^

בריאות

A
A
A

גירוד באוזניים: סיבות, אבחנה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הרצון לגרד את האוזן אינו נדיר כל כך. כמעט מיד אנו מבינים זאת באופן בלתי רצוני, לעיתים מבלי לייחס חשיבות לפעולה זו. לרוב, תגובה כזו נגרמת מחתיכת גופרית שהגיעה לקצה תעלת האוזן. זה די מקובל להסיר אותו עם קצה האצבע, ולאחר מכן אי הנוחות חולפת מיד. אבל לפעמים גירוד באוזניים הופך חודרני, מורגש עמוק בפנים, מלווה בגודש אוזניים וגורם לאי נוחות מתמדת. אלו כבר סימנים פתולוגיים. אל תנסה לחסל אותם באמצעות צמר גפן או מכשירים אחרים, שטפו את האוזן עם סילון מים ממזרק גדול. בדרכים כאלה, אתה יכול רק להחמיר את המצב ואף לאבד את השמיעה. אתה צריך לראות רופא ולברר את מקור אי הנוחות.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הסטטיסטיקה של ארגון הבריאות העולמי מראה כי יותר מ-5% מאוכלוסיית העולם מוכרת כנכה עקב אובדן שמיעה נרכש או אובדן שמיעה מוחלט מסיבות, שאת רובן המכריע ניתן למנוע. יותר משליש ממקרי מחלת האוזניים הם דלקת אוזן - אוזן חיצונית ואוזן תיכונה, רבע - זיהומים פטרייתיים. כ-5% מאוכלוסיית הגילאים השונים מבקרים מדי פעם במוסדות רפואיים לצורך הסרת פקקים גופרתיים בעולם. בנוסף, האוזן יכולה לגרד מסיבות אחרות. אז הבעיה נפוצה למדי.

גורם ל גירוד באוזניים

יש לנו בלוטות מיוחדות (ceruminous) באוזניים שלנו שמפרישות גופרית, חומר חום בהיר שהוא חומר סיכה טבעי המבצע תפקידי הגנה. גופרית מגינה על תעלת השמע מפני התייבשות, אבק, לכלוך, טיפות מים, מיקרואורגניזמים שונים ואפילו חרקים קטנים שנכנסים מבחוץ נמחקים באמצעותה. מתיישבים על חומר הסיכה, הם לא חודרים יותר, אלא נעים בהדרגה לכיוון היציאה, מה שמקל על ידי לעיסה, בליעה ודיבור. זהו גוש הגופרית המתמשך בקצה שניתן לחוש מעת לעת כגירוד בכניסה לתעלת האוזן. אבל כל מה שקורה במסגרת של טיהור עצמי טבעי בדרך כלל לא מעצבן אותנו. אבל הגירוד המטריד בעומק תעלת השמע, שאי אפשר להיפטר ממנו ולהפשט ממנו, מביא אי נוחות משמעותית.

הסיבות לכך יכולות להיות שונות מאוד. לדוגמה, הפרה של הייצור של שימון אוזניים. העובדה שגופרית מצטברת באוזניים בצורה אינטנסיבית, חוסמת את מעברי האוזניים, יוצרים אטמי גופרית וגורמת לגירוד, נגרמת מהפרשה מוגזמת ו/או ניקוי עצמי לא מספיק, המצויים בסיכון לאנשים המשתמשים במכשירי שמיעה, אין להסיר אוזניות מהאוזניים שלהם, אנשים מבוגרים, כמו גם כאלה שמנקים את האוזניים שלהם בקביעות עם צמר גפן. בנוסף, תכונה אנטומית כמו תעלת שמיעה צרה או מעוקלת תורמת גם היא להיווצרות הצטברות גופרית גם עם הפרשתה הרגילה.

ייצור נמוך של גופרית מוביל לייבוש יתר של האפיתל של תעלת האוזן, היווצרות סדקים בה, אשר כשלעצמם עלולים לגרום לאי נוחות, ובנוסף להגביר את הסיכון לזיהום.

הזיהום השכיח ביותר הגורם לגירוד באוזן הוא פטרייה. לרוב, החלק החיצוני של תעלת האוזן מושפע. בבני אדם, אוטומיקוזיס, ברוב המקרים, נגרמת על ידי פטריות מהסוג אספרגילוס (אספרגילוזיס באוזן)  [1] וקנדידה  (קנדידה  באוזן). פתוגנים אחרים נמצאים בתדירות נמוכה בהרבה. אתה יכול להידבק כאשר מים מזוהמים חודרים לאוזן, מגרדים אותה בידיים מלוכלכות או בחפץ קשה (גפרור, סיכת ראש). הסוכנים הסיבתיים של הפטרייה חיים איתנו בכל מקום, ולכן טראומה לאפיתל של תעלת האוזן, נוכחותם של סדקים מיקרוגלים בו מגבירה משמעותית את הסבירות לזיהום, במיוחד בשילוב עם פלישה מסיבית. לעתים קרובות, מיקוזה מתרחשת לאחר טיפול ממושך בטיפות אוזניים אנטיבקטריאליות על רקע הרס של מיקרופלורה חיידקית מועילה. [2]

סוכנים זיהומיים הם לא רק פטרייתי במקור, אלא גם חיידקים, ויראליים. לעתים קרובות יש גירוד באוזן לאחר דלקת אוזן תיכונה, אשר התעוררה כסיבוך של שפעת, SARS, דלקת שקדים, סינוסיטיס. זה יכול להיות סימפטום של erysipelas - זיהום של עור הפנים באזור האוזן עם β-hemolytic streptococcus-A. [3]

אנשים עם חסינות מופחתת רגישים ביותר להידבקות בזיהומים שונים.

גירוד בתעלת האוזן עלול להתבטא באלרגיה או  דלקת עור ממגע , זה יכול להופיע בחולים עם דרמטוזות לא זיהומיות (פסוריאזיס, אקזמה).

מחלות מערכתיות כרוניות יכולות להתבטא בסימפטום כמו גירוד באוזניים. יובש של פני העור בתעלת האוזן מתרחש אצל אנשים עם תפקוד מופחת של בלוטת התריס. הפרעה באיזון ההורמונלי גוררת הפרעה בעבודה של איברים אחרים ובהתאם, חילוף החומרים.

Xerosis עשוי להצביע על  סוכרת . במחלה זו, העור מתייבש עקב הפרעות טרופיות הנגרמות על ידי שיכרון הקשור להיפרגליקמיה. איברי ההפרשה אינם יכולים להתמודד עם סילוק רעלים, והעור קשור לתהליך זה.

עם גירוד באוזניים, הגוף יכול לאותת על מחסור בויטמינים וחומרים מינרלים, מה שקורה לאחר הקפדה ממושכת על הגבלות תזונתיות בתזונה.

לעתים קרובות זה הגירוד באוזניים שהופך לביטוי הבולט והכואב ביותר של העלייה המוקדמת בשכרות. יתרה מכך, הצטברות רעלים בעור והרצון להתגרד באוזן עלולים להיגרם כתוצאה מאי ספיקת כליות ו/או כבד כרונית.

פלישות טפיליות, למשל, ג'יארדאזיס המסובכת על ידי דיסקינזיה או דלקת של דרכי המרה, יכולות להתבטא גם כסימפטום כזה.

Otokariasis - זיהום עם קרדית אוזן באזור האקלים שלנו מתרחש לעתים רחוקות. אדם לא יכול להידבק מאותן קרציות שמטפילות באוזניים של חתולים וכלבים. קרדית אוזן בבני אדם היא חרק המובא לרוב מטיול במדינות אסיה (הודו, תאילנד ואחרות), שם ממתינים לקורבנותיהם טפילים קטנים, מסתתרים על ירקות ופירות, עלי עצים. קרציות גדולות יותר חיות בקווי הרוחב שלנו, אבל אי אפשר לשלול לחלוטין את חדירתן לאוזן, כמו כל חרק אחר, למשל, נמלה. למרות שזה לא קורה לעתים קרובות.

Demodex  , קרדית המטפילה את בלוטות החלב (Demodex brevis) ואת זקיקי השיער (Demodex folliculorum) של עור הפנים, יכולה להתיישב גם בכניסה לתעלת האוזן ולגרום לגירוד באפרכסת. טפיל זה ניזון מחלב ומעדיף אזורים בעור המצוידים בשפע של בלוטות חלב. אוזניים לא, אז הרצון לשרוט אותן לא סביר להיות התסמין הראשון של דמודיקוזיס.

לעתים קרובות יש גירוד באוזן מעקיצת יתוש או מוצץ דם אחר. ספק אם החרק יעוף עמוק לתוך האוזן, אך עקיצתו עלולה לגרום לאלרגיות, והוא יגרד לא רק במקום הנשיכה מבחוץ, אלא עמוק בתעלת האוזן.

ייתכן שיש גירוד באוזניים עם מחלות נוירולוגיות. האופי הפסיכוגני שלו מניחים אם הבדיקה אינה מצביעה על שינויים פתולוגיים הקשורים לזיהום, תהליכים דלקתיים, פציעות, קילוף או פקקים גופרתיים אינם נמצאים באוזניים.

זיהומים ויראליים חריפים בדרכי הנשימה מלווים בשיעול ובנזלת. עם זאת, גירוד באוזניים עם הצטננות (כפי שאנו מכנים לעתים קרובות SARS) אפשרי גם. האוזן, הגרון והאף קשורים קשר הדוק, ולא בכדי הם מטופלים על ידי אותו מומחה. תעלת האוזן עשירה בקולטנים רפלקסוגניים. לאנשים רבים יש שם טריגר רפלקס שיעול, הם אלה שמתחילים להשתעל כשהם מנסים "לחפור" עמוק באוזן. ניתן לאתר משוב עם הצטננות: שיעול - וגירוד באוזן.

נזלת מובילה גם לגודש ולגירוד בתעלת האוזן. נפיחות והצטברות ריר במעברי האף והסינוסים דוחסת את צינור האוסטכיאן, המחבר בין הלוע האף והאוזן התיכונה, מה שמוביל לאי נוחות. בנוסף, עם הצטננות באוזן, ייצור סוד מגן גובר, מערכת החיסון מגיבה בעלייה בבלוטות הלימפה באף-לוע, מה שתורם גם לגודש ולגירוד באוזניים.

זה כבר ברור כי גורמי הסיכון לגירוד במעטפת האוזן יכולים להיות מגוונים, כמו גם את הפתוגנזה של הופעת סימפטום זה, לכן, הבנת אופי התרחשותו תעזור להיפטר מאי נוחות מייגעת, לה אתה צריך ליצור קשר עם מומחים. אחרי הכל, ללא אבחון וטיפול מוסמך, מחלות רבות עלולות להוביל לליקוי שמיעה עד לאובדן מוחלט.

תסמינים גירוד באוזניים

רצון מתמיד לשרוט בתעלת האוזן, מלווה בדרך כלל בביטויים נוספים - צלצולים באוזניים, רעש, גודש, כאב, אובדן שמיעה, מהווה סיבה רצינית לבדיקה במוסד רפואי, שכן פתולוגיות שונות יכולות להתבטא בתסמינים כאלה.. רק מומחה יכול לענות במדויק על השאלה לגבי הגורם לאי נוחות.

עם זאת, הסימנים הראשונים לצרות עשויים לרמז לאיזה כיוון מומלץ לחפש את הגורם לאי נוחות.

גירוד חמור מתמיד של האוזניים מבחוץ, אולי, מעיד על תגובה אלרגית למגע עם שמפו חדש, כובע עשוי מחומר לא מתאים, צבע שיער חדש, מצעים שטופים בצורה גרועה, נשיכה של חרק מוצץ דם. תסמינים כאלה בסוף יום שטוף שמש שביליתי בחוץ עשויים להצביע על כך שצרבת עור באוזניים, ואם היום היה סוער, אז הייתה רוח. אוזניים יכולות גם לקבל כוויות קור, בחדר חם הן יתחילו לגרד. בנוסף לגירוד, יופיעו תסמינים נוספים, בפרט, הסמקה ונפיחות בעור. אלרגיה יכולה להיות לא רק מגע. עור מגרד בכל מקום יכול לנבוע ממזון או תרופה לא מוכרים.

אם אתה כל הזמן בחדר עם יובש מוגבר של האוויר ובמקביל שותה מעט מים, העור שלך יתחיל להתייבש. האוזניים, לעומת זאת, יכולות לגרד יותר מכיוון שהן בדרך כלל אינן מוגנות בשום דבר, ובנוסף ליובש בחדר, הן חשופות להשפעות סביבתיות שליליות. במקרה זה, אין זה סביר שהעור על האוזניים "יישרף", אלא אם תסרק אותם. אדרבא, יהיה קילוף, העור יהיה דק ו"קלף". בנוסף, כאשר אתה מיובש, אתה לעתים קרובות תהיה צמא.

גירוד מחוץ לתעלת האוזן, בשילוב עם תחושת מלאות והיפרתרמיה מקומית מסוימת, עשויים להיות הסימן הראשון לדלקת אוזן חיצונית ("אוזן השחיין"). בדרך כלל, כאשר נכנסים מים מלוכלכים נגועים בחיידקים, אוזן אחת נפגעת, בה נפגע האפיתל, אולם תיתכן גם דלקת דו-צדדית של תעלת השמע החיצונית. דלקת אוזן חיצונית אינה תמיד ממקור זיהומיות. דלקת עלולה להתפתח לאחר כניסת מי בריכה עם כלור לאוזן (כתגובה לנוכחות כלור). רחצה ארוכה, אוויר קר ביבשה עלולה לגרום להיפותרמיה כללית, שבסך הכל תסתיים בדלקת אוזן תיכונה חיצונית. עם התפתחות המחלה, תיתכן ליקוי שמיעה, היפרתרמיה וכאב.

Xerosis (עור יבש) של כל אטיולוגיה המתרחשת עם הפרעות מטבוליות כרוניות יכול להתבטא כגירוד חמור מתמיד של המשטח החיצוני של האוזניים, תעלת שמיעה מרגשת. יחד עם זאת, התסמינים הנלווים מרמזים באיזה איבר מבשיל התהליך הפתולוגי. גירוד בכליות מלווה בכאב עמום בגב התחתון או מעט תחתון, הפרעות דיסוריות; hepatic - טעם של מרירות בפה, בחילות, גיהוקים עם ריח של ביצים רקובות, גוון צהבהב של העור והסקלרה של העיניים, כבדות או כאב מתחת לצלע הימנית, הופעת כתמי כבד חומים על העור. חולי סוכרת עלולים לחוות חולשה לאחר אכילה, צמא, שינויים במשקל וראייה מטושטשת. הצטננות תכופה וזיהומים אחרים פשוט נצמדים לחולי סוכרת. עם תת פעילות של בלוטת התריס, נצפתה נפיחות של הריריות של האוזן, הגרון והאף והידרדרות של סבלנותם, התגבשות הקול, איטיות - המטופל פשוט "ישן תוך כדי תנועה", ירידה בכל התפקודים - דופק, תנועתיות של מערכת העיכול, היפותרמיה, תת לחץ דם, אנמיה. ראוי לציין כי עם פתולוגיות מערכתיות, גירוד באוזניים יכול להיות ויורגש יותר מאשר במקומות אחרים, אבל כל פני העור יסבלו, בנוסף, איכות הציפורניים והשיער תתדרדר. הם יאבדו גמישות ויהפכו עמומים, שבירים. החולשה הקיימת תמיד תזכיר את ההידרדרות של מצב הבריאות הכללי. אבל כל פני העור יסבלו, בנוסף, איכות הציפורניים והשיער תתדרדר. הם יאבדו גמישות ויהפכו עמומים, שבירים. החולשה הקיימת תמיד תזכיר את ההידרדרות של מצב הבריאות הכללי. אבל כל פני העור יסבלו, בנוסף, איכות הציפורניים והשיער תתדרדר. הם יאבדו גמישות ויהפכו עמומים, שבירים. החולשה הקיימת תמיד תזכיר את ההידרדרות של מצב הבריאות הכללי.

גירוד פסיכוגני יכול להיות במקום אחד, או שניתן לראות אותו במספר מקומות. החולה עשוי להתלונן על תסמינים קליניים שונים, אך בדיקות וניתוחים פיזיים ואינסטרומנטליים בדרך כלל אינם מאשרים קיומו של תהליך פתולוגי התואם לתלונות.

גירוד בגרון ובאוזניים יכול להיות סימפטום של מיקוזה של הלוע האף. יחד עם זאת מורגש ציפוי לבנבן בגרון, ריח חמוץ מורגש מהפה וייתכן שתופיע הפרשות נוזליות מהאוזניים. זיהום פטרייתי בגרון נקרא גם דלקת גרון פטרייתית – בעוד שהגרון כואב, הטמפרטורה עלולה לעלות ורווחתו של החולה עלולה להחמיר באופן משמעותי.

חלל הפה, הגרון והאוזן יכולים להיות נגועים בפתוגנים שונים. לרוב, זיהום מתרחש במים, במיוחד במים עומדים. במקרה זה, גירוד בשמים ובאוזניים מורגש לעתים קרובות. השמיים הופכים להיפרמיים בצקתיים או עם ציפוי לבנבן, תלוי בפתוגן. כדי לזהות אותו, אתה צריך לעבור מריחה לניתוח.

תגובה אלרגית מאיברי הנשימה אינה מוגבלת בדרך כלל לאחד, כולם סובלים במידה כזו או אחרת: גירוד, נפיחות של הריריות, הפרשות ברורות ואפילו עלייה בטמפרטורת הגוף יכולים להיות ביטויים מורכבים של תגובת רגישות יתר..

לפעמים גירוד בגרון ובאוזניים מלווה את הופעת ARVI, עם התייבשות עקב יובש, העור והריריות מגרדות במקומות שונים, עם זאת, לוקליזציה ברורה למדי מעידה על כך שהסיבה קשורה גם לנזק לאיברי אף אוזן גרון.

כאב וגרד באוזן שמאל, ימין, כלומר כל אחת, לפחות לא כולל מחלות מערכתיות. סביר להניח שזה עשוי להיות דלקת אוזן תיכונה חריפה, אשר לעתים קרובות מסובכת על ידי מחלה זיהומית קודמת. כאבי ירי עזים, גודש, אובדן שמיעה מורגש בדרך כלל בצד אחד. בצקת של תעלת האוזן תורמת להצטברות של גופרית, שהפרשתו גוברת. האוזן מגרדת עמוק בפנים, ניסיונות לגעת בה גורמים לכאב מוגבר. דלקת חריפה של האוזן התיכונה מלווה ברוב המקרים בעלייה בטמפרטורה ל-39 מעלות ומעלה.

כאב וגרד באוזן אחת עשויים להיות תסמינים של אוטומיקוזיס. גירוד וגודש מתרחשים בשלב הראשוני של המחלה. התהליך הדלקתי מוביל לנפיחות של תעלת השמיעה, הסרת שומנים של אפיתל פני השטח שלה, אובדן שמיעה. בשלב החריף, מצטרפים כאבים והפרשות מהאוזן עם ריח ספציפי, המכילים קרום משופשפים של האפידרמיס ושברי תפטיר פטרייתי. בלוטות הלימפה עלולות להתנפח מתחת ללסת, לעצמות הבריח ולגב הצוואר. תסמינים כלליים מצטרפים - חולשה, הפרעות שינה, היפרתרמיה.

כאב וגרד באוזן אחת יכולים להיות תוצאה של פגיעה טראומטית - עקיצת חרק, בליעת גוף זר, הפרעות כלי דם הקשורות לגיל, חשיפה מתמדת לרעש חד צדדי, וגם להיות פסיכוגני באופיים.

גירוד ויובש באוזניים, בנוסף לקסרוזיס המתואר לעיל, הקשור למחלות כרוניות או התייבשות, עשויים להעיד על השלב הראשוני של זיהום פטרייתי. פטריות, מתיישבות על העור, תורמות להסרת שומנים, יובש מוביל לקילוף. בהמשך יצטרפו סימנים נוספים של מיקוזה, ובפרט יופיעו הפרשות שדרכן יסלק הגוף חלקיקי עור מתים ושברי תפטיר פטרייתי מתעלת האוזן.

גירוד באוזניים וקילוף יכולים להיות סימפטום לדרמטוזיס - פסוריאזיס, אקזמה. סבוריאה דרמטיטיס ממוקמת לעתים קרובות בתעלת השמיעה החיצונית ומאחורי קפלי האוזניים. גם הקרקפת מושפעת לעתים קרובות יותר, אך לפעמים הביטוי היחיד של מחלה זו הוא דלקת אוזן תיכונה חיצונית. המחלה מאופיינת בקורס הישנות ארוך. בעונה החמה חולים בדרך כלל נכנסים להפוגה, ועם הקור הסתיו הראשון מתרחשת החמרה. צורות קלות מאופיינות בהתקלפות, אדמומיות בינונית וגרד. במקרים חמורים יותר, הישנות מתחילה בפריחה של זקיקים קטנים, המתמזגת לאדמת גדולה יותר עם גבולות ברורים, עגולים או סגלגלים, שעליה נוצרים קרומים עבים שומניים. במקומות של פריחות, העור מגרד.

מחלת צליאק (אי סבילות לגלוטן) היא מחלה אוטואימונית נדירה שיש לה תסמינים רבים, המתבטאת לעיתים כגירוד מייגע באוזניים וקילוף שלהן.

אם מופיעים קרום וגרד באוזניים, הסיבה עשויה להיות בלתי מזיקה לחלוטין, הקשורה להיגיינה, יתר על כן, הן בהזנחה מוחלטת של טיפול באוזן והן עם ביצוע מוטה של נהלי היגיינה.

גירוד באוזניים וגודש - אוטומיקוזיס עשוי להתחיל עם תסמינים כאלה, סימנים אחרים יופיעו מעט מאוחר יותר. בנוכחות פקק גופרית באוזן, תסמינים כאלה מורגשים בדרך כלל, ואחרים בדרך כלל אינם מופיעים. גירוד בתעלת האוזן וגודש עשויים להעיד על התפתחות של דלקת אוזן חיצונית. בנוסף, זה הופך חם באוזן, מאוחר יותר יש כאב בעת לעיסה, אובדן שמיעה, חום.

תגובות אלרגיות לשאיפה של חומרים מגרים עלולות להתבטא בגירוד באף ובאוזניים. אלה יכולים להיות אדים ואבק מאבקת כביסה, ריח של בושם או קלן, מוצרי קוסמטיקה וחומרים נדיפים אחרים. במקביל, האף בדרך כלל מונח, מופיעה הפרשה שקופה בשפע, העיניים הופכות לאדומות ודומעות ומגרדות בגרון. גירוד באוזניים ובעיניים הוא גם ככל הנראה כביטוי של אלרגיה לחומרים נדיפים. תסמינים דומים עשויים ללוות התפתחות של זיהום ויראלי. אחריהם יבוא שיעול, נזלת, חום. גם זיהום בפטרייה או זיהום חיידקי עם תסמינים כאלה לא ניתן לשלול.

גירוד והפרשות באוזניים יכולים להיות סימנים לפתולוגיות שונות. כתמים מעוננים, אפרפרים או צהובים-ירוקים הם ככל הנראה סימנים לזיהום פטרייתי או חיידקי. הם יכולים להיות בעלי עקביות שונה, לפעמים, עם תהליך חריף ומתקדם יותר, הם פשוט "זורמים" מהאוזן. קורה שההפרשה מזוהה רק כאשר מנקים את האוזן עם צמר גפן או טורונדה. בנוסף, החולה בדרך כלל מתחיל לשמוע גרוע יותר באוזן הפגועה, יש בה רעש וייתכנו כאבים. עם דלקת אוזן מוגלתית - כאב ירי, חום גבוה, נפיחות. מישוש במקומות של בלוטות הלימפה הקרובות גורם בדרך כלל לכאב.

הפרשה שקופה נצפית עם אלרגיות לתעלת השמיעה החיצונית או פגיעה בשלמות הקרום התוף. במקרה השני, אופייניות תלונות על כך שיש נוזל באוזניים וגרד. תסמינים אלו מצביעים על הצטברות של exudate בחלל האוזן התיכונה (דלקת אוזן תיכונה ללא סימני דלקת).

אם בסיס הגולגולת שבור, נוזל מוחי עלול לדלוף מתעלת האוזן, אם כי במקרים כאלה התסמינים חמורים מאוד (סביר להניח שגירוד ונוזל באוזניים הם הביטויים העיקריים שלו).

הפרשה מדממת מהאוזן מעידה בדרך כלל על פציעה או ניאופלזמה.

לפעמים לגופרית יש עקביות נוזלית מאוד, הפרשה חומה בשפע עשויה להיות סימן להפרשת יתר שלה.

ניתן לראות גירוד וטינטון כמעט בכל המקרים המתוארים. זה נובע מהעובדה שתעלת האוזן סתומה בגופרית או מוגלה, גוף זר, או שהצטמצמה מאוד מבצקת. הרעש עשוי להידמות לצליל של פגז שנלחץ על האוזן, או שהוא יכול להיות חזק מאוד ולהרגיש כמו שריקת רוח, צלצול או שאגה, ולהיות מלווה בתסמינים אחרים שכבר הוזכרו.

גירוד בראש ובאוזניים - סימנים קליניים כאלה יכולים להינתן על ידי עור מיובש מדי מסיבות שונות: משמפו תכוף עם שמפו ייבוש ועד לפתולוגיות מערכתיות. במקרה זה, קילוף יבש של העור הוא ציין, קשקשים על הראש. זה יכול להיות יבש: עם לחות לא מספקת, בריברי, פסוריאזיס. במקביל, השיער דוהה, מאבד את הברק הבריא שלו והופך שביר, חתוך בקצוות. פריחות עשויות להופיע על העור.

קשקשים יכולים להיות שמנוניים. סבוריאה דרמטיטיס, הנגרמת על ידי ייצור יתר של חלב, מאופיינת בהיווצרות של קרום קרניים עבים וגרד. לרוב ממוקם על הקרקפת, לוכד את בשר השמיעה החיצוני ואת האזור שמאחורי האוזניים.

גירוד בראש ובאוזניים עלול להצביע על דלקת עור אלרגית. כל מוצר טיפוח לשיער, סלסול, כובע חדש, ציפית שטופה בצורה גרועה, אוכל אקזוטי, תרופה ועוד הרבה יותר יכולים לגרום לתגובה כזו.

טפילים: כינים, קרדית (Demodex folliculorum), אקזמה חיידקית, פטרייתית, אלרגית, הזנחת היגיינה, גם בהיעדר פלישה טפילית, מביאה לכך שהראש והאוזניים מגרדים.

גירוד באוזניים בולט ביותר בלילה, וכמעט בכל מקרה, ובעיקר אלרגי. השעה ביום אינה סמן אבחנתי ואינה סימפטום אופייני.

אצל נשים בהריון, ממש מהימים הראשונים, מתחיל להתרחש מבנה מחדש חזק של הגוף. קודם כל, החסינות נחלשת, ועל רקע זה, אתה יכול "להרים" זיהום פטרייתי או חיידקי.

האם לעתיד הופכת רגישה יותר לחומרים מגרים רבים, וגירוד באוזניים במהלך ההריון עשוי להיות ביטוי לתגובה אלרגית.

בשליש האחרון של ההריון, עור מגרד עלול להיגרם על ידי קיפאון מרה.

הסיבות עשויות להיות שונות - אותו תקע גופרית או בריברי. אבל לעשות תרופות עצמית לאישה בהריון זה לפחות קצר רואי. אתה צריך לדון בבעיה שלך עם רופא, אולי לעבור בדיקה ולטפל בהשגחתו.

גירוד באוזניים של ילד נגרם לרוב על ידי גוש גופרית, אותו יש להסיר מקצה תעלת האוזן, אך רק היכן שניתן לראותו בעיניים. בשום מקרה אסור לילד לנקות את אוזניו עם צמר גפן, אפילו מה שנקרא ילדים.

אוזניים הן מערכת ניקוי עצמית, אפילו המים הנכנסים לאוזני ילדים בריאים בעת הרחצה נשפכים מעצמם. המקסימום שניתן לעשות לאחר אמבטיה הוא לטשטש את החלק החיצוני של האוזן במגבת.

ילד יכול להינשך על ידי חרק באוזן. במקרה זה, אתה יכול למצוא את אתר הנשיכה ולטפל בו עם bepanthen או מציל.

טפילים כגון כינים עשויים בהחלט להופיע אצל ילד, במיוחד כזה שלומד בגן. אל תהיו מורכבים מדי לגבי זה. בעולם המתורבת כבר המציאו מונח מיוחד "כינים משגשגות". כינים מודרניות הסתגלו לתברואה ולהיגיינה. הם אומרים שהם אפילו מעדיפים שיער נקי ולא עבה מדי. אחרי הכל, לא בכדי מציעים בתי המרקחת מספר תרופות לפדיקולוזיס, כולל מיובאות.

גירוד מתמיד באוזניים של ילד יכול להיות סימפטום של זיהום, טעויות תזונתיות, פציעות, דלקת אוזן תיכונה ומחלות מבוגרים לחלוטין. לכן, אם אינך מוצא גוש גופרית, כינים או עקיצת יתוש, עליך להתייעץ עם רופא.

סיבוכים ותוצאות

אי אפשר להתעלם מהגירוד המתמיד באוזניים. אי נוחות כזו מביאה יותר מדי אי נוחות לחיינו. בנוסף, זה יכול להיות סימפטום של מחלות קשות, הן ישירות לאוזניים והן לאיברים חיוניים אחרים.

זה מסוכן במיוחד להסיר את פקק הגופרית באמצעים מאולתרים - סיכות שיער, קיסמים, ניצני צמר גפן, אשר נקראים לעתים קרובות ניצני אוזניים. פעולות לא מקצועיות מובילות לרוב לסיבוכים שונים. בעזרת צמר גפן, לעתים קרובות ניתן לדחוף את הצטברות הגופרית לעומק תעלת האוזן או להפוך אותה לדחוסה עוד יותר, לשבור את עור התוף ולפגוע ברצועות של השרשרת האוסיקולרית.

גירוד באוזניים, הנגרם מאוויר יבש, הפרשת יתר של גופרית, סיבות פסיכוגניות, אינו מאיים ישירות על איברי השמיעה, אלא יוצר אי נוחות וגורם לרצון מתמיד לגרד את האוזן. כלומר, פעולה זו מגבירה את הסבירות למיקרוטראומה וזיהום. אז אפילו תמימים, במבט ראשון, הגורמים לגירוד דורשים יחס רציני.

טיפול בטרם עת או לא נכון בדלקת האוזן התיכונה, זיהומים פטרייתיים של האוזן עלולים להוביל לנקב בעור התוף ולאובדן שמיעה חלקי או מלא. זיהומים של מבנים חיצוניים נראים לא מזיקים יותר בהתחלה וניתן לרפא אותם לחלוטין. עם זאת, אם אמצעים לא ננקטים בזמן, אז התהליך הדלקתי מתפשט למבנים הפנימיים של האוזן - "אוזן השחיין" הופכת לדלקת אוזן תיכונה. בתעלת האוזן נוצרים תנאים נוחים להתרבות של צמחיית פטריות. זה חם, חשוך ולח. הזיהום יכול להתפשט לאיברי אף אוזן גרון אחרים, עצמות הגולגולת (דלקת מסטואידית חריפה), מבני מוח.

פתולוגיה מערכתית שלא זוהתה בזמן, שביטויה היה גירוד בתעלת האוזן, עלולה להפוך למחלה כרונית קשה, הגורם לנכות ואף למוות בטרם עת.

אבחון גירוד באוזניים

כדי לקבוע את הסיבה לאי נוחות זו, יש צורך לבחון באופן מקיף, קודם כל, את איברי השמיעה. הרופא מקשיב לתלונות המטופל, רושם את הבדיקות הדרושות - כתם של הפרשות מתעלת האוזן נלקח בהכרח כדי לשלול / לאשר את נוכחותם של פלורת פטריות או חיידקים. בדיקת דם קלינית עשויה להצביע על נוכחות של תהליך דלקתי (עלייה ב-ESR), תגובה אלרגית או פלישה טפילית (אאוזינופילים), שינויים במצב החיסוני (לימפוציטים, לויקוציטוזיס). שינוי באינדיקטורים אחרים עשוי להצביע על נוכחות של צרות בגוף. אם יש חשד למחלות כרוניות, ניתן להזמין בדיקות דם לאיתור סוכר, הורמוני בלוטת התריס, בדיקות כבד, רמות קריאטינין ואוריאה.

בדיקת אוזניים (אוטוסקופיה) מתבצעת באמצעות משפכי אוזניים המאפשרים הדמיה של תעלת השמיעה החיצונית (אופטית), קרום התוף, בדיקת תקינותה וניידותה (משפך סיגל פנאומטי). לבדיקה, נעשה שימוש גם ברפלקטור מצח ובדיקת אוזניים. אם יש חשד לאובדן שמיעה, מתבצעת אודיומטריה.

אנדוסקופיה אופטית היא שיטה מודרנית לחקר המבנים הפנימיים של האוזן ופתח האף-לוע של צינור האוסטכיאן.

ניתן לרשום התייעצות עם רופאים של התמחויות אחרות וכל אבחון אינסטרומנטלי כדי לזהות מחלות מערכתיות, המתבטאות בסימפטום כמו גירוד באוזניים.

בהתבסס על תוצאות הבדיקה, מתבצעת אבחנה מבדלת כדי לזהות את הגורם לפתולוגיה ולקבוע אסטרטגיית טיפול יעילה.

למי לפנות?

יַחַס גירוד באוזניים

קרא עוד על הטיפול בפרסום טיפול באוזניים מגרדות .

מְנִיעָה

השיטה העיקרית למניעת היווצרות פקקי שעווה היא היגיינת אוזניים נכונה. זהו איבר ניקוי עצמי. אתה לא צריך לטפס לתוך תעלת האוזן עם צמר גפן ומכשירים אחרים. מספיק לשטוף את החלק החיצוני של האוזן במים וסבון (שמפו) ולייבש במגבת.

כדי למנוע ברוטראומה, יש צורך לנשוף את האף בצורה נכונה, להדק לסירוגין את אחד ממעברי האף ולשחרר את השני מליחה.

טפל בזמן במחלות של איברי אף אוזן גרון, הימנע מפציעות אוזניים, מניעת כניסת חומרים מגרים לאוזן - הגנו עליהם עם כובע גומי בודד ממים עם כלור בבריכה, חבוש כובע בזמן עבודה בחדר מאובק, בצע בדיקה בעת קניית מותג חדש של צבעי שיער וכו'.

הגן על עור האוזניים מפני השמש, הכפור והשפעות חיצוניות אחרות. אל תשתמש כל הזמן באוזניות, שמור עליהן נקיות, נגב מעת לעת את החלקים הבאים במגע עם העור של תעלת האוזן עם חומר חיטוי.

חזקו את המערכת החיסונית שלכם על ידי ניהול אורח חיים בריא ואכילה נכונה.

אם אתה חווה אי נוחות, התייעץ עם רופא וגלה את הסיבה.

תַחֲזִית

הסיבות שגורמות לגירוד באוזניים הן ברובן המכריע אינן קטלניות. עם ביקור בזמן לרופא, זה בהחלט אפשרי להיפטר מתחושות לא נעימות.

במקרים מתקדמים ומסובכים, השמיעה עלולה להידרדר עד לאובדן מוחלט.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.