Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיפול בתדר אולטרה בטיפול בדלקת כרונית כרונית

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

תדירות אולטרה-תדר (מיקרוגל) מכסה את טווחי 300-3000 MHz והם הגורמים העיקריים של טיפול במיקרוגל. תכונה של השדה האלקטרומגנטי של טווח זה היא היכולת למקם אותו באזורים מסוימים של הגוף של המטופל באמצעות מכשירי הקרנה מיוחדת. השדה האלקטרומגנטי, שהוא מקור אנרגיה, יכול לספק תמורות אנרגטיות ברקמות. בטווח המיקרוגל, המעבר של האנרגיה של השדה האלקטרומגנטי לשדה התרמי קשור לא רק למרווחי המוליכות, אלא גם לאובדן דיאלקטרי עקב תנודות של מולקולות הדיפול, אשר חלקן גדל עם תדירות הולכת וגוברת. לכן, הקליטה על ידי רקמות של אנרגיה מיקרוגל תלוי לא רק על המאפיינים הפיזיים של השדה, אלא גם על תוכן המים ברקמות. הדם, הלימפה, הרקמה הפאנצ'ימאלית, השרירים סופגים את עוצמת הקרינה בצורה חזקה ביותר.

דרגת החימום של הרקמות נקבעת גם על ידי רמת אספקת הדם שלהם, בשל אשר thermostation מסופק ואת התחממות יתר של אתרי מוקרן נמנע תחת השפעות מיקרוגל מקומי. יחד עם ההשפעה האנרגטית הטהורה של קרינה על איברים ורקמות, יש גם אינטראקציות אינפורמטיביות שבהן אין אנרגיה חשובה, אלא מידע שמוכנס למערכת או לאורגניזם בכללותו. במקרה זה, אותות מיקרוגל יש השפעה רגולטורית על הגוף, מתנהג טריגרים. התפיסה של מידע נקבעת על ידי הצורה והטבע של האות - רציף או פעמו. קולטנים מיוחדים לתפיסה של אותות מיקרוגל לא זוהו, אבל רגישות גבוהה במיוחד של האורגניזם כולו אליהם הוקם בהשוואה למערכות מבודדות ברמה של רקמות, תאים, אורגניזמים תאיים, מתחמי אנזים-תרכובות. כתוצאה מכך, חשיפה לשדות מיקרוגל לצורך הסדרת המצב הפיזיולוגי של איברים פנימיים יכולה להתרחש בשלושה כיוונים: לשדות קולטן חיצוניים, ישירות לאיבר הפנימי המתאים, למערכת ההיפותלמוס-יותרת המוח.

בהתאם לתדירות של חשיפה מיקרוגל במעמקי הנלווים של חדירה לתוך מיקרוגלים רקמה יש השפעה גדולה יותר על ההיפותלמוס ואת האיברים הפנימיים, ואת גלי סנטימטר (SMV) - על מערכת לוקליזציה קולטן תחת חשיפה מתאימה. השתמשנו בטיפול בחולים על SMV כרונית כרונית עם תדרים של 2375 MHz (אורך גל של 12.6 ס"מ) ו 2450 MHz (אורך גל של 12.5 ס"מ). עומק החדירה של קרינת CMV לגוף החולה הוא 35 ס"מ.

הקליטה של SMW קשורה לא כל כך לרטט של היונים שגורמים לאובדן מוליכות, אלא להפסדים דיאלקטריים הקשורים בעיקר לסיבוב של מולקולות הדיפול של מים חופשיים. השפעות CMV מאופיינות ברמה גבוהה של יישוב. יש להם השפעה מגרה על הקולטנים ולגרום לתגובות רפלקס. עוצמות תרמיות של CMW יותר מ 10 mW / cm 2 לתרום לעלייה טמפרטורת הרקמה, זרימת הדם מוגברת ההפעלה של תהליכים מטבוליים בהם. שינויים אלה מלווה במשמרות מקבילות בפעילות של מערכות הורמונליות, אשר טבען משתנה ככל שעוצמת האפקט CMW עולה. לפיכך, השפעות תרמיות נמוכות גורמות להגברת הפעילות התפקודית של האורגניזם ומערכותיו האישיות. לכן, הם משמשים תהליכים דלקתיים חריפים. ההשפעות התרמיות הממוצעות המרכיבות את תגובת ההפעלה מומלצות לתהליכים דלקתיים איטיים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.