Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שסתום טריקוספיד

המומחה הרפואי של המאמר

קרדיולוג, מנתח לב
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

שסתום tricuspid וכן צניפי מורכב מבנים מורכבים אנטומיים, כולל דשי anulus fibrosus אקורדים tendinous, השרירים papillary ואת החלקים הסמוכים של אטריום החדר הימני. בדרך כלל שסתום תלת-ממדי יש שלושה עלים, לפעמים כמה הם מפוצלים. להבדיל מחיצת (מחצה), מלפנים ומאחור, ו commissures נקראים, בהתאמה, מול הפרידה, מלפנים ומאחור.

טבעת סיבית היוצרת את שסתום תלת מימדי מכיל סיבים אלסטיים יותר יחסית סיבי שסתום המיטרלית סיבי. האתר הסמוך לאזור המחיצות הוא המשך החלק של הממברנה של מחיצת interventricular. ליד אזור זה לעבור את נתיבי הלב. השאר הוא רופף יותר ומכיל סיבי שריר. הממדים של הטבעת סיבית מודגשים יותר באזור של דבקותו המשולש הסיבי הנכון ולהיות רזה כאשר הם מתרחקים מן המשולש הזה. החלק החיצוני של הטבעת הסיבית הצמודה לעלים הקדמיים והאחרונים משתנה בצורתם ובגודלם (ב-19-40%) עקב התכווצות והירידה בשריר הלב במהלך מחזור הלב.

בעלונים המרכיבים את השסתום הטריקוני, הבסיס, אזור החפיפה (הגוף) ואזור ההידוק נפרדים אף הם. שסתומים שסתומים (מ 2 עד 6) נתמכים על ידי אקורדים גידים ושרירים papillary. הראשי הוא אחד הקדמי, לא הניח על הקיר הקדמי של החדר הימני. יחד עם הרכס העל-תכליתי, הטרבקולציות של המחיצות ("גדיל המנחה") והקיר הקודקודי של החדר הימני, החלק הקדמי מחלק את חלל החדר לחלקי האספקה והשקע. שריר papillary האחורי הוא קטן יותר. שרירים קטנים papillary עשוי להיות על מחיצת interventricular, לפעמים את האקורדים להרחיב ישירות מן החדר החדר. הנפוץ ביותר הוא 3-4 שרירים, לפעמים עד 7-10.

שסתום תלת-ממדי, כמו שסתום מיטרלי, יש אקורדים המחולקים לאקורדים של צווי 1, 2 ו -3. אקורדים של מחיצות להתחיל מראשים של שרירים קטנים papillary על מחיצת interventricular. אל האקורדים הקדמיים משרירי האפיפיור הקדמיים מחוברים, ואקורדי הגידים של האגף האחורי יוצאים מקבוצת שרירי האפיפיור האחוריים של החלק הטרבקי של מחצה. באזור הקומפורה הקדמית-ספטלית, השסתומים נתמכים על ידי אקורדים הפועלים משריר של Lancisi. המשמעות הפונקציונלית של האקורדים המחוברים למחלקות השונות אינה זהה. חציית המיתרים של בסיס העלה אינה מפרה את פעולת הסגירה של השסתום. חציית אקורדים של האזור החופף של עלה אחד לא גורם regurgitation, שני שסתומים או יותר - מוביל חוסר סבילות valvular. פגיעה באקורדים השוליים של עלה אחד גורמת להפרעה בתפקוד הסגר של המבנה, כגון השסתום הטריוספידי.

הקשר בין המערכת המוליכה לבין האלמנטים היוצרים את השסתום הטריוספי חשוב מנקודת מבט כירורגית. בפרט, גוש הסניף הצרור מרחיב במקביל לקו של קובץ מצורף של העלון במחיצה של שסתום tricuspid ולאחר מכן הדרך המשולשת ו כטבעת הסיביות ממש השליכו הקדמי-במחיצה (האזור המסוכן) מונחה לאורך הקצה התחתון של מחיצת האף הקרומית. עומק הצרור של הצרור באזור המכשול הוא 1-2 מ"מ. בשנת היפרטרופיה של זכות החדר (במהלך ומחלות לב), ישות ראומטיים כגון בלוק הסניף הצרור שסתום tricuspid יכול להיות ממוקם בעומק של 2-4 מ"מ. בנוסף, העורק הכלילי הימני עובר קרוב למדי לקטעים הקדמיים של הטבעת הסיבית (2-4 מ"מ), במיוחד במחלה הצדדית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.