Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סדקים בעור העקבים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

סדקים בעקבים הם בעיה מודרנית שמדאיגה מספר גדל והולך של אנשים. להילחם בעיה זו טוב יותר על ידי שיטות טיפוליות, כי שיטות קוסמטיקה לא לגמרי לפתור את הבעיה, הם רק מסכה זה על ידי דיכוי הסימפטומים. הבעיה היא נפוצה באותה מידה עבור נשים וגברים כאחד. יכול להתרחש בכל גיל, ואפילו אצל ילדים.

trusted-source[1]

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

על פי הסטטיסטיקה, סדקים נצפים לרוב אצל נשים, כי הם לעתים קרובות ללבוש נעליים צמודות, עקבים. כמו כן, תכונות של המבנה האנטומי של העור, במיוחד הפיזיולוגיה של נשים, לתרום לעור שלהם חשופים מהר יותר פציעות שונות, כולל סדקים, שיבוש שלמות. אצל נשים, סדקים נצפים 2-3 פעמים יותר מאשר אצל גברים.

סדקים נצפים לרוב אצל אנשים בגילאי 35 עד 45 שנים (כ -61% מהמקרים). הפחות סביר - אצל אנשים מתחת לגיל 18 (5.6% מהמקרים). לרוב, סדקים הם נצפו בקיץ (ב 55% מהמקרים), ב 40% מהמקרים - בתקופת הסתיו באביב, כאשר הגוף חסר ויטמין. בחורף, סדקים נצפים 5% מהמקרים. הגורם העיקרי להופעת סדקים הוא חוסר ויטמין E (33% מהמקרים).

trusted-source[2], [3], [4]

גורמי סיכון

בסיכון אנשים הסובלים ממחלות שונות של הרגליים, כולל varicocele, דליות ורידים, thrombophlebitis. קבוצת הסיכון כוללת אנשים נוטים לתזונה מתמשכת, יבלות, סדקים ברגליים ומחלות עור שונות. גורמי הסיכון הם זיהומים פטרייתיים, חיידקיים ויראליים, במיוחד אם הם משפיעים על עור הרגליים.

קבוצת סיכון מיוחדת מורכבת מאנשים עם מחלות של המערכת החיסונית, עם הפרעות האנדוקרינית, ירידה בזרימת הדם ופגיעה בלימפה הלימפה. חוסר ויטמין, במיוחד ויטמינים A ו- E, הוא הגורם להתפתחות סדקים, הפרת שלמות של ריריות העור ואת העור.

מסיבות אחרות להתפתחות סדקים בעור העקבים, ראה מאמר זה.

trusted-source[5], [6], [7]

פתוגנזה

הבסיס של הפתוגנזה היא הפרה של מטבוליזם ויטמין, כמו גם הפרה של חילוף החומרים הכללי בגוף. לעתים קרובות מנגנון ההדק הוא מחסור בגוף של ויטמין E, וכתוצאה מכך את השלמות של קרום התא הוא הפרה, את חילוף החומרים הן בתוך התא והן בין שטח תאיים מופרע. זה מוביל לשיבוש נוסף של חילוף החומרים רקמות. כתוצאה מכך, הרקמות מאבדות את הגמישות והאלסטיות שלהן ונעשות שבירות ופריכות. די מהר יש הפרה של יושרה, סדקים מופיעים.

כמו כן, את המראה של סדקים ברגליים יכול לתרום רקמת העצם הגסה, את המראה של הפקדות העצם, את נוכחותם של spurs העקב ופתולוגיות אחרות.

trusted-source[8]

תסמינים סדקים בעקבים

הסימפטומים העיקריים של סדקים על העקבים הם כאב וצריבה באזור העקב, במיוחד בעת הליכה. יש גם סדק גלוי, אשר יכול להיות מוכר על ידי נוכחות של הפרה של שלמות עורית. הסדק יכול להיות יבש או רטוב. במקרים מסוימים, הדם עשוי להופיע. במקרים מסוימים, דם ושחרור אינם נצפים. במקרים רבים, סדקים מלווה גירוד.

הסימנים הראשונים שיכולים לשמש מבשרי סדקים, הם שריפה, גירוד, ולפעמים כאב בעקב. במקרה זה, כאב הוא לעתים קרובות יותר גרוע בלילה, ולאחר הליכה ארוכה. כמו כן, עור יבש, חספוס מתקלף נצפים לעתים קרובות.

קרא גם:

trusted-source[9]

סיבוכים ותוצאות

התוצאות יכולות להיות שליליות מאוד: מאי נוחות פשוטה למחלות קשות, סיבוכים. בהתחלה זה פשוט כואב לעלות על הרגל שלך, הסדקים יכולים להירטב, להפיץ. לפעמים הם יכולים לדמם, או להתרסק. מסוכנת במיוחד היא החדירה לסדק של זיהום, אשר יכול להתפשט, לגרום תהליכים דלקתיים זיהומיות.

זיהום יכול לכסות לא רק את הסדק, אבל העקב כולו, אז זה יכול להתפשט על הרגל כולה, גורם גנגרנה, אלח דם. מגע עם אדמה פתוחה מסוכן במיוחד, שכן הקרקע עשויה להכיל פטריות או טטנוס פתוגנים. עם חדירת הפטרייה, מתפתח זיהום פטרייתי, שקשה להיפטר ממנו, הוא נוטה להתקדם. טטנוס היא מחלה קטלנית מסוכנת למדי, אשר מלווה בנזק למוח מערכת השרירים והשלד, שיתוק של שרירי המנוע ואת הנשימה.

הסיבוך המסוכן ביותר הוא התפשטות הזיהום דרך הגוף, במיוחד זיהום הדם (אלח דם).

קרא גם:  מדוע סדקים על העקבים לא לרפא, לפגוע ומה לעשות?

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

אבחון סדקים בעקבים

על מנת לאבחן, אתה צריך לעבור את האבחון הראשון. כדי לעשות זאת, אתה צריך לראות רופא בהקדם האפשרי. זה ייקח בדיקה, על בסיס אשר הרופא יאבחן. בדרך כלל הרופא הראשון חוקר את המטופל, אוספת מידע כללי עליו, אנמנזה של החיים. זה עוזר לקבוע את הגורם הפתולוגי, כדי לזהות את הקישורים העיקריים של התהליך הפתולוגי.

לחסל הפתולוגיה רק על ידי הקטנת ההשפעה של גורמים שליליים. לכן, טיפול etiologic משמש לעתים קרובות כדי למנוע את הסיבה. אז, אם הסיבה היא תרופות אלרגיות, antiallergic, antihistamines משמשים. כמו כן במקרה של זיהום פטרייתי, טיפול אנטי פטרייתי משמש, פרוביוטיות ניתן להצביע על dysbiosis. טיפול אנטיבקטריאלי משמש לעתים קרובות גם אם הסיבה היא זיהום חיידקי.

ואז הרופא בודק את החולה. בדרך כלל מספיק שיטות מחקר קלאסיות כאלה, כמו מישוש, כלי הקשה, השמיעה. במהלך המישוש, הרופא בודק את הרגל, הרגל, העקב. על ידי בדיקה אתה יכול לזהות מספר פתולוגיות, למשל, צפיפות, חבורות, ניאפלזמה. ניתן גם להעריך את מידת ההיפרמיה, נפיחות ברקמות, טמפרטורה מקומית, אשר יכולה להיות אינפורמטיבית מאוד, לספק מידע משמעותי לאבחון ולקביעת הטיפול לאחר מכן.

עם השמצות, הרופא מקשיב לנשימה, דפיקות, אשר יכול בעקיפין גם להצביע על הגורם הפתולוגיה. לדוגמה, עם זיהום בקטריאלי, קצב הלב עשוי לעלות באופן משמעותי, עם הפרעות קצב ויראלי, כמה תהליכים אוטואימוניים עשוי להיות מלווה רעש הלב, הריאות. עם כלי הקשה, אתה יכול גם לזהות נגעים מרובים, למשל, מוקדי דלקת, נפיחות, וחותמות. כמו כן, כלי הקשה קובע את אזור הכאב ואת מידת חומרתו.

במידת הצורך, שיטות מעבדה ו אינסטרומנטלי של מחקר ניתן להקצות כדי להבהיר את האבחון ולהרחיב מידע על המחלה. בחירת שיטות המחקר תלויה באיבר שבו נמצאת הפתולוגיה.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

מנתח

כמו בכל פתולוגיה, רשמו מלכתחילה, בדיקות קליניות: דם, שתן, צואה. זה בעזרתם של ניתוחים אלה ניתן להעריך את הכיוון הכללי של התהליכים המתרחשים בגוף. לכן, בדיקות יכולות להצביע על תהליך דלקתי, מדבק או אלרגי. לאחר מכן, בעזרת ניתוחי זיקוק אחרים, הניחו את האבחנה הסופית, הדיפרנציאלית.

ניתוחים קליניים מאפשרים לבחור מבין מגוון שיטות אבחון שיהיו רציונליות ביותר ויעזרו לקדם את האבחנה. לדוגמה, אם אתה מזהה כמות גדולה של חלבון בשתן, אתה יכול לדבר על התפתחות של תהליך דלקתי בכליות. המראה של דם או ריר בצואה יכול להצביע על התפתחות של תהליכים דלקתיים בבטן, מעיים.

לאחר מכן, לאחר שקיבלנו את הנתונים הראשוניים, אנו יכולים לקבוע את מהלך האבחון הנוסף. לדוגמה, עם תוכן גבוה של eosinophils ואת רמת גבוהות של היסטמין בדם, אפשר להניח תהליך אלרגי.

על מנת להתקדם יותר באבחון, לשים או להפריך את האבחון, אלרגנים נקבעים. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיידרש ניתוח לתוכן של אימונוגלובולינים E וסה"כ, ברמה של היסטמין. ייתכן שיהיה עליך אימונוגרמה מפורטת אשר יציג את המצב הנוכחי של המערכת החיסונית, ולעזור לך לבחור את הטיפול האופטימלי לנרמל את כל התהליכים הבסיסיים בגוף.

אם יש חשד למחלה מדבקת, מבוצע מחקר וירולוגי או בקטריולוגי. בדיקות Bacteriological, ניתוח עבור dysbiosis עשוי להידרש. זה יהיה לקבוע במדויק מה גרם הפתולוגיה, לזהות את הפתוגן, לבחור את הטיפול האופטימלי עבורו, אשר יהיה היעיל ביותר ובטוחה לגוף.

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך לגרד את העור של האזור הפגוע. לשם כך, המדגם הוא שנדגמו מיקרוסקופית. בעזרת ניתוח זה, ניתן לזהות מיקרואורגניזמים המתפתחים על העור ולגרום לדלקת. כמו כן, באמצעות שיטה זו, אתה יכול לזהות קרדית דמדוקס המתפתח בעור של אדם מוביל להתפתחות של גירוד, שריפה, את המראה של פריחות וסדקים.

trusted-source[19], [20], [21]

אינסטרומנטלי

אבחון ממוקד שמטרתו לקבוע פתולוגיות באזור העקב, אבחון של סדקים, הוא כמעט לא מיושם. עם זאת, אבחון כללי, למשל, מחקר של מערכות תפקודיות בסיסיות של הגוף, יכול להיות אינפורמטיבי מאוד. אבחונים כאלה נקבעים בעיקר לאחר בדיקה ראשונית וחקירה של המטופל, שכן במקרה זה הרופא כבר מציע בגסות מה יכול לגרום הפתולוגיה ואיזה מחלות אדם נחשף.

לדוגמה, אם רופא חושד במחלת GI, ייתכן שיהיה עליך גסטרוסקופיה, רדיוגרפיה, אולטרסאונד, קולונוסקופיה. אם יש חשד למחלות לב ולמחזור הדם, ייתכן שיהיה צורך באלקטרוקרדיוגרמה, אולטרסאונד של הלב ובדיקות אחרות.

עם מחלות כליות וכבד, אולטראסאונד, צילומי רנטגן, בדיקות תפקודיות, בדיקות מעבדה מיוחדות, ושיטות אחרות עשויים להיות נדרשים. אם יש חשד להתפתחות של כל פתולוגיה של מערכת הנשימה, מחקר באמצעות spirograms, צילומי רנטגן, בדיקות תפקודית משמש.

שיטת הבחירה היא הדמיה תהודה מגנטית, המאפשרת להעריך את מצב מערכת העצם ואת הרקמות הרכות, כדי לזהות פתולוגיות אפשריות בשלבים המוקדמים של היווצרותם. זה מאפשר לך לקבוע במהירות את הפתולוגיות העיקריות של הגוף, שכן מצב של כל האיברים ומערכות בכללותה נקבע.

אבחון דיפרנציאלי

הבסיס לאבחון דיפרנציאלי הוא הצורך לקבוע אם הסדקים הם מחלה עצמאית, או לפעול כאחד הסימפטומים המצביעים על התפתחות כל מחלת עור, תגובה אלרגית או אחרת. לפעמים סדקים יכולים להיות סימפטום של מחלה אחרת, חמורה יותר, המלווה בתהליכים מטבוליים לקויים בגוף, מנגנוני הגנה מופחתים, מידת ההתנגדות של הגוף. לשם כך מבוצעות בדיקות מעבדה ואינסטרומנטליות.

לאחר מכן מתבצעת אבחון מעמיק יותר, שבמהלכו יש צורך להבחין בין מחלות הגורמות לשינויים דומים. במקרה זה, מומלץ לבצע מחקרים אינסטרומנטליים. במקרים מסוימים, מומחים אחרים עשויים להידרש להתייעץ. על מנת לבחור את הטיפול הנכון, יש צורך להבדיל את הנקודות על פי המוצא, כדי לקבוע את הגורם המדויק של המופע שלהם. כדי לעשות זאת, הם בדרך כלל לראיין את המטופל, לפקח על הדינמיקה.

יַחַס סדקים בעקבים

פרטים על שיטות הטיפול בסדקים על העקבים של מאמר זה.

מְנִיעָה

מניעה מונעת את התפתחות המחלה. חשוב לזכור כי זה תמיד הרבה יותר קל למנוע מחלה מאשר לרפא את זה, ואף יותר מכך, כדי למנוע את התוצאות ואת הסיבוכים. בלב של מניעה שקרים מלכתחילה, אבחון בזמן. לכן, יש צורך לבקר רופאים, לעבור בדיקות רפואיות מתוזמנות, בדיקות רפואיות. חשוב לזהות את הפתולוגיה בשלב מוקדם של הקמתה, אז זה הגיוני, כי אתה יכול לקחת את הצעדים הדרושים במועד, אשר ימנע את התפתחות המחלה. כמו כן, מניעה תמנע את התקדמות המחלה, תמנע את המעבר לצורה הכרונית.

עם מטרה מונעת יש צורך להבטיח כי המזון הוא תמיד מלא, מכיל את כל הויטמינים הדרושים, יסודות קורט. חשוב לקיים משטר שתייה מלאה, להשתמש במוצרים טריים ובריאים.

חשוב לעמוד בדרישות סניטריים היגייני, לא ללבוש נעליים צמודות וחמות. חשוב לוודא כי הרגליים שלך לא להזיע. עם הזעה מופרזת של הרגליים, אתה צריך להשתמש במוצרי קוסמטיקה מיוחדים המפחיתים הזעה. זה יכול להיות אבקות מיוחדות, דיאודורנטים, antiperspirants.

פעולה מונעת יש אמבטיות רגל רגיל, הליכים קוסמטיים בזמן. לדוגמה, אתה צריך להשתמש בשמנים מיוחדים, חליטות בלם עבור אמבטיות רגל, שמנים, קרמים, מקרצף, אשר מספקים את מצב העור הכרחי. לאחר האמבטיה אתה צריך ליישם קרם מיוחד, בהתאם לבעיה. עם עור יבש, להחיל קרם לחות, עם הזעה מוגברת להחיל נגד זיעה, עם עור שמנוני להשתמש ייבוש, חיטוי. פופולרי, תרופות הומיאופתיות הוכיחו את עצמם. עם עייפות מוגברת, עומס גדול על הרגליים להחיל coolants.

עיסוי, cryotherapy, מסכות שונות נהלים קוסמטיים לשמש מניעה טובה. זה הכרחי כדי למנוע אפילציה תכופים depilation. השפעה טובה על העקבים של האמבטיה. כיום, ההליך הפופולרי הוא טיפול דגים, שבמהלכם רגליים מורידים לתוך מיכל עם דגים קטנים שאוכלים חלקיקי עור מתים מן הרגליים, לרכך את אזורי העור גס. גם להחיל hirudotherapy - טיפול עם עלוקות.

כמו מניעה יש צורך לבצע תרגילים פיזיים, כראוי להפיץ את העומס על כל הרגל, ולא רק על העקב. סדקים בעקבים גם למנוע מוצרים קוסמטיים מיוחדים מרפא. הלבשה והנעלה צריך להיות טבעי, לא צריך לגרות את העור ולגרום דחיסה מוגזמת וסחיטה. אתה צריך להשתמש באמצעים כדי למנוע הזעה.

תַחֲזִית

אם הגורם ייקבע בזמן ויבוצע הטיפול הדרוש, הפרוגנוזה תהיה חיובית. סדקים בעקבים ניתן לבטל לחלוטין לחלוטין. פרוגנוזה שלילית מתפתחת בהיעדר טיפול ובאיחור מאוחר. לפעמים תרופות עצמית היא גם כרוכה בסיבוכים רציניים ופרוגנוזה שלילית.

trusted-source[22], [23]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.