Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סיבוכים אפשריים של טיפול באינסולין

המומחה הרפואי של המאמר

אנדוקרינולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אי ציות לכללי הטיפול באינסולין מוביל לסיבוכים שונים. שקול את הנפוצים ביותר:

  1. תגובות אלרגיות - לרוב מתרחשות באתר ההזרקה, אך עשויות להתבטא כטיפול כוללני, הלם אנפילקטי. המראה שלהם מזוהה עם הפרה של ציוד הזרקה, שימוש במחטים עבות או שימוש חוזר שלהם. מצב כואב מתרחש כאשר פתרון קר מדי מוזרק או האתר של הזרקת נבחר באופן שגוי. כמו כן, המופע של אלרגיות הוא הקל על ידי הפסקה בטיפול במשך מספר שבועות או חודשים. כדי למנוע את זה לאחר הפסקה בטיפול, אתה צריך להשתמש רק הורמון אנושי.
  2. היפוגליקמיה היא ירידה בריכוז הסוכר בדם. סיבוך זה מלווה בסימפטומטולוגיה אופיינית: הזעה פראית, רעידות של הגפיים, דפיקות, רעב. היפוגליקמיה מתפתחת עם מנת יתר של סמים או עם רעב ממושך. סיבוכים יכולים להתעורר על רקע של חוויות רגשיות, מתח, אחרי עבודה גופנית פיזית.
  3. Lipodystrophy - מפתחת במקומות של זריקות חוזרות ונשנות תכופות. זה מוביל להתפוררות של רקמת השומן ויצירת חותם (lipohypertrophy) או העמקת (lipoatrophy) באתר של הנגע.
  4. עלייה במשקל - סיבוך זה קשורה עם צריכת קלוריות מוגברת תיאבון מוגבר עקב רעב כאשר מגרה ליפוגנזה אינסולין. ככלל, את העלייה במשקל הוא 2-6 ק"ג, אבל עם כל הכללים של תזונה רציונלית, בעיה זו ניתן להימנע.
  5. הפרעה חזותית היא סיבוך זמני הנובע בתחילתו של ניהול ההורמונים. החזון משוחזר מעצמו תוך 2-3 שבועות.
  6. עיכוב של נתרן ומים בגוף - נפיחות של הגפיים התחתונות, כמו גם לחץ עורק מוגבר הקשורים שימור נוזלים בגוף יש אופי זמני.

כדי להפחית את הסיכון של התנאים הפתולוגיים לעיל, יש צורך לבחור בקפידה את האתרים להזרקות לדבוק בכל הכללים של טיפול באינסולין.

ליפודיסטרופיה בטיפולי אינסולין

אחד הסיבוכים הנדירים של טיפול באינסולין, המתרחשת עם טראומה מתמשכת ורציפה של עצבים היקפיים קטנים עם כלי מחט, הוא ליפודיסטרופי. המצב הכואב מתפתח לא רק בגלל הניהול של התרופה, אלא גם כאשר משתמשים בפתרונות טהורים למדי.

הסכנה של סיבוך היא שזה משבש את הספיגה של ההורמון מוזרק, גורם לתחושות כואבות ומומים קוסמטיים העור. יש סוגים כאלה של ליפודיסטרופיה:

  • ליפטרופי

בשל היעלמות של רקמות תת עורית באתר ההזרקה יצרו פוסה. הופעתו קשורה לתגובה החיסונית של הגוף להכנות מטוהרים בצורה גרועה ממוצא מן החי. הטיפול בבעיה זו כולל שימוש במינונים קטנים של זריקות בהורמונים מטוהרים מאוד לאורך הפריפריה של האזורים הפגועים.

  • Lipohypertrophy

זה היווצרות של מסתנן על העור, כלומר, חותמות. זה קורה כאשר הטכניקה של ניהול סמים מופרת, כמו גם לאחר הפעולה המקומית אנבוליים של זריקות. זה מאופיין על ידי פגם קוסמטי לקוי קליטה של התרופה. למניעת מחלה זו צריך לשנות את הזריקה באופן קבוע, והשימוש באזור אחד כדי להשאיר מרחק בין דקירות לפחות ס"מ 1. השפעה טיפולית יש phonophoresis fizioprotsedury עם משחה הידרוקורטיזון.

Lipodystrophy מניעת מופחת כדי לעמוד בתקנות כגון: לסירוגין באזור הזריקה, מתן אינסולין מחומם לטמפרטורת גוף, ותרופות איטיות עמוקות מתחת לעור, רק שימוש במחטים חד, טיפול זהיר של הזריקה עם אלכוהול או חיטוי אחר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.