Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תחושה של רעש וחמיצות באוזן ללא כאב: מה לטפל?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 27.11.2021

כאבי אוזניים הם חזקים מאוד לתת לאדם הרבה רגעים לא נעימים. חסימת האוזן ללא כאב היא לא פחות רע, כי נותן תחושות לא נעימות לחלוטין, כבדות ורעש בראש, מעוות את התפיסה של צלילים מוכרים לא מוכרים. לפעמים אתה שומע צלצול באוזן שלך, והקול שלך נראה מוזר. אי נוחות מסוימת מתרחשת כאשר שני האוזן מעורבים בתהליך הפתולוגי. ממה זה יכול לקרות?

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הסטטיסטיקות הסטטיזיות של האוזן הן נרחבות מאוד, בהתחשב במספר האנשים הנעים על מטוסים, שקועים במעמקי מים, עוברים פגיעות ראש ואף. הוספת זה נזלת עונתיים, מחלות מדבקות קר, במקרים של יתר לחץ דם, אתה יכול לדבר על multimillion הצבא של אנשים שחוו סימפטום כזה לא נעים.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

גורם ל מחנק באוזן ללא כאב

הסיבות לגודש באוזן ללא כאב הן:

 • נתיכים גופרית;
 • דלקת של הצינור האוסטאשי (השמיעתי) שמחבר את האוזן התיכונה אל הלוע (טופו-אוטיטיס);
 • עקמומיות של מחיצת האף;
 • כניסת גוף זר באוזן;
 • דלקת סינוסיטיס;
 • מים באוזן;
 • ירידה בלחץ אטמוספרי;
 • ניידות לקויה של המפרק הטמפורומנדיבולרי;
 • תסמונת מנייר;
 • גידול במוח או עצב שמיעתי;
 • את ההשפעה של רכיבים בודדים של תרופות.

trusted-source[14], [15], [16]

גורמי סיכון

גורמי הסיכון כוללים לחץ דם גבוה, שינויים ברקע ההורמונלי עקב הריון או גיל המעבר, טראומה בראש, המוביל להפרעות בזרימת הדם, שבץ.

trusted-source[17], [18], [19], [20]

פתוגנזה

הפתוגנזה של גודש באוזן נובעת ממבנהו. לאוזן יש שלושה חלקים: החיצוני, האמצעי והפנים. החיצוני מורכב מממברנה טימפנית ותעלת האוזן. הגבול בינו לבין האוזן התיכונה הוא עור התוף. זה לא סטטי, אבל רוטט כל הזמן. חלל התוף והצינור היוסטאשי הם שטחו של החלק האמצעי. הקול, מקבל על האתר הזה, הוא הגביר שוב ושוב הועבר מבנה פנימי מורכב במבנה שלה. על צינור השמיעה האוויר מן הגרון מגיע האוזן התיכונה ושומר על איזון בין הלחץ בו האטמוספרי. אם אחד מהסיבות המפורטות בצינור זה חופף, האיזון נשבר, התוף "כיור", מקלות כמו פראייר, האוויר מפסיק לנוע בחופשיות דרך הצינור השמיעתי, האוזן נעצרת.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32]

תסמינים מחנק באוזן ללא כאב

תסמינים של מחנק של האוזן ללא כאב מיד להפוך את עצמם הרגיש. הסימנים הראשונים הם תחושה מוכרת שהמים נכנסו לאוזן. לעתים קרובות יחד עם zalozhennostyu יש רעש, אבל בלי כאב. במקרים חמורים, הצלילים הידועים שאנו מצפים לשמוע מתנועות או תנועות (צליל זהה של הדלת הנפתחת) הופך פתאום לבלתי-מובן. קולו נשמע אחרת.

מילוי האוזן ללא כאב לאחר הצטננות

שפיכה של האוזן ללא כאב לאחר הצטננות עקב השפעותיה השיוריות. ככלל, הנזלת אינה חולפת במהירות, גם אם האדם כבר מרגיש די טוב, יש שרידים של ריר במעברים האף, אשר מונע זרימת אוויר חופשית לאורך צינורות אוסטאצ'יאן. חסימת האוזן ללא כאב בקור נובעת מאותן סיבות. בנוסף לגודש באף, ישנם גם חלוקים תכופים המגבירים את הלחץ בטימפאנום.

trusted-source[33], [34]

פינגינג וחמיצות באוזן בלי כאב

הצלצול והחמיצות באוזן בטרמינולוגיה רפואית נקראו טינטון. אם תופעה כזו נצפית ללא כאב וקור, יש להבין את הסיבות למה שקורה על מנת לזהות פתולוגיות רציניות אפשריות, אשר מסומנות על ידי האוזניים. תסמינים אלה יכולים להיגרם על ידי קולות רם: מוסיקה, רעש הייצור, וכו '; טיסה במטוס, להישאר מתחת למים (ירידה בלחץ); השימוש בתרופות המסומנות כאוטוטוקסיטיות (furasemide, גנטמיצין, סטרפטומיצין וכו '). במקרים כאלה, צלצול וגודש עוברים לאחר זמן מה לאחר חיסול הסוכן הסיבתי של מצב זה.

חסימה ממושכת של האוזן ללא כאב יכולה להצביע על לחץ דם מוגבר, משבר יתר לחץ דם. סחרחורת, תיאום לקוי בתנועה, טס מול העיניים בשילוב עם צלצול באוזניים - אות מאיים על טרשת נפוצה אפשרית. ירידה בשימוע של אוזן אחת, גודש, רעש יכול לדבר על גידול - דלקת עצבים של עצב השמיעה.

גודש באוזן ללא כאב ונפיחות

שפיכה של האוזן ללא כאב ונפיחות אפשרי בשל דלקת של nasopharynx, מתקדמת לאזור של צינור אוסטאכיאני, חבלה או טראומה הראש, צלילה מתחת למים. בצקת האוזן יכולה להיגרם על ידי קרינה אולטרה סגולה ורדיו, אשר אדם עובר במהלך בדיקות אינסטרומנטליות. בצקת של תעלת האוזן מתרחשת גם כתוצאה של תגובות אלרגיות, חסימה על ידי חפצים זרים.

trusted-source[35], [36]

שפיכת האוזן ללא כאב בילד

ילדים קטנים הם אוהבי נהדר של דברים דברים לתוך האף והאוזניים. חסימת האוזן ללא כאב הילד נותן הזדמנות לבדוק את נוכחותו של גוף זר בו. סיבה נוספת עשויה להיות תקע גופרית. כמו כן ניתן לקבל מים במהלך הרחצה. פגם של מחיצת האף, אשר ההורים אינם חושדים, אינו נכלל. בכל מקרה, ערעור על otolaryngologist הוא בלתי נמנע. השמיעה היא איבר חשוב של תפיסת עולם, שבלעדיו הילד יידונו עד סוף ימיו לא לדעת או לא לשמוע מגוון של קולות.

trusted-source[37], [38], [39]

סיבוכים ותוצאות

כך, במבט ראשון, בעיה לא חשובה של איך החניכיים של האוזן יכולה להוביל לתוצאות חמורות וסיבוכים אם נותר ללא השגחה. זה יכול להיות אובדן שמיעה חלקי או מוחלט.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

אבחון מחנק באוזן ללא כאב

אבחון של גודש באוזן ללא כאב מבוסס על אוטוסקופיה - בדיקה על ידי הרופא של תעלת השמיעה ואת מחיצת המטופל על נפיחות, אדמומיות, פריקה של נוזל. כדי לאשר את האבחנה לכאורה resorts מחקר נוסף אינסטרומנטלי.

אם דלקת חשודה באוזן מופנית לבדיקת דם כללית. ESR מורם ו leukocytes יאשר את ההשערה. אפשר לזרוע את הצמחייה מן האוזן nasopharynx.

כלי אבחון סטנדרטיים החזיק אוזן אנדוסקופיה וידאו, אף, גרון, אוזן מיקרוסקופיה, אימות שמיעה באמצעות audiometer, tympanometry - המחקר של האוזן התיכונה, הניידות של עור התוף, מוליכות ossicles השמיעתיות באמצעות לחצי צליל שונים. שיטות אבחון אחרות הן אפשריות: CT ו- MRI של המוח ועצמות הזמני, אולטרסאונד של כלי הצוואר.

trusted-source[49], [50], [51], [52], [53]

כיצד לבחון?

אבחון דיפרנציאלי

המשימה של אבחנה דיפרנציאלית היא לקבוע את האבחנה הנכונה, לזהות ולאשר את אחד הגורמים האפשריים המפורטים לעיל.

למי לפנות?

יַחַס מחנק באוזן ללא כאב

הטיפול בגודש באוזן ללא כאב תלוי באבחון. לפיכך, הטיפול של דלקת הסינוסים האף ו nasopharynx מבוסס על שימוש של סוכנים אנטיבקטריאליים, לשטוף את חלל האף, אם יש צורך, לנקב את הסינוסים המקסימליים. במקרה של כניסת גוף זר לאוזן, הפקתו מתבצעת. כדי להסיר את גופרית תקע, תעלת השמע החיצוני הוא שטף. דלקת אוטיטיס חיצונית מטופלת גם על ידי שטיפתה עם הטיפול של הקירות עם סוכנים אנטיבקטריאליים ופטריות. טיפול של סוגים אחרים של דלקת האוזן הוא השימוש של טיפות vasoconstrictive באף, נושבת, מינוי של תרופות אנטיבקטריאלי, pneumomassage של קרום טימפני. אם המכשיר מקבל צליל (אובדן שמיעה neurosensory) פגום, צנתור של צינורות השמיעה, טיפול וסקולרי מבוצעת. תחושת החמיצות של האוזניים, האופיינית ללחץ דם גבוה, מוסרת על ידי שימוש בסמים כדי להפחית אותה.

תרופות

השימוש בתרופות עם גודש באוזן ללא כאב כולל, בראש ובראשונה, טיפות אוזניים, כי הם נותנים תוצאה מהירה ויעילה. שלהם יש כמה סוגים של טיפול עבור דלקת אוזניים: אנטיבקטריאלי (Normaks, levofloxacin, tsiprolet et al.), משולב, כולל בסטרואידים (anauran, Otofa, okomistin), לא סטרואידיות נוגדות דלקת (otipaks, dekasan, כלורהקסידין digluconate).

נורמקס - משמש גם לטיפול בדלקות אוזניים, והן למניעתן לאחר הסרת גוף זר מהאיבר. עבור כל מקרה ספציפי, הרופא עושה פגישות בנפרד. המינון המומלץ של 2-3 טיפות באוזן עד 6 פעמים ביום, אבל זה מותר, אם יש צורך, לטפטף עם מרווח של 2-3 שעות. תגובות שליליות נצפו לעיתים נדירות בצורה של תגובות אלרגיות. השתמש בזהירות לילדים מתחת לגיל 12. התווית במהלך ההריון ובמהלך ההנקה של התינוק, כמו גם רגישות יתר למרכיבי התרופה.

Anauran - הנורמה לילדים היא 2-3 טיפות 3-4 פעמים ביום, מומלץ למבוגרים להכפיל את המינון, אבל לעתים רחוקות יותר - 2-3 פעמים. היישום בהריון הנקה אפשרי עם אישור של הרופא. ילדים מתחת לגיל שנה אינם ממונים. במקרים בודדים של תופעות לוואי ידועים בצורה של אדמדם וקילוף של תעלת האוזן, אשר נעלמים לאחר הפסקת היישום. מהלך הטיפול הוא שבוע.

אוטיפקס - מחטא, מרדים, משחרר דלקת. מינון - 4 טיפות ב meatus השמיעה עם תדירות של 2-3 פעמים ביום לא יותר מ 10 ימים. התווית ניקוב של הממברנה הטימפנית, רגישות יתר לתרופה שגורמת גילויים אלרגיים.

במקרה של פקק גופרית, טיפות אוזניים משמשים לרכך את הסוד: a-cerumen, remo-wax.

רמו-שעווה - לפני החדרה יש צורך לחמם את פלקון בידיים. לשכב 20 טיפות של התרופה בצד באוזן, ולאחר מכן לעסות לכסות עם צמר גפן כותנה לפחות 20 דקות, ואתה יכול להשאיר את זה למשך כל הלילה. לאחר מכן, לשטוף את האוזן עם מים חמים. זה לא prescribed עבור כאב באוזן, פריקה של נוזל ממנו, ניקוב של קרום טימפני.

ויטמינים

ויטמינים מחזקים את חסינות האדם, מסייעים בהפחתת הרגישות לסוכנים זיהומיים של מחלות דלקתיות. כאשר האוזן הוא מחניק ללא כאב, טיפול בוויטמין משמש בהצלחה במקרה של אובדן שמיעה neurosensory (ויטמיני B).

טיפול פיזיוטרפי

ערכות טיפול באוזן הפתולוגיות הגורמות לגודש באוזן כוללות שימוש בשיטות פיזיותרפיה. לכן, עם otitis, UHF ו מיקרוגל טיפול, סמים אלקטרופורזה, קרינה אולטרה סגול הם prescribed. אובדן שמיעה חושית מטופל בשילוב עם פיזיותרפיה כגון אלקטרופורזה וזרמים Darsonville. ההליך הנפוץ otolaryngology הוא pneumomassage של הממברנה הטימפנית, פעולה אשר בנוי על החלפה של לחץ אוויר גבוה ונמוך.

טיפול אלטרנטיבי

טיפול חלופי באוזניים מחניק ללא כאב יכול להיות מיושם, ולוודא כי אין סיבות רציניות הדורשות טיפול רפואי. במקרה זה, apiproducts יבוא לעזרת: 30 גרם של פרופוליס לקצוץ ויוצקים 100 גרם של אלכוהול 70%, להתעקש שבוע, לנקז, להרטיב טורונדה ואת הרגליים באוזן; אפשר להכין תערובת של דבש עם מיץ חזרת ולקבור הלילה באוזן ממולא כמה טיפות. מיץ בצל, בשילוב עם וודקה ביחס 4: 1, גם להביא הקלה אם אתה לחפור 2 טיפות בבוקר ובערב. במקרה של כניסה לאוזן של חפץ זר, לפעמים של חרק קטן, כמה טיפות של שמן צמחי מחומם משמשים, ולאחר מכן את האוזן הוא שטף עם מים חמים מן המזרק.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58]

טיפול צמחים

לטיפול במחלות אוזניים משמש עלים עשב גרניום (mash, שכב באוזניים), תמיסת פרחי קלנדולה משמש החדרה ועבור קומפרסים. תכונות מרפא יש לבנדר, Wort של סנט ג 'ון, Mullein. עירוי שלהם מורכב או בנפרד ניתן ליישם עבור החדרת האוזניים ב zalozhennosti.

הומיאופתיה

בין סוכנים הומיאופתיות עבור באף טינטון המומלצים: בלדונה 3 (דילול), Nux הקיא 3 Pulsatilla 3 Kalkareja karbonika 6, Aurum muriaticum, ו Silicea 3 6. מנה לקבוע homoeopathist בנפרד. בבתי מרקחת, אתה יכול לקנות את התרופות הבאות:

Asinis - יעיל עבור דלקת של האוזן התיכונה ואת שפופרת אוסטאצ'יאנית. זהו נוזל צלול עם ריח קל של חזרת. התרופה נלקחת בעל פה שלוש פעמים ביום, או בצורתה הטהורה, או מדולל במים. בילדות 3 עד 5 שנים, 3-4 טיפות מספיק פעם, 5-12 שנים - 5-7 טיפות, והשאר - 10 טיפות. תופעות לוואי והתוויות נגד נעדרים.

Vertiokheel - הוא הצביע על טרשת עורקים של כלי, מחלת מנייר, לחץ דם עורקי, טיסה במטוס - תנאים שגורמים לגודש באוזן. נוזל שקוף עבור זריקות תוך ורידי, תוך שרירי תת עור. בהתאם לגיל, מנה אחת היא מן החלק הרביעי של אמפולה עבור הצעיר (1-3 שנים) ועד אמפולה שלם למבוגרים. השפעה שלילית על הגוף אינו מתגלה.

Gaimorin - מופנית לטיפול של סינוסיטיס, סינוסיטיס, אשר תוצאה של חומציות של האוזניים. מופק בצורה של גרגירים הומיאופתיים. עבור ילדים קטנים, גרגרי להתמוסס במים, מתבגרים ומבוגרים לפתור מתחת ללשון 20 דקות לפני הארוחות או שעה לאחר מכן. מנה אחת של 3 עד 5 חתיכות עד 6 פעמים ביום במהלך הטיפול. למניעה, רק פעם אחת. משך הטיפול יכול להיות 1-3 חודשים.

Sclero-grange - רעש באוזניים, פגיעה בשמיעה כתוצאה משינויים אטרוסקלרוטיים בכלי דם מוחיים - סימנים כאלה לשימוש בסם. גרגירים נועדו עבור resorption תחת הלשון. ילדים אינם מוקצים בשל חוסר מחקר בטיחות, מבוגרים מומלץ 5 ליום לקבלה. נשים הרות ומניקות עדיף להימנע מלנקוט. יש תופעת לוואי בצורה של אלרגיות. חולי סוכרת צריך להילקח בזהירות בגלל נוכחות של סוכר בהרכב.

טיפול כירורגי

הצורך בטיפול כירורגי יכול להתעורר עם התקשורת otitis ססגוני - זה shunting של הממברנה הטימפנית, למרות מצב זה אינו מכאיב. העקמומיות של מחיצת האף דורשת גם התערבות כירורגית. הניתוח מצוין גם בדלקת העצבים של העצב השמיעתי. אובדן שמיעה עקב otosclerosis עשוי לדרוש stagedectomy - החלפה של ossicle השמיעה עם תותבת.

מְנִיעָה

אמצעי מניעה הראשי כדי למנוע אוזניים מחניק - לא מאפשרים היפותרמיה, מיד לטפל במחלות של האוזניים, nasopharynx. חשוב לשמור על כללי ההיגיינה של איבר השמיעה ולא להשתמש גפרורים, סיכות מתכת לניקוי שלה. בלחץ מוגבר צריך לקחת תרופות להפחית אותו.

trusted-source[59], [60], [61], [62], [63]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של גודש באוזן ללא כאב היא חיובית, כשזה מגיע לבעיה זיהה בזמן הטיפול. אבחון של טרשת נפוצה, שבץ פירושו סיכוי מאכזב לחיסול זה חסר.

trusted-source[64], [65], [66]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.