^

בריאות

A
A
A

תסמינים של התבוסה של מקלעת הברך ואת הענפים שלה

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מקלעת הברך (brachials מקלעת). מקלעת נוצר על ידי הענפים הקדמיים של CIV-CV-CVIII ו- TI של העצבים בעמוד השדרה. אחרי שעברתי בין החלק הקדמי intertransversarii האחורי, מובילים עצביים הם שלוש מחוברים וצורת מקלעת קרן זרוע עיקרית: עליון (fasciculus מעולה, מתחם CV, ו CVI), בינוני (fasciculus rnedius, המשך CVII אחד) ונמוכה (fasciculus נחה, CVIII מתחם TI).

צרורות ראשוניים של מקלעת הברך עובר בין שרירי המדרגות הקדמיים והאמצעיים ונשלחו אל הפוסה הסופר-קלאויקולרית, הנמצאת מעל ומאחורי עורק התת-עור. יתר על כן, מקלעת עובר מתחת לעצם הצווארון ואת חלל האף. כאן, כל אחד הקורות הראשיות מחולק לשני ענפים: הקדמי ואת הגב. יחד, הם יוצרים שלוש קורות משניות סביב. Exillaris מבחוץ, מאחור ומעל. קרן המשנית החיצונית נוצרת על ידי הענפים הקדמיים CV - CVI - CVII; הוא ממוקם לרוחב מן העורק השחי. מתוך קרן זו מקורם של עצב musculocutaneous וחלק העצב החציוני (הרגל העליונה היא CVII).

הקרום המשני האחורי נוצר על ידי הענפים האחוריים של שלוש החבילות העיקריות, והוא ממוקם מאחור. Axillaris. ממנו מתחילים את העצבים הרדיאליים והשחיריים.

הצרור המשני הפנימי נוצר מן הענפים הקדמיים של הפסיכית הראשית התחתונה, הממוקמת מדיאלית. Axillaris. מתוך זה להאריך את העצב האולנרי, העור העורתי המדיאלי העצבים של הכתף, עצב המדיאלי עורי של האמה וחלק העצב החציוני (הרגל הפנימית, מן ה IIIII-TI).

מקלעת הברך באמצעות תקשורת רמי קשורה לגזע הסימפתטי (צומת צוואר הרחם באמצע או התחתון). מקלעת מחולק לשני חלקים: supraclavicular ו subclavian. ממקומות שונים של החלק העליון של מקלעת הברך, ענפים קצרים משתרעים על שרירי הצוואר והמותניים של הגפיים העליונות (פרט לשריר הטרפז). מן החלק התחתון של מקלעת לצאת ענפים ארוכים כי innervate את השרירים ואת העור של איבר העליון. קצר ענפי מנוע צוואר הרחם innervate: interdigit mens; שריר הצוואר הארוך (עם חיתוך חד צדדי מטיל את עמוד השדרה הצוואר בצד, עם אחד הדו-צדדי - מכופף אותו, משתתף בצוואר); שרירי המדרגות הקדמיים, האמצעיים והאחרונים (עם צוואר קבוע מעלה צלעות I-II, עם בית חזה קבוע המטה את עמוד השדרה הצוואר לכיוון שלו, עם התכווצות דו צדדית להטות אותו קדימה).

עצבים קצרים בחגורת הכתף הם: עצב תת-תת-מימי (n subclavius, מ- CV) - מספק את השריר התת-קרקעי, אשר מושך את עצם הבריח כלפי מטה ומדיאלית; עצבי חזה קדמיים - מסופק עם שריר חזה (NN thoracales anteriores, קורות חיים, CVIII, TI.): גדול (מוביל וסיבוב כתף פנימה - פרונציה) וקטן (מושכים את כתף קדימה וכלפי מטה).

בדיקות כדי לקבוע את עוצמת השרירים החזה:

  1. החולה בתנוחת ישיבה או ישיבה מוצע להוריד ולהביא את האיבר העליון מעל לקו האופקי; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את החלק הצדי של השריר
  2. מציעים את העופרת שהובילה למישור האופקי של האיבר העליון; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את החלק החסר של הצלעות החדות של השריר.

בדיקות אלה נבדקות עם הגפיים העליונות המורמות מעל הקו האופקי. דרך נוספת ללמוד את השריר היא כאשר הגפיים העליונות נמצאות מתחת לקו האופקי. הנושא מוצע למשוך את האיבר העליון, לכופף אותו מעט במפרק המרפק ולתקן אותו במצב זה; הבודק מנסה להסיט את האיבר העליון עד למקסימום.

נגע מבודד. החזה anteriores הם נדירים. בשל שיתוק שריר החזה הגדול, קשה להביא את האיבר העליון אל החזה; החולה לא יכול לשים את האיבר העליון של הצד הפגוע על כתף בריאה. כמו כן, קשה להנמיך את הגפה העליונה מורמת (למשל, הפעולה הדרושה כדי עצי הסקה prirubke). מוגדר על ידי תת לחץ דם, היפוטרופיה או ניוון של שריר החזה הקדמי.

העצבים האחוריים של בית החזה (nn. Thoracales האחורי) כוללים שני גזעים: העצב האחורי של עצם השכמה והמוח הארוך של בית החזה.

העצב האחורי של הסקפולה מספק את השריר העכברי ואת השריר המרים את עצם השכמה. השריר העכשווי מקרב את עצם השדרה אל עמוד השדרה ומרים אותו מעט.

המבחן לקביעת כוחו של שריר בצורת היהלום: החולה במצב העמידה מוצע לשים את ידיו על המותניים, להביא את השכמות ולהביא את המרפקים לחלק האחורי ככל האפשר; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השרירים המתכווצים לאורך השוליים השוליים של עצם השכמה. עם שיתוק שריר זה, את עצם השכמה היא עקירה כלפי מטה, בפינה התחתונה זזה החוצה מעט מאחורי בית החזה.

השריר המרים את עצם השכמה מעלה את הזווית הפנימית העליונה של עצם השכמה.

בדיקה כדי לקבוע את הפעולה שלה: הם מציעים להרים את קדימה ולהעביר אותו פנימה; הבוחן מוחץ את השריר המתכווץ.

העצב הארוך של בית החזה נוצר מן החלקיקים הקדמיים של החלק העליון של הגזע העליון של מקלעת הברך. העצב הולך לאורך המשטח הקדמי של המדרגות האמצעיות מאחורי מקלעת הברך ולצד הקיר הצדדי של בית החזה מתקרב לשריר המשונן הקדמי. עם התכווצות שריר זה (בהשתתפות שרירי הזנב והטרפזיוס), השכמה מתקדמת לבית החזה; החלק התחתון של השריר מסובב את עצם השכמה סביב הציר הסגיטלי, ומסייע להרים את הגפה העליונה מעל המטוס האופקי.

בדיקה כדי לקבוע את הפעולה של שריר זה: האדם בעמדה יושב או עומד מוצע להרים את הגפיים העליונות מעל המטוס האופקי. בדרך כלל, עם תנועה זו, מסתור מסתובב סביב הציר sagittal, הוא נסוג מהעמוד השדרה, בפינה התחתונה שלה מסתובב קדימה רוחבית, סמוך לבית החזה. במקרה של שיתוק שריר זה, השכמה מתקרב אל עמוד השדרה, הפינה התחתונה שלו מופרדת מחזה ("כתף פריגואיד"), הכתף והכתף מורמות בהשוואה לצד הבריא. עם נסיגת האיבר העליון או העלאתו הקדמית לרמה האופקית, המרחק בין האגף לשכבה עולה בחדות, קשה להרים את הגפה העליונה מעל המישור האופקי. בחדות מחזקת את המרחק דמוי כנף של תנועת עצם השכמה של האיבר העליון קדימה כאשר מתנגדים לפעולה זו.

התסמינים העיקריים של חזה נגע עצב רבים הם קוצרים הרמת הגפיים העליונים מעל לרמה האופקית מתקרבת לקצה הפנימי של הלהב אל עמוד שדרה ואת ההתרחקות של זווית הלהב התחתונה של ניוון שרירים בחזה. הנגע המבודד של עצב זה מתרחש לעיתים קרובות יחסית משום שהעצב הוא שטחי וניתן להיפגע בקלות על ידי דחיסה על ידי תרמיל, חפצים כבדים אחרים, עם חבורות, איסכמיה, פצעים וכו '.

עצב suprascapular (n. Suprascapularis) נוצרת העצבים השדרה CVI CVI. מתרחק מן החלקים האחורי של הגזע העליון של הצרור העיקרי של מקלעת הברך, עצב זה יורד לאורך הקצה החיצוני של מקלעת כדי fossa supraclavicular; ברמה של עצם הבריח, היא מסתובבת אחורה וחודרת מבעד לשכם של עצם השכמה, מתחת לשריר הטרפז. ואז העצב מחולק לענפים, החלק הרגיש שבו מספק את הרצועה ואת הקפסולה של מפרק הכתף, את המנוע - את supraspinatus ואת שריר תת תת.

שריר שריר תורם את הנסיגה של הכתף בזווית של 15 °.

בדיקה לקביעת חוזק השריר הפתאומי: החולה במצב העמידה מוצע למשוך את הכתף בזווית של 15 °; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומלטש את השריר המתכווץ בתוך הפוסה.

השריר הכפוף מסובב את הכתף כלפי חוץ.

מבחן לקביעת חוזק השריר התת-קרקעי: הנושא מוצע לעמוד בתנוחת עמידה, כפוף במפרק המרפק, האיבר העליון פונה החוצה; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השריר המתכווץ בתת-הקרקע.

אובדן תפקודם של השרירים הללו מתוגמל בדרך כלל בצורה טובה למדי. קושי של הכתף של הכתף יכול רק להשפיע על הביצועים של פעולות הקשורות סיבוב תכופים של הכתף בחוץ, במיוחד עם זרוע כפוף (עם תפירה, וכו '). הוא אופייני להתמערבותו של הפוסה העליון והתת-קרקעי עקב ניוון השרירים.

עבור נזק עצבי כרוני, רוחב של חריץ בצורת U על הקצה העליון של השכמה הוא פתוגנטי. זה נע בין 2 ס"מ עד כמה מ"מ. מעל לקו הצוואר, כמו גג, נזרק הרצועה הרוחבית של עצם השכמה.

עם התבוסה של חלל האף, תלונות הראשון מופיעים על הכאבים "עמוק" מעל הקצה העליון של השכמה ואת החלק החיצוני של מפרק הכתף. הם נובעים בעיקר במצב אנכי של הגוף וכאשר המטופל שוכב על הצד הפגוע. כאשר נעים, יש כאבים של הטבע מושך, אשר הופכים ירי, במיוחד כאשר מוביל את הגפה העליונה מן תא המטען לצד. כאב יכול להקרין לתוך הצוואר. התבוסה של סיבי המנוע המוליכים לשריר התת-קרקעי מובילה לחולשה בהסרת הגפה העליונה במפרק הכתף, במיוחד בתחילת העופרת (זווית ל -15 מעלות). נפילת התפקוד של השריר התת-קרקעי מוביל לחולשה ברורה של הסיבוב החיצוני של הכתף, שבגללה מתבטאת תנוחת ההטיה של האיבר העליון השמט. סיבוב החיצוני של הכתף אינו מוטרד לחלוטין, שכן בתנועה זו גם הדלאטואיד והשרירים הקטנים משתתפים. עם זאת, נפח הסיבוב של הכתף כלפי חוץ מצטמצם; גם מראה חולשה של העלאת האיבר העליון קדימה בשלב הראשון. כתוצאה מתנועות מגבילות במפרק הכתף, קשה לחולים להביא כף לפה, הם לא יכולים לסרק את השיער. עם paresis יד ימין, הזחלים נאלצים להעביר פיסת נייר שמאלה אם הם מנסים לכתוב במהירות. יכול להיות שיש ניוון של supraspinatus ושרירי תת שריר (האחרון הוא בולט יותר). התכונות הפריפריאליות של paresis של השרירים האלה ניתן לאשר על ידי electromyography.

העצבים הסובסקולריים (nn. Subscapulares) מספקים תת-שרירים ושרירים עגולים גדולים. השרירים הסובסקאריים מסובבים את הכתף פנימה (inervated על ידי CV-CVII על ידי עצבי עמוד השדרה). שריר עגול גדול גם מסובב את הכתף פנימה (prunation), מושך אותו בחזרה מוביל לתא המטען.

המבחן לקביעת חוזק השרירים הסוב-סקולאריים והעגולים הגדולים: הנושא מוצע לסובב את הכתף פנימה, כשהגוף העליון כפוף במפרק המרפק; הבוחן מתנגד לתנועה זו. הפחתת כוח בביצוע בדיקה זו לעומת הצד הבריא, מציין את התבוסה של עצבים subcapular. במקרה זה, את הגף העליון הוא סיבוב יתר על המידה החוצה, בקושי ניתן להביא למצב רגיל.

(. עצב החזה הגבי, n thoraco-dorsalis) עצב Grudospinnoy מספק את שריר הגב הרחיב (מעוצבבים CVII - SVIII) המוביל אל-פלג גוף עליון הכתף, הזרוע מושך בחזרה את קו האמצע, והפך את פנימה (פרונציה).

בדיקות כדי לקבוע את כוחו של שריר latissimus של הגב:

  1. האדם בתנוחת העמידה או הישיבה מוצע להנמיך את הכתף אל הרמה האופקית; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השריר המתכווץ;
  2. הנושא מוצע להנמיך את האיבר העליון מורם מטה ואחורה, סיבוב אותו פנימה; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השריר המתכווץ בזווית התחתונה של עצם השכמה. כאשר עכברים זה משותק, התנועה של הגפה העליונה קשה להפוך.

מן החלק התחתון של מקלעת הברך, אחד קצר ושש עצבים ארוכים אל האיבר העליון מתחילים.

העצב השחי (n Axillaris) - העובי של הענפים הקצרים של מקלעת הברך, נוצר מסיבי עצבי השדרה CV-CVI. חודר a. הומורי האחורי האחורי דרך פורמלין quadrilaterum על פני השטח האחורי של הצוואר כירורגי של humerus ונותן סניפים לדלתאיד שרירים עגולים קטנים, על מפרק הכתף.

שריר הדלתייד, כאשר החלק הקדמי שלו מכווץ, מושך את האיבר העליון מורם קדימה, באמצע - מסיר את הכתף אל המטוס האופקי, האחורי מושך את הכתף מורם בחזרה.

המבחן לקביעת חוזק שריר הדלאטואייד: הנבדק בעמידה או בתנוחת ישיבה מרמז על העלאת האיבר העליון למישור האופקי; הבודק מפעיל התנגדות לתנועה זו ואת palps שריר התכווץ.

שריר עגול קטן תורם סיבוב של הכתף בחוץ.

על הקצה האחורי של שריר deltoid מן העצב השחי משאיר את ענף עורני - n. Cutaneus brachii lateralis מעולה, אשר מספקת את העור באזור deltoid ואת משטח גב החיצוני של השליש העליון של הכתף. פגיעה עצבית אפשרית באזור המרובע של הפתיחה או באתר היציאה לתוך הרקמה התת עורית בקצה של שריר הדלתא. חולים כאלה מתלוננים על הכאבים במפרק הכתף מחמירים על ידי תנועה של (חטיפת הגפה העליונה בצד סיבוב חיצוני) המשותפת. חולשה והיפותרופיה של שריר הדלטיד מצטרפת, ההתרגשות המכנית שלו גדלה. עם שיתוק שריר זה, אי אפשר למשוך את האיבר העליון לצד, להרים אותו קדימה ואחורה; האיבר העליון "תלוי כמו שוט". Hypesesia מזוהה באזור deltoid. סימפטום חיובי הוא דחיסה של אתר היציאה מתחת לעור הרגיש של העצב הזה. באבחנה המבדלת מתבצעת עם periarthrosis כתף (איפה ניידות מוגבלת ותנועות פסיביות של מפרק כתף, מישוש כואב בתחום המצורף של רצועות ושרירים קרובים לפני השטח במפרק כתף, אין פרה של רגישות) ו diskogennm radiculitis צוואר הרחם (במקרה זה יש מתח סימנים חיובי של שורשי שדרה, עלייה סימפטום ב foraminotomy דחיסה - סימפטום Spileyna, שטיין-brokkera ו t n) ...

עצב musculocutaneus (n Muscutocutaneus) עוזב את הצרור לרוחב של מקלעת הברך, הממוקם מחוץ א. Axillaris, עוקב למטה, מחורר את השרירים הקראקואידים-ברגליים ונשלח אל מרפק המפרק בין שרירי הזרוע ושרירי הברך. צב זה מעצבב את שריר הזרוע brachii (קטע מעוצבבים CV-CVI), מקורי-כתף (קטע CVI-CVII מעוצבבים) ואת הכתף השריר (CV-CVII קטע מעוצבבים).

שריר הזרוע שרירי הזרוע מכופף את האיבר העליון במפרק המרפק, מנמיך את האמה.

המבחן לקביעת חוזק שרירי הזרוע: הנושא מוצע לכופף את האיבר העליון במפרק המרפק ולהשכיב את האמה החודרת. הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השריר המתכווץ.

השריר bilious-brachial מסייע להרים את הכתף קדימה.

שריר הברך מכופף את האיבר העליון במפרק המרפק.

המבחן לקביעת חוזק שריר הכתפיים: הנושא מוצע לכופף את האיבר העליון במפרק המרפק ולהכניס את זרוע מחוררת במקצת; הבוחן מתנגד לתנועה זו ומישש את השריר המתכווץ.

בקצה החיצוני של עצב myschechno-עורית גיד שרירי מפלח את fascia של האמה ומרחיבה מטה נקרא העצב עורית החיצוני של האמה, אשר מחולק לשני סניפים, - בחזית ובעורף.

הסניף הקדמי משרת את העור של החצי החיצוני של האמה עד לגובה שריר האגודל (טנאר).

הסניף האחורי מספק את העור של הקצה הרדיאלי של האמה למפרק כף היד.

לפיכך, העצב השרירי, בתפקודו, הוא בעיקר מכופף הזרוע. כאשר היא כבויה כיפוף מרפק חלקית שמר בעמדה ידי הפחתת שרירי שריר זרוע וחישור פרונציה (עצב המדיאני מעוצבבים) ובגלל שני שרירי עצבי עצבוב שרירים - שרירי עורית החציוני.

עם תבוסת עצב עורית-השרירים של חוזק מכופף הזרוע מחליש, פוחתת או נעלמת שרירי רפלקס להופיע hypotonia וניוון של שרירי הכתף הקדמי, רגישות מופחתת בתחום והשלכותיה. עצב זה מושפע עם נקע של מפרק הכתף, שבר בכתף, דחיסה במהלך שינה או הרדמה, פצעים, מחלות זיהומיות ומאמץ גופני ממושך (גב, טניס משחקים, וכן הלאה. נ).

העצב הסתום המדיאלי של הכתף (n cutaneus brachii mediales) נוצר מתוך הצרור המדיאלי של מקלעת הברך ומורכב מסיבים רגישים של עצבי עמוד השדרה CVIII-TI. זה עובר בבית השחי מדיאלי מ. Axillaris ו, להיות ממוקם תת עורית, מספקת את פני המדיאלי של הכתף אל מפרק המרפק.

ברמה של בית השחי, זה עצב לעתים קרובות מתחבר עם ענף מחורר של העצב החזה השני (n, Intercosto-brachialis). אחד או שני העצבים האלה ניתן לסחוט בעת הליכה על קביים, כמו גם עם מפרצת של עורק השן ובתהליכים cicatricial של השליש העליון של הכתף (לאורך פני המדיאלי) לאחר פצעים. סימנים קליניים הם paresthesia וכאב לאורך פני המדיאלי של הכתף, הפחתת כאב, מישוש ורגישות טמפרטורה באזור paresthesia. אבחון הוא קידם על ידי בדיקות של אפלורג, דחיסה אצבע גובה.

עצב עורית המדיאלי אמת הסיבים נוצרו SVIII עצבים רגיש שדרה (N cutaneus antebrachii medialis.) - TI, משתרע בין מקלעת זרוע קרן המדיאלי ומעביר ליד המרפק לבית השחי הראשון. ברמה של החלק העליון של הכתף, הוא ממוקם מדיאלי מן העורק הברך ליד v. בזיליקה, אשר יחד עם אשר מחורר את fascia ונעשית תת עורית. אז זה יורד על פני המדיאלי של האמה ואת innervates העור של כמעט את כל פני המדיאלי של האמה מן המרפק כדי מפרק כף היד. העצב יכול להיפגע בנקודת הניקוב של fascia כדי בשליש העליון של הכתף או תהליכים מְצוּלָק על פני השטח המדיאלי של השליש האמצעי והתחתון של הכתף (לאחר פציעות, כוויות, פעולות). התמונה הקלינית מאופיינת על ידי כאבים גוברת, קהות ועקצוץ לאורך פני המדיאלי של האמה, gipalgesia באותו אזור.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.