^

בריאות

טיפול בדלקת כרונית כרונית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול של prostatitis כרונית היא מורכבת של אמצעים טיפוליים שמטרתם למנוע דלקת של בלוטת הערמונית.

על פי מידע סטטי, מחלה זו "התחדשה" באופן משמעותי במהלך חצי המאה האחרונה. זה משפיע על כ 40% של המין חזק בין הגילאים 30 ו - 40. אצל גברים מעל גיל 40-45 שנים, תהליך דלקתי של הערמונית מתרחשת לעתים קרובות יותר - עד 55-60% מכלל המקרים של טיפול עם תלונות Urogenital.

Prostatitis היא דלקת של בלוטת הערמונית, הממוקם בגברים מיד מתחת לשלפוחית השתן. תלוי מה גורם תרמו את הופעת המחלה, prostatitis עלול להופיע פתאום או להתקיים בגוף של אדם במשך זמן רב, לאחר זמן רב הפך צורה כרונית. טיפול של כרונית prostatitis הוא מינה בנפרד על ידי אורולוג אנדולוגים.

הערמונית, אשר הותקפה על ידי זיהום חיידקי או היפותרמיה, בתחילה מתנגד המשאבים של המערכת החיסונית. אם החסינות חלשה, אדם ממשיך להסתמך על ריפוי עצמי ואינו הולך לאורולוג בזמן, הערמונית אינה מוותרת, הוא פשוט עובר לצורה כבדה יותר וחבויה יותר. למרבה הצער, רק כאשר סימפטומים חריפים באמת באים לידי ביטוי - תחושות כואבות בעת השתנה, בעיות עם חיים אינטימיים, רק אז המטופל מתחיל להישמע אזעקה ופונה לרופא. לכל הפחות, זהו טיפול ארוך, עיקש עבור prostatitis כרונית, לפעמים לאורך שנים, כתוצאה שלילית - את הגידול של המחלה לתהליך אונקולוגי.

הערמונית יכולה להיגרם על ידי גורמים שונים, והוא מסווג בדרך זו: 

 • טופס חיידקי חריף; 
 • צורה חיידקית כרונית; 
 • צורה כרונית לא חיידקית (chlamydia, staphylococcus, Trichomonas); 
 • אסימפטומטי (אסימפטומטי).

הצורה הכרונית של המחלה, ככלל, נגרמת על ידי זיהום בקטריאלי, אשר יכול האות עצמו, דוהה לחזור - לחזור. ברוב המקרים, את השלב החריף הוא דילג, הסימפטומים הם ריפא, ואת הטיפול של כרונית prostatitis קורה בדרך כלל בפני עצמה, ללא מינוי של רופא. סימפטומטולוגיה נמחקה ואת attenuation של כאב בכלל לא אומר כי prostatitis הוא נרפא. הוא פשוט "מסתיר" את הביטויים שלו, והזיהום נשאר בגוף.

הסיבות לכך תהליך כרונית של דלקת בבלוטה הערמונית יכול להתפתח: 

 • היפותרמיה קבועה של כל הגוף, במיוחד את הרגליים ואת הגב התחתון; 
 • תזונה לא מספקת, המוביל לעצירות; 
 • העדר פעילות מוטורית - ישיבה בעבודה; 
 • חיים אינטימיים חסרי הבחנה, היעדר ציוד מגן ליחסי מין; 
 • מחלות זיהומיות כרוניות של איברים ומערכות; 
 • מחלות מין, לרבות אלה שלא טופלו או נסתרות; 
 • אין פעילות מספקת של חסינות.

תסמינים שיכולים לתת אות שאתה צריך להתחיל טיפול עבור prostatitis כרונית:

 • כאב חלש כרוני בגב התחתון;
 • כאבי מחזור תקופתיים באזור המפשעה;
 • סימני כאב חלשים תקופתיים באשכים או באברי המין;
 • טמפרטורת Subfebrile;
 • כאב כרוני במפרקים של הרגליים;
 • גילויים אפיזודיים דומים דלקת שלפוחית השתן;
 • פריקה נדירה לא טיפוסית מתעלת השופכה.

במילה אחת, כל חולשה מאחור ומאחור, אשר, כמובן, יכול להיות סימן של מחלה אחרת לגמרי, עדיין דורש טיפול לרופא. לאחר איסוף של anamnesis, בחינה ויזואלית, ניתוחים ביוכימיים מוקצים, כמו גם את הסמן האנליטי העיקרי - תרבות חיידקים. כחומר לתרבות, נלקח חלק מהשתן והפרשה מהבלוטה.

הטיפול בדלקת כרונית כרונית הוא יסודי יותר ורכיב, בניגוד לטיפול במחלה חריפה. לעתים קרובות, הקלה על החולה של הערמונית היא לא כל כך קלה ומהירה, כפי שזה נראה במבט ראשון. יעילות הטיפול תלויה בזמינותו של המוסד הרפואי בו מתבצע החולה, ועל המחיר שהחולה מוכן לשלם עבור השימוש בשירותי רפואה.

אילו אמצעים כוללים את הטיפול של prostatitis כרונית?

טיפול של כרונית prostatitis יש את המטרות הבאות: 

 • ניטרול זיהום חיידקי - קורס אנטיביוטיקה (לפחות חודש); 
 • הפעלת המערכת החיסונית - מינוי אימונומודולטורים; 
 • מניעה של dysbacteriosis - פרוביוטיקה נקבעו; 
 • מניעת תופעות אלרגיות - ניתן לרשום אנטיהיסטמינים; 
 • טיפולי פיזיותרפיה תרמיים; 
 • מינוי של תרופות כדי להרפות את שרירי הבלוטה - חוסמי אלפא; 
 • עיסוי של הערמונית; 
 • קורס רפלקסותרפיה; 
 • עריכת דיאטה, דיאטה מיוחדת, אשר אינה כוללת את השימוש של מזון חריף, משקאות המכילים אלכוהול; 
 • התערבות כירורגית אפשרית כדי להסיר את האזורים המושפעים של בלוטת הערמונית.

הפעלת מערכת החיסון

הפעלת מערכת החיסון - מינויו של אימונומודולטור. הערמונית בצורה כרונית מאופיינת על ידי ירידה בפונקציות המגן של המערכת החיסונית, אשר חייב להיות מתוחזק ומופעל. Immunomodulators נועדו לנרמל את הקשרים החינוכיים של חסינות לעורר את התגובה המקומית של המערכת החיסונית לדלקת. על ידי זמינות ביולוגית, levamisole, thymalin, prodigiozan, methyluracil הוכיחו להיות מבוססת היטב. תרופות אלה מגרות את הפעילות האקטיבית של מקרופאגים (הפאגוציטים שלהם, תפקוד קליטה), להפעיל את מנגנון ההגנה ברמה של כל תאי הגוף. מהלך הטיפול תלוי בבחירה של התרופה, ולכן, levamisole יש השפעה חזקה על הקישור T של חסינות, והוא יכול לגרום לתגובה אלרגית. הוא ממונה לתקופה של עד 3 ימים, ולאחר מכן הפסקה הוא עשה את הקורס חוזר. Metiluratsil הוא בטוח יותר, מלבד זה יש נכס אנבוליים מאיצה באופן משמעותי את כל התהליכים regenerative, זה יכול להיות מיושם עד 2 שבועות. 

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מניעת דיסביוזה

מניעת dysbacteriosis - פרוביוטיקה נקבעו עבור שחזור של microflora ואת הנורמליזציה של היחס של חיידקים ספציפיים פתוגני מותנה. מומלץ להשתמש במכלול של תרופות פרוביוטיים, שכן כל אחד מהם מגרה את קבוצת החיידקים שלהם. Bifidumbacterin, lactose המכילים gastropharm או lactobacterin, colibacterin, linex ו bifiform הוכחו היטב. 

מניעת תופעות אלרגיות

מניעת תופעות אלרגיות - ניתן לרשום אנטיהיסטמינים. קורס אינטנסיבי של אנטיביוטיקה יכול להוביל לא רק dysbiosis, אלא גם תגובה אוטואימונית אגרסיבית בצורה של תגובות אלרגיות. מינוי של antihistamines אינו חובה על משטר טיפולית. הטיפול בדלקת כרונית כרונית בשימוש בטיפול אנטי-היסטמיני נוסף מתבצע רק עם גילוי סימנים קליניים של אלרגיה. ככלל, ההכנות של הדור השלישי נקבעו - cetirizine ו fexofenadine הקבוצה, כלומר, תרופות ללכת טוב עם תרופות אחרות לא לגרום נמנום.

טיפול בפרוסטטיטיס כרונית עם אנטיביוטיקה

אחת הדרכים הנפוצות ביותר לטיפול במחלה היא אנטיביוטיקה. מטרת תרופות אלו או אחרות נעשית על בסיס הגורמים שגרמו להופעת המחלה. לרוב זה סוג של תרופות הוא prescribed עבור אנשים הסובלים prostatitis כרונית חיידקית.

חולים עם תסמינים כגון כאב חמור או חום עשויים להזדקק לאנטיביוטיקה תוך ורידי. הטיפול בחולי כרונית באנטיביוטיקה נקבע במשך חודש וחצי לפחות, אך לעיתים קרובות הקורסים ארוכים יותר או מכאיבים יותר, וכמה קורסים של תרפיה נקבעים בהפסקות כדי לנוח מתרופות.

קח תרופות צריך להיות אך ורק בהתאם לנורמות ותדירות שנקבעו על ידי הרופא המטפל. החולה לא צריך לסרב לטיפול נוסף, גם אם מצב בריאותו השתפר באופן משמעותי - הרושם הזה יכול להיות מטעה, וברגע שהגוף מפסיק לקבל תרופות, המחלה עלולה להופיע שוב. אם פתאום לאחר קורס רפואי עבר המצב לא השתפר, יש צורך ליידע את הרופא על זה. סביר להניח, החולה אין חיידק, אבל צורה אחרת של המחלה.

 תרופות ממונה של קבוצת מקרוליד הם אנטיביוטיקה יעילה המתקבל פטריות Streptomyces שטופלו. Macrolides יעילים נגד חיידקים רבים מיקרואורגניזמים, כגון זיהומים coccal, legionella, chlamydia ו mycoplasma. בנוסף, קבוצה זו של תרופות ניתן לשמור במשך זמן רב בבלוטה הערמונית כמעט אינו גורם להשפעה רעילה. התרופות הפופולריות ביותר של קבוצה זו כוללות roxithromycin, vilprafen, macropen, azithromycin. כמו כן, תרופות tetracycline (doxycycline) ו cephaloporine (ceftriaxone) נקבעו, אשר למעשה לנטרל מיקרואורגניזמים אנאירוביים פעילים נגד chlamydia. קבוצת פניצילין בפרקטיקה הקלינית המודרנית משמשת לעיתים תכופות פחות, בעיקר על סמך סימנים מוכחים למעבדה. בדרך כלל, amoxicillin, amoxiclav משמש. יעיל fluoroquinolones בשל רכושו לחדור לשכבות העמוקות של רקמות. ספקטרום רחב של פעולה ניתנת על ידי נורופלוקסין, ofloxacin, ciprofloxacin. הבחירה של קבוצה של אנטיביוטיקה ישירות תלוי בשלב דלקתי של התהליך, את הסובלנות האישית או חוסר סובלנות של התרופות. טיפול אנטיביוטי יכול להתבצע בעזרת זריקות או נתון בצורת tableted. לעתים קרובות קבוצה של אמצעים טיפוליים כולל את ההקדמה של פתרונות אנטיבקטריאליים, ג'לים או משחות ישירות לתוך מקור של דלקת או נרות אנטיבקטריאלי אנאלי.

טיפול בפרוסטטיטיס כרונית עם תרופות אחרות

טיפול של כרונית prostatitis יכול להיות מורכב לוקח nonsteroidal ו משככי כאבים אנטי דלקתיים. כדי להקל על מהלך המחלה ידועים לכל איבופרופן ואספירין. המינון של התרופות נקבע בהכרח על ידי האורולוג-אנדולוגולוג, מאחר ושימוש לא נכון בתרופות אלה עלול לא רק להחמיר את מצבו של המטופל, אלא גם לעורר שורה של מחלות אחרות. לפעמים, טיפול כרונית prostatitis מנוהל עם משככי כאבים.

טיפול בפרוסטטיטיס כרונית עם חוסמי אלפא

טיפול של כרונית prostatitis ניתן לטפל עם חוסמי אלפא - תרופות שיש להם את היכולת להירגע את סיבי השריר ואת הצוואר של שלפוחית השתן באותו מקום שבו הערמונית מחוברת שלפוחית השתן. השימוש בחוסמי אלפא מאפשר לחולה לרוץ לעיתים תכופות הרבה יותר לשירותים, וגם מקטין את הכאב נוכח ההשתנה.

מינוי של תרופות כדי להרפות את השרירים של בלוטת - אלפא חוסמי . השימוש בתרופות אלה משפר את הטון של השרירים של תעלת השופכה, האפיתל של שלפוחית הזרע ואת הקפסולה של הערמונית עצמה. Alpha-adrenoblockers להגדיל באופן משמעותי את משך תקופת ההפוגה, במיוחד בשילוב עם NSAIDs - תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים. מונה אומניק, סוניזין, קרדורה. כל התרופות האלה שייכות לאותה קבוצה, אבל זכות הבחירה שלהן שייכת לאורולוג, שקובע את ההתאמה של התרופה, המינון והמשטר לניהולו.

טיפול בפרוסטטיטיס כרונית עם עיסוי

לבסוף, יש הליך לא נעים אבל יעיל מאוד לגברים, אשר לעתים קרובות prescribed לחולים עם prostatitis. הליך זה נקרא עיסוי הערמונית.

עיסוי נעשה בעזרת ידות רפואיות: הרופא לובש כפפה על היד, אצבע משמן את חומר הסיכה המיוחדת, אז מציגה אצבע לפי הטבעת של גברי מנהלת פרמטרי מחקר, סימטריה של שני האונות של בלוטת הערמונית, כמו גם את מצב רירית המעי ואת מידת כאב תסמונת הגבר. לאחר מכן, הרופא מחליט על האינטנסיביות ואת משך הזמן של עיסוי. בדרך כלל, הבלוטה הראשונה היא עיסה, ואז השני.

פיזיותרפיה עבור דלקת כרונית כרונית

טיפולים פיזיותרפיים תרמיים נועדו לסדר את הטון של השרירים של הערמונית ולשחזר את זרימת הדם מופרעת של זרימת הדם במקומות בהם צלקות פתולוגים נוצרו. כמו כן, פיזיותרפיה משפרת באופן משמעותי את ההשפעה של הטיפול האנטיביוטי עקב ספיגה טובה יותר של תרופות לתוך הרקמה המוכנה. הליכים פיזיותרפיה כוללים חימום קולי, פעולה תרמית ישירות על הערמונית דרך פי הטבעת, השקיה אפשרית עם חוקנים (פתרון מועשר אנטיביוטיקה).

רפלקסותרפיה של דלקת פרקים כרונית

הקורס רפלקסיות מכוון גם לחיזוק ושיפור זרימת הדם בערמונית, מצב השרירים של האגן כולו מנורמל, ותחושות כואבות יורדות. בין שיטות מוכחות היטב, ניתן להזכיר magnetotherapy שנערך על נקודות פעילות ביולוגית.

טיפול של כריתת הערמונית כרונית על ידי שיטות כירורגיות

התערבות כירורגית אפשרית כדי להסיר את האזורים המושפעים של בלוטת הערמונית. אינדיקטורים להליך כירורגי הם ניוון של רקמות, ואז חוסך electroresection (הסרת רקמות גוסס) מתבצע. כמו כן, הגורם לניתוח עשוי להיות הפרה של trophism, מצב של בלוטות הבלוטה עקב הצטברות של calcinates (כרונית prostatitis כרונית). TUR - כריתה טרנס-תרמית היא ניתוח שמתבצע בהרדמה של אפידורל או ברדיורט תוך ורידי. תקופת ההחלמה לאחר הניתוח נמשכת לא יותר משבוע.

שיטות, אשר כוללת את הטיפול של prostatitis כרונית, נקבע על ידי אורולוג על בסיס מידע אבחון וניסיון מעשי קליני שלו. בנוסף לשימוש בתרופות ובטיפול אחר מהחולה, נדרשת התייחסות אחראית לטיפול ורמת סבלנות מסוימת.

דיאטה עם דלקת כרונית כרונית

עריכת דיאטה, דיאטה מיוחדת, אשר כוללת את השימוש של מזון חריף, משקאות המכילים אלכוהול. דיאטה נדרשת כדי לחזק את המאפיינים המגנים של הגוף, כמו גם לבצע את המשימה העיקרית - דטוקסיפיקציה ושטיפה (הסרת שתן). כרונית prostatitis מכתיב את שמירת דיאטה עדינה לאורך כל החיים. במהלך הקבלה של אנטיביוטיקה ומעבר של אמצעים רפואיים כלליים, דיאטה קלאסית מס '7 מינה, אשר נועד להסיר עודף נוזלים, תרכובות חנקן מהגוף כדי להסיר נפיחות. גם יעיל דיאטה מס '5, אשר prescribed, ככלל, ב hepatopathologies ומחלות של צינורות המרה. 

טיפול בדלקת כרונית כרונית הוא גם שמירה על הכללים של אורח חיים בריא, רציונלי, שבו הפעילות המנועית היא ריאלית, מנוחה ושינה, ואם אפשר, דחייה של הרגלים רעים.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.