Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שסתום מיטרלי

המומחה הרפואי של המאמר

קרדיולוג, מנתח לב
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

מסתם המיטראלי הוא צורת משפך אנטומי התפקודית של מבנה הלב המורכב של annulus fibrosus, עם דשי אקורדים, שרירי papillary הקשורים פעולה עם אטריום שמאל חטיבות סמוכות חדר.

הטבעת הסיבית של השסתום המיטרלי נוצרת על ידי המשולשים הסיביים שמאלה וימינה ועל החוטים הסיביים (הענפים) העולים מהם. הענפים המדיאליים (הקדמיים) המחוברים זה לזה יוצרים קשר שנקרא "אבי העורקים", או וילון תת-פרקתי המחלק את פתחי הכניסה והפתח של החדר השמאלי. החוטים לרוחב של שני משולשים סיביים מהווים את "semicircle" האחורי של הטבעת סיבי שמאל, לעתים קרובות רזה מוגדר היטב על ידי השלישי שלה. טבעת סיבית שיש לה שסתום מיטרלי היא חלק מן הפגר הסיבי של הלב.

השסתומים העיקריים המרכיבים את השסתום המיטרלי הם השסתומים הקדמיים (אבי העורקים או המחיצות) והצינוריים. קו ההתקשרות של השסתום הקדמי לוקח פחות ממחצית היקף הטבעת הסיבית. החלק הארי של היקפו נכבש על ידי האבנט האחורי. על הדף הקדמי של צורת ריבוע או משולש יש שטח גדול יותר מאשר האחורי. שסתום קדמי רחב ונייד בעל תפקיד עיקרי בתפקוד סגירת המסתם המטרלי, והדבקה האחורית בעלת פונקציה תומכת בעיקר. מספר השסתומים משתנה - שני שסתומים ב -62% מהאנשים, שלושה ב -19%, ארבעה ב -11% וחמישה ב -8%. החלקים של חיבור הכנפיים בינם לבין עצמם נקראים "קומיסר". להבדיל בין anterolateral ו postomedial commissures. בדרך כלל commissures ממוקמים במרחק של 3-8 מ"מ מן הטבעת סיבית, אשר יוצר שסתום מיטרלי. פנייה טופוגרפית Intraatrial עבור המשולש ישר הזווית היא שליבה מסתם המיטראלי סיבי posterointernal, ומנגד, על מנת לקבוע את שליבה החולה מודרך על ידי העמקת הקיר של הפרוזדור השמאלי באזור זה. הצו הקדמי של השסתום המיטרלי תואם את השטח של המשולש הסיבי השמאלי, שבו עורק המעטפה קרוב מספיק. אקורדים לחבר את השסתומים עם השרירים papillary ומספר אקורדים יכול להגיע כמה עשרות. מ השריר הקדמי פפילרי משם בין 5 ל -20 אקורדים מן השריר פפילרי האחורי - מ 5 עד 30. הבחנה -1 אקורד (קצה), 2 (לתמוך, או חדרית) ו -3 (של טבעתי או bazannye) של סדר , המצורפת, בהתאמה, אל הקצה החופשי, משטח החדר ואת הבסיס של השסתומים. ניתן לחלק את האקורדים לקצה למספר ענפים סופניים. יתר על כן, commissural המבודד (בצורה מניפה) אקורד המייצג אקורד קצה קטין (5-7) והארכה מ אקורד commissural מרכזי. מניפה בצורת אקורדים מחוברים קצה חופשי של קטע commissural של כל עלה. אקורדים paracommassural ו paramedial הם גם הבחין, מחובר בזווית למחצית המקבילה של השסתום הקדמי. האקורדים המסדרתיים החזקים ביותר מחוברים בדרך כלל לגבול בין האזור המרכזי המחוספס ללא אקורד של הדש הקדמי. על הדף האחורי, בנוסף לאקורדים של הסדר הראשון והשני, נמצאו אקורדים בזליים ושרירים הנמשכים ישירות מקיר החדר השמאלי.

Tendon אקורדים של שני שסתומים לעזוב שתי קבוצות של שרירים papillary (שרירים) - הקדמי (anterolateral) ו אחורית (המדיאלי האחורי). מספר השרירים papillary בחלל החדר השמאלי בין 2 ל 6. במקרה זה, אקורדים לעזוב מכל קבוצת שרירים הן השסתומים הקדמי ואת האחורי. שני השרירים ממוקמים בניצב אל המטוס של היווצרות כמו שסתום מיטרלי ולהתחיל ליד הגבול בין הקירות האפיזיים והאמצעיים ללא תשלום של החדר השמאלי. שריר האפיפיור הקדמי מתחיל מהקיר הקדמי של החדר, והשריר האחורי - מהקיר האחורי של אותו ליד החיבור עם מחיצת interventricular. שרירי הפפילרי הימני והשמאלי הם אספקת הדם, בעיקר על ידי ענפי המחיצות, בהתאמה, של העורקים הכליליים הימנית והשמאלית.

השסתום המיטרלי נסגר ופותח בתנועה פעילה, שבה רוב מרכיבי המנגנון המיטרלי משתתפים בו זמנית. סגירת השסתום המיטרלי מתחילה בדיאסטולה (שלב הכיסוי הדיאסטולי המוקדם של השסתומים) עם מילוי מהיר של החדר.

המערבולות נוצרו מאחורי מדפי השסתום, מוודאות את ההתכנסות שלהן בדיאסטולה. התכווצות פרוזדורים מגדילה את ההשפעה של הכיסוי, את השסתומים עקב המתח שלהם שרירי הצוואר פרוזדורים.

בתחילת הסיסטולה, השסתומים המרכיבים את השסתום המיטרלי מחוברים בשוליים חופשיים עקב התכווצות החדר השמאלי והופעת שיפוע הפוך על השסתום. האגף האחורי מועבר קדימה לכיוון שסתום מחיצת כתוצאה הצרה של הפתיחה (על ידי 20-40%) לאורך החלק הקיר של הטבעת הסיבית. יותר ממחצית הצרה של הטבעת הסיבית מתרחשת במהלך סיסטול פרוזדורים, ואת הצרות הנותרים נובעת ירידה בחלקים הבסיסיים של שריר הלב בחדר השמאלי. באותו הזמן, את anteroposterior (ב -6%) ו mediolateral (על ידי 13%) גדלים של ירידה פתחי המיטרלית, אזור הכיבוי של המגופים גדל והאמינות של סגירת השסתום. גודלו של החלק הקדמי של הטבעת הסיבית המייצרת את שסתום המיטרל כמעט אינו משתנה במהלך מחזור הלב. התרחבות של הלב השמאלי, הפחתה של התכווצות שריר הלב שלהם, הפרעה של קצב הולכה עשויה להשפיע על הפחתת הטבעת הסיבית. בשלב של גירוש מוקדם עם עלייה מהירה בלחץ החדר השמאלי, התכווצות איזומטרי של השרירים papillary תומך סגירת השסתומים. בשלב מאוחר גירוש קיצור שרירי papillary (בממוצע 34%) מסייע במניעת צניחת העלונים בחלל פרוזדורי השמאל במידה והמרחק בין השסתום המיטרלי הקודקוד של הלב פוחת.

במהלך שלב פליטה, אקורדים תמיכה הטבעת סיבית לייצב את שסתום המיטרלית במישור אחד, ואת הלחץ העיקרי הוא באזור הגלם הגלם של השסתומים. עם זאת, הלחץ על אזור ההסתעפות של שני השסתומים הסגורים מאוזן, אשר ככל הנראה מבטיח את היווצרות של מתח מתון לאורך הקצה הגס. החזית הקדמית, המייצרת את השסתום המיטרלי, צמודה לשורש האורטיקלי בזווית של 90 °, המבטיחה שהסיסטולה ממוקמת במקביל לזרם הדם, ובכך תורמת להפחתת המתח.

השסתום המיטרלי נפתח לא רק בהשפעת המנגנונים ההמודינמיים, אלא גם בהשתתפות פעילה של כל המבנים של המנגנון המיטרלי. פתיחת שסתום מתחילה על השלב של רגיעת חדר שמאל isovolumic ידי הגדלת המרחק בין איפקס ובסיסו (אם שינוי צורה של החדר השמאלי), כמו גם בשל שרירי papillary המשיכו. זה תורם את ההבדלים המוקדמים של השסתומים. ב diastole, מעבר unobstructed של דם מן האטריום לתוך החדר הוא הקל על ידי התרחבות אקסצנטרית של החלק האחורי של הטבעת הסיבית ואת עקירה המקביל עלה הקיר.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.