Heel: טבליות Engystol וטיפות Schwef-Hel יכולים לעזור עם דרמטוזות מגרדות מכל לוקליזציה ומקור, במיוחד כאלו שהפכו לכרוניות.

הטיפות מכילות חומר פעיל אחד גופרית במספר דילולים הומיאופתיים. הוא משמש כתרופה חוקתית לבעיות עור שונות, לרבות suppuration. עוזר במקרים של חיבור של דרמטוזיס עם הפרעות במערכת העיכול ומערכת הכבד והרב. מייצב את מערכת העצבים. פעולת התרופה מבוססת על גירוי ההגנות של המטופל. טיפות יעילות גם במקרים מתקדמים עם זיהום משני הקשור.

בטבליות, בנוסף לשני דילולים של גופרית, ישנם שלושה דילולים של Vincetoxicum hirundaria, המסייעים בשיקום החסינות התאית לאחר זיהומים ויראליים, ולכן יש טעם להשתמש בתרופה זו במקרים של סיבוכים באוזניים לאחר הצטננות.

יש לרשום תרופות הומיאופתיות על ידי רופא בעל ידע מיוחד, ואז הטיפול יועיל.

להומאופתיה קלאסית יש גם ארסנל גדול של תרופות להקלה על גירוד באוזניים ממקורות שונים.

הפרשת יתר של גופרית, נטייה ליצירת פקקים היא לרוב אחת האינדיקציות לרישום תרופות הומיאופתיות למטופל Mercurius solubilis או Ferrum phosphoricum, גירוד בתעלת האוזן וקילוף - Aurum muriaticum, furunculosis של תעלת האוזן - Hydrastis; אוטומיקוזיס ודלקת אוזן חיידקית - Pulsatilla.

בטיפול בדלקת אוזן תיכונה, כולל כרונית, משתמשים ב-Lachesis, Lycopodium, Graphites, Barita carbonica. גירוד באוזניים ממקור פסיכוגני יכול לעצור את Silicea ו- Psorinum.

טיפול הומאופתי אינו מכוון כל כך להעלמת ודיכוי תסמינים, אלא לשיפור הבריאות הכללית של המטופל. ההכנות נבחרות תוך התחשבות בגורמים רבים, בנפרד, בהתאם לסוג החוקתי של המטופל.

כִּירוּרגִיָה

לרוב, בעיות המתבטאות בגירוד באוזניים מבוטלות בשיטות שמרניות. אלא אם כן אנו מדברים על ניאופלזמה גדלה, אשר בשלבים הראשוניים מתפתחת בצורה אסימפטומטית, אך תופסת מקום בתעלת האוזן, מונעת יציאה חופשית של גופרית, הגורמת לגירוד. מומלץ לטפל בגידולים בשיטות רדיקליות. עם גישה חופשית וגדלים קטנים, הרס קריו, ציוד רדיו ולייזר, נעשה שימוש בגרד, עם זאת, ניתוח פתוח נשאר השיטה העיקרית.

עם סיבוכים של דלקת אוזן תיכונה מוגלתית והתפשטות הזיהום בפנים, נעשה חתך בעור התוף כדי להבטיח זרימה חופשית של מוגלה.

הסרה אינסטרומנטלית של פקקי גופרית (קישוט, שאיבת ואקום) אינה טיפול כירורגי. מניפולציות כאלה מבוצעות בנוכחות ניקוב של עור התוף, שכן שטיפה במקרה זה היא התווית נגד.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.