Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שיעול, טמפרטורה, נזלת ואחרי כאב גרון: טיפול

המומחה הרפואי של המאמר

פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אנגינה היא מחלה זיהומית חריפה, אשר מלווה דלקת של השקדים. לכן, המחלה נקראת לעתים קרובות דלקת שקדים חריפה, כלומר, דלקת של השקדים. יש השפעה מערכתית על הגוף, לעיתים קרובות גורם חום, כאב גרון חמור, שיכרון של הגוף. פאתולוגיה בלתי הולמת של אנגינה היא שיעול חמור. שיעול ואחרי אנגינה מסבך באופן משמעותי את המחלה, מאריך את תהליך הריפוי, משפיע לרעה על מצבו הכללי של האדם ועל איכות החיים.

אנגינה מתרחשת לעתים קרובות. היא נפוצה על ידי רבים, ללא קשר לגיל, מין, גזע. זה מועבר על ידי טיפות מוטס, אשר קובע את השכיחות הגבוהה. הסכנה של אנגינה היא שזה יכול להוביל סיבוכים רציניים המשפיעים על איברים חיוניים. גם אם אנגינה היא קלה, עם מצב בריאותי נורמלי יחסית, חשוב לשמור על מנוחה במיטה. אנגינה רבים לשאת על הרגליים, כי הם אפילו לא שם לב לסימפטומים, אבל אז יש סיבוכים המשפיעים קודם כל, את הכליות ואת הלב.

הביטויים החמורים ביותר של אנגינה אצל ילדים. הם יכולים לפתח חום גבוה, שיעול קשה, עד חנק. כל זה מלווה בכאב בשרירים, במפרקים. יש כאב בגרון, במיוחד כאשר בולע, לעתים קרובות הילד מסרב לאכול, אשר רק מחמירה את המצב ואת המחלה מתקדמת. בנוסף, לאחר התאוששות במשך זמן רב, שיעול מחניק נמשכת, אשר כמעט לא ניתן לטפל. הוא מתעצם בלילה. אצל ילדים, סיבוך תכופים של אנגינה הוא שיגרון, דלקת פרקים ונזק משותף נוסף. 

אם יש שיעול בבית תעוקת חזה?

אנגינה יכולה להתרחש עם או ללא שיעול, - זה הדבר העיקרי שאתה צריך לדעת ולזכור את המטופל. בהעדר שיעול, הדבר העיקרי הוא להתקשר לרופא בזמן ולאבחן את הפתולוגיה בזמן לנקוט את האמצעים הדרושים לטיפול כדי לקיים מנוחה במיטה כדי למנוע סיבוכים.

לגבי מקור השיעול, דעות הרופאים חולקו בצורה רצינית. כמה רופאים הם תומכי התיאוריה כי שיעול הוא בן לוויה אמיתי של אנגינה. הם רואים שיעול פתולוגיה ראשית, אשר מתרחשת בתגובה דלקת חזקה של הגרון ושקדים palatine. שיעול הוא מנגנון הגנה טבעי של הגוף, אשר מציין את הפתולוגיה של nasopharynx, הלוע, דרכי הנשימה עולה באופן רפלקסיבי כאשר הרירית היא מגורה. שיעול יכול להיגרם על ידי דלקת חמורה, שבה הממברנה הרירית עוברת hyperamia ונפיחות. גם בדרכי הנשימה, הריר נוצר, נוזל שמרגיז את קולטני הגרון וגורם לשיעול. בעזרת שיעול, כל הסוכנים הזרים והזרים נדחפים מתוך הגוף.

רופאים אחרים הם תומכי התיאוריה כי שיעול הוא פתולוגיה משנית המתרחשת אם מחלות הקשורות קשורים עם חיידקי, ויראלי, ואפילו טבע פטרייתי. רופאים בדרך לטיפול בשיעול כסיבוך של דלקת שקדים, שבו דלקת של השקדים עם המתפשט לאיברים אחרים, משפיע על מעברי האף כולו בגרון, ולפעמים אפילו הסמפונות. כמו כן, שיעול עשוי להצביע על נוכחות של מחלה משנית שהתפתחה כתוצאה של התקשרות של זיהום חיידקי ויראלי על רקע של חסינות מופחתת. זה קורה לעתים קרובות כי שיעול כואב מתרחשת לאחר אנגינה נרפא. לכן, רק להיפטר הסימפטומים של אנגינה, זה עדיין מוקדם מדי לדבר על התאוששות.   

למרות המחלוקת על המוצא והמנגנון של התפתחות שיעול, כל הרופאים מסכימים בדעה הרווחת כי שיעול בהחלט יש לטפל. כמו כן, כל הרופאים מאמינים כי עם אנגינה יש צורך לקיים מנוחה במיטה, ללא קשר אם זה עם שיעול, או בלעדיו. במקרים רבים, שיעול מתרחשת אם תעוקת חזה בשלבים המוקדמים של המחלה לא עמדה במנוחה. אתה צריך גם לקחת חופשת מחלה, והימנעות מביקור במקומות ציבוריים, אשר ימנע את הזיהום של אנשים אחרים. מאז הן עם אנגינה עם שיעול, הזיהום מועבר על ידי טיפות מוטס.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אנגינה מתרחשת ב -100% מהאוכלוסייה. לפחות פעם אחת בחיים של כולם היתה חולה. הם חולים ללא קשר לגיל, מין. סיבוכים מתרחשים ב -30% מהמקרים עם טיפול ומנוחה במיטה. אם שאר המיטה לא נענתה, ישנם סיבוכים ב -100% מהמקרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

גורם ל שיעול לאחר כאב גרון

הגורם להתפתחות של אנגינה הוא זיהום. זה יכול להיות גם זיהום חיידקי ו ויראלי. על רקע תהליך זיהומיות, דלקת של השקדים מתפתח, אשר מעורר את הסימפטומים העיקריים של המחלה.

המחלה של האטיולוגיה הנגיפית מתבטאת לרוב על ידי נוכחות של הצטננות, התעטשות, כאב בעיניים, דמעות וכאבי ראש. נזלת הופכת סיבתי של שיעול, ליחה כמו יצר, אשר מופרד ב הצטננות, זורמת דרך הרירית מעצבנת אותו, וכי מעורר שיעול כמנגנון הגנה טבעי. יש שרשרת של רפלקסים מגן, אשר נועדו להסיר את ריר זה. במקרה זה, אתה צריך לטפל נזלת, אחרת שיעול ימשיך עד ריר מפסיק לזרום.

במקרים מסוימים, שיעול יכול להתרחש כתוצאה של דלקת של רירית האף ודלקת הלוע, אשר גם מגרה קולטנים מעורר שיעול. במקרה זה חשוב לקבוע מהי הסיבה לדלקת - וירוס או חיידק. זה קובע את הסכימה של טיפול נוסף. עם דלקת הלוע, אטיולוגיה ויראלית חייב להיות מטופל עם תרופות אנטי, עם דלקת הלוע של אטיולוגיה חיידקית יש צורך להשתמש באנטיביוטיקה.

לפעמים הגורם לשיעול יכול להיות עווית חמורה, או תגובה אלרגית. הגורם לשיעול יכול להיות הצטברות של כיח ריר ב הסמפונות. במקרה זה, אנחנו מדברים על ברונכיטיס במקביל, אשר לעתים קרובות סיבוך של אנגינה.

trusted-source[9], [10], [11]

גורמי סיכון

הסיכון לפתח אנגינה עולה באופן משמעותי עם חסינות מופחתת, חשיפה ארוכת טווח לחולה מדבק, תוך שמירה על מקומות ציבוריים במהלך המגיפה של מחלות בדרכי הנשימה. לרוב, המחלה מתרחשת בסוף הסתיו והחורף, כאשר התנאים האופטימליים לפיתוח של חיידקים ווירוסים. בנוסף, הגוף בשלב זה נחלש, משפיע על היפותרמיה, מזג אוויר גשום, חוסר ויטמין.

הסיכון לפתח זיהום אורגניזם מחל microflora גבוהה חיידקים כאשר הגוף נמצא בתהליכים הפעילים או סמויים זיהומיות, כגון עששת, מחלות חניכיימיים, pyelonephritis, ומחלות כרוניות שונות של גרון לוע האף. אם כאב גרון או מחלה אחרת עברה צורה כרונית, או לא ריפא לחלוטין - אדם במהירות הופך נגוע שוב.

בעקיפין, התפתחות של אנגינה יכולה להיות מושפעת על ידי מבנה האף והשמים: הסיכון גדל עם נוכחות של אנומליות מבניות, פציעות טראומטיות. אם אדם נושם עם פיו ולא באפו, הוא גם מגדיל את הסיכון, כי האף מכיל vei מיוחד ריר כי לסנן ולטהר את האוויר inhaled. בחלל הפה של וילי כזה אינו מסופק, כך האוויר חודר ישירות לתוך הגרון, עובר דרך השקדים, שבו משקעים של microflora פתוגני מתרחשת, אשר בהכרח נופל עם האוויר.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

פתוגנזה

בלב הפתוגנזה שוכנת התבוסה של השקדים פלטינוס. הם האיבר המגן על נתיב ההדבקה. הם מורכבים ממספר רב של לימפוציטים. עם הצטברות של זיהום, דלקת של הרקמה מתרחשת, בנוסף לזיהום, לימפוציטים אחרים מחוברים. זה גורם לנפיחות, שטיפה, תהליך דלקתי חזק.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

תסמינים שיעול לאחר כאב גרון

שיעול עם אנגינה מתבטאת לעתים קרובות על רקע תסמינים אחרים כי הם מוזרים למחלה זו מוערכת במתחם. שיעול יכול להיות בצורה מתונה, והוא יכול להיות מחניק, מתישה. לעתים קרובות, שיעול יכול להיות יבש, unproductive, שבו שיעול לא מתרחשת. אבל יש מקרים שבהם יש שיעול רטוב, עם היווצרות אינטנסיבי של כיח. שיעול יכול להיות מלווה בעווית, מרכיב אסתמטי. זיהוי אנגינה ושיעול רק עם התמונה הקלינית כולה.

על התפתחות של אנגינה עולה הידרדרות חדה בריאות, חולשה, עייפות מוגברת. זה יכול להיות קשה ללכת, palpitations להאיץ, יש קוצר נשימה. לאחר זמן מה מתחיל כאב חד בגרון, המתעצם עם כל יום חולף. אם הדלקת מועברת למיתרי הקול, הצרידות עלולה להתרחש, או שהקול נעלם לחלוטין. הכאב גרוע יותר כאשר בולעים, עד הערב. כאשר נבדק, אתה יכול למצוא האדים חזק של הגרון, ציפוי לבן מופיע בשמים ובלשון. טוב שקוף tonsils, אשר בולטות את זוהר ולהפוך אדום ונפוח. טמפרטורת הגוף עולה בחדות, יש צמרמורת, חום, אשר מלווה בכאב שרירים, תחושה של שבירת המפרקים. אזור הכליה עשוי להיות כואב. יש כאב ראש. על המשטח הקדמי של הצוואר, בלוטות הלימפה הם הרגישו כלי פועם ניכרים. הצוואר והגרון נפיחות. מאוחר יותר, שיעול חזק עשוי להופיע, אשר יכול להיות יבש ורטוב.

זוהי תמונה כללית של אנגינה. אבל אתה צריך לחשוב כי זה יכול להתבטא בצורה יוצאת דופן, שבו אין טמפרטורה, לא שיעול. יש כאב חזק בגרון, ולפעמים זהו הסימן היחיד לאנגינה. אנשים רבים בעת ובעונה אחת לשמור על בריאות טובה למדי, לא מרגיש את הירידה של כוח, חולשה. בגלל זה, אנגינה היא לעתים קרובות נשענת על הרגליים, אשר אינו מותר, שכן בכל המקרים הידועים זה הביא לסיבוכים רציניים.

הסימנים הראשונים הם הופעת כאב חד בגרון, חולשה, עייפות מוגברת. לפעמים יש כאבים בחזה וקוצר נשימה, במיוחד בעת הליכה, ריצה וסוגים אחרים של פעילות גופנית. בהדרגה מצטרף שיעול, אשר יכול להיות שונה של הטבע. לפעמים יש שיעול יבש, שבו פריקה כיח אינו מתרחש, לפעמים שיעול רטוב עם פריקה כימית אינטנסיבית ניתן לצפות. שיעול יכול להתגבר בערב, לא עובר הרבה זמן. תרופות בדרך כלל לא עוזר.

שיעול עבר בגרון הכואב

שיעול עשוי לעורר את התפתחותה של אנגינה. זה קורה לעתים קרובות כי לאדם יש שיעול קל, זיעה משותפת בגרון נגד אלרגיות, או חשיפה לגורמים סביבתיים חיצוניים. אם הטיפול בשיעול מוזנח, הוא יכול לעבור בצורה יציבה, כרונית או לגרום לדלקת בדרכי הנשימה.

 זאת בשל העובדה כי רירית הוא כל הזמן מגורה, המערכת החיסונית מגיב על ידי סינתזה של נוגדנים לחסל את סוכן זר הגורם לגירוי. במקום זה מגיעים מקרופאגים, לימפוציטים, אשר מתחילים לתקוף את התאים השתנו, גורמים מעצבנים. כתוצאה מכך, דלקת מתפתחת. בהדרגה, הצומח החיידקית מצטברת במקום הדלקת, וכתוצאה מכך התהליך הדלקתי רק מתעצם. וירוס יכול להצטרף, על רקע של חסינות מופחתת ואורגניזם מוחלש. זה כרוך דלקת חזקה של השקדים, אשר גם להתחבר למאבק נגד זיהום. מפתחת אנגינה.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

שיעול יבש עם אנגינה

שיעול יבש יכול להתרחש עם כאב גרון. זה יכול להתרחש לחלוטין במקרים שונים. שיעול כזה אינו פרודוקטיבי, הוא אינו גורם ליצירת כיח. האדם לא יכול להשתעל, אין הקלה אחרי שיעול, והתנאי רק מחמיר. שיעול כזה יכול לפעמים לדפוק אדם מחוץ לכוחו: כיח אינו מופרד, הפרשות אינן מתרחשות, ושיעול אינו עובר. התקפות יכולות להיות ספונטניות, ואי אפשר להתמודד איתן. במצב מוזר מביאה שיעול כזה בעבודה, במהלך פגישות עסקיות ומשא ומתן, בתחבורה. לעתים קרובות התהליך מלווה בדלקת, כאבים בעיניים ובשרירים. שיעול כזה עשוי להצביע על התקשרות של זיהום ויראלי. אבל לעתים קרובות קביעת הסיבות שלה היא לא כל כך פשוט. זה דורש בדיקה ארוכה ופיקוח מתמיד של הרופא. שיעול זה בדרך כלל לא נמשך זמן רב, גם לאחר אנגינה כבר נרפא.

trusted-source[34], [35], [36]

שיעול קשה עם אנגינה

עם אנגינה, שיעול חזק, מחניקה ניתן לראות. זה יכול להיות גם יבש רטוב. ייתכנו התקפי חנק, התכווצות גרון חזקה. לפעמים שיעול יכול להיות כל כך חמור כי הוא מלווה כאב ראש ואפילו להקיא.

במידה ושיעול כזה מתרחש, יש להתייעץ עם הרופא מיד, מכיוון שהטיפול ניתן לבחירה רק לאחר אבחנה נכונה, וזה תלוי ברוב המקרים בתוצאות הבדיקות. העיקר הוא לקבוע את הגורם לשיעול. הטיפול תלוי בסיבה. שיעול יכול ללוות את הגרון כואב, ועלול להתרחש לאחר זמן מה לאחר ההתאוששות.

כאב גרון בלי שיעול

אתה לא יכול לסמוך על שיעול כמו סימן בטוח רק של אנגינה. אתה צריך לדעת ולהבין כי כאב גרון יכול גם ללכת ללא שיעול. לכן חשוב להתייעץ עם רופא, לאבחן אנגינה ולהתחיל בטיפול, לפני כל סיבוכים להתעורר.

שיעול עם גרון כואב גס

אנגינה יכולה להיות מלווה על ידי היווצרות של תקעים purulent. בדרך כלל במקרה זה יש שיעול חזק וכאב בגרון. שיעול עולה עם בליעה. לפעמים אנשים אפילו לא מסוגלים לאכול, רק הם שותים מים. התהליך מלווה לעיתים קרובות בשיעול חזק, שבו הכאב הוא לא רק הגביר, אלא גם נותן את האוזן, האף, ואפילו אל הראש. כאשר שיעול יכול להפריד ביצה נפרדת צהוב או ירוק, או חתיכות של פקק לבן, אשר יש ריח חריף חריף. טמפרטורת הגוף עולה, שיכרון של הגוף. הטיפול יכול להיות גם שמרני וגם כירורגי. הכל תלוי בחומרת המחלה.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

שיעול עם ליחה של אנגינה

אנגינה יכולה להיות מלווה בשיעול, הנקרא פרודוקטיבי. האנשים קוראים לזה לח. עם זה שיעול כיח צורות ומפריד. אם המחלקה לא מספיק, מיוחד expectorants נקבעו. הפרדת כיח עם שיעול כזה מקדם את שחרורו של מערכת הנשימה מן ריר, אפיתל, חיידקים וגורמים אחרים אשר מגבירים דלקת. המראה של שיעול כזה הוא סימן טוב המצביע על התאוששות מהירה.

trusted-source[45], [46], [47]

אנגינה ללא שיעול וטמפרטורה

לעתים קרובות, אנגינה מתרחשת ללא שיעול, וללא העלאת הטמפרטורה. או הטמפרטורה עולה מעט. צורה זו נקראה אנגינה catarrhal. לרוב מלווה בכאב חמור, יובש מוגזם של הריריות הריריות. הכאב חזק, הוא נותן באוזן. לעתים קרובות יכול להיות מסובך על ידי דלקת אוזניים - דלקת אזנים התקשורת. במקביל, בלוטות הלימפה ניתן להגדיל, כלי הדם הלימפה ריאתי צוואר יכול להיות פעמו. על בדיקה, דלקת ואדום של השקדים palatine מזוהים. זהו הצורה הקלה ביותר של כאב גרון, אשר, אם מטופלים כראוי, ניתן לרפא 3-5 ימים. אבל בהיעדר טיפול וכישלון לקיים מנוחה במיטה, סיבוכים רציניים יכולים להתעורר. קודם כל, זה סיבוך של הכליות והלב.

trusted-source[48], [49], [50]

לנבוח שיעול עם אנגינה

אנגינה יכולה להיות מלווה נביחה "," שיעול יבש המתרחשת כתוצאה גירוי של הקירות של הגרון. במקרה זה, לרוב השיעול מלווה בגסות, בצרידות של קול. לרוב סוג זה של שיעול אופייני לילדים קטנים. על מנת לבחור את הטיפול הנכון, אתה צריך לזהות את הפתוגן שמעורר את השיעול הזה. מריחה מבוצעת, תוצאות אשר בוחרים את הטיפול המתאים באנטיביוטיקה, אשר יהיה רגיש הפתוגן זיהה. שיעול כזה יכול להתרחש הן במהלך ואחרי המחלה. בדרך כלל מלווה חום גבוה הידרדרות כללית של רווחה.

trusted-source[51], [52], [53]

שיעול עם דם אנגינה

שיעול עם דם אנגינה הוא נדיר. אבל תופעה זו ניתן לראות עם מחלה ממושכת, ממושכת, וגם אם לאדם יש דם קרישה נמוכה נטייה לדימום. לפעמים זה יכול להצביע על פתולוגיות אחרות הקשורות, למשל, טפילים תאיים. לעתים קרובות שיעול עם דם נצפתה בשחפת, ולכן חשוב לבצע אבחנה דיפרנציאלית עם מחלה זו.

trusted-source[54], [55], [56], [57], [58]

שיעול עם כאב גרון קר

הרפס הוא וירוס המשפיע על מערכת הנשימה ועל הלימפה. סימן של זיהום הרפס הוא חום, כאב כאשר בולע זיעה קשה. עיניים ניתן להשקות, התעטשות וצמרמורות להתרחש. בלוטות הלימפה וכלי הדם על הצוואר הופכים מאוד דלקת, כמו הנגיף מצטבר בעיקר ברקמות הלימפה. טיפול - אנטי - ויראלי.

trusted-source[59]

שיעול עם גרון כואב גרון

הסימן הראשון של כאב גרון הוא צמרמורת. ואז הטמפרטורה עולה, הראש כואב רע, זה שובר את כל הגוף, מסובב את השרירים. בלוטות לימפה כואבות, בעיקר בלוטות תת-בלוטות. לאחר מכן, עלול להיות כאב חד בגרון ושיעול. על tonsils הן פשיטות סגולות ו גודש. שיעול יכול להיות בעל אופי שונה: יבש ו לא פרודוקטיבי כדי רטוב, אשר מכחכח היטב את הגרון. המחלה ממשיכה בצורה חמורה, אבל ההתאוששות מתרחשת מהר מספיק - לאחר 5-7 ימים. 

trusted-source[60], [61], [62]

אחרי כאב גרון היה שיעול

לעתים קרובות שיעול מופיע לאחר אנגינה כבר נרפא. הוא יכול להתבטא מיד לאחר ההתאוששות, או לאחר זמן מה. הטיפול בדרך כלל משאיל את עצמו קשה. לאחר כאב גרון, יש בדרך כלל שיעול יבש, נפיחות או שריפת המטרה. אם שיעול מלווה נזלת, אז יש צורך לטפל נזלת. זה הוא שממריץ שיעול. אם הגורם לשיעול אינו ידוע, יש לקבוע ולקבוע טיפול אתיולוגי, דהיינו, טיפול שמטרתו למנוע את סיבת המחלה. בדרך כלל, את המראה של שיעול כזה בשל חסינות מופחתת. כדי לטפל בו יש צורך, שכן סיבוכים יכולים להתעורר, או הישנות של המחלה. 

trusted-source[63], [64], [65], [66]

לאחר כאב גרון היה שיעול וטמפרטורה

לפעמים שיעול בשילוב עם טמפרטורה גבוהה יכולה להצביע על התפתחות של קדחת השיגרון, אשר מתרחשת כתוצאה מסיבוך של דלקת שקדים. כל זה מלווה בכאב בעצם החזה, קוצר נשימה, דפיקות לב. במקרה זה, אתה צריך מיד לבצע אבחנה, כדי לקבוע את סיבת המחלה וכיצד ניתן להתחיל טיפול במהירות. אם היה סיבוך כזה הוא קדחת שיגרון, זה לא ניתן לרפא, אבל אם טיפול מוקדם, אפשר למנוע התקדמות נוספת של המחלה ולעצור אותו האור, או צורה לא פעילה.

זה יכול להיות גם סימן של מחלה נוספת, אשר התעוררה על רקע של חסינות מופחתת. במקרים מסוימים, תסמינים משולבים אלה עשויים להצביע על הישנות של אנגינה, או המעבר שלה לצורה כרונית. במקרים מסוימים, שיעול חזק יכול להיות בשל העובדה כי ריר רץ על הקירות של nasopharynx, אשר מגרה את הקרום הרירי גורם שיעול. על רקע של גירוי, תהליך דלקתי יכול להתפתח, אשר זיהום ויראלי מצטרף. בכל מקרה, על מנת לבחור תרופה, האבחנה הנכונה היא הכרחית. לכן, הולך לרופא הוא בלתי נמנע.

trusted-source[67], [68]

שיעול עם כאב גרון מבוגר

אצל מבוגרים, לעתים קרובות נצפתה אנגינה לאקנרית, שבה הטמפרטורה עולה, צמרמורות, חום, כאבי ראש קשים, כאבי שרירים ומפרקים. בלוטות הלימפה, השקדים, הגרון גם כאב. הריר עולה. אצל ילדים, טופס זה מלווה לעיתים קרובות בהקאות. שיחים מכוסים בסרט. בגלל דלקת חמורה זה כואב לבלוע, אז אתה צריך לאכול את האוכל grinded ולשתות מיצים יותר. לאחר 5-7 ימים, ההתאוששות מגיעה. אבל אחרי זה, במשך זמן רב, יש חולשה, חום ושיעול.

trusted-source[69]

אנגינה ושיעול במהלך ההריון

הטיפול מצטמצם לגרגור, שימוש בסירופ שיעול. נסו ליישם יותר טיפולים פיזיותרפיה, אלקטרופורזה. הם שמו חרדל וצנצנות. הם משתמשים בשיטות חלופיות.

אנטיביוטיקה להריון נקבעת רק כמוצא אחרון, אם שיטות אחרות של טיפול אינם יעילים. תחילה נסו אנטיביוטיקה מקומית, אם כן, אם הם אינם יעילים, הם עוברים לטיפול סיסטמי. מינון מינימלי הוא prescribed.

trusted-source[70], [71], [72]

שיעול עם אנגינה אצל ילדים

אצל ילדים, אנגינה מלווה לעיתים קרובות בשיעול חזק. זה נמשך זמן רב מספיק, והופך את עצמו חש גם לאחר ההתאוששות. בדרך כלל משך השיעול הוא מ 1 עד 3 שבועות. עבור ילד, כל שיעול הוא מייגע, להיות פרודוקטיבי, או לא יצרני. כל שיעול מלווה בירידה של חסינות, תשישות של הגוף. ילדים לעיתים קרובות יש התקפי שיעול חמורים, עם הקאות פזיזות סירוב של מזון. זה לא תורם להתאוששות. הילד צריך טיפול מורכב, ולכן לא מומלץ לתת רק expectorants במקרה זה.

trusted-source[73], [74]

שיעול לאחר כאב גרון בילד

אצל ילדים לאחר אנגינה, ככלל, יש שיעול. זה יכול להיות יבש, או רטוב. לעתים קרובות יש אופי שיורית. ברוב המקרים, זה דורש טיפול, כי זה יכול לגרום לסיבוכים או לעורר הישנות של המחלה.

שיעול יבש הוא לא פרודוקטיבי, זה לא מלווה כיח. יש לזכור כי כל שיעול הוא מנגנון הגנה טבעי. זה נועד להסרת ריר, חיידקים או כל סוכן זר מן דרכי הנשימה. זה אפשרי רק עם שיעול פרודוקטיבי (רטוב). לכן, כדי להיפטר שיעול, זה צריך לתרגם את הצורה פרודוקטיבי. לאחר מכן, את כיח מוסר, ואת שיעול בהדרגה נעלם, כמו תהליך דלקת decaysum הוא אבוד. לצורך טיפול, משמשים שונים expectorants. מוצרי ילדים זמינים בצורה של סירופ. 

trusted-source[75], [76]

סיבוכים ותוצאות

בלב גרון כואב הוא דלקת של השקדים, אשר להגן על הגוף מפני זיהום. Tonsils הם חלק של המערכת החיסונית. דלקת שלהם כרוכה תקלה במערכת החיסונית. לרוב התהליך הפתולוגי מתפתח בסוג אוטואימוני, שבו המערכת החיסונית מבטאת תוקפנות כלפי האורגניזם שלה ומייצרת נוגדנים כנגד תאי האורגניזם שלה. זה יכול להוביל פתולוגיות רבות, כולל תקלה של הלב, הפרה של הפעילות של איברים פנימיים רבים. יש טמפרטורה מוגברת. העומס על הכליות והכבד עולה. אצל ילדים, סיבוך שכיח הוא ראומטיזם, דלקת פרקים, מחלת מפרקים. הראייה נפגעת, מצב תפקודי של העור. יש גם מחלה כגון קדחת שגרונית, אשר מלווה קוצר נשימה, כאבים בחזה, דפיקות ושיעול חזק.

עם אנגינה, החסינות נחלשת, וכתוצאה מכך הגוף מותקף על ידי זיהומים רבים. מחלות של חיידקים, נגיפי, טבע פטרייתי, dysbacteriosis שונים יכולים להתפתח. הרבה זמן לא יכול לעבור שיעול, נזלת, חום. עשוי להיות דלדול, ירידה בכוח. בלוטות הלימפה ו השקדים לאחר אנגינה להישאר במשך זמן רב מודלק ונפוח. לעתים קרובות, דלקת של האוזן הפנימית או האוזן, סינוסיטיס, חזיתות הם נצפו. ישנם מקרים בהם לאחר דלקת קרום המוח אפילו דלקת קרום המוח פיתחה. לעתים קרובות לילדים יש סיבוך כזה, כמו המורסה הלועית. זה בא לידי ביטוי בצורה של suppuration, השטף באזור של בלוטות הלימפה ואת הלוע. כתוצאה מכך, לומן הגרון הוא מקוצר, מה שמוביל חנק.

אם אנגינה מועברת לרגליים, או מנוחה במיטה לא נצפתה במלואה, סיבוכים להתרחש על הלב והכליות. לרוב, הכליות לפתח pyelonephritis, מן הלב - שריר הלב.

לאחר כאב גרון התחיל שיעול יבש

שיעול יבש יכול גם להתחיל לאחר כאב גרון הוא נרפא. זהו השיעול הקשה ביותר שקשה לאבחן, וגם קשה לטפל בו. בלב הפתוגנזה הוא גירוי חזק של הרקמות הדלקתיות של הלוע, המעוררות את הרפלקס. זה נועד להיפטר הסוכן הזר להתגרות בתהליך דלקתי. שיעול יבש הוא הכבד ביותר מתישה, שכן הוא אינו משחרר את דרכי הנשימה מן כיח. זה דורש טיפול, אשר נועד לתרגם שיעול יבש פרודוקטיבי לתוך אחד לח, פרודוקטיבי. במקביל, הגוף מקבל להיפטר כיח, ירידה בדלקת, התאוששות מוקדם יותר.

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81]

אחרי כאב גרון לא עובר שיעול

שיעול במשך זמן רב אינו נעלם אם הוא יבש. כיח אינו מופרש, התהליך הדלקתי ממשיך. לאחר שיעול גרון כואב יכול לקום בגלל העובדה כי הגוף לא הסיר לחלוטין את המוקד של דלקת. יש צורך לערוך סקר, כי הסיבה יכולה להיות לא רק זיהום, אלא גם אלרגיות, עווית, ואפילו תולעים.

אחרי כאב גרון ושיעול

נזלת ושיעול מתרחשים לעיתים קרובות לאחר כאב גרון. לרוב תסמינים אלה מצביעים על זיהום ויראלי שמצטרף על רקע של חסינות מופחתת. יש צורך לטפל הצטננות, כי שיעול הוא תוצאה של הצטננות. הכביסה, החדרת האף פועלת היטב. אבל לפני תחילת הטיפול, אתה צריך לבצע אבחון ראשוני ולקבוע את הסיבה. הטיפול מתמנה על סמך מהי הסיבה למחלה. שיעול בדרך כלל הולך משם ברגע נזלת מסולק. זאת בשל העובדה כי שיעול מתרחשת כתוצאה של ריר זורם דרך nasopharynx ומרגיז את הממברנה הרירית. זה הכרחי לא רק כדי לטפל כראוי את המחלה, אלא גם כדי לקיים את משטר השתייה, לנהל ניקוי רטוב קבוע של המקום. זה מפחית גירוי.

trusted-source[82], [83], [84]

אבחון שיעול לאחר כאב גרון

האבחון מצטמצם לבדיקה אינסטרומנטאלית של הגרון, הניתוח וההבחנה בין דיפתריה.

קח ספוגית מן הגרון ו noma לבדיקה בקטריולוגית. זה מאפשר לקבוע את הגורם הסיבתי של המחלה. אם אפשר, עדיף לערוך מחקר כדי לקבוע את הרגישות לאנטיביוטיקה.

זה מוחזק במשרד של otolaryngologist. עם מרית עם תאורה מיוחדת, הגרון, באזור השקדים, נבדק. ייתכן שיהיה עליך לראות את החלק האחורי של הלוע.

trusted-source[85], [86], [87]

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי חובה עם דיפתריה מתבצע (בעזרת מחקר בקטריולוגי).

למי לפנות?

יַחַס שיעול לאחר כאב גרון

הטיפול הוא פתוגנטי, כלומר, זה צריך להיות מכוון לחסל את התהליך הדלקתי. הסרת הסימפטומים של התוצאות לא מביאה. ראשית, אתה צריך לאבחן, לקבוע את הגורם של המחלה. לאחר מכן, נבחר הטיפול המתאים. עם גרון כואב חיידקי למנות אנטיביוטיקה, עם תרופות ויראליות - אנטי ויראליות. טיפול סימפטומטי עשוי גם להיות prescribed, בהתאם הסימפטומים. כאשר היפרתרמיה מרשם אנטיפירטים, עם תגובות אלרגיות - antihistamines, סוכני desensitizing. לשימוש מקומי, תרופות חיטוי וכאב עשויות להיות מתאימות. כדי להקל על הכאב בגרון, אתה יכול להמיס טבליות. מחלת שיעול נקבעו. יש צורך לשתות תה חם, או צמחים decoctions. ניתן לשלב טיפול מסורתי עם אמצעים חלופיים. אבל קודם אתה צריך להתייעץ עם רופא.

הטיפול גם דורש עמידה בכללים הבסיסיים. ראשית, אתה צריך מנוחה במיטה קפדנית. זה ימנע סיבוכים לכוון את כל הכוח של הגוף כדי להתגבר על המחלה והתאוששות, ולא לפעילות פעילה. שנית, אתה צריך משקה נהדר. במקרה זה, משקאות קרים יש להוציא. לשתות משקאות חמים במיוחד. מזון מוצק הם גם התווית. מזון צריך להיות מתון, דיאטה. אין לאכול אגוזים, זרעים, קרוטונים, תבלינים, כי הם מגבירים דלקת וגירוי. כמו כן, אין לכלול שוקולד בתזונה, שכן היא הקרקע האידיאלית הרבייה של מיקרואורגניזמים, אשר מגדיל את התהליך הדלקתי. ובכן לפעול על הגוף של מרקים שונים, ניגב מרקים. הם תורמים לצבירת הכוחות, להפעיל את הגוף, להאיץ את ההתאוששות. אתה יכול לשתות ג'לי. בשל עקביות עבה, kissel מכסה את הגרון ומסייע להפחית את הסימפטומים. במיוחד, השיעול פוחת. אנחנו צריכים מנוחה מלאה, שינה ארוכה, אשר מסייע לשחזר את הגוף. וזה חובה לבצע ניקוי רטוב קבוע, אשר מסייע להקל על המצב, מקטין את מספר החיידקים באוויר, מקדם התאוששות מהירה. כאשר האוויר לח, קל יותר לחולה לנשום, והרווחה משתפרת במידה ניכרת.

לטיפול בשיעול לאחר כאבי גרון יש צורך לטפל במחלקה החוץ-מטופלים, ללא ניתוח במקרה זה לא לנהל. יש צורך לאבחן, לקבוע את הגורם לשיעול, וכבר על בסיס זה, להחליט על המשך הטיפול. חשוב לקבוע אם שיעול הוא תוצאה של סיבוך של אנגינה, כגון קדחת שגרונית. אם כן, רק הרופא יכול לבחור את הטיפול. אם הסיבה היא מחלה אחרת, אז לרפא שיעול כזה יהיה הרבה יותר קל.

עם דלקת הלוע, דלקת הלוע, מחלות אלה מטופלים. הקצה טיפול אנטיבקטריאלי או אנטי ויראלי, תלוי באיזה גורם סיבתי גורם לשיעול. בנוסף, טיפול expractative הוא prescribed, אשר נועדו הפרשות כיח. אם השיעול יבש, יש להעביר אותו תחילה לטופס לח. ואז לסגת ליחה עם expectorants. עם הצטננות אתה צריך לרפא נזלת, שיעול יעבור לבד. אם הגורם לשיעול הוא ברונכיטיס או דלקת ריאות, טיפול מורכב נדרש.

תרופות

תרופות שונות משמשות לטיפול שיעול. לא מומלץ לקחת אותם בעצמך מבלי להתייעץ תחילה עם רופא. למרות העובדה כי אנשים רבים חושבים כי שיעול קל לטפל, זה רחוק מהמקרה. לעתים קרובות ישנם סיבוכים רבים בשל שילוב לא תקין של סמים. לדוגמה, לעיתים קרובות עם תרופות עצמית לקחת mucolytics יחד עם expectorants. כתוצאה מכך, mucolytics להמיס ליחה, ו expectorants לתרום הפרשת שלה. כיח מומס, שהפך לרפש, מי זורם לאורך הקיר כדי להוציא די קשה. היא מתחילה לגרות את הריר וגורמת לשיעול יבש. באותו הזמן, המשיחים ממשיכים בפעולה שלהם, להגביר שיעול לח, שבו הסמפונות אינטנסיבית החוזה, מנסה לדחוף את שרידי ליחה החוצה. יש פעולה סותרת, וכתוצאה מכך עווית, חנק, תגובה אלרגית יכול להתרחש.

כמו כן, לעיתים קרובות אנשים נוטלים תרופות וחומרים נוגדי חמצון. זה אבסורדי, כי תרופות נוגדות דיכאון מכוונות להפחתת שיעול, ו expectorants - להיפך, כדי לשפר אותו להפריש כיח. במקרה הטוב, התוצאה היא העובדה כי התרופות פשוט לא פועלים, דיכוי הדדי אחד את השני. במקרה הגרוע ביותר - היא מפתחת ברונכוספזם, חנק, דלקת. לכן, בטיפול בשיעול, חשוב לשמור על אמצעי זהירות - להתייעץ עם רופא, או לפחות לא לשלב תרופות לא מוכר.

מומלץ לקחת את התרופות הבאות:

  • Ambroxol - 1 Tablet שלוש פעמים ביום;
  • Kodelak - 1 לוח 2-3 פעמים ביום;
  • סינקודה - כף אחת שלוש פעמים ביום;
  • Erespal - 1 Tablet לא יותר מ 2 פעמים עצלות.

אנגין הל על שיעול לילדים

יעיל נגד שיעול גרון כואב. הוא משמש עבור resorption. מופק בצורה של טבליות. אתה יכול לערבב עם נוזלים לשתות כמו סירופ. מומלץ לילדים מעל גיל 6 לקחת 1 לוח 3 פעמים ביום, מ 1 עד 3 שנים - חצי עד שלוש פעמים ביום. תינוקות - לא יותר מרבע טבליה ביום בתערובת עם חלב אם.

trusted-source[88], [89], [90]

אנטיביוטיקה לשיעול וכאב גרון

ברוב המקרים, הטיפול של אנגינה לא יכול לעשות בלי אנטיביוטיקה. הם משפיעים על microflora חיידקי, צמצום מספר שלה. כתוצאה מכך, תהליך דלקתי מוסר, הסימפטומים של המחלה נעלמים. באופן אידיאלי, אנטיביוטיקה ניתנת לאחר חיסון בקטריולוגי שנערך בעבר וקביעת הרגישות לתרופה. כדי לעשות זאת, הזריעה נלקחת מן הגרון והאף, הסוכן הסיבתי של המחלה מבודד, ואז אנטיביוטיקה נבחרת המינון הנדרש נקבע. זה מבטיח את היעילות של הטיפול.

אבל בפועל, מחקרים כאלה הם נדירים. ראשית, המחקר נערך 5-7 ימים. זה לא יכול להינשא מהר יותר, כי זה תלוי בקצב הצמיחה של המיקרואורגניזם. זה זמן רב מאוד עבור אנגינה, הפעם לרופא פשוט אין. הטיפול צריך להתחיל מיד. במקרים דחופים, אתה צריך לנקוט צעדים דחופים, כי הילד בזמן הזה עלול אפילו לחנוק ולמות. שנית, התקציב של מוסדות המדינה רבים לא נועד לניתוח כזה. הם יכולים להרשות לעצמם רק מרפאות בתשלום.

יש מוצא. בזכות שנים רבות של תרגול, רופאים יודעים על התמונה הקלינית של מחלות שונות. לכן, רופא מנוסה, רק על בסיס בדיקה, יכול להניח איזה סוכן סיבתי גרם המחלה, וממנה תרופה במיוחד מן החיידק הזה. לחלופין, אנטיביוטיקה של ספקטרום רחב ניתנת כי יש השפעות אנטיבקטריאליות נגד מגוון רחב של מיקרואורגניזמים שיכולים לגרום למחלות כאלה.

ובכן הוקמה אנטיביוטיקה כמו אמוקסיצילין מקבוצת פניצילין, ceftriaxone, Cefazolin קבוצת cephalosporins, אריתרומיצין, macrolide azithromycin. 

trusted-source[91], [92]

סירופ שיעול עם אנגינה

סירופים משמשים לעתים קרובות כדי להקל על תסמיני שיעול. הם יכולים לקחת יחד עם אנטיביוטיקה ותרופות אחרות. הסירופים הבאים לעזור שיעול: sinecode, קולק, erespal, ambroxol, herbion, mucaltin, ד"ר אמא, סירופ althea. לכל הסירופים יש אפקט סימפטומטי, כלומר, הם לא מרפאים שיעול, אלא רק מורידים את ביטויים, משחררים זמנית את המצב.

trusted-source[93], [94], [95], [96]

שמנים אתריים עבור שיעול וכאב גרון

שמנים אתריים יש השפעה חיובית על מערכת הנשימה כולה. הם תורמים להסרת שיעול, חיסול הסימפטומים של הצטננות, ונושם קשה. זה יכול לשמש בצורות שונות: כחלק שאיפות, בצורה של טיפות כדי לרענן את האוויר. השמנים מתווספים לניקוי המים על מנת להבטיח רעננות. משמש גם עם מנורת ארומה ארומתרפיה. הם משלימים את הניחוח לזמן מסוים. שמנים משמשים במהלך הפגישה ארומתרפיה.

כדי למנוע את השיעול, שמנים של עץ מחטניים הם טובים מאוד. הם להרגיע, הטון, להקל על דלקת, יש השפעה חיטוי. שמן מומלץ הוא אשוח, אורן, אשוחית. ניתן לשלב אותם. מומלץ גם אקליפטוס, מנטה, קמומיל, לבנדר.

במהלך תהליך זיהומיות, נטילת ויטמינים אינו מומלץ, כי הם פועלים כגורמי גדילה לחיידקים. מומלץ רק ויטמין C במינון המשופר - 1000 מ"ג, כי זה מגרה את ההגנה של הגוף, משפר חסינות ומקדם התאוששות מהירה.

trusted-source[97], [98]

טיפול פיזיוטרפי

פיזיותרפיה משמש לעתים קרובות למדי לטיפול אנגינה. הסרת דלקת חיסול של תהליך זיהומיות הוא הקל על ידי הליך של FUS, אשר מבוסס על חשיפה לקרינה אולטרה סגולה. אלקטרופורזה משמש. בעזרת סמים. תחת הפעולה של מיקרו-זרם, התרופות חודרות במהירות לרקמות, יש להן אפקט טיפולי. ההשפעה מושגת מהר יותר, המינון הטיפולי נמוך יותר. כמו כן, עם אנגינה, טיפול שקדים עם אור אינפרא אדום, שאיפות שונות.

חרדל עם אנגינה ושיעול

חרדים שימשו במשך זמן רב. הם שמו על גב החזה, תוך הימנעות משטח עמוד השדרה. שמור את זה במשך 5-15 דקות, בהתאם לפעילות של חרדל טיח. ראשית אתה צריך להרטיב את החרדל במים חמים הראשון, ולאחר מכן להחיל על העור, לכסות במגבת. תהיה תחושה של צריבה. זה זה עוזר לשפר את זרימת הדם, הקלה שיעול.

טיפול אלטרנטיבי

סוכנים אלטרנטיביים יכולים להיות בעלי השפעה חיובית על הטיפול באנגינה, תורמים להסרת שיעול. הם חייבים לשמש בשילוב עם טיפול מסורתי, פיזיותרפיה. צורך ראשוני להתייעץ עם רופא. זוהי הדרך היחידה לבחור את משטר הטיפול האופטימלי, אשר ישיג תוצאות.

אנשים משתמשים בתכונות מרפא של דבש כדי להפחית שיעול. מומלץ ללעוס מסרקי דבש, או לאט להמיס אותם כאשר שיעול מתרחשת. יחד עם זאת, ריר ריכוך, גירוי מוסר, ירידה בשיעול. בנוסף, דבש יש השפעה מרגיעה, גורם נמנום, אשר מאיץ את תהליך הריפוי ו replenishes את הכוח.

מומלץ כמה פעמים ביום לשתות כוס וודקה עם פלפל שחור. אחרי זה, אתה צריך להרטיב את הגרביים עם וודקה, ללבוש גרביים צמר לכסות את עצמך עם כמה שמיכות. נסה לישון. השינה צריכה להיות לפחות שלוש שעות.

מומלץ לאכול מרק על מרק בשר. כדי להגדיל את ערך האנרגיה בעת הבישול, יש להוסיף פחית של שימורי דגים ברוטב עגבניות, חצי מיץ לימון, פרוסות לימון פרוסות, יחד עם קליפה. מוסיפים כמה כפות חרדל, אבקת פלפל שחור, ג'ינג'ר. במצב מכאיב, קשה לאכול, אבל אתה צריך לאכול את כל הצלחת. מיד תהיה תחושה של חום, מזיע. זה יהיה קשה מאוד, לא יהיה לך מספיק כוח. אנחנו חייבים מיד ללכת לישון, מכוסה בשמיכות חמות, זיעה. למחרת בבוקר מצב הבריאות ישתפר.

trusted-source[99]

טיפול צמחים

בטיפול זה שימושי להשתמש במגוון של עשבי תיבול. מומלץ להשתמש עלים קליפת סיד כדי להקל על שיעול ולהפחית את הטמפרטורה. מרתח נעשה בקומקום, מומלץ לשתות במהלך היום במקום תה. אם יש צורך, אתה יכול להוסיף סוכר ודבש.

עבור שאיפות מומלץ להשתמש קונוסים ומחטים של אורן או אשוח. קח אגן, שם את הצמחים שם, יוצקים מים רותחים. הם נשענים על האגן, מכסים את עצמם במגבת עם ראש ונושמים 7-15 דקות. מסיר את נזלת, שיעול, מקל נשימה.

מומלץ לחפור במיץ של eucapipt באף כאשר הקור ושיעול להתרחש. אם הקוריאציה נרפא, שיעול גם עובר.

אלוורה במקרה של כאב גרון ושיעול

אלוורה יש השפעה חיובית על שיעול. הוא משמש כמו טפטוף האף עבור נזלת. אלוורה יכול גם להיות לעוס כאשר שיעול חזק מתרחש. כתרופה ויטמין אתה יכול לקחת בתוך כפית של מיץ אלוורה מעורבב עם דבש. לפעמים, אלוורה הוא הוסיף תה, או מים עבור שאיפה.

trusted-source[100], [101], [102], [103]

הומיאופתיה

תרופות הומיאופתיות יש השפעה חיובית. אבל אתה צריך לנקוט זהירות: להתייעץ עם הרופא מראש. תרופות מסוימות עשויות להיות לא תואמות עם טיפול תרופתי או פיזיותרפיה. תופעות לוואי עשויות להתרחש אם לא הוחל כראוי.

  • סירופ של צמח

עלים של צמח לשתוך כוס וודקה, להוסיף דבש. התעקש 2-3 ימים במקום חשוך. לשתות 1 כף 2-3 פעמים ביום. יש אפקט expectorant, מקדם את הפרשת כיח. הוא משמש עם שיעול לח.

  • איסוף רובה ציד

הפרחים של ציפורני חתול, קמומיל ומרווה מעורבים בפרופורציות שוות. יוצקים מים רותחים. אפשר זמן להתקרר. יישומי עבור gargling עם פתרון חם 3-4 פעמים ביום.

  • מי ים לשטיפה

מערבבים 0.5 כפיות מלח עם אותה כמות של סודה לשתיה, להוסיף 2 טיפות של יוד. לדלל עם מים חמים (כוס), ומערבבים עד מומס לחלוטין. יש לשטוף 2-3 פעמים ביום. אתה יכול לחלופין עם תמציות צמחים.

טיפול כירורגי

עם אנגינה חמורה קשה, עם הופעת של תקעים סוערים, מסיר את השקדים (כריתת השקדים). כאשר חנק, מתבצעת tracheotomy (צינור נשימה מוכנס לתוך הגרון).

מְנִיעָה

מניעה מצטמצם לשמירה על חסינות ברמה גבוהה, באמצעות ויטמין. בעונה של מגיפות, להימנע מבקרים במקומות ציבוריים. בזמן, לטפל מוקדים של דלקת וזיהום, כולל עששת.

trusted-source[104], [105], [106], [107], [108], [109], [110]

תַחֲזִית

אם אתה מתחיל בטיפול בזמן, בצע את כל ההמלצות של הרופא ולהיות על מנוחה במיטה, משתעל לאחר ואחרי כאבי גרון עובר די מהר, הפרוגנוזה היא חיובית. יש מגיעה התאוששות מלאה 7-14 ימים. אם אתה לא לציית מנוחה במיטה, סיבוכים עשויים להתרחש. קודם כל, את העבודה של הלב, הכליות היא שיבשה. בהיעדר טיפול מלא, אנגינה יכולה להיכנס צורה כרונית, או לאחר זמן מה תהיה נסיגה.

trusted-source[111], [112], [113]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.