Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שלפוחיות לאחר כוויה: איך לרפא ואיך להתמודד

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

רבים לפחות פעם אחת בחייהם התמודדו עם הבעיה של כוויות העור. לרוב זה קורה בחיי היום יום במטבח לאחר מגע עם תנור חם, תנור, אדים רותחים נוזלים, עם ברזל חם במהלך גיהוץ. אם כתוצאה מכך היה רק rededening, אז לשרוף הוא לא חזק, תואר ראשון וזה ייקח 2-3 ימים. אם שלפוחיות נוצרות, אז זה מצביע על נגע עור חמור יותר - לשרוף תואר שני, אשר ניתן לגרור על 10-12 ימים באזורים קטנים של הנגע, אחרת דורש טיפול.

trusted-source[1]

גורם ל שלפוחית לאחר כוויות

הגורם להיווצרות שלפוחית לאחר שריפה הוא התבוסה של אפיתל Cornified לשכבת הצמיחה, וכתוצאה מכך ניתוק שלה מתרחשת. הכללת זה אפשרי כדי לסווג את ההשפעות המוביל המופע של שלפוחיות:

  • תרמי (טמפרטורה גבוהה);
  • כימיקלים (חומצות, כימיקלים, אלקליות);
  • חשמל (זרם חשמלי);
  • קרן (השמש).

trusted-source[2], [3], [4]

פתוגנזה

פתוגנזה של כוויות מורכב שינויים פתולוגיים ברקמת העור המקביל כוויות מדרגה שנייה עם האדמומיות של האזורים הפגועים ואת המראה של שלפוחית קטנה. יש להם אופי של תהליך מקומי, הריפוי שלהם תלוי בזמן מאז הפציעה, נוכחות של זיהום משני, וכו '

כאשר שלפוחיות נפתחות, משטח מחוספס אדום ללא עור נחשף. ככלל, כוויות כאלה מתרחשות בתוך 1-2 שבועות, מבלי להשאיר הצטלקות. הריפוי מתרחש מתחת לגלד, כלומר. תחילה משפר נוזל (exudation), ואז רקמת העור מתחדשת, ויוצרים מבנה גס יותר - גלד אשר יורד בהדרגה, מתחיל שלב של אפיתליזציה. כאשר השלפוחיות נגועות, במקום השלב הראשון, מופיע נמק-מבריק, חיסולו הוא תהליך ארוך.

לאחר טיהור מפני זיהום, בשלב גרגור מתרחשת - היווצרות של תאים צעירים. בשלב זה, יש לנקוט בזהירות כדי למנוע הידבקות חוזרת ולא לחזור לשלב מבושם נמק. אם הכל הלך טוב, רקמת גרגר יוחלף אפיתל. כאשר זיהום של כוויות פצעים צלקת נוצר.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

תסמינים שלפוחית לאחר כוויות

תסמיני שלפוחית לאחר הכווייה היא אדמומיות של העור עקב זרימת דם באזורים הנגועים (giperamii), נפיחות, כאב אפייה במיקום של הנגע, וכמה שעות - שלפוחיות מלאות בנוזל שקוף צהבהב הצפק.

trusted-source[13]

שלפוחית לאחר הילד לשרוף

כוויות בילדים שכיחות למדי. בחיי היום-יום קשה לעקוב אחרי המריבות. עבורם, הקרבה של מכשירי חימום, מגהצים כללו, מנות חמות נותרו גישה רשלנית, שקעים חשמליים ללא תקעים, חשיפה ארוכה לשמש מסוכנת מאוד. אם הקשר עם המקור התרמי הסתיים עם רק אדמומיות היא תוצאה חיובית, אבל אם יש שלפוחיות, יש לנקוט צעדים חירום.

באותה מידה של כוויות, נגעים אצל ילדים הם הרבה יותר מאשר במבוגרים, והם מטופלים בצורה קשה יותר. גם עם פציעות קלות, הלם כוויות עלולה להתרחש. במקרה של נזקים גדולים, חיי הילד מאיימים. לכן, מיד יש צורך להתייעץ עם רופא, מתן עזרה ראשונה בבית. אמצעים אלה כוללים הסרת מגע עם המקור שגרם לשרוף, הסרת בגדים סביב הנגע, קירור עם מים זורמים קרים, אולי הרדמה.

trusted-source[14], [15]

סיבוכים ותוצאות

כוויות של התואר השני, אשר מאופיין על ידי הופעת שלפוחיות, הם בעלי אופי שטחי, ולכן הם לעתים קרובות לא להשאיר הצטלקות. תוצאות לא נעימות וסיבוכים עם כוויות קשורות לזיהום בפצע. כדי לחדור חיידקים יכולים דרך שלפוחית מתפוצץ או דרך בלוטות החלב והזעה. לאחר שקיבלו כוויות, אדם מאבד חסינות, חיידקים מתרבים במהירות, מתלקח תהליך דלקתני. יחד עם זאת, שטח האדמומיות עולה, נפיחות מופיעה, והטמפרטורה עלולה לעלות. ללא עזרה של רופא, זה לא יכול לעשות, ריפוי יכול להאט עד שישה חודשים.

סיבוך חמור הוא התפתחות מחלת צריבה. זה יכול להתרחש עם כוויות של התואר השני, אם שטח הנזק הוא יותר מ -10% אצל ילדים עולה על 20% של פני השטח של מבוגרים. מנגנון ההדק של זה הוא אובדן של פלסמה בדם, ההשפעה על הגוף של מוצרים ריקבון של רקמות, אשר יש השפעה מזיקה על הכליות, גרימת חוסר שלהם.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21]

אבחון שלפוחית לאחר כוויות

המשימה של אבחון שלפוחית לאחר כוויה היא לקבוע את סוכן תרמי, את האזור של נזק, לוקליזציה, ועומק. עם כוויות של תואר שני, נזק עמוק אינם אופייניים. כדי להקים את האזור משמש לעתים קרובות מה שנקרא כלל של תשע, לפיה כל חלק של הגוף יש אחוז מסוים. לדוגמה, הראש והצוואר, היד, השוק, הירך משווים ל -9% מהגוף, פרינום - 1%, משטח קדמי ואחורי של תא המטען - 18% כל אחד, וכו '. האבחנה מכילה שבריר, במספרה שבה השטח הכולל של הנגע נמצא באחוזים, שטח הנזק העמוק בסוגריים, המכנה - מידת הכוויה והחלק המושפע של הגוף. פרמטרים אלה נחוצים כדי להעריך את חומרת הפגיעה, את הצורך באשפוז, את בחירתו של כלי תחבורה מתאים, את טקטיקות הטיפול לפני האשפוז. כאשר זיהום הפצע לשרוף, הטמפרטורה עולה, בדיקת הדם מראה תוכן מוגבר של לויקוציטים (יותר מ 8000).

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית כוללת דגימה. לכן, מבחן הכאב, הכולל נגיעה על פני השטח של הכוויה, עוזר לקבוע את עומקו: עם כוויות עמוקות, הכאב אינו רגיש, עם כאב שטחי. עם אותה מטרה, מדגם של "שיער" מתבצעת. הפקת השיער עם נגעים רדודים מלווה בתחושות כואבות. בדיקה זו מעידה ביותר על כוויות עם מים רותחים וקיטור.

למי לפנות?

יַחַס שלפוחית לאחר כוויות

מה עלי לעשות אם השלפוחיות יוצרות לאחר כוויה? הטיפול צריך להתחיל עם אמצעים טיפוליים מקומיים: הפסקת מגע עם גורם אגרסיבי, הסרת גופים זרים, בגדים מפני משטח פגום, קירור עם קרח או מים זורמים, והרדמה. להקל על הכאב טוב יותר מאשר מינונים קטנים של תרופות כאב, אבל לעתים קרובות. אם הפציעות הן על הגפיים, עדיף לשמור את זה במצב מוגבה. העור מסביב לשרוף מטופל עם חיטוי. המשימה העיקרית בשלב זה היא לא להדביק את הזיהום, לשפר את זרימת הדם המקומית, וליצור תהליכים מטבוליים. עזרה בטיפול שלפוחיות לאחר לשרוף אירוסולים מיוחדים, משחות, פתרונות, ציפויים הידרופובי עם פרפין ושעווה. אם שטח הכוויה עולה על גודל כף היד, או את שטח הפנים, הצוואר והמפשעה סבל, יש צורך לפנות למוסד הרפואי לאחר הצעדים דחופים הראשון.

האם אני יכול לחדור את השלפוחית לאחר השריפה?

אם הוא קטן, אז עדיף לא לגעת בו. בועה גדולה ניתן לנקב עם חפץ חדה מחטאים או trimmed, אם אתה בטוח של סטריליות, אבל בכל מקרה לא לחתוך אותו. העור המקולקל הוא ההגנה על הפצע מחדירת הזיהום.

trusted-source[28], [29], [30]

תרופות

השלבים הראשונים הם לשרוף לאחר עיבוד האזור הפגוע עם השימוש בסמים: חיטוי ופתרונות היפרטוני, כגון מלוח. חיטוי למנוע התפתחות של חיידקים מיקרואורגניזמים, ומכאן היווצרות של supporation. כפי שהם יכולים לשמש מי חמצן, חומצה בורית, פתרון חלש של permanganate אשלגן, חנקת הכסף, כסף sulfadiozin, פתרון furatsilina, וכו 'לטיפול בכאב ניתן ליישם משככי כאבים :. איבופרופן, נורופן, tsitromon, tsitropak, ketonal, analgin, אקמול ואחרים.

נוירופן מתייחס לתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות בעלות השפעה אנטי-דלקתית ואפקט משכך כאבים. מופק עבור בעל פה בצורת טבליות, טבליות לעיסה לילדים, כמוסות, השעיה וסירופ, לשימוש חיצוני - כמו משחה וג'ל. מנה יומית של 0.2-0.8 גרם עבור 3-4 מנות, חיצונית - לשמן את אתר הנגע 3-4 פעמים ביום. התרופה היא התווית עבור כיבים בקיבה, קוליטיס, לחץ דם גבוה, אי ספיקת לב, הריון בשליש השלישי. אין להחיל על פצע פתוח. יש תופעת לוואי אפשרית: בחילות, הקאות, גזים, דיכוי של hematopoiesis, לחץ מוגבר, אלרגיות.

מ כדי לעבד שלפוחיות לאחר כוויה? לנרמל את הרקמות שנפגעו כוויות, להחיל ומשחות מיוחדות, ג'לים, פתרונות, אירוסולים: linkotsel, Levosin, protselan, nitatsid, miramistin, olazol, panthenol, וכו 'יכול להמליץ על המשחה הבאה מן השלפוחיות לאחר כווייה .:

Lincocele - זמין משחות ג 'ל. החומר הפעיל הוא אנטיביוטיקה, lincomycin, אשר קובע את ההשפעה של מיקרוביאלית של התרופה. הוא משמש בעיקר כוויות תרמיות. החל שכבה דקה מתחת לתחבושת פעם ביום. תופעות לוואי מתרחשות לעתים רחוקות בצורה של אלרגיות. התווית עם רגישות יתר לתרופה.

Nitacid - משחה לשימוש חיצוני, תרופה משולבת, אשר יש אנטיביוטיקה בהרכב שלה, יש פעילות אנטי דלקתית אנטיבקטריאלי. החל מתחת לתחבושת 2-3 פעמים בשבוע. התווית בילדים, בהריון, אמהות מניקות ואנשים נוטה אלרגיות לתרופה. יכולות להיות תופעות לוואי בצורה של פריחות בעור. עם שימוש ממושך באזורים גדולים, עשויים להיות כאבי ראש, קשיי נשימה, בחילות.

הוחל בהצלחה תרסיסים לריפוי פצעים לשרוף.

תרסיס Panthenol - מיושם פעם או פעמיים ביום לאתר הדורש טיפול. אם הפנים פגום, אין לרסס ישירות, עליך תחילה להחיל על היד, ולאחר מכן לכסות את קצף עם כוויה. השימוש בפנתנול עלול לגרום לגירוי בעור, גירוד. נשים בהריון ונשים מניקות יכולות לשמש רק לפי הרופא, אם התועלת עולה על הסיכון לפגיעה בילד. התווית עם רגישות יתר לתרופה.

השלב הבא של טיפול כוויות משתמש משחות הממריצים התחדשות העור, אשר לשחזר מנגנונים מטבוליים בתאי רקמות העור, להגדיל את עוצמת הקולגן סיבים. אלה כוללים methyluracil, beponen, streptonitol, ואחרים.

משחה Bepantene - מוחל על שטחי הקרקע. משך הטיפול נקבע על ידי הרופא, בהתאם למורכבות של נגעים. תופעות לוואי אפשריות כמו פריחות בעור, גירוד. אין התוויות נגד נשים הרות וילדים. במקרים נדירים, הוא גורם לתופעות אלרגיות.

כדי לא לפגוע באפיתל החדש שנוצר כאשר תחבושות, להשתמש ציפויים הידרופובי רשת עם פרפין ושעווה.

מה אם השלפוחית התפוצצה לאחר כוויה?

אם לאחר הצריבה התנפחה השלפוחית עצמה, אזי יש לקחת את כל הפעולות המתוארות לעיל כדי למנוע כניסה לזיהום לתוך הפצע, ובשום מקרה לא לחתוך את העור שיצר את שלפוחית השתן. הוא ישמש כסרט מגן מפני חדירה של חיידקים. מאשר כדי לעבד את השלפוחית התפוצץ לאחר כוויה? האלגוריתם של פעולות הוא זהה: טיפול עם תמיסת חיטוי, הרדמה, יישום של משחות, תרסיסים. האם אתה צריך תחבושת שלפוחית פרץ אחרי צריבה? כן, עדיף לחבוש. יש דור חדש של תחבושות מיוחדות המספקות לחות לסביבה, סילוק נוזל סרוסי ורקמות נמקיות, שמירה על טמפרטורה יציבה, הגנה מפני זיהומים חיצוניים. אלה תחבושות מטופלים עם תרופות (ג 'ל, משחות, תרסיסים), והחלפתם הוא כאבים והוא יכול להיעשות רק אחת לשבועיים. מבוססת היטב granuflex, aquasel, merlex, combinox, diosep, וכו '

ויטמינים

כדי להאיץ את הריפוי של פצע כוויות ולחזק את חסינותו, יש צורך לקחת ויטמינים. זה ידרוש ויטמין C, אשר תורם להיווצרות קולגן - סיב של החלק הסיבי של רומן. ויטמין D, A, קבוצת B יעזור גם בריפוי, ויטמין E עוזר לרפא את הריפוי, בתחילה, יש לקחת אותו מבפנים, וכאשר הפצע הוא הידוק, משחה עם התוכן שלה ניתן להשתמש כדי לשמן את השטח לשרוף.

טיפול פיזיוטרפי

עם פציעות קלות, שיטות פיזיותרפיה הם ככל הנראה לא נחוץ. במקרה של כוויות קשות, הם שיטה טובה כדי להאיץ את התחדשות העור, לשפר את אספקת הדם לאזורים מושפעים של הגוף, להסיר דלקת, להרדים, להפחית הצטלקות. לשם כך, שיטות פיזיותרפיה כגון הקרנה אולטרה-סגולה, טיפול באולטרא-סאונד ואלטרסאונד, UHF, לייזר, מגנטותרפיה, darsenval, aeroionotherapy מתאימות.

טיפול אלטרנטיבי

טיפול אלטרנטיבי ניתן לנקוט אם פציעה קלה מתקבל כתוצאה של כוויה. במתכונים של רפואה אלטרנטיבית, את השימוש בשמנים שונים, שומנים ממוצא מן החי הוא נתקל לעתים קרובות. הרפואה הרשמית מתנגדת לה באופן גורף. לכן, בהמלצות שלי אני אגביל את עצמי לשמנים של צמחי מרפא: אשוח, אשחר הים, מקרל - כמה פעמים ביום כדי לסוך אותם עם משטח פגום. ניתן גם להחיל עלה כרוב שטף, תפוחי אדמה גלם מגורר, גזר מגורד, לעשות אמבטיות תמיסת מלח חלש. אלוורה, Kalanchoe - כל הצמחים הידועים שהיו בעבר לעמוד על כל אדן החלון, ועכשיו, למרבה הצער, מוחלפים על ידי אלה אופנתי יותר. לאחר קריעת העלה, יש צורך להסיר את הקליפה העליונה ולחשוף את הבשר, אשר יהיה במגע עם הפצע, מאובטחת עם תחבושת. באופן דומה, אתה יכול להשתמש שפם הזהב. מומלץ גם להשתמש בשתן טרי לחיטוי הפצע.

trusted-source[31], [32], [33], [34]

טיפול צמחים

ישנם עשבי תיבול רבים בטבע שיכולים לשמש כוויות. עבור אנשים אשר גדלו "על הקרקע", התרופה הנפוצה ביותר עבור פצעים שונים הוא עלה צמח. כדי למצוא אותו, אתה רק צריך להתכופף ולקרוע אותו, זה בכל מקום סביבנו. זה צריך להיות שטוף היטב, להחיל על הפצע תחבושת מוחל. קלנדולה יש מוניטין של צמחים ריפוי. מ תמיסתו, בשילוב עם וזלין (1: 2), אתה יכול גם להכין תרופה כוויות. גלילה על grinder משאבת משאיר, אתה יכול להשתמש עיסת שלהם עבור קרמים. באותו אופן, הגבעול ריבס מתווספים עם דבש, להוסיף את השטח פגום.

הומיאופתיה

עם כוויות שגורמות הופעת שלפוחיות, להחיל תרופות הומיאופתיות Cantaris, urnica urens, apis, רוס רעל, חומצה גופרתית.

קנטריס - משמש לכוויות מכל מקור. הכנה נעשית מתוך זבוב ספרדי על ידי שפשוף אותו לאבקה. הוא משמש הן לשימוש חיצוני והן בתוך, החל מן השישי, לפעמים 12 דילולים. לשימוש חיצוני, כמה טיפות של התרופה הם מדולל במים עם משטח פגום.

Urnica Urens היא תרופה העשויה מפרחי הסרפד הבוערים. ממנו לעשות קרמים על שטח לשרוף. כאשר הם מתייבשים, הם לחים שוב. תרופה זו משמשת לעתים קרובות עבור כוויות עם מים רותחים עם כאב חזק, גירוד. זה בהחלט מאיץ את זמן הריפוי.

Apis הוא הכנה על בסיס ארס דבורים. בטיפול שלפוחיות כוויות, משחה עם תוספת של Belladonna משמש.

רוס רעיל - יעיל כאשר מקבל את הזיהום של הפצע, suppuration. הוא עשוי מן toxicodendron צמח משמש דילול הומיאופתי.

חומצה Sulphuricum - משמש בעיקר כוויות כימיות, חומצה גופרתית מבוססת על זה. הוא משמש דילולים מ 3 עד 30.

כל התרופות הומיאופתיות לעיל יש התוויות נגד רגישות יתר לתרופה, לא רצוי עבור נשים הרות ומניקות, ילדים קטנים. תופעות לוואי יכולות להיות בצורה של אדמומיות, צריבה, גירוד להתרחש כאשר הם מקבלים על העור במצב מרוכז.

טיפול אופרטיבי

ככלל, כוויות של התואר השני, אשר מאופיין על ידי הופעת שלפוחיות, לא לגרום נזק עמוק הדרמיס, ולכן הם אינם דורשים טיפול כירורגי. שלפוחיות פשוט ניתן לפתוח כדי להאיץ ריפוי, כדי לאפשר נוזל serous לזרום החוצה.

מְנִיעָה

מניעת הכוויות הטובה ביותר היא ציות לכללי ההתנהגות עם מכשירי חשמל שונים, אש, מים רותחים, משק בית וכימיקלים אחרים. זה צריך גם להגביל את משך הזמן בשמש. אנשים מבוגרים צריכים להרגיש אחראים לילדים ולא לחסוך כל מאמץ כדי להגן עליהם מפני מגעים מסוכנים עם סוכן מזיק.

trusted-source[35], [36], [37]

תַחֲזִית

הפרוגנוזה של טיפול שלפוחיות לאחר כוויה אחידה הוא חיובי, ריפוי לוקח עד שבועיים. נגעים נרחבים גורמים למחלת צריבה, שמובילה לפתולוגיה של איברים ומערכות אחרים, מפחיתה את החסינות. כל זה יכול להיות תוצאה שונה, עם זמן ההתאוששות גדל באופן משמעותי.

trusted-source[38], [39]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.