^

בריאות

צמחי מרפא לדלקת שלפוחית השתן

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 21.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לא משנה כמה תרופות מסוימות יעילות, הרופאים תמיד מעדיפים טיפול מורכב. זה מובן, כי עם בחירה נכונה של תרופות, אתה יכול להשיג עלייה בהשפעה הטיפולית ובו בזמן להבטיח מניעת סיבוכים.

לדוגמה, פעולה אנטי דלקתית אופיינית לאנטיביוטיקה, NSAIDs וקורטיקוסטרואידים. אבל עם זיהום, אתה לא יכול להסתדר בלי סוכנים אנטי מיקרוביאליים, והאנטיביוטיקה עצמה מספקת אפקט אנטי דלקתי רק במונחים של הרס הגורם המעורר. במקרה זה, הגוף יזדקק לזמן כדי שהדלקת תירגע, ובתקופה זו עלול להצטרף זיהום נוסף והמחלה תהפוך בהדרגה לכרונית.

אבל מה לגבי צמחי מרפא? העובדה היא שצמחי המרפא המשמשים לדלקת שלפוחית השתן, למרות שיש להם מספר תכונות, לא כולם באים לידי ביטוי באותה מידה. בנוסף, השימוש המשולב בצמחי מרפא שונים בעלי השפעות שונות, בשילוב נכון שלהם, מספק פוטנציאלציה של הפעולה, מה שמגביר את האפקט הטיפולי.

זה מסביר נקודה זו: הן הרפואה המסורתית והן הרפואה האלטרנטיבית ביחס לטיפול במחלות שלפוחית השתן הדלקתיות נוטה להשתמש לא כל כך בצמחי מרפא בודדים כמו באוספים שלהם. אז בצורה חריפה של דלקת שלפוחית השתן, אתה יכול להשתמש בתערובות הבאות של עשבי תיבול:

 • בקע דשא ועלה לחך (10 גרם כל אחד), אספרגוס בית מרקחת, מליסה לימון, אבנית עוקצנית (20 גרם כל אחד), דק (30 גרם), אורגנו (50 גרם).

אנחנו לוקחים 1 כף. תערובת של צמחים, לחלוט עם מים רותחים (0.5 ליטר) ולהשאיר בטמפרטורת החדר עד שההרכב מתקרר לחלוטין. יש לסנן את העירוי לפני השימוש. אתה צריך לקחת את התרופה עבור 2 כפות. עם מרווח של שעתיים.

 • גרגיר הנחלים (המכונה גרגר הנחלים), איריס ולענה (10 גרם כל אחד), קרקע קבורה (המכונה גם חרמלה), ליקופודיום וקש (20 גרם כל אחד), דובי (30 גרם).

אנו מכינים את העירוי באנלוגיה למתכון הקודם. מנה בודדת - חצי כוס.

 • דובי, פלנטיין, קמומיל. אנחנו לוקחים צמחים בחלקים שווים. עבור 750 גרם מים רותחים, אתה צריך לקחת 4.5 כפות. אוסף של עשבי תיבול. שמור את העירוי למשך 3 שעות בטמפרטורת החדר. אתה צריך לקחת את זה חצי כוס בכל פעם, עד שנשתמש בכל הנפח. במקרה זה, אתה צריך לשתות את העירוי בתוך 2-3 שעות. כדי לשפר את הטעם ולשפר את התכונות האנטי-מיקרוביאליות, ניתן להוסיף כף דבש לחליטה. ההשפעה מספיקה ליום אחד.
 • חלקים טחונים של אמא וזנב סוס, סנט ג'ון wort בצורת דשא עם תפרחות, פרחים של סיגלית טריקולור. כל הצמחים נלקחים בכמויות שוות. לכוס מים רותחים השתמש ב-1 כף. אוסף. אנחנו מכינים את העירוי תחילה באמבט מים (10 דקות), ואז שמים אותו במקום חמים למשך חצי שעה. יש לשתות את ההרכב בכמות של 2-3 כוסות ליום לתהליכים דלקתיים חריפים בכליות ובשלפוחית השתן.

לטיפול בצורה הכרונית של דלקת שלפוחית השתן יש מאפיינים משלו, ומכאן מבחר שונה של צמחי מרפא:

 • אוסף של עלי סרפד, סנט ג'ון וסנט ג'ון, עלי לחך וירכי ורדים מתאים למדי למטרה זו. אנחנו לוקחים צמחים בפרופורציות שוות. עבור 750 מ"ל מים, מומלץ להשתמש ב-3 כפות. אוסף. אנחנו מרתיחים את ההרכב במשך 5 דקות ומתעקשים עוד רבע שעה. יש לשתות הרכב מתוחה במהלך היום במשך 3-4 מנות. יש ליטול חצי שעה לפני הארוחות.

מומלץ להשתמש במרתח בקורסים למשך שישה חודשים או יותר.

 • קמומיל, קלנדולה, yarrow, משי תירס. 4 כפות איסוף, יוצקים ½ ליטר מים רותחים ומתעקשים במשך שעתיים. אנו לוקחים 150-160 מ"ל שלוש פעמים ביום במשך חצי שעה לפני הארוחות.

מהלך הטיפול הוא 10 ימים. אתה צריך לחזור על הקורסים מדי חודש במשך שישה חודשים.

 • ערער, עלי ליבנה, דובי, זנב סוס. עבור חצי ליטר מים רותחים אנחנו לוקחים 2 כפות. איסוף צמחי מרפא, להשאיר בתרמוס למשך 8 שעות. אנו לוקחים 50-70 מ"ל לא יותר מ 5 פעמים ביום לפני הארוחות. מהלך הטיפול הוא כחודשיים, לאחר מכן יש לקחת הפסקה של שבועיים ולחזור על הטיפול.

יש גם עמלות כאלה שניתן לקחת עם כל צורה של דלקת שלפוחית השתן:

 • לינגונברי, סרפד, קמומיל, מרשמלו, טנזיה. אנחנו לוקחים 1 כף לכוס מים רותחים. אוסף, להתעקש על תרמוס במשך 4 שעות. אנו שותים במקום תה במנות קטנות שלוש פעמים ביום לאחר הארוחות.

בדלקת חריפה של שלפוחית השתן, מומלץ ליטול עשבי תיבול בכמויות שונות, למעט עלה לינגונברי. זה צריך להילקח פי 4 יותר מאשר שאר מרכיבי האוסף.

 • בזיליקום, סנט ג'ון wort, כשות, centaury (2 חלקים כל אחד), מטפס הרים (4 חלקים). עבור 2 ליטר מים רותחים אנו לוקחים 4 כפות. לאסוף, להתעקש במשך שעה, לסנן ולקחת 1 כוס עד 7 פעמים ביום.

מתכון זה שימושי עבור צורות מוגלתיות של המחלה.

למי שמתכוון להרכיב באופן עצמאי אוסף של צמחי מרפא מדלקת שלפוחית השתן, אתה יכול לעקוב אחר הטיפים הבאים:

 • האוסף צריך לכלול 3 או יותר צמחי מרפא בעלי השפעות מועילות על דלקת שלפוחית השתן, הוספת צמח בעל השפעה מחזקת וממריץ חיסוני כללי.
 • להשפעה נוגדת העוויתות, שחשובה מאוד להקלה על כאבים בדלקת שלפוחית השתן חריפה, יש צמחי מרפא כאלה: קמומיל, סנט ג'ון wort, cinquefoil, tansy, immortele, cudweed ועוד כמה.
 • בעת הרכבת האוסף, יש צורך לקחת בחשבון את הסבילות של צמחי מרפא שונים על ידי הגוף ואת הרעילות של צמחים.
 • עדיף להשתמש בצמחי מרפא מוכרים, בהתחשב בהתוויות הנגד שלהם.

ברור שטיפול בתכשירים ביתיים הוא סיכון מסוים שצריך לממש, כי לא תמיד יש לנו את הידע הדרוש על צמחי מרפא והשלכות השימוש בהם, אפשרויות שילוב וכו'.

ניתן להכין תכשירים צמחיים באופן עצמאי או לרכוש מוכנים. קומפלקסים צמחיים לטיפול בדלקת שלפוחית השתן שכיחים פחות מאלה המשמשים לפתולוגיות דלקתיות של הכליות, אך הם ניתנים להחלפה בדרך כלל. איסוף כליות לדלקת שלפוחית השתן מומלץ אפילו על ידי רופאים.

לדוגמה, במקרה של דלקת בחלקים כלשהם של מערכת השתן, ניתן להמליץ על איסוף כליות משתן: עלי דובי, גרגרי ערער ושורש ליקריץ. פעולות איסוף: משתן, אנטי דלקתי, נוגד עוויתות (משכך כאבים, מאחר שכאבי דלקת שלפוחית השתן עוויתיים), אנטי מיקרוביאליים.

אוסף משתן משמש באופן הבא: קח 1 כף לכוס מים רותחים. אוסף, להתעקש במשך חצי שעה ולקחת מסוננת 1 כף. 20 דקות לפני הארוחות. ריבוי קבלה - 3 פעמים ביום.

בואו נשים לב לתה צמחים בכליות. להלן ההרכב של אחד מהם: סנט ג'ון wort, knotweed, סטיגמות תירס, חמוציות, זהב, קלמוס, נענע, קלנדולה, סרפד, זנב סוס. אוסף רב רכיבים זה מכיל את רוב הצמחים המשמשים לטיפול בדלקת שלפוחית השתן חריפה וכרונית, מה שאומר שניתן להשתמש בו למחלה זו, אחרי הכל, מערכת השתן היא קומפלקס של איברים מחוברים זה לזה, ולכן טיפול מורכב נותן יציבות יותר תוֹצָאָה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.