^

בריאות

A
A
A

תסמונת חוליות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תסמונת חוליות היא תסמין סימפטומטי של מחלות פתולוגיות הנגרמות על ידי מחלות של עמוד השדרה. האם ניתן ליצור מגוון רחב של מצבים פתולוגיים, אבל התכונה הנפוצה היא הנוכחות של כאב או על ידי radiculalgia lumbalgia סוג, שינויים ניידים, תצורת עמוד שדרה, יציבה והליכה עשוי להיות השינויים הנגרמים על ידי נגעים של חוט השדרה, עצבים בעמוד שדרה והשורשים שלהם.

התצורה נקבעת על ידי שלושה עקומות בסיסיות. מבין אלו, קיפוזיס ולורדוזיס יכולים להיות פונקציונליים ופתולוגיים.

קיפוזיה - העקמומיות של עמוד השדרה במישור הסגיטאלי על ידי קמור אחורי. קיפוזה היא מולדת אם יש חוליה בצורת מוטה או חצי חוליה.

אבל לעתים קרובות יותר יצר קיפוזיס ב spondylitis osteochondropathy ו spondylarthritis, לאחר פעולות, במיוחד laminectomy המורחבת, פציעה, לאחר שעבר זיהום ספציפי, לפוף זקן וניוון של החוליות.

תסמונת חוליות קלינית מסומן על ידי arcuate אופייני או עקמומיות עמוד השדרה זוויתי קמור האחורי. לוקליזציה תלויה במאפיינים של התהליך העיקרי, בעיקר באזור החזה (העליונה, באמצע, חטיבות נמוך). כל עמוד השדרה יכול להיות מושפע, למשל, עם מחלתו של בכטרב, דפורמציה arcuate נוצר מן הצוואר אל עצם הזנב. דרגת הביטוי משתנה: מגבשושית "הנקודה", הנקבעת על ידי מרחק של תהליך ספיני אחד, אל "הענק", עם זווית חריפה של העקמומיות של עמוד השדרה. עם צורה בולטת, התסמונת החולייתית משולבת עם דפורמציה של בית החזה וירידה בגובה של תא המטען. זה משולב לעיתים קרובות עם עקמת (kyphoscoliosis).

יש קיפאוזיס לא קבוע, נייד, כלומר. תוקן, אשר מתפתח עם אוסטאוכונדרופתיה, רככת, ספונדיליטיס, כמה מחלות של חוט השדרה; קיפאוזיס קבוע, בעיקר בתהליכים ניווניים, מחלת בכרב, וכו '. על ידי מהירות ההתפתחות, ההתקדמות המתקדמת במהירות, המתקדמת באיטיות ולא מתקדמת, נבדלת.

לורדוזיה - העקמומיות של עמוד השדרה עם בליטה קדימה. כמו תסמונת חוליות עצמאית לורדוזיס כמעט לא מתרחשת, אבל לעתים קרובות פיצוי, לורדוזיס, בשל הגידול או ירידה של לורדוזיס פיזיולוגי. זאת בשל העובדה כי עמוד השדרה, האגן ואת הגפיים התחתונות הם מערכת תמיכה אחת, כל הפרה באחד הקישורים הללו מוביל לשינויים במערכת כולה לספק ציר אנכי של הגוף. אצל מתבגרים, לורדוזיס הוא נייד, אבל עד גיל 20-25 הוא הופך קבוע, גורם להתפתחות של תנאים פתולוגיים כואבים (osteochondrosis, spondylarthrosis ודלקת פרקים) נותן lumbargia. מחקר אינסטרומנטלי: רדיוגרפיה בשני תחזיות ורנטגנוגרפיה במצב העמידה, גמישות מקסימלית והרחבה.

עקמת - העקמומיות של עמוד השדרה במישור הקדמי. תסמונת חוליות היא ביטוי של מחלות רבות של הגב. הפתוגנזה מבחין: דיסקוגני, הנובע, עם דיספלסיה בדיסק ותזוזה; כבידה, נוצרת במהלך החוזק של שרירי הגב, שינויים במצב של אגן הירכיים והמפרקים; מיופתית, המתפתחת עם חוסר היכולת של שרירי תא המטען, למשל, עם פוליאומיטיס, myasthenia, וכו '

רמת העקמומיות מבדיל את החזה העליון, החזה, thoracolumbar, המותני, בשילוב, כאשר יש עקמומיות של שתי חטיבות. בצורת עקמומיות, יש בצורת C בצורת עקמת. לפי גודל העקמומיות, ארבע מעלות נבדלות: אני - מ 5 עד 10 מעלות; II - 11-30 מעלות; III - 31-60 מעלות; IV - 61-90 מעלות.

תסמונת חוליות עצמה נתפסת על ידי העין, התואר מוגדר על ידי עקמת עם קו אנכי התחזק על תהליך ספיני של החוליה 7 צוואר הרחם. אינסטרומנטלי מחקר - רנטגן, על פי roentgenograms גם לבצע עקמת. חשוב לזהות עקמת מוקדם ולהפנות את המטופל למומחה ורטברולוג מומחה.

Lumbalia - תסמונת חוליות באזור המותני, אשר מתרחשת כאשר תנועות חדה או רשלנית בו. תנועות החולה הופכות זהירות, שכן בכל רגע מגיע לומבגו, במיוחד כאשר אתה קם - המיקום של "לזרוס עולה מהארון" - עם תמיכה, להקשיב לתחושות. Lumbalia הוא הסימפטום העיקרי של הפתולוגיה של האזור המותני, נגרמת לעיתים קרובות על ידי osteochondrosis, spondylosis, spondylitis ו spondyloarthrosis, בשילוב עם radiculitis ו sciatica.

ספינה ביפידה היא פגם בהתפתחות עמוד השדרה, המאופיין על ידי אי ריפוי של גופים או קשתות של חוליות וסגירה חלקית של תעלת השדרה. תסמונת המוח מופיעה לעיתים קרובות בצורה של שסוע מוסתר (ללא hernial, bulging של המוח), או יכול להיות שבר השדרה, אשר מזוהה עם לידתו של ילד. זה יכול להיות מקומי בכל מחלקה, אבל ברוב המקרים הוא ממוקם באזור המותני.

השסע הסמוי הוא לעתים קרובות אסימפטומטי. העור מעל אזור שסוע לא יכול להיות שונה, אבל hypertrichosis עם צמיחת שיער מופרזת על העור ללא שינוי או פיגמנט הוא נפוץ יותר.

תסמונת השדרה עלולה להתרחש בצורה נשית, ונימול בגפיים התחתונות, הרטבה לילית, דחיפות במתן שתן, הפרעות בתפקוד המיני, ולהפחית רפלקסים cremasteric פריאנלי. תסמונת חוליות זו משולבת עם מומים של הרגליים בצורה של כף רגל ורגל שטוח.

האבחנה מאושרת על ידי רדיוגרפי.

שבר השורליה - בליטה דמוית-גרון של הגרעין הדק של הדיסק הבין-חולייתי.

קרע של הצלחת של הסחוס היילין עם בליטה שלאחר מכן יכול להתרחש עקמומיות, שברים בחוליות, חבורות, קרע דיסק בין-חולייתי, וכן במחלות ניווניות.

זה תסמונת חוליות יכול להיווצר גם בגיל ההתבגרות, אבל הוא נפוץ יותר לאחר 25-30 שנים.

Diverticulum עלולה להתרחש רקמת עצם ספוגית של הגופים בחוליות, אבל רוב vybuhayut לתוך תעלת השדרה, עם התפתחות מיאלופתיה נשית. Hernias של Schmorl להתמקם בעיקר באזור התחתון צוואר הרחם התחתונה התחתון, לעתים רחוקות מאוד, אבל יכול להיות באזור החזה. הסימפטומים הספציפיים אין לי את המחלה, אלא הכאב הבולט יותר מאשר osteochondrosis, מלווה זריקת מרץ או הרגל, שכיחות נרחבת יותר, כאשר בודק את התפקוד המוטורי של התנועה בעמוד השדרה העגולה הוא בדרך כלל לא מוטרד, אך כאשר הביע כיפוף diskosis ו תנועות אקסטנסור יכולות לגרום לחסימות. האבחון מבוסס על בדיקה רדיוגרפית או הדמיה תהודה מגנטית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.