^

בריאות

A
A
A

תסמונת lumbodynia חוליות: מדוע כאבי גב מופיעים וכיצד להילחם בו?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בעמוד השדרה הוא בעיה שאדם יכול להתמודד בכל גיל. כאב פתאומי עלול להופיע בכל חלק של הגב: באזור צוואר הרחם, באזור החזה או באזור המותני, ימין, תהילה או לאורך קו המרכז. אם הכאב מתרחש באזור המותני, לדבר על פתולוגיה כגון lumbalgia vertebrogenic עם תסמונת כאב אופיינית.

מהי מחלה זו?

המונח "lumbalgia" מתייחס לרעיון כללי שבו רופאים מתארים כאבים שונים באזור המותני. כלומר, lumbalia היא תסמונת כאב באזור המותני, אשר יכול להיות סיבות שונות. והוספת המילה "ורטברוגנית" מעלה כי הסיבה לכאבים אלה טמונה במחלות עמוד השדרה.

לומבאלגיה Vertebrogenic לא יכול להיקרא מחלה שלמה, כי עבור הפתולוגיה, שהיא למעשה תוצאה או סיבוך של מחלות אחרות של עמוד השדרה, יש רק סימפטום אחד - כאב. ואת העוצמה ואת אופי הכאב יכול להיות שונה בהתאם לסוג ומאפיינים של הפתולוגיה.

Lumbalia יכולה להתרחש בצורה חריפה, תת-קרקעית וכרונית. זה יכול להתרחש כתוצאה מטראומה, פנייה פתאומית או הטיה, כמו גם בעת הרמת משקולות.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

לפי הסטטיסטיקה, כאבים בחוליות lumbodynia נחשב לאחד הגורמים השכיחים ביותר של המבקשים טיפול רפואי. וזה לא מפתיע אם ניקח בחשבון את העובדה כי לרוב lambambia מתפתח על רקע מחלה מאוד פופולרי בשם osteochondrosis, שכיחות של אשר מגיע 80% ברחבי העולם. רק לפני תחילת הכאב, אנשים עשויים אפילו לא להיות מודעים למחלה

אודות 85% מהחולים מרגישים את הכאב של דמות-טוניק שריר, כאשר, עקב פתולוגיות של עמוד השדרה נדחסים סיב עצב מוטורי בחוט שדרה ויש לטווח ארוך, שרירי מתח-מכופף יציב, למרות העובדה כי שרירי הפושטים כל הזמן להישאר רגועים. במקרה זה, הם מדברים על lumbargia vertebrogenic עם תסמונת שרירים טוניק.

trusted-source[1], [2]

גורם ל lumbodynia vertebrogenic

כפי שכבר הזכרנו, lumbargia של בראשית vertebrogenic נחשב על ידי הרופאים לא כמו מחלה עצמאית, אבל כמו סיבוך של הפתולוגיות הקיימות, שבו הם מדגישים את האבחון והטיפול. אבל מה הסיבות, או ליתר דיוק את המחלה, יכול לעורר את הופעתה של תסמונת כאב מתמשך באזור המותני?

כמו הסיבות להתפתחות lumbargia vertebrogenic, מדענים לשקול את הפתולוגיות הבאות:

 • osteochondrosis של עמוד השדרה (פיתוח של תהליך דיסטרופי בדיסקות בין סחוס בין חולי)
 • בליטה של הדיסק של עמוד השדרה המותני או המותני (בליטה של הדיסק על עמוד השדרה, שם הוא יכול לסחוט עצבים וכלי דם)
 • שבר בין-חולייתי (עקירת דיסק עם קרע טבעת סיבית),
 • גידול תהליכים לאורך עמוד השדרה,
 • היווצרות של גרמי תולעים לאורך שולי החוליות (ספונדילוזיס)
 • תהליכים דלקתיים בעמוד השדרה, גרימת רזולוציית חוליות ועיוות של עמוד השדרה עצמו (spondylitis)
 • עקירה של חוליות (spondylolisthesis),
 • עקמת עמוד השדרה (עקמת),
 • חוסר יציבות של החוליות,
 • הרס רקמת העצם של עמוד השדרה (אוסטאופורוזיס)
 • דלקת ספונדיליטיס (מחלת בכטריו, שבה ניידות של עמוד השדרה נפגעת והמתח של שרירי הגב עולה, המתורגם לתסמונת כאב כרונית)
 • שינויים דלקתיים-דלקתיים במפרקים בין-חולי, המאפיינים דלקת פרקים וארתרוזיס של עמוד השדרה,
 • מומים מולדים בהתפתחות עמוד השדרה,
 • היצרות של תעלת המוח של עמוד השדרה המותני,
 • טראומה בעמוד השדרה.

trusted-source[3], [4], [5], [6]

גורמי סיכון

כל המחלות הנ"ל יש בתמונה הקלינית של הכאב, אבל המראה שלה קשורה בדרך כלל עם נקודות מסוימות. לכן, גורמי הסיכון להתפתחות של lumbalgia vertebrogenic הם:

 • נזק מכני לעמוד השדרה ולרקמות הסובבות: חבורות, בליטות, נפילות, תנועות פתאומיות,
 • תרגיל מוגזם
 • היפודינמיה וישיבה בישיבה, היוצרת עומס מוגבר על עמוד השדרה,
 • שהייה ממושכת במצב עמידה ועבודה בגינה כאשר עמוד השדרה הוא זמן רב במצב מעוקל.
 • היפותרמיה
 • פאתולוגיות זיהומיות מערכתיות והישנותן,
 • Platypodia (פתולוגיה זו יש השפעה שלילית על עמוד השדרה, הגדלת העומס על זה וגרם עקמומיות של עמוד השדרה),
 • תרגיל עם עומס גבוה על עמוד השדרה, למשל, הרמת משקולות,
 • עודף משקל, אשר על עמוד השדרה מתנהג כמו פציעות מאמץ פיזי כבד,
 • את תקופת ההתבגרות, כאשר יש צמיחה פעילה של השלד,
 • גיל המעבר עם אוסטאופורוזיס האופייני לעצמותיו,
 • הריון על רקע חולשת שרירי עמוד השדרה.

כל הגורמים הנ"ל משפיעים איכשהו על מצב עמוד השדרה שלנו, ולא בצורה הטובה ביותר. זה מוביל להתפתחות של מחלות שונות של עמוד השדרה, אשר מלווים נזק סיבי עצב כלי, דלקת ועוויתות שרירים, שבו כאב הוא סימפטום נפוץ.

trusted-source[7], [8], [9]

פתוגנזה

בפתוגנזה של מחלה זו, שני גורמים חשובים נחשבים שיכולים לגרום לכאבי גב תחתון. אנחנו מדברים על 2 תסמונות: רפלקס ודחיסה. הצורה הרפלקסית של האזור המותני של המותניים נובעת כתוצאה מהגירוי של הקולטנים הרגישים הנמצאים בעמוד השדרה וברקמות הרכות מסביב. סיבת רפלקס lompagia יכול להיות תהליך דלקת עם לוקליזציה באזור המותני או פגיעה בגב של לוקליזציה אותו. תסמונת הכאב מגבירה את טונוס השריר ומובילה לעוויתות, שרירים מתוחים בתורם יכולים לשדר כלי דם וסיבי עצב, אשר רק מחמירים את המצב, מעבירים כאב לקטגוריה כרונית.

דחיסה lumbodynia מתרחשת עקב סחיטה של שורשים עצב וכלי ממוקם ליד עמוד השדרה, ולפעמים חוט השדרה עצמו. דחיסה נוצר על ידי חוליות משתנות פתולוגית ודיסקים של עמוד השדרה. במקרה זה, lumbodynia החולי נחשב סיבוך של מחלות בעמוד השדרה.

trusted-source[10]

תסמינים lumbodynia vertebrogenic

התפתחות הפתולוגיה של ורטברוגנים בדרך כלל מדברת על הסימפטום העיקרי שלה - כאב, אשר יכול להיות בעל אופי שונה, עוצמת ומשך. לרוב, חולים מתלוננים על כאבי ירי חריפים, אשר להחמיר באופן משמעותי את איכות חייהם. התחושות הכואבות מתעוררות או מתגברות בפניות ובנטיות, הרמת משקולות. ובצורה החדה של lumbulgia, התקפי כאב יכולים להתרחש עם התנועה הקלה ביותר, כך אדם מנסה לאמץ תנוחה שבה חומרת הסימפטום יהיה פחות.

לוקליזציה של כאב תלויה בצד של הפגיעה. אז, lumbalgia vertebrogenic בצד ימין מאופיין על ידי כאבים בצד ימין, ועל שמאל - על ידי כאבים בצד שמאל. במקרה זה, אדם יכול להראות במדויק מקום כואב. נכון, ישנם מצבים כאשר יש קמצוץ דו צדדי. במקרה זה, המטופל עלול להתלונן על כאב מטושטש באזור המותני.

עם lumbulgia vertebrogenic, תסמונת radicular יכול להתרחש. זוהי הפתולוגיה, המאופיינת על ידי התבוסה של השורשים של העצבים בעמוד השדרה עקב דחיסה שלהם, היפוקסיה, או הפרעות trophic. תחת השפעת רגישות, עצבים מוטוריים אוטונומיים יכולים ליפול. אדם נוסף לכאב מקומי באזור התבוסה יחווה גם הוא.

כאב בגרון של veresisbronic בראשית יכול להיות מוקרן על הגפיים התחתונות, חלל הבטן, הישבן, איברי המין ואת הנקבים, אשר לא מיד לקבוע את הסיבה שלהם. צובט שורשי העצב יכול לעורר עווית של כלי הדם, ואם הנגע הוא הגב התחתון, ואז הגפיים התחתונות סובלים גם. חולים רבים עם כאבי גב מתלוננים כי הרגליים שלהם הם תמיד קר, אשר מזוהה עם זרימת הדם לקוי כלי היקפי. תחושה זו של צמרמורת ניתן לצפות גם כאשר הרגליים להרגיש חם למגע.

נכון, תסמונת כאב עם lumbargia vertebrogenic עשויים שלא להופיע באופן מיידי. הסימנים הראשונים של המחלה יכול להיות מתח שריר בחלק האחורי, אשר אי אפשר להירגע רק אחד וכוח רצון ותחושת עייפות המתרחשת בכל פעם שיש לאדם קצת זמן כדי לשמור על אותה תנוחה.

חוסר נוחות בגב יכול להתרחש כאשר שוכב על הגב או הבטן, כל כך הרבה חולים לציין את המראה של אי נוחות בבוקר. לאחרים, רגשות אלה מונעים ממך לנוח. האדם צריך להפעיל את הצד שלו, ואז מגיע הקלה.

עם lumbargia vertebrogenic, קשה לאדם לעמוד או לשבת במשך זמן רב. כאבי גב מאלצים אותו לנוח על משטחים אנכיים, לעתים קרובות כדי לשנות את המיקום.

סימפטומים מאוחר יותר יכול להיות הפרה של הרגישות של הגוף בגב התחתון והגפיים התחתונות, קהות של העור באזור הפגוע, היפרתרמיה מקומית כללית. המראה של סימפטומים אלה קשורה עם הנגע של שורשי עצב רגישים ואת תהליך דלקתי ברקמות שנפגעו.

מתח וכאב בגב התחתון להגביל את הפעילות המוטורית של עמוד השדרה, כי אדם מפחד לנוע מחשש לחוות התקפה חוזרת של כאב. מתח שרירי ועצבני המלווה בתסמונת הכאב, הופך לגורם סיכון להופעת התכווצויות שרירים, במקום שבו נוצר גוש קטן. חותמות כאלה נקראים נקודות ההדק. הם מאוד כואבים ולגרום כאב חמור כאשר palpating, שממנו אדם jerks באלימות.

בגיל ההתבגרות, במהלך הצמיחה הפעילה של השלד כנגד חוסר יציבות בחוליות וחולשה של השרירים הגביים, עלולה להתפתח לומברגיה של ורטברן. במקרה זה, סימנים חיצוניים של צמיחה פעילה מדי יופיע באזור המותני אורך סימני מתיחה על העור, אשר בסופו של דבר להיעלם.

שלבים

כאב ב lumbulgia vertebrogenic יכול להיות זמני וקבוע, חוזרים על הטבע בהתאם לסיבת הפתולוגיה. לפיכך פציעות טראומטיות שדרה תחתונה וכאב עקמת יכולות להיות חמורות, אבל הארכה, ואילו מחלות כרוניות כגון כאבי גב תחתונים, דלקת פרקים, דלקת פרקים או שדרה מסומנות בדרך כלל משעמם, כאב, תחושה אשר מתרחשות באופן קבוע ב חמרה יכולות להיות מוחלפים חזק יותר, חד.

עם lumbargia vertebrogenic, יש בדרך כלל תסמונת כאב קלה או מתונה. אם יש כאבים חזקים וחודרים, אז הם מדברים על לומבגו (אחרת, כאבי גב מאחור), אשר מעכבת תנועות של אדם ואינו מאפשר לו לשנות את עמדתו ליותר נוח.

יש כמובן חריף, תת-קרקעי וכרוני של lumbargia vertebrogenic. Lumbodynia החריפה Vertebrogenic המאופיינת בכאב חריף במיוחד הקשורים שינויים ניווניים בעמוד השדרה או פציעות טראומטיות, אשר הביאו שורשים עצבים וכלי דם. עבור צורה זו של פתולוגיה, מתח שרירים, וכאב במישוש, ונוקשות של תנועות באזור המותני הם גם אופייניים. הכאבים הם חריפים ועוצמה מתונה, המתעוררים בעת הרמת עומסים כבדים או תנועות פתאומיות (מדרונות או פיתולי עמוד השדרה).

למעשה, זה על lumbago. כלומר, יש כאב חודר חד שלא מאפשר לאדם לזוז. כל תנועה תורמת להגברת הכאב. הכאב שוכך רק עם מנוחה ורגיעה, אבל עם התנועה זה יכול להתרחש שוב.

בצורה תת-קרקעית של הפתולוגיה, כל אותם תסמינים מתרחשים, אך חומרתם פחות. הכאב עלול להיות חריף או משעמם עם אינטנסיביות קלה או מתונה. כוחו של הכאב משתנה בהתאם לשינוי במצב הגוף, אבל זה לעתים רחוקות מתקשה, כמו עם lumbago.

חולים עם מחלה כרונית המתרחשים על רקע דלקתי הליך ארוך ותהליכים ניווניים בעמוד השדרה, מתלוננים בעיקר לא כאב עמום בלתי מבוטא של בעצימות נמוכות, המונעות מהם השינה, להירגע על הגב, כמו גם עבודה, כי הפעילות הגופנית הם מוגברים, ומסוגלים מנוחה מלווה בתחושה של עייפות בעמוד השדרה.

לומבודיניה חולית כרונית יש 2 שלבים של התפתחות:

 • הפוגה, כאשר האדם מרגיש די בריא, ועל המחלה עצמה מזכירה את עייפות השדרה במהלך ישיבה או עמידה ממושכת, כאב קטין בהיעדר מתח שריר בגב התחתון וכאבים בעמוד השדרה כאשר נלחץ.
 • שלב של החמרה  (הישנות המחלה) עם תסמינים חמורים ועוצמה בינונית של תסמונת הכאב.

החמרה של המחלה עלולה לגרום היפותרמיה, מחלות זיהומיות, הריון, פניות חדות או פלג הגוף העליון של המטען ואפילו פציעות קלות של עמוד השדרה.

Lumbodynia Vertebrogenic, יחד עם Cervicalgia (כאב בצוואר), torakalgiey (כאבים באזור עמוד השדרה החזי) ולגרום כאב בחלק האחורי של פתולוגיות הקשורות dorsopathies בקטגוריה. Dorsopathy מתייחס פתולוגיה של עמוד השדרה, מלווה תסמונת הכאב.

בהתאם לגורמים של dorsopathy, הם מחולקים פתולוגיות עיוות ו discogenic, כמו גם spondylopathy. בנפרד, יש תסמונות כאב (dorsalgia) הנובעות פתולוגיות אלה ו מקומי בחלקים שונים של הגב. Lumbodynia מוחי יכול להיחשב מקרה מיוחד של dorsalgia שבו כאב מתרחשת באזור המותני.

trusted-source[11], [12]

סיבוכים ותוצאות

יש לומר כי lumbalgia vertebrogenic היא תסמונת כאב אופייני פתולוגיות של עמוד השדרה רבים. כשלעצמה, תסמונת כאב מתונה, האופיינית לומברגיה, ואפילו כאבים חריפים עם לומבגו, אינם מהווים איום על חיי האדם, למרות שהם משפיעים לרעה על איכות החיים של המטופל.

פתולוגיות הגורמות כאב בגב התחתון יכול להיות הרבה יותר מסוכן. אחרי הכל, הכאב תמיד מצביע על נוכחות של תהליך פתולוגי בגוף, אשר ברוב המקרים יש אופי דלקתית מנוונת תמיד משפיע על הפונקציונליות של איבר מושפע (במקרה שלנו, עמוד השדרה).

כיצד משפיעים כאבים חריפים וכרוניים על חיי המטופל? פתאום עולה במהלך שעות העבודה, הם יכולים להיות מכשול לביצוע תפקידים עבודה. אם המצב חוזר על עצמו באופן קבוע, אדם צריך לקחת חופשה חולה, שהיא בדרך כלל לא נעימה לניהול, או לחפש עבודה אחרת, שבה העומס על עמוד השדרה יהיה פחות. החלק הקשה ביותר הוא עבור אותם אנשים שפעילותם כרוכה בעמידה ארוכה על רגליהם או יושב ליד שולחן, נושאות עומסים כבדים, המון ספורט.

מאז הכאב lumbalia vertebrogenic מגביל את הבחירה של תנוחות לשינה ומנוחה, אדם לעתים קרובות פשוט לא מקבל להירגע באופן מלא לישון מספיק. כאב בלילה גורם התעוררות תכופות וקשיים עם להירדם. כל זה משפיע על מצב מערכת העצבים. אדם נעשה עצבני, עצבני, מתנגש, שמשפיע על היחס אליו בעבודה הקולקטיבית, בבית, במעגל החברים.

מחכה הופעת כאב מושך את הכאב עצמו, אשר הקל על ידי מצב נרגש של מערכת העצבים, אשר רגיש לגירויים כל. זה רק מחמיר את המצב.

בגלל הפחד מכאב בגב התחתון, אדם יכול לנסות לנוע פחות, מה שמוביל היפודינמיה, מסבך כמעט את כל הפתולוגיות הזמינות, כולל מחלות של מערכת העיכול, עמוד השדרה, המפרקים. מבלי לשים לב לכך, האדם עצמו מחמיר את עצמו.

אבל זה לא הכל. רוב המטופלים Vertebrogenic lumbodynia מתקיים בשיתוף עם תסמונת השרירים טוניק, שבה החוויה hypertonicity השריר מכופף, בעוד פושטי מאבדים את יכולתם להתכווץ (hypotonia). הגדלת הטון של השרירים מכופף קשורה עם היווצרות של נקודות ההדק עליהם, אשר מגיבים למגע עם כאב אקוטי. וארוך שריר hypensoneus extensor יכול לגרום ניוון שלהם פגום פונקציונליות.

שפיפה אדם הופך להיות קשה לְהִתְרַכְרֵך, כך הוא עצמו מבלי משים לא ניע לגמרי הולך מקשית את החלק העליון של עמוד השדרה, כתפיים שחוחות, גרימת פיתוח עקמת קיפאון באזור המותני. עם הזמן, רפלקסים גידים ופונקציונליות השריר יורדים לא רק בעמוד השדרה, אלא גם ברגליים (בברך), הנחשבת לבעיה נוירולוגית.

למרות העובדה כי כאב עם lumbalgia של בראשית נולד לא מהווה סכנה לחייו של החולה, הם יכולים לשנות את זה באופן קיצוני לרעה. זה אומר שאתה לא יכול לסבול את זה סימפטום. זה בהחלט הכרחי לעבור בדיקה אבחון, כדי לקבוע את הגורם לכאב ולעשות הכל כדי להפוך את הכאב כבר לא להזכיר לך על עצמך.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

אבחון lumbodynia vertebrogenic

כאב גב הוא סימפטום אופייני לפתולוגיות רבות. הם עשויים להתרחש דלקת של שרירי ממוצא זיהומיות מידבקות, פתולוגיות של הריאות הצדר, מחלות של עמוד השדרה, טראומה ואף העיכול ומחלות לב (מקרין כאב). לקבוע לפי העין איזה סוג של מחלה הובילה לפיתוח של lumbalgia vertebrogenic כמעט בלתי אפשרי. לכן, כל הנקודות שהמטופל יכול לומר לו חשובות לרופא.

בדיקה גופנית עם כאב בגב מרמזת:

 • חקר הסימפטומים החיצוניים (אסימטריה של הצדדים, הבליטה של החוליות, עקמומיות עמוד השדרה),
 • מישוש (באזור הנגוע בדרך כלל ציין את המתח של רקמות רכות, יכול להיות חותם כואב חותמות, וכו ')
 • הקשבה (הכרחית להוצאת פתולוגיות ריאות ומחלות לב)
 • כלי הקשה (לבדיקה של רפלקס גיד ורפלקסים).

הרופא מקדיש תשומת לב רבה ללוקליזציה ולטבע של הכאבים, שאותם הוא יכול ללמוד מדבריו של המטופל, על השינויים שלהם בהתאם למיקום הגוף ולעבודה שבוצעה. המחקר של anamnesis נותן מידע על הסיבות האפשריות של כאב, כי ברוב המקרים lumbalgia vertebrogenic הוא סימפטום של מחלות קיימות כבר, הטיפול אשר לא בוצע או לא הצליח.

ניתוח לחולים ממנים את הסטנדרט: בדיקת שתן כללית ובדיקת דם קלינית. אבל עלינו להבין שלמחקרי מעבדה אין תפקיד מכריע באבחון הפתולוגיה. בדיקת דם יכולה להראות נוכחות של תהליך דלקתי, אבל איפה בדיוק זה זורם יישאר בגדר תעלומה. ניתוח שתן הוא הכרחי כדי לאשר או לא לכלול תסמונת הכאב, הנקראת קוליק הכליה, אשר מתרחשת בדרך כלל על רקע של מחלת אבן כליה. כאב בכליות הוא נתון לעתים קרובות בחלק האחורי קשה להבחין בין lumbago.

גורם לכאב באזור המותני עם lumbalgia vertebrogenic לשכב עמוק בפנים, ולכן הרלוונטי ביותר במקרה זה יהיו התוצאות של אבחון אינסטרומנטלי. והיות שאנו מדברים על הכאב שעוררה המחלה של עמוד השדרה, מלכתחילה מונה רנטגן של המותני שלו (לפעמים בשיתוף עם השד, בגלל תהליך דלקתי-דיסטרופי פתולוגי הפיצה רכוש).

רדיוגרפיה משקפת בצורה מדויקת ביותר את מצב מבנה העצם של עמוד השדרה, צורתו. בתמונה ניתן לראות את ההפרעה של החוליות, את השינוי בגודלן ובצורתן. אם יש צורך לקבל מידע מפורט יותר על מבנה עמוד השדרה, טומוגרמה של מחשב נקבעת, המאפשרת לקבל תמונה תלת מימדית של השלד האנושי ולחשוף את הפתולוגיות שלא הציגו תמונה סטנדרטית על המטוס.

רקמות רכות על רנטגן רגיל נראים גרוע יותר מאשר מוצק, כך שאם החשד של דלקת המעי הגס, תהליכי הגידול, פציעות רקמות רכות, מחקר נוסף - טומוגרמה תהודה מגנטית - עשוי להידרש. מחקר זה נחשב עדיף יותר עבור פתולוגיות אלה, כי זה לא משתמש בצילומי רנטגן, חדיר השרירים, סחוס וגידים.

trusted-source[17], [18]

אבחון דיפרנציאלי

כדי dorsopathies, אחד מהם הוא lumbalgia vertebrogenic, לכלול כמה תסמונות כאב אחרות, אשר הביטויים שלהם דומים הפתולוגיה המתוארת. טוראקאלגיה של עמוד השדרה היא תסמונת כאב בעמוד השדרה עם לוקליזציה בעמוד השדרה החזי. סרטן צוואר הרחם הוא כאב באזור הצוואר. אבל אם בפתולוגיות צוואר הרחם הכאב כמעט אף פעם לא מוקרן בגב התחתון (בגלל שזה יותר כאבי כואב אופייניים וחוסר נוחות בחלק העליון של הכתפיים), אז עם המחלות של עמוד השדרה החזי של הגבול קשה מאוד לבסס. במקרה של חזה, כאב משתקף ניתן לציין הן באזור הכתף באזור של הגב התחתון. אבל באופן כללי, אנחנו מדברים על כאב מאחורי עצם החזה או באזור החזה של הגב.

Ischialgia גם שייך למספר של תסמונות כאב, וכאבים פתולוגיה זו ממוקמים באזור המותני. עם זאת, הסיבה לכאב במקרה זה היא התבוסה של עצב השיא, אשר נחשב לאחד הגדולים ואחראי על העצבנות של הישבן והרגליים. יחד עם הכאב בגב התחתון, הכאב מופיע בשרירי הישבן, הירכיים, הרגליים ואפילו הרגליים. במקרה זה, אנחנו לא מדברים על כאב משתקף (משתקף במקרה זה יהיה כאב בצוואר). הכאב בגפיים התחתונות בעוצמה יהיה חזק יותר מאשר בגב התחתון.

אם, בנוסף לכאב בגב התחתון, המטופל מתבונן במראה של הישבן ובחלק האחורי של הירכיים והרגליים התחתונות, מבלי לגעת ברגל, הרופא עושה אבחנה של lumboschialgia. בפתולוגיה זו, הנזק נצפתה הן בשורשי השדרה והן בעצב הסיאטי.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

יַחַס lumbodynia vertebrogenic

Lombagia Vertebrogenic היא בראש ובראשונה תסמונת כאב כואבת, אשר בצורות חריפות של פתולוגיה יש אינטנסיביות משמעותית הופכת מכשול לתפקוד תקין. ברור שהמטלה העיקרית והראשית ביותר של הטיפול המותני היא ההתמודדות עם הכאב.

מְנִיעָה

Vumbebral lumbodynia היא תסמונת כי צריך להיחשב בעיקר כאחד הסימפטומים של פתולוגיה כלשהי בעמוד השדרה. ההפרעות בעמוד השדרה גורמות לעוויתות שרירים, מגבירות את הטון שלהן עם היווצרות של חותמות מכאיבות, נזק לשורשי העצבים, מה שמגביר את רגישותו של המטופל לכאב. מתברר כי מניעת lumbulgia היא סדרה של צעדים כדי למנוע מחלות של עמוד השדרה, אשר לגרום לכאב בגב התחתון.

כדי למנוע שינויים ניווניים ברקמות עמוד השדרה יעזור צעדים פשוטים כגון פעילות גופנית גבוהה (ללא קנאות), תזונה מאוזנת, דחייה של הרגלים רעים. תרגיל בוקר, טיולים יומיים באוויר, שחייה, רכיבה על אופניים, משחקי ספורט רבים יעזרו לשמור על בריאות עמוד השדרה במשך שנים רבות.

אבל תנועות פתאומיות, הרמת וביצוע חפצים כבדים, ההיקסמות ג'אנק פוד, מוצרים מוגמרים למחצה ומוצרים אחרים של איכות מפוקפקת עם תוספים מזיקים, עישון, צריכת אלכוהול, אכילת יתר לבין הופעתה של משקל עודף, חוסר פעילות גופנית ועבודה בישיבה תהיה השפעה שלילית על מצב השדרה כי, ב הסוף יכול להפוך לכאב גב מפריע.

אם אדם קבוע צריך לשבת הרבה זמן (למשל, כאשר עובד באינטרנט), הוא צריך להבין כי באותו רגע גבו חוויות מקסימום יכול להתעייף במהירות. יש צורך לאפשר לה לנוח, להסתובב קצת ולעשות תרגילי הרפיה. אפילו בלוח זמנים עבודה עסוק עבור שלך טוב, אתה צריך להקצות כמה דקות לעבודה פיזית והולך. זה רק יגדיל את פריון העבודה.

בשגרת היומיום, עליך לכלול לפחות קבוצה קטנה של תרגילים פיזיים לחלקים שונים של עמוד השדרה, הגפיים התחתונות והתחתונות. אנחנו חייבים להבין כי הגוף שלנו הוא שלם אחד, וכישלונות במחלקות מסוימות יכול להוביל לשבש את עבודתם של אחרים. בגלל זה אתה צריך להכשיר את האורגניזם כולו.

במכלול התרגילים רצוי לכלול את חזית הבר האופקי. תרגיל בסיסי זה מסייע למתוח את עמוד השדרה והוא מניעת מחלות רבות, כמו גם פתולוגיות של איברים אחרים הסובלים מהפרעות בעמוד השדרה. יש דעה כי כמעט כל המחלות האנושיות קשורות עם הפרה של בריאות ויכולת עבודה של עמוד השדרה.

בעת הרמת משקולות, יש לזכור תנאי חשוב אחד. צריך לקחת חפץ כבד בתנוחת ישיבה ולא במדרון. אז אנחנו מפחיתים את העומס על עמוד השדרה, נותן לו את הגפיים התחתונות, אשר יש מספר קטן יותר של המפרקים, ולכן עמיד יותר למתח.

תשומת לב מיוחדת צריכה להיות משולם לתזונה שלהם. בריאות המפרקים של עמוד השדרה והגפיים מסייעת לשמור על מזונות עשירים בברזל, מגנזיום, סידן, זרחן, ויטמינים D, C, F, Mucopolysaccharides. התפריט צריך להכיל מנות על בסיס סוכנים gelling (אגר, ג 'לטין).

ברור כי קשיים עם הבחירה של עבודה, חוסר כספים לרכישת מוצרים שימושיים באיכות גבוהה, ולפעמים עצלות אנושית פשוטה או רשלנות לעתים קרובות לגרום כי בשלב מסוים אנחנו צריכים להתייעץ עם רופא על כאבי גב. לעתים קרובות זה קורה כאשר תהליך הניוון בעמוד השדרה כבר פועל, ואי אפשר לשחזר לחלוטין את בריאותו של איבר חשוב זה.

כן, הטיפול במחלות עמוד השדרה אינו קל והופעתו המוקדמת הופכת להיות המפתח לשחזור הפונקציונליות שלו. לכן, כדאי להתייעץ עם רופא כאשר אתה רואה את הסימנים הראשונים של בריאות לקויה (עייפות ואי נוחות בחלק האחורי). אבל גם אם הפרוגנוזה של הטיפול במחלה אינה הטובה ביותר, זה לא תירוץ לוותר, יש להילחם על בריאותו של האדם.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

תַחֲזִית

באופן עקרוני, הפרוגנוזה לטיפול ב Lumbodynia בחוליות תלויה במחלה הבסיסית, בשיטות ובכלים הטיפוליים שנקבעו, ובהתאמה של המטופל לדרישות הרופא. זה כמעט תמיד ניתן להקל על כאבי גב בצורה זו או אחרת, ולעתים קרובות די מהר, אבל בעתיד יש עדיין דרך ארוכה כדי התאוששות או טיפול קבוע כדי למנוע החמרות של המחלה.

וומברוגניה לומבאלגיה והצבא

עכשיו לגייסים עתידיים. כאב גב תחתון בלבד אינו גורם משמעותי לפטור מגיוס, במיוחד מאחר וישנם טיפולים רבים לכאב. אם נמצא פתולוגיה של עמוד השדרה ב מגויס, אשר גורם כאב בצוואר, רגישות פגומה רקמות, וניידות מוגבלת, אז סביר להניח שהוא תינתן הפוגה מן השירות לטיפול יעיל.

דבר נוסף, אם אנחנו מדברים על הפתולוגיה חוזרת, אשר מעת לעת מזכיר לעצמך כאב גב. עבור שחרור מן השירות, תלונות מרובות מתועדים לרופא על כאבי גב יהיה צורך. אם אנחנו מדברים על פתולוגיות של דיסקים בין-חולי, רק חולים עם שלוש חוליות או יותר, בנוכחות כאב ותסמינים נלווים, יכולים להימנות על המילואים.

מתברר כי זה לא מספיק כדי לקבל אבחנה של פתולוגיה כלשהי בעמוד השדרה להתגרות בפיתוח של lumbalgia vertebrogenic להיפטר הגיוס. אנחנו גם צריכים מסמכים (כרטיס רפואי), המאשר פניות חוזרות ונשנות לרופאים על תסמונת הכאב, תיעוד של הטיפול ואת האפקטיביות שלה. זאת אומרת, מדובר בלמבלגיה מתחדשת כרונית, השירות בצבא שבו יכול להחריף את המחלה.

לומבודיניה של המוח הוא תסמין מורכב האופייני לפתולוגיות של עמוד השדרה. הסימפטומים שלו יכולים להיות די מכאיבים ולהיות מחסום לקיום האנושי הרגיל. לכן עדיף לא להפעיל את המחלות הקיימות ולטפל בהן לפני הופעת תסמונת הכאב, ולא כאשר הכאב כבר לא מאפשר לך להזדקף.

trusted-source[28], [29], [30]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.