Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שסתום ריאתי

המומחה הרפואי של המאמר

קרדיולוג, מנתח לב
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

שסתום העורק הריאתי מופרד מן הפגר הסיבי של הלב על ידי מחיצת השרירים של החלק מוצא של החדר הימני. אין לו תמיכה סיבית. בסיס הסמינאר שלה נשען על שריר הלב של חלק היציאה של החדר הימני.

השסתום של העורק הריאתי, בדומה לשסתום אבי העורקים, מורכב משלושה סינוסים ושלושה אגפי חצייה, הנמשכים מבסיסיהם מן הטבעת הסיבית. כנפי Semilunar נובעים מן השוליים המדיאלי. יש שסתומי סמיילרים קדמיים, שמאליים וימניים, שהקצוות הפרוקסימליים שלהם ממשיכים בכיוון לרוחב בצורת סינוסים, וקצוותיהם החופשיים בולטים בגזע הריאתי. החלק הסיבי המעובה של האזור המרכזי של קרישה של כל עלה נקרא גושים של Morganyi. לפיכך, השסתומים נקראים סינוסים של שסתום של העורק הריאתי. הרחבת העורק הריאתי העיקרי אינה באה לידי ביטוי כמו באבי העורקים

הקשרים בין השסתומים מיועדים לשמאל, לימין ולאחור. העלה חצי השמאלי של הגב מותקן ישירות על רקמת השריר של שקע החדר הימני, מחיצתו ובחלקו העליון של החלק העליון של הקרום העל-תיכוני. דש הימני נמצא גם בשריר הלב של החלק לשקע של החדר הימני. הקומסקורה האחורית ממוקמת מול הקומפקט "בין-עיני" של שסתום האאורטי. אלמנטים היוצרים את השסתום של העורק הריאתי משתנים באופן משמעותי במבנה שלהם. צומת Sinotubular (רכס קמור טבעת קשת) בסיס שסתום מוטות commissural הקשורות ביניהן מסגרת גמישה ביניהם מרחבית אשר מהודקים דשים והסינוסים.

לקיר הסינוס באזור טבעת הקשת יש מבנה הדומה לקיר הגזע הריאתי, עם שכבת ביניים מוגדרת היטב, המורכבת מיאוציטים חלקים ומוקפת בסיבי האלסטין והקולגן. לקראת הטבעת הסיבית של בסיס השסתום, קיר הסינוס הופך דליל יותר, מספר סיבי האלסטין והמיוציטים פוחת, הקולגן מגביר ובבסיס הופך לגדיל סיבי. במקביל, קרום אלסטי פנימי הולך לאיבוד בהדרגה.

טבעת בסיס סיבי בעל שסתום עורק הריאה מתחילה סינוס גדיל סיבי מפוצל. חלק אחד של זה יוצר קיר סינוס של הטבעת סיבית, אשר לאחר מכן עובר אל האבנט ויוצר שכבת סינוס שלה. החלק השני יוצר את הבסיס של המשולש של הטבעת הסיבית ואת הצמות cardiomyocytes. יש טבעת סיבית בצורה משולשת חתך והוא מורכב בעיקר מבני הקולגן, קרום אלסטי על פני החדר שלה, ובמידה פחותה (כ 10%) - רקמת chondroid. הרקמות המרכיבות את החלק האמצעי של הטבעת הסיבית ללכת לתוך אבנט טופס שכבת האמצע שלה. שסתום יש מבנה שלוש שכבות מורכב חדר החדר, חציון סינוס שכבת. עובי העלה הוא מקסימלי טבעת סיבית הוא מינימלי בכיפה. באזור הנודולה של דש השדרה, עובי הדש עולה שוב. יש שוררת שכבת ליבה פריכה, את חדרית קרום אלסטי שכבת גדילים על דשי הבסיס יש מספר גדול של arterioles, ורידים ונימים, מתן אספקת הדם שלה. מוטות Commissural מורכבות משלושה חלקים: חלק מקושתים בעל מבנה של פסגות קשתיות מרחיב אותם, החלק הסיבי אשר מורכב בעיקר של חבילות קולגן uncrimped קלוע סיבים קולגן ומסולסלים בחדות בעל מבנה דומה לטבעת הבסיס הסיבית חלק המעבר מן הראשון עד השני.

השסתום של העורק הריאתי יכול להיחשב כמבנה מורכב המורכב ממסגרת חזקה, בעיקר קולגן ומרכיבי פגז (שסתומים וסינוסים) בעלי תכונות אנאיזוטרופיות. שסתום של העורק הריאתי יש ביומכניקה זהה שסתום אבי העורקים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14],


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.