Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול כרוני בערמונית: טיפול מגנטי

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מגנטותרפיה - שיטה טיפולית המבוססת על שימוש בשדות מגנטיים בתדירות נמוכה (PMP) קבועה (PMP) או MPP. לדעת יו. Raygorodsky ושותפים למחברים. (2000), שיטה זו יש מספר יתרונות על פני שיטות אחרות של פיזיותרפיה. הם כדלקמן:

 • MP הוא השדה היחיד שחודר ללא התרופפות דרך רקמות הגוף, מה שמאפשר להבין השפעה ישירה על המיקוד הפתולוגי;
 • MP, יחד עם אולטרסאונד, יש את המספר הגדול ביותר של גורמים תפעוליים, עם זאת, בניגוד אולטרסאונד, זה לא דורש טכניקות חשיפה מגע;
 • Magnetotherapy הוא סוג פיזיולוגי ביותר של טיפול, שכן מאז השלב של התפתחות תוך רחמית אדם מוקף תמיד על ידי קווי כוח של השדה המגנטי של כדור הארץ. לכן, magnetotherapy הוא נסבל בקלות על ידי רוב האנשים;
 • מגנטותרפיה יש מספר מינימלי של התוויות נגד, במיוחד כגון neoplasms, ואת אפקט hypotensive קל מאפשר את זה להיות נסבל היטב על ידי חולים עם מחלת יתר לחץ דם;
 • MP מאפשר ביותר מבחינה טכנית פשוט ליישם את העקרונות לעיל של אופטימיות של פיזיותרפיה ובעיקר את העיקרון של השפעה דינמית על הרוויה ביוטרופית מקסימלית.

כל זה נותן בסיס נרחב יותר ליישם את ההשפעה של MP על הגוף במחלות שונות, כולל prostatitis כרונית.

כיום זה יכול להיחשב עובדה מבוססת כי ההשפעה של MP על האורגניזם של בעלי חיים האדם נקבע על ידי קבוצה של פרמטרים ביוטרופיים של שדה זה. אלה העיקריים הם אינטנסיביות (אינטנסיביות), שיפוע, וקטור, חשיפה, תדירות, צורת הדופק, לוקליזציה.

PMP מאופיין לרוב רק בארבעת הפרמטרים הראשונים, אם כי לפעמים לוקליזציה היא בעלת חשיבות בסיסית בטיבה של השפעתה. PeMP מאופיין גם בתדירות. צורת הדופק מתווספת למאפיין השדה המגנטי פעמו (IMP). הקבוצה הגדולה ביותר של פרמטרים ביוטרופיים היא השדה המגנטי פעמו (BIMP), לוקליזציה של אשר יכול להשתנות בהתאם לחוק נתון. יתר על כן, בהתאם לחוק שנקבע, בעת שימוש BIMP, ניתן לשנות את לוקליזציה של שניהם PMP, ו PMP, ו UTI. כל המצבים לא קשה להבין אם BIMP מתממש על ידי קבוצה של רדיאטורים קבועים של MP, אשר מחוברים בסדרה בזה אחר זה. במקרה זה, התדר המופנה לאורגניזם כולו נקרא תדר אפנון של ה- BIMP. זה מוגדר כמספר מתגים אני של מחולק במספר emitters. אם כל רדיאטור במערך פועל במצב פעימה עם תדר גבוה מתדר האפנון, אזי התדירות של BIMP כזה הופכת לפרמטר ביוטרופי נוסף (שמיני).

לפיכך, BIMP, בעל אזור השפעה רחב יותר בהשוואה לתחומים אחרים, הוא המבטיח ביותר בהגדלת מספר הפרמטרים הביוטרופיים. הבה נציין, כי לטובת כל טיפול הדופק, האופי הקצבי של התהליכים המתרחשים באיברים וברקמות מעיד על כך. לכן, קצבי (דחף) אפקטים קרובים לתנאים הטבעיים והם נספגים בקלות רבה יותר על ידי אחד או אחר מערכות הגוף. בנוסף, פעולות הדחף (בניגוד לרציפים) ההתאמה הרבה פחות מפותחת; יש הזדמנות להגדיל באופן משמעותי את המינון של הגורם הפיזי הדופק ואת מגוון המאפיינים הפיזיים שלה. זה עוזר להגדיל את האינדיבידואליות של טיפול פיזיוטרפי. חשוב כי הפרמטרים של פעולה דחף מתאימות לפעילות קצבית של האובייקט המאופיין על ידי כרונולוגיה, lability, התאמה, וכו '

כדי ללמוד את התגובות של האורגניזם סוגים נורמלים מסוימים של מחלה מושרה בניסוי ב השפעה כללית והמקומית ppms IMP בעצמה של 3 עד 100 MT ו- חשיפת 10 כדי 60 ניסויים דקים על בעלי חיים (חולדות, ארנבות, כלבים) נערכו. ההשפעות הכלליות והמקומיות (על הגפיים) בוצעו פעם אחת ושוב ושוב (7-15 ימים). הפעולה הכללית והמקומית של MP עם אינדוקציה של 35-50 mTl במשך 20-30 דקות גרם המראה של השפעות מורפולוגיות תפקודית, פיתוח אשר ניתן מחולק לשלושה תקופות: תגובות ראשוניות, ייצוב ופתרון.

בתקופה הראשונה מייד לאחר סיום פעילותה MP נצפה עליית ESR ומספר לויקוציטים, הגדלת מדד הדביקות טסיות, תכונות קרישה של דם, הצמיגות ממנו, את הטון של כלי דם ואת עכבת bioelectrical. בתוך 5 דקות היה האטה של זרימת הדם נימי היווצרות של אגרגטים של אלמנטים בדם. תופעות צבירה בהמשך החליף חלוקה בהדרגה, הגדלת מהירות זרימת הדם בכלי הדם האספקה, ירד הטון כלי הדם ואת עכבה ביואלקטריים של רקמות, צמיגות הדם ופרמטרים קרישה שלה. בסוף היום הראשון הופיעו אפילו סימני היפוקואגולציה.

התקופה השנייה (2-4 ימים) התאפיינה ביציבות התגובות שהתפתחו בסוף יום אחד. במהלך תקופת ההחלטה, רק לעתים נדירות ירדה חומרתן של תגובות אלו. בחלק מן החיות הן נעלמו עד סוף השבוע השני, וחלקן נרשמו עוד חודש. עם הגדלת אינדוקציה שדה מגנטי מ 60-100 mTl וחשיפה 30-60 דקות, הופיע שינויים בולטים יותר. במקרים אלה שליש החיות נצפו התרחש תת לחץ דם ורידי עורקים, על ידי electrocardiography רשם ירידה קלה סט המתח של QR, התארכות הולכה תוך חדרים, לקטון או לגדול של השן 7, ובתנאי hypercoagulation הדם היקפיים ששררו. בכל בעלי החיים של קבוצה זו, היישור של משמרות תפקודית-מורפולוגית התרחשה 2-3 שבועות מאוחר יותר תחת השפעת MP עם אינדוקציה של עד 50 MT במשך 20 דקות.

אינדוקצית חשיפת MT של 3 עד 10 מגאטון ב 10-20 חשיפה דקה שנגרמה בתקופה הראשונה שיפור זרימת פריפריה, הגדלת כלי אספקת דם, הפחתת הטון שלהם, עכבת bioelectrical, ירידת פונקציות צמיגות וקרישה. עם זאת, תקופות השני והשלישי בבעלי חיים אלה היו קצרי מועד. עד סוף 2-3 ימים, האינדיקטורים למד חזר למצבו המקורי. ההשפעה על סופיות של MP עם אינדוקציה ל 50 MT וחשיפה של 20-30 דקות ביום במשך 7-15 ימים גם גרמה להתפתחות של תגובות הפיך יחיד חיובית. פעולת ה- SMS, שנגרמה על ידי המנגנון והמגנטים האלסטיים, היתה זהה. PeMP ו- UTI תרמו להופעת תופעות מגנטוביולוגיות מובהקות יותר מאשר PMP. בדגימות הצעירות, אופי המדדים שנחקרו היה מעוות יותר מאשר אצל מבוגרים.

עם חשיפות חוזרות ונשנות חוזרות ונשנות, כמו ביומון ארוך טווח, צוינה השפעת הסיכום. ככל שהעוצמה של M P ומסלול השפעתה גדלו, השפעות חיוביות שליליות ושליליות שליליות פותחו לראשונה. זה יכול להיות מוסבר על ידי התפתחות התגובה של אימון, הפעלה ומתח. מספר רב של השפעות קצרות טווח של MP עם אינדוקציה של עד 50 mT גרם לשינוי דמוי גל בתגובות של אימון והפעלה.

האפקט הטיפולי הטוב ביותר לטיפול פציעות טראומטיות של גפיים מתקבלים על ידי שדה מגנטי באמצעות עם אינדוקציה 5-10 MT ו חשיפת 10 דקות במשך 2-3 ימים, אשר בתחילה גרמו הכשרת התגובה ולאחר מכן עם הגדלת עוצמת וחשיפת 20-30 דקות תגובתם הפעלה . זה הוביל לעלייה בהתנגדות של האורגניזם ואת האצה של תהליכים של התחדשות reparative של רקמות שנפצעו.

השילוב של מינונים קטנים של PMP עם PeMP או UTI הגביר את ההשפעה החיובית של חברי פרלמנט אלו. על בסיס הנתונים שניתן, ניתן להסיק כי על מנת להשיג את היעילות הנדרשת של אפקט טיפולי, MP צריך להיות מוגבל כוח של 50 MT. האפקט הטיפולי מושג על ידי גירוי של התגובות של הכשרה והפעלה על ידי השפעות קצרות חוזרות ונשנות עם עלייה מתמדת של אינדוקציה מגנטית 5 כדי 50 מטרים וחשיפה בין 10 ל 30 דקות, או על ידי שפעות PMP סימולטני או רציפים, לסירוגין עוצמת שדה מגנטית וקטן IMP.

בגוף, רגישים ביותר MP הם מערכות הדם - כלי הדם, האנדוקרינית המרכזית. בשנים האחרונות, נתונים מעניינים על רגישות MP של חלקים שונים של המערכת החיסונית של בני אדם ובעלי חיים הושגו.

אומדן התוצאות של מחקרים רבים, אנו יכולים להסיק כי המאפיין ביותר עבור הדם תחת השפעת שינויים MP במערכת erythroid. ללא קשר לעוצמה של השדה ואת משך הפעולה, rticulocytosis נצפתה. השינוי במספר rticulocytes משמש אינדיקטור של עוצמת תהליכי התחדשות במערכת הדם האדומה.

תחת ההשפעה של שינויים MP מתרחשים במערכת קרישה הדם, טבעו של חלק נקבעת על ידי המצב הראשוני של מערכת זו, והוביל לרוב לנורמליזציה של תהליך הקרישה. השפעה חיובית של MP על microcirculation ו תגובה וסקולרית באה לידי ביטוי גם השפעה מנורמל שלהם על הטון והפרמטרים של microcirculation. אז, ב MP ציין את השינוי בזרימת דם arterioles, נימי precapillaries, הגדלת הקיבולת של מערכת כלי הדם, הגידול בקוטר נימים וצפיפות של לולאות נימים, להאיץ ההיווצרות של ערוץ בטחונות.

תגובה של המערכת האנדוקרינית מתבטאת בפעילות מוגברת במערכת sympathoadrenal יחידות מתווך הורמונליים (SAS), התפקיד הראשי תגובת ההיווצרות של מערכת האנדוקרינית שייך מרכזים ההיפותלמוס. האפקט מנרמל של MP על SAS נחשף. שינוי זה או אחר בו קשורה להיווצרות של אחת משלוש התגובות של הגוף ל MP כמו מגרה - הסתגלות, הפעלה או מתח. כאשר לומדים את ההשפעה של MP על מערכת הרבייה, רגישות של רקמות testis לזה הוכח.

מהלך של תהליכים זיהומיות ב MP נראה יותר נוח, במיוחד בנוכחות של bacteriostatics או biogenic stimulants, אשר מוסבר על ידי גירוי של תגובת החיסונית או הנורמליזציה שלה תחת השפעת MP. כדי להסביר יותר קל עבור תהליכים זיהומיות תחת השפעת CHM והשפעתו על מיקרואורגניזמים עדיין לא ניתן, כי מידע על המאפיינים magnitorostovyh חיידקים במצע תרבות בנוכחות תרופות מאוד מפוקפקות ובלתי שנויות במחלוקת. אמנם זה יכול להיות רק טען כי MP יש השפעה על חילוף החומרים וצמיחה של תאים מיקרואורגניזם.

הבסיס של רעיונות מודרניים על ההשפעה של MP על אורגניזם חי הוא הרעיון של פעולתו כגורם מגרה. לגירוי זה הגוף מגיב עם תגובה אדפטיבית של אימון, הפעלה או מתח. היווצרות של תגובה מסוימת נקבעת על ידי קבוצה של פרמטרים biotropic של MP ו רגישות אישית האורגניזם. בין

סוגים שונים של MP עם המספר הגדול ביותר של פרמטרים biotropic ואת הפעילות הביולוגית הגדולה ביותר הוא בבעלות BIMP. זה מבטיח מנקודת מבט של תופעות תהודה על איברים ורקמות, תוך התחשבות בטבע הקצבי של התהליכים המתרחשים בהם. במקרה זה, ההתפתחות הכי פחות של הסתגלות ל- BIMP נצפתה בהשוואה ל- PMP או ל- PeMP.

שאלת המנגנון של ההשפעה של MP ברמה התאית עדיין לא נחקרה במלואה. עם זאת, יש כבר עדויות משכנעות למדי על ההשתתפות במנגנון זה של תהליכי הממברנה, כמו גם סידן ומגנזיום יונים. בפרט, MP משפיעה על הפוטנציאל האלקטרוכימי ועל מרכיב השומנים חלבון של הממברנה, במהלך תהליכים מטבוליים תאיים.

רעיונות מודרניים על התכונות הרפואיות של MP מבוססים לא רק על הפיתוח תחת השפעתה של תגובות אדפטיבית. חשוב גם לחזק את ההשפעה של תרופות ברקמות כי הם MP. זה יכול להיות vasodilator, משכך כאבים, decongestant, הרגעה, נוירוטרופי, וחשוב מאוד, השפעות foretic. ההשפעה של טיפול magnetolaser בשילוב על 24 חולים בגילאי 52 עד 70 שנים, סובל שלב IH עם BPH בשלב זה, נחקר. ההתקנה "Uzor-2K" עם אורך גל של 0.89 מיקרון ושיעור חזרות של 3000 הרץ שימש. אחד emitter עם מצורף מגנטי ב אינדוקציה עד 63 mT היה מותקן על פרינום על הקרנה של בלוטת הערמונית, השני - רקטלית של הקרנה של הערמונית. בעבר כל החולים עברו הפעלות תוך ורידי של הקרנת לייזר של דם (בלוק) עבור 25 דקות הוא Ne לייזר עם אורך גל של 0.63 מיקרון בהספק של 1.5 מגוואט באמצעות "CAPI-1" התקן, מתן זרימת דם חוזרות דרך אזור הקרנה. היעילות של אמצעי מניעה כזה עבור immunostimulation של הגוף לפני כריתה transurethral של הערמונית דווחה בעבודה של G.V. Uchvatkina et al. (1997). במשך 2-3 ימים, הפעלות טיפול magnetolaser עם יישומים לעיל בוצעו במשך 3 דקות. ואז זה חזר על עצמו 2-3 פעמים. בכל החולים, ירידה משמעותית של דיסוריה או נעלמה לחלוטין, נפח בלוטת הערמונית ירד, urodynamics מנורמל, סימפטומאטולוגיה כאב נעלם.

בין שאר המחלות האורולוגיות, בטיפול שעליו הוחל הטיפול במגנטולאזר, ניתן לציין את התנאים הבאים:

 • נזקי דלקת ופוסט טראומה של מערכת הגניטורינריה;
 • Urolithiasis;
 • הידרונפרוזיס;
 • דלקת כרונית כרונית;
 • שחפת של מערכת גניטורינארית;
 • חוסר תפקוד מיני אצל גברים ונשים.

ההשפעה האופטימלית של מכשיר לייזר אולאן-אוראת על שחזור של מעבר שתן, ריכוז וסינון תפקודים של הכליות, על גירוי של מיתון חצץ קטן הוצגה.

מנגנון הטיפול בשילוב magnetolaser קשורה להשפעה של magnetophoresis, במיוחד על קרום התא השומנים חלבון של איבר שונה פתולוגית.

NI Tarasov et al. (1998) חשף תיקון של משמרות LPO לטיפול ב prostatitis כרונית עם tocopherol או ceruloplasmin בשילוב עם magnetotherapy רקטלי ו הקרנה לייזר. על פי VA. Golubchikova et al. (2001), וכן מ.י.אלקסייב ו- V.A. Golubchikova (2002), השימוש בטיפול המורכב של כרונית prostatitis magnetotherapy בשילוב עם הקרנה לייזר electrostimulation מוביל סיכום של ההשפעה של גורמים אלה. כתוצאה מכך, תפקוד הפרשה של הערמונית הוא מנורמל, פעילות של תהליך דלקתי מצטמצם תסמונת הכאב הוא עצר. עם זאת, תקופת ההפוגה נמשכת עד שנתיים ב -60.5% מהחולים.

Magnetotherapy שימש כדי לעורר את המערכת החיסונית של הגוף בחולים עם prostatitis כרונית. כדי זה היה מופגז התריס באזור המכונה בלוטות התימוס "Wave 2", כוח חשיפה - 30-40 W, תדר - 460 MHz, גל - 630 ננומטר, זמן חשיפה - 10-15 שיעור יומי דקות של 15-20 נהלים טיפול. הטיפול נערך ב -57 חולים עם HP. כתוצאה מהטיפול, 75.5% מהחולים נעלמו או הפחיתו באופן משמעותי כאב, דיסוריה ותסמינים אחרים. שיפור הסוד של הערמונית, הגדילה את מספר גרגירי lecithin. ב 71.4% מהחולים, צויין אפקט אנטיבקטריאלי. הגדילה את התוכן של לימפוציטים מסוג T והפחיתה את מספר הלימפוציטים B.

הנתונים שהתקבלו ציינו אפקט מגרה של magnetotherapy על הקישור T- התא של המערכת החיסונית, כאשר נחשף בלוטת התריס בלוטות התימוס. כתוצאה מכך, היתה השפעה אנטי דלקתית מובהקת, אשר הובילה לחיסול דלקת הערמונית.

על פי VA. Mokhort et al. (2002), השימוש במגנטותרפיה בטיפול המורכב של דלקת כרונית כרונית תרם להיעלמות מלאה של התלונות ב -83.7% מהחולים, ירידה בחומרת הסימפטומים ב -16.2% ולא הייתה השפעה ב -3.2% מהחולים. N.V. Bychkova et al. (2002) טיפול magnetolaser בשימוש בטיפול של prostatitis כרונית. הם צפו השפעה קלינית חיובית ב 89% מהחולים, ירידה בתופעות dysuric ב 86%, שיפור בתפקוד המיני ב 54%.

לדברי יה. Dunaevsky et al. (2000), מגנטותרפיה תרם לרגרסיה של שינויים דלקתיים בהפרשת הערמונית ב -82.4% מהחולים לדלקת כרונית כרונית, היעלמותם המוחלטת ב -58.9% מהחולים. N.F. סרג'נקו וא. א. Goncharuk (2002) הוכיח שטיפול מגנטי מקומי בשילוב עם טיפול בסמים לאחר 2-3 טיפולים בלבד תרם להיעלמות תסמונת הכאב ב -82% מהחולים, בעוד ש -14% הצביעו על ירידה משמעותית. החוקרים ממליצים על שימוש במגנטותרפיה בטיפול בדלקת כרונית כרונית, במיוחד בחישובית, כאשר השימוש בטיפול במיקרוגל הוא התווית.

לסיכום לעיל ולהסתמך על הנתונים הספרותיים של השנים האחרונות על magnetotherapy, אנו יכולים להסיק כי ההשפעה הטיפולית של הפעולה של MP נובע wasodilator,

Anti-edematous, immunostimulating ו הרגעה פעולות. לבסוף, יש עוד רכוש של MP בחשיפה המקומית ובכך מתן magnetophoresis ברקמה של התרופה. כדי לייעל את האפקט הפיזיוטרפויטי, במיוחד באורולוגיה בטיפול של urethroprostatitis אצל גברים, יש צורך:

 • להגדיל את רוויה ביוטרופית של השדה הפיזי (למשל, שדה מגנטי);
 • כדי להבטיח אפקט משולב של השדה הראשי עם אלה נוספים (למשל, מגנטי עם לייזר חשמלי);
 • כדי לחמם את הקרום הרירי של השופכה והערמונית, שכן זה לא רק מאיץ את התהליכים של התחבורה יון, אלא גם יוצר את ההשפעה של התברואה חלקית בצורות חיידקיות של urethroprostatitis;
 • כדי להבטיח גישה של התרופה אל הממברנה הרירית של השופכה ואת הערמונית למימוש המאפיינים pirotic של MP וטיפול תרופתי מקומי;
 • לנהל micromassage של השופכה כתוצאה של אינטראקציה כוח של השדה החיצוני עם אלמנטים רגישים מגנטית מוכנס בתוך השופכה (דרך הקטטר); - להבטיח את האפשרות להשפיע על בלוטת מצד שני של השופכה ואת פי הטבעת. דוגמה לשימוש מוצלח בו זמנית של כל הגורמים המשפיעים על MP עם מימוש של האפקט הפיזיוטרפויטי הוא מנגנון Intramag עבור מגנטותרפיה באורולוגיה. המכשיר מיועד לטיפול במחלות דלקתיות של דרכי השתן אצל גברים ונשים, כולל זיהום אורגינלי. היא כוללת פולט לגברים BMP נוצר כמו שוקת, סט של irrigators צנתרים השופכה, עשה בצורת צינורות גומי (פוליאתילן) עם חורים על פני השטח לרוחב, ומערכת חימום צנתרים. בתוך הצינור הגמיש של צנתרים- irrigators יש ספירלה מתכת עשוי נירוסטה מגנטית תנור חשמלי.

במהלך הטיפול, מוכנס קטטר-השקה לתוך השופכה, אשר מלא בתרופה ולאחר מכן להציב בערוץ רדיאטור. לאחר הפעלת המכשיר, MP מתחיל לנוע לאורך השופכה לאורך זיגזג, מתנדנד הספירלה. לפיכך, כוח הפעולה של MP הוא הבין, אשר מלווה מיקרו עיסוי של הקרום הרירי של השופכה עקב תנודות של הקטטר. יש גם שיפור בהשקיה של הממברנה הרירית עם פתרון סמים. השפעת המידע של השדה נובעת מבחירת התדר בקרבת 1 הרץ או 10 הרץ, אשר תורמת לספיגה טובה יותר של הגוף של גורם פיזי זה וליישום מלא יותר של ההשפעה האנטי דלקתית. האפקט הפורטיקלי של השדה מסופק על ידי מגנטופורסיס, לשם השגתו במנגנון ניתן לשלב אותו עם אלקטרופורזה של התרופה בקרום הרירי של השופכה. למטרה זו, הספירלה בתוך הקטטר יש מגע חיצוני כדי לחבר אותו האלקטרודה הפעילה של כל מכשיר גלוון סטנדרטי (מכשיר Potok).

אפשרות אלקטרופורזה מגדיל באופן דרמטי את מספר היונים בתמיסה התרופה עקב הניתוק שלה, מה שמקל ל MP על ההיכרות שלהם לתוך הבד. Yu.A. קוזב ואח '. (1996) ערכו מחקר על ההשפעה על האזור הקרני של קרינה אלקטרומגנטית בטווח המילימטר (מנגנון Intramag). קרינה זו מאפשרת, יחד עם magnetotherapy, לבצע אלקטרופורזה של מוצרים רפואיים, micromassage ב BMP ולהכניס מתלים מבוקרת מגנטית. לאחר 4-5 הליכים, חולים סבלו מאובדן כאב בערמונית, ירידה משמעותית במספר תאי הדם הלבנים בהפרשתם, שחזור תפקוד המיני. במקביל, היעלמותם של סימנים קליניים של שיפורי ערמונית התרחשה בכל מערכת הומאוסטזיס קישורים (procoagulant, נוגד קרישה, Fibrinolytic). בשנת פעילות הפרוטאז היקפי דם מנורמל, מתקרב ליחס שיעור ומספר לימפוציטים מסוג T ו- B, התוכן אימונוגלובולינים ירד לרמות של מחזורי מתחמי החיסון, ופעילות ובקטרצידית אצלה עלתה. על פי SA. סובורוב (1998), טיפול מגנטי בחולים עם דלקת בערמונית כרונית מלווים בירידה של פעילות Fibrinolytic דם היקפי (עליית Fibrinolytic הכולל, פעילות פלסמין ואת הפעילות של מפעילי plasminogen; antiplazminovoy ירידה בפעילות), היעלמות כאבים בבלוטה, נרמול השטח שלה. הייתה ירידה במספר הלייקוציטים ועלייה בתכולת גרגירי הליצין בהפרשת הערמונית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.