Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בגלאוקומה סגורה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

הקרנה של איריס וסגירה של זווית החדר הקדמי עקב בלוק האף להוביל לעלייה חדה בלחץ תוך עיני ופיתוח של גלאוקומה משני בחולים עם uveitis. אם יש הפרה של זרם של נוזל intraocular בשל בלוק האפיפיור, ניתן לשחזר את התקשורת בין החדרים הקדמיים והאחרונים באמצעות iridotomy לייזר ארגונית או neodymium IAG או iridectomy כירורגי. עם ההתנהגות של iridotomy לייזר, עלולה להיות עלייה או החמרה של דלקת בחדר הקדמי. כדי להפחית את הסיכוי של סיבוך זה, לפני ואחרי ההליך, טיפול פעיל עם glucocorticoids צריך להתבצע. בניגוד לייזר לייזר, כאשר משתמשים neodymium IAG לייזר משתמשת פחות אנרגיה, ולכן דלקת לאחר הניתוח הוא פחות בולט. מאז עם תהליך דלקתי פעיל, חסימה של חורים אירידוטומיים אפשרי, אז להתאוששות יציבה של הנוכחי נוזל תוך עיני, כמה אירידוטומיס צריך להתבצע. כ -40% מהמקרים דורשים נהלים חוזרים. כדי להפחית את הסיכון של פגיעה באנדותל הקרנית, אירידקטום הלייזר לא צריך להתבצע עם אוויטיס חמור בשלב הפעיל ובצקת הקרנית ובאתרי לוקליזציה של הסינכיה הקדמית ההיקפית.

עם iridotomy לייזר מוצלח או התוויות נגד טיפול בלייזר, iridectomy כירורגי מסומן. זה הוכיח כי עם uveitis כירורגי iridectomy יעיל אם סינכרוני הקדמי היקפי לוכדת פחות מ 75% של זווית החדר הקדמי. למרות היעילות הגבוהה של ההליך לעומת iridotomy ליזר, דלקת לאחר ניתוח כבד עלולה לפתח לאחר iridectomy כירורגי, אשר מעכב את מטרת מראש אינטנסיבי טיפול אנטי דלק לאחר הניתוח. בעת ביצוע iridectomy כירורגי גדול, התקדמות קטרקט איטית יותר שנצפתה מאשר עם iridotomy לייזר.

כאשר הזווית של החדר הקדמי נסגר בשל סיבוב של הגוף הרירי anteriorly בהעדר בלוק האפיפיור, זה חסר משמעות לבצע iridotomy לייזר או iridectomy כירורגי. כאשר סוגרים את זווית החדר הקדמי של העין ומגדילים את הלחץ התוך עיני מסיבה נדירה זו, מתבצע טיפול חיסוני וטיפול בהכנות המפחיתות את ייצור הנוזל התוך עיני. אם לא ניתן לשלוט על הלחץ התוך עיני מבחינה רפואית ולשמור על זווית סגורה בשל היווצרות של סינכיה הקדמית ההיקפית, ייתכן שתידרש פעולה שמטרתה לשפר את התזרים.

ממחקר עולה כי תמורת סגירת זווית חריפה עקב ההיווצרות של synechia הקדמי היקפי הנרחב במהלך goniosinehiolizisa מופחת לחץ תוך עיני ושחזור המבנה הרגיל של זווית הלשכה הקדמית. אצל ילדים חולים צעיר עם גלאוקומה משנית מבוקרת להחיל תא trabecular trabekulodializ של שלוחת scleral באמצעות goniotomicheskogo סכין המאפשר זרימת נוזל תוך עינית ישירות לתוך התעלה של Schlemm.

בגלל החשיפה בטמפרטורה לבין ההתפתחות של ניזק נוסף גורם מסוגל דלקת נגרמת ליזר אל meshwork trabecular, אינם מומלצים לביצוע trabeculoplasty ליזר ארגון בחולים עם גלאוקומה משנית או יתר לחץ דם עיני עקב אובאיטיס.

המנגנון הפתולוגי העיקרי לגלאוקומה דלקתית משנית הוא לחץ יתר של העין. חולים שסובלים אובאיטיס, יחסית צעירה, והם בדרך כלל אין פתולוגיה עיקרית של עצב הראייה, כך אומרים התנגדות כבר לייתר לחץ דם עינית, כמו גם התנגדות לרמות גבוהות של לחץ תוך עיניים ללא ניתוח. עם זאת, אם לא ניתן לשלוט בלחץ תוך עיני במצב המרבי, אם העצב האופטי פגום או אם פגמים בשדה הראייה מופיעים, יש צורך בהתערבות כירורגית כדי לנרמל את הלחץ התוך עיני.

התערבויות כירורגיות המבוצעות בחולים עם גלאוקומה דלקתית כוללות טרבקולקטומי עם או ללא שימוש באנטי-טבוליטים והשתלת ניקוז צינורי של אחמד, בארוולט ומולטנו. הדרך הטובה ביותר לטפל בחולים עם גלאוקומה משנית עדיין לא נמצאה.

בביצוע פעולות ניתוחיות בחולים עם דלקת אוזנית, קיים סיכון להתפתחות לאחר שבוע של דלקת לאחר הניתוח. ההערכה היא כי בשנת 5,2-31,1% ממקרים של טיפול כירורגים של גלאוקומה הקשורים אובאיטיס לפתח דלקת לאחר ניתוח או אובאיטיס חריף. הסיכון לדלקת לאחר הניתוח מצטמצם אם העין לפני הניתוח רגועה. במקרים מסוימים, לא צריך להיות החמרה של דלקת אוזנית למשך לפחות 3 חודשים לפני הניתוח. על מנת להפחית את הסיכון של שבוע דלקת לאחר ניתוח לפני הניתוח המתוכנן נעשה שיפור של טיפול אימונוסופרסיבי מקומי ו / או מערכתי, אשר לאחר מכן מצטמצם בהדרגה בתקופה שלאחר הניתוח, בהתאם לתגובה דלקתית. ניהול פרוקרטיבי של גלוקוקורטיקודים מתבצע תוך זמן קצר. במהלך הניתוח גלאוקומה טווח עם תהליך דלקתי פעיל צפויה החמרה של המחלה, אולם לאחר הניתוח עשוי להיות נחוץ כדי, הממשל המקומי אינטנסיבי של מינונים גבוהים של גלוקוקורטיקואידים (0.5-1.5 מ"ג / ק"ג) בעל פה או אפילו תוך ורידי שלהם.

השפעה טובה מושגת עם השימוש טרבקולקטומי בחולים עם גלאוקומה דלקתית (73-81%). עם זאת, מהימנותם של נתונים אלה אינה ידועה. במהלך חולי trabeculectomy עם אובאיטיס הנובע דלקת שלאחר ניתוח היא האצת הפעלת פתחי יתר, וכתוצאה מכך חוסר ההשפעה מבצע הסינון. יעילות של חולים הסובלים trabeculectomy אובאיטיס, ניתן לשפר על ידי ביצוע טיפול אינטנסיבי מטבוליטים טיפול נוגדות דלקת לפני הניתוח, למשל: mitomycin, שהוא יעיל יותר 5-fluorouracil. בנוסף הגדלת היעילות של פעולות סינון בעת החלת תרופות אלה מגדילה את הסיכון של תת לחץ דם לאחר ניתוח endophthalmitis חיצוני מסננים תדר אשר לאחר trabeculectomy מגיע 9.4%. לעתים קרובות גם, התקדמות קטרקט הוא ציין לאחר פעולות שמטרתן לשפר את הסינון של גלאוקומה דלקתית.

אם הפעולות שמטרתן לשפר את הסינון בטיפול בחולים עם גלאוקומה משנית אינן יעילות, מתבצעת השתלת ניקוז. זה הוכח כי בחולים עם דלקת אוזניים, פעולות אלה יעילים יותר מאשר טרבקולקטומיה חוזרת. סיבוכים לאחר הניתוח, למשל, ניתוק קורואידלי. דימומים כרומודיים ותא בחלל דמוי חריץ, עם גלאוקומה דלקתית נפוץ יותר מאשר עם גלאוקומה זוויתית פתוחה.

עם טיפול רפואי כירורגי מוצלח כמו האפשרות האחרונה של נורמליזציה של לחץ תוך עיני, הרס של הגוף הרירי מתבצעת. Cyclocryotherapy. מגע cycloablation לייזר ללא מגע ביעילות להפחית לחץ תוך עיני. החיסרון העיקרי של טיפולים אלה הוא אינדוקציה של תגובה דלקתית בולטת ופיתוח של תת העין subatrophy בכ 10% מהמקרים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.