Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמונת אספרגר אצל ילדים

Medical expert of the article

גנטיקאי ילדים, רופא ילדים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.02.2019

תסמונת אספרגר אצל ילדים היא הפרעה שאי-תלותה העצמית אינה מוגדרת; מאופיינת באותו סוג של הפרעות איכותיות של אינטראקציה חברתית כאוטיזם ילדים טיפוסי, על רקע ההתפתחות הקוגניטיבית והדיבור הרגיל.

תסמונת אספרגר בילדים היא צורה של הפרעות התפתחותיות - אוטיזם לפי סוג הפרעה במערכת העצבים, אשר בא לידי ביטוי תכונות פסיכו-רגשיים של התנהגות הילד באינטראקציה ותקשורת עם אנשים אחרים - הורים, עמיתים, מורים, מחנכים ואחרים.

מילים נרדפות: פסיכופתיה אוטיסטית, הפרעת סכיזואידית בילדות.

קוד ICD-10

תסמונת אספרגר.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אפידמיולוגיה

זה נפוץ יותר בבנים (8: 1).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם ל

גורם ו פתוגנזה של תסמונת אספרגר

נכון להיום, הסיבות לתסמונת אספרגר בילדים אינן ידועות למדע, ומדענים ממשיכים לחקור גורמים אפשריים שעשויים להיות קשורים להתפתחות התסמונת. גורמים אלה כוללים, בראש ובראשונה, מוטציות גנטיות והשפעות טרטוגניות של טבע אקסוגני (חיצוני), כמו גם השפעה שלילית על הסביבה על תהליך היווצרות העובר והתפתחות העובר במהלך ההריון.

לדברי גורם המכריע של אבחון הפרעות נפשיות וסטטיסטי של הפרעות נפשיות, שאומץ על ידי האגודה הפסיכיאטרית האמריקנית (APA), תסמונת אספרגר בילדים נחשבת autistichekogo ספקטרום הפרעה, ואת השם של התסמונת עצמו מאמצע 2013 חדל להשתמש בקביעת האבחנה.

המופע של תסמונת אספרגר בילדים, כמו גם תסמונת קנר (אוטיזם), חוקרי מוח נקשרו עם מומים של המבנים השונים של המוח ולקויי האינטראקציה שלהם ברמה של קשרים סינפטיים במהלך ההתפתחות העוברית המוקדמת של הילד שטרם נולד. עם זאת, בשלב זה אין עדויות משכנעות, מוכחות מדעית, בעד גרסה זו.

סביר להניח שתסמונת אספרגר אצל ילדים נובעת משילוב של גורמים רבים, אך באטיולוגיה הגנטית שלה אין ספק.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

תסמינים

סימפטומים של תסמונת אספרגר אצל ילדים

לא נמצאו סימנים פיזיולוגיים לסוג זה של הפרעה נפשית עד כה, ולכן הסימפטומים של תסמונת אספרגר בילדים ניתנים לזיהוי אך ורק על ידי התבוננות בפסיכיאטר הילד בעקבות ההתנהגות והתגובות של הילד.

יתר על כן, בתחום הפסיכיאטריה לילדים, האבחנה של תסמונת אספרגר אינה תמיד מובחנת מאוטיזם, בשל הדמיון המשמעותי בין גילויים של שתי ההפרעות. חלק מהמומחים מכנים תסמונת אספרגר בילדים אוטיזם מאוד פונקציונלי או לא סינדרומי, ומצדיקים את נקודת המבט שלהם עם רמה גבוהה יותר של יכולות קוגניטיביות אצל ילדים עם תסמונת אספרגר.

הסימפטומים של תסמונת אספרגר אצל ילדים יכולים להתבטא כך:

 • בידוד ובידוד;
 • מגושם מוגבר של תנועות, גיל בלתי הולם (מגושם כאשר נעים, מניפולציה אובייקטים, שמירה על עמדה מסוימת, וכו ');
 • הפרות של מיומנויות מוטוריות עדינות (קשיים עם לחצנים לחיזוק, קשירה ו untying, אחיזה האחיזה של פריטים קטנים, וכו ');
 • (לעתים קרובות מתעלמים נורמות סטנדרטיות כללי התנהגות התנהגות לא מספקת בכל שינוי בנסיבות חיצוניות);
 • חוסר יכולת לתפוס את הבעות הפנים, המחוות והאינטונציות של הדיבור של אנשים בתקשורת, להרגיש ולהבין נכונה את רגשותיהם (התפתחות אמפתית);
 • מונוטוניות של דיבור וקשיים בהבעת רגשותיו האישיים (מה שמכונה "חוסר מילולי-מילולי");
 • חוסר הרגישות והקושי ליצור קשר עם ילדים אחרים ולשמור על הקשר עמם;
 • קשיים בהשתתפות במשחקי דמיון, למשל, המתארים את הרגלי בעלי החיים או פעולות האדם;
 • הפרעות סנסוריות (תגובה שלילית מוגברת לאור בהיר מדי, עוצמת קול מוגברת, ריח חזק וכו ');
 • תפיסה מילולית של מה שנאמר (אי הבנה של השוואות, משמעויות פיגורטיביות של מילים וכו ');
 • נטייה מוגברת לתנועות רצופות וחוזרות על עצמן (גפיים או כל הגוף) ופעולות (כולל סדר סטריאוטיפי של יישומן, למשל, מסלול קבע לבית הספר וכו ');
 • ביטוי של כל עניין רב בכל תחום אחד (רובוטים, דינוזאורים, חלל וכו ', והילד ידבר על כך בהתלהבות).

בניגוד לאוטיזם, רוב הילדים עם תסמונת אספרגר אינם מפגרים אחרי עמיתיהם בהתפתחות הנפשית ואין להם הפרעות דיבור. ואלה שזוהו, לדעת רוב הפסיכיאטרים של הילדים, אינם בעלי משמעות קלינית והם מפולסים עם הגיל.

אבחון

אבחון תסמונת אספרגר אצל ילדים

עם כל ההתמדה לפתח קריטריונים ברורים לייחס פתולוגיה זו של מערכת העצבים להפרעה מסוימת של הספקטרום האוטיסטי, האבחנה של תסמונת אספרגר בילדים כרוכה במספר בעיות.

לדברי מומחים זרים בתחום הפסיכו-אנרגיה, אבחנה זו מיועדת לילדים ברוב המקרים הקליניים בטווח הגילאים של 4 עד 9 שנים, כאשר בנים גדולים פי 3-4 מהנערות. בנוסף, בשל מגוון רחב של סימפטומים, אין שני ילדים עם תסמונת אספרגר, דומים זה לזה. נוכחות של אחד או שניים סימפטומים (שניתנה לעיל) לא יכול להיות בסיס לבדיקת נוכחות של התסמונת, ולכן, בעת ביצוע האבחון, יש להשתמש הבאות:

 • איסוף וניתוח של ההיסטוריה המשפחתית של שני ההורים;
 • סקר של הורים (לתלמידי בתי ספר ומורים) על ההרגלים והתגובות ההתנהגותיות האופייניות של הילד;
 • בדיקה גנטית;
 • בדיקה נוירולוגית;
 • תקשורת ישירה של מומחים עם הילד (באווירה נינוחה, בצורה של משחק) והתבוננות בהתנהגותו עם הערכת המאפיינים של הפסיכומוטוריות ורמת היכולות של תקשורת לא מילולית;
 • בדיקה של התפתחותו האינטלקטואלית של הילד ויכולת הלמידה שלו.

אבחון תסמונת אספרגר בילדים צריך להיות מובחן, שכן אבחנה לא נכונה טומן בחובו השלכות שליליות הן בעתיד הקרוב והן בעתיד הרחוק.

לדברי psychoneurologists האמריקאי, היום בארה"ב יש בעיה "אבחון יתר של תסמונת אספרגר", שכן חוסר ההכשרה של רופאים על תסמונת זו יכול להיות שנמחקה המורכבות של חינוך מש' של ילדים ואת הביצועים וההתנהגות הלימודיים הנמוכים שלהם בבית הספר.

trusted-source[16], [17], [18]

למי לפנות?

יַחַס

טיפול בתסמונת אספרגר בילדים

הטיפול העיקרי בתסמונת אספרגר אצל ילדים הוא תיקון פסיכולוגי של התנהגות, שכן לא קיימים שיקויים מיוחדים ולא טבליות להשגת הפאתולוגיה הזו.

פסיכותרפיה לילדים עם תסמונת אספרגר מבצעת פונקציה מפצה כדי לפתח את כישורי הילד שהוא חסר: היכולת לתקשר עם ילדים אחרים, עם קרובי משפחה ומבוגרים אחרים; היכולת להגיב בצורה נכונה להתנהגות של אחרים ואת היכולת להעריך את עצמם ואת פעולות של אחרים; פיתוח תיאום תנועות ומחוות וכו '.

אין מתודולוגיה אחידה לטיפול בתסמונת אספרגר בילדים, אפילו בארה"ב, אך לרוב יש: שיעורי פיזיותרפיה, שיעורי תנועה קטנים, הדרכות אישיות (בהשתתפות הורים) לפתח מיומנויות תקשורת וכללי התנהגות במקומות ציבוריים. וכפי שמראה הניסיון של ההורים, ילדים מתחילים בהדרגה להראות יותר תשומת לב לדברי הזקנים, להיות צייתנים יותר ופחות תוקפניים. אך תוצאות חיוביות חייבות להיות קבועות באופן קבוע, ולכן תפקיד ההורים בטיפול בתסמונת זו הוא כה גדול.

בין התרופות שנקבעו על מנת להפחית את החרדה, התוקפנות והפחד בתסמונת אספרגר אצל מטופלים מבוגרים, תרופות אנטי-פסיכוטיות-אנטי-פסיכוטיות תופסות את המקום הראשון, אך הן אינן משמשות לטיפול בילדים.

מְנִיעָה

מניעה ופרוגנוזה של תסמונת אספרגר אצל ילדים

צעדים אשר צריכים להילקח כמניעה של תסמונת אספרגר אצל ילדים לא פותחו עם התחשבות ראויה לאטיולוגיה הבלתי מוסברת של המחלה.

הפרוגנוזה של תסמונת אספרגר בילדים - בהבנה של אנשים קרובים ורצונם לעזור, מבלי לפגוע בנפש הילד - היא חיובית למדי. זה שום דבר שאין כדורים, אבל יש את הכוח של תשומת הלב ההורים ותמיכה שיכולים לפתח את היכולות של הילד חסר. ככל שהילד גדל, מצבו הנפשי הופך להיות חיובי יותר, אך קשיים בתקשורת בין-אישית נשארים לעתים קרובות.

וכמעט כל ילד חמישי עם סטייה זו בהתפתחות במדינה הבוגרת אינו בולט על שום דבר "מיוחד" - מקבל השכלה, רוכש משפחה.

במקביל אנו לא יכולים להתעלם מהבעיות שעלולות להתעורר (התסכול הכרוני, דיכאון, הפרעת חרדה, תוקפנות, וכו ') בגיל ההתבגרות - בגיל ההתבגרות.

באופן עקרוני, תסמונת אספרגר בילדים יוצרת אדם שאינו נוטה לתקשורת רחבה ופתיחות רגשית, שבסיווג הפסיכולוגי של ק 'יונג נקראת פסיכוטיפּת אישיות מופנמת. בסופו של דבר, הסימפטומים של תסמונת אספרגר, כפי שהתברר, התבטאו בוולפגאנג אמדיאוס מוצרט, אלברט איינשטיין ומריה סקלודובסקה - קורי.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.